Dlaczego dawstwo narządów jest ważne? 5 ważnych kroków, aby zostać dawcą narządów!

Czy zastanawiasz się i próbujesz dowiedzieć się, dlaczego dawstwo narządów jest ważne? Cóż, jeśli tak, to ten artykuł dotyczy właśnie tego. Jeśli chcesz poznać odpowiedź na swoje pytanie, koniecznie przeczytaj ten artykuł na końcu. Przeszczepianie narządów jest niezbędne, ponieważ oddanie narządu dzieciom, niemowlętom, starszym i młodym może uratować im życie i wydłużyć życie biorcy. Jednak popyt na narządy i tkanki przewyższa podaż.

Przyznanie się do bycia dawcą narządów jest bezinteresownym aktem, który może uratować życie nawet 8 osobom, i to wtedy, gdy dawca może być dawcą przeszczepów i tkanek. Bez względu na płeć, rasę czy dziedziczenie prawie każdy może zostać dawcą narządów, a organizacja charytatywna lub dziedzictwo nie ponoszą żadnych kosztów.

Dlaczego dawstwo narządów jest ważne? 5 ważnych kroków

Znaczenie dawstwa narządów

Każdego dnia około 1400 osób znajduje się na liście oczekujących na organy.

Jednak jest znacznie mniej narządów od dawców niż tych, którzy czekają. Czasami ludzie umierają w oczekiwaniu na darowiznę. Dawstwo narządów ma ogromne znaczenie w ratowaniu życia ludzi. Niektórzy ludzie spędzą w szpitalu tygodnie, a nawet miesiące, podczas gdy inni szukają opieki medycznej wiele razy w tygodniu w celu przeprowadzenia operacji.

Osoby wymagające przeszczepu narządu są często poważnie chore lub umierają z powodu pogorszenia się stanu jednego lub kilku narządów. Wiele osób na liście oczekujących na narządy ma poród lub chorobę genetyczną, chorobę lub katastrofalny problem z sercem, który sprawi, że poczują się źle i będą wymagały przeszczepu.

Dzień darowizny narządów

Dzień dawstwa narządów obchodzony jest co roku 13 sierpnia. Dzieje się tak, ponieważ ludzie mają błędne wyobrażenia i obawy dotyczące dawstwa narządów z powodu braku informacji. Ten dzień jest organizowany po to, aby zachęcić ludzi do oddania narządów po śmierci i podnieść świadomość ludzi, aby zrozumieli znaczenie dawstwa narządów.

Dawstwo narządów to praktyka polegająca na oddaniu narządów po śmierci dawcy, takich jak wątroba, mózg, płuca, jelita, klatka piersiowa i żołądek, w celu przeszczepienia ich innym osobom, które wymagają operacji.

Rocznie w Indiach przeprowadza się sondaż o: 500 tys. zgonów z powodu niedoboru narządów, 200 tys. z powodu choroby nerek i 50 tys. z innych przyczyn. Dlatego osoba, która oddała swój narząd, odgrywa kluczową rolę w ratowaniu życia innych ludzi.

Kto może zostać dawcą narządów?

Każdy, bez względu na pochodzenie, płeć, region, lokalizację lub obecne lub wcześniejsze problemy medyczne, może zdecydować się na dawcę narządów. Jeśli chodzi o wiek, nawet najmłodsi mogą zarejestrować się jako dawcy narządów. To znaczy, o ile są zdrowe, podobnie jak ich narządy, dowiedz się więcej na ten temat tutaj: „Kto może być dawcą?”

Proces darowizny narządów

Mimo że ogromna liczba osób podpisała się jako dawcy narządów, tylko kilku dawców umiera w sposób, który pozwala na przeszczepy narządów. Jest wiele rzeczy, przez które musisz przejść, aby zostać certyfikowanym dawcą narządów. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Jak wygląda proces dawstwa narządów po śmierci? Oto kilka faktów na temat procedury dawstwa narządów:

#1. Rejestracja dawcy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zarejestrować się jako dawca narządów. Darowizna zwykle zaczyna się od przyjęcia przez Ciebie bycia dawcą poprzez wpisanie swojego nazwiska do krajowej bazy danych i poinformowanie o tym rodziców. Niektóre rejestracje mogą być dostępne online, ale upewnij się, że organizacja jest legalna. To pierwszy krok w kierunku, być może, ratowania życia.

#2. Badanie śmierci mózgu

Jeśli dana osoba nie zareaguje na terapię lub stymulację, lekarze przeprowadzą kilka testów, aby sprawdzić, czy nastąpiła śmierć mózgu. Pacjent z upośledzeniem umysłowym nie ma funkcji mózgu i nie może samodzielnie oddychać. Dlatego tylko pacjenci z zaburzeniami mózgu stają się potencjalnymi dawcami narządów.

#3. Autoryzacja darowizny

Władze medyczne ustalają, czy zgon został wymieniony jako dawca w ich aktach. W wielu krajach dawstwo narządów wymaga zgody rodziny, a ostateczną władzę sprawują krewni. Ponadto specjaliści opieki zdrowotnej oceniają, czy tkanka jest medycznie odpowiednia do przeszczepu. Następnie przeprowadzana jest seria testów dotyczących wielu cech charakterystycznych, aby dopasować narząd do odpowiedniego biorcy do przeszczepu.

#4. Odzyskanie organów

Po usunięciu narządu lekarze łączą go z systemem, który utrzymuje go w działaniu mechanicznym. Lekarze zachowują szczególną ostrożność podczas pobierania narządów. Większość narządów ma ograniczoną żywotność, jak podano poniżej:

  • 4-6 godzin na serce
  • 12-24 godziny dla wątroby
  • 48-72 godziny na nerkę
  • 4-6 godzin na serce-płuco
  • 4-6 godzin na płuca

#5. Transport organów

Personel medyczny pracuje przez cały czas, aby komunikować się między pobranym narządem a biorcą, aby przeszczep był odpowiedni w określonych sytuacjach. W celu ułatwienia przeszczepu narządu budowane jest naturalne przejście. Na przykład, jest to wytyczona, tylko do usunięcia trasa skonstruowana dla karetki pogotowia, aby umożliwić odzyskany narząd przeznaczony do przeszczepu dotarcie do docelowego szpitala w terminie. Musisz wykonać wszystkie te kroki, aby oddać narząd.

Powody, dla których dawstwo narządów jest ważne

Dlaczego dawstwo narządów jest ważne? Dzięki drastycznym innowacjom w dziedzinie medycyny prawie każdy narząd i tkankę można naprawić i odnowić poprzez przeszczep narządu, a procedura ta wymaga dawstwa narządów. Dlatego jest to niezbędne. Z drugiej strony chciałbyś dowiedzieć się, czym jest moc oddawania krwi czerwonej. Oto kilka powodów, dla których dawstwo narządów ma kluczowe znaczenie:

  • Oddawanie narządów daje życie innym
  • Popraw jakość życia ludzi
  • Wydłużenie życia pacjenta

Wniosek

Rzeczywiście, dawstwo narządów oznacza oddanie życia innym. Czy chcesz wiedzieć, dlaczego dawstwo narządów jest ważne? Tak! Dawstwo narządów jest niezwykle korzystne dla procesu żałoby. Co więcej, niektórzy krewni dawcy znajdują ukojenie i ukojenie w wyniku przeszczepów narządów. W ten sposób przeszczep może poprawić jakość życia wielu ludzi poprzez dawstwo narządów. Moi przyjaciele, mam nadzieję, że wszyscy rozumiecie znaczenie darowizny. Niezależnie od tego, dowiedz się, jakie są niektóre mity i fakty dotyczące dawstwa narządów i tkanek tutaj. Dzięki!