Dlaczego fotografowie ślubni są tacy drodzy?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego fotografowie ślubni są tak drodzy, mogą pochodzić z trzech rzeczy. Najpierw profesjonalista wykona różne zadania przed, w trakcie i po ślubie.

A jeśli sam jesteś fotografem, powinieneś również ubrać się na tę okazję, dzięki czemu będziesz wyglądać bardziej profesjonalnie. Oto, w co się ubrać jako fotograf na wesele, a następnie przeczytaj poniżej oczekiwania dotyczące Twoich usług.

Dlaczego fotografowie ślubni są tacy drodzy?

Dlaczego fotografowie ślubni kosztują tak dużo?

Przygotowania przedślubne

Fotograf ślubny będzie zaangażowany przed ślubem. Jako klient będziesz mieć różne spotkania z fotografem, gdy potwierdzisz, że pasuje on do Twoich potrzeb na Twój ślub.

Fotograf zacznie planować, gdy powiesz im harmonogram dnia ślubu. A w zależności od dostępności stron, fotograf może podróżować na spotkanie ze swoimi klientami.

Czas poświęcony na planowanie i potencjalne wydatki na podróż będą częścią opłaty, którą dasz fotografowi ślubnemu. Poza tym fotograf będzie również zazwyczaj zaangażowany w inne wydarzenia przedślubne.

Być może wybrałeś pakiet, który zawiera sesję zaręczynową, zdjęcia z wesela przed ceremonią, a nawet podczas kolacji próbnej. Wszystko to wiąże się z wydatkami po stronie fotografa, który podróżuje do różnych lokalizacji, przygotowuje swój sprzęt lub zespół, robi i planuje zdjęcia, a następnie je edytuje.

Usługi ślubne

Na samym weselu usługi, czas, opłaty za podróż i inne wysiłki fotografa ślubnego będą miały wpływ na to, dlaczego koszty zatrudnienia mogą wynosić od 1000 do ponad 10 000 USD.

Po tym, jak fotograf zaangażuje się w planowanie i kręcenie przedślubnych czynności, zwykle będą oni krążyć wokół ślubu, co może zająć 7 godzin lub dłużej. Mogą również potrzebować podróżować na duże odległości, jeśli miejsce ślubu znajduje się daleko od ich rodzinnego miasta.

Jeśli to za daleko, fotograf przeznaczy dwa dni swojego czasu, wliczając w to koszty zakwaterowania. A podczas ceremonii ślubnej i wesela fotograf ślubny to nie tylko przypadkowe portrety i szczere zdjęcia.

Na etapie planowania omówili już Twoje oczekiwania dotyczące tego, jakie zdjęcia chcesz. Następnie przeglądają zdjęcia, wybierając najlepsze tła i momenty, aby zapewnić Ci wspomnienia, które chcesz zobaczyć z tego wyjątkowego dnia.

Po ślubie i edycja

Po ślubie ostatnią częścią fotografii ślubnej jest montaż. Jest to również trudne zadanie, które jest jednym z powodów, dla których profesjonalista może liczyć na wysokie ceny.

Niektórzy fotografowie ślubni mają szczególny styl swoich zdjęć i może to być jeden z powodów, dla których zatrudniasz tę konkretną osobę. Możesz również zdecydować się na uzyskanie fizycznych kopii zdjęć, a nie tylko kopii cyfrowych.

Fotograf będzie miał do wyboru setki, a nawet tysiące zdjęć. Następnie właściwa edycja wymaga umiejętności i wykorzystuje drogie oprogramowanie do edycji i ustawień wstępnych do przetwarzania żądanych zdjęć.

Być może będą musieli dostosować niektóre zdjęcia indywidualnie, co zajmie fotografowi do 24 godzin, aby upewnić się, że będziesz zadowolony z tego, co otrzymasz. I w tym czasie pamiętaj, że profesjonalista będzie wykonywał również inne obowiązki związane z jego biznesem fotograficznym.

Czy fotograf jest niezbędny do ślubu?

Lepiej przeznaczyć część budżetu ślubnego na fotografa ślubnego. Chciałbyś mieć najlepsze ujęcia podczas tej wyjątkowej okazji, ponieważ będą one Twoimi wspomnieniami w nadchodzących latach.

Oczywiście możesz poprosić kogoś o zrobienie zdjęć podczas wesela lub zebranie tych, które zrobili znajomi i rodzina. Jednak nie będą one tak dokładne, jak byś chciał, a wszyscy są po to, aby świętować z tobą, a nie podążać za tobą, aby uzyskać dobre zdjęcia.

Zapłacisz za talent fotografa, sprzęt, czas i wysiłek, aby uzyskać doskonałe zdjęcia ślubne. Dzięki doświadczeniu udoskonalili swoje techniki strzelania i styl montażu, dzięki czemu ich opłaty są rozsądne.

Czy 1 fotograf wystarczy na wesele?

Posiadanie jednego fotografa wystarczy na większość wesel, ponieważ pozwoli to również zaoszczędzić na wydatkach. Jeśli jednak podczas przygotowań para młoda będzie przebywać w osobnych miejscach, wygodniej będzie zatrudnić innego fotografa.

Kolejnym czynnikiem jest wielkość twojego ślubu. Duże wesela będą bardziej efektywne, jeśli masz dwóch fotografów.

Z drugiej strony na kameralny ślub wystarczy jeden fotograf. Mówiąc o małych weselach, przeczytaj, jak powiedzieć „nie plus” na zaproszeniach na ślub, aby taktownie ograniczyć gości.

Jaka jest rozsądna cena dla fotografa ślubnego?

W zależności od różnych czynników, fotograf ślubny może kosztować nawet 10 000 USD. Jednak płacenie 2000 dolarów to średni koszt par na większości ślubów, a dla fotografa ślubnego po raz pierwszy 1000 dolarów powinno być rozsądne.

Kto płaci za fotografa ślubnego?

Strona panny młodej zwykle bierze na ramiona fotografię ślubną. Niezależnie od tego, nie ma zasady, kto powinien płacić za fotografa, ponieważ pary i rodziny różnią się.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie omówiliśmy, dlaczego fotografowie ślubni są tak drodzy, a to głównie z powodu ich osobistych wydatków, czasu, talentu i wysiłku, które są wywierane przed, po i podczas ślubu.

Zatrudniasz doświadczonego profesjonalistę, który dostarczy Ci zdjęcia zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Dlatego warto zapłacić im tylko rozsądną kwotę, ponieważ zależy ci na wysokiej jakości usług.