Czym jest ślub z opłatą korkową: czy warto?

Odpowiedzią na to, czym jest wesele z opłatą korkową, jest to, że jest to opłata za wino w wybranym przez Ciebie miejscu weselnym. Porozmawiamy więcej o oczekiwaniach co do tej opłaty i pomożemy zdecydować, czy korki są tego warte.

Ale co, jeśli nie chcesz płacić za alkohol lub wolisz trzeźwe wesele? Przeczytaj, czym jest suchy ślub, aby dowiedzieć się więcej o tego typu przyjęciu.

Co to jest opłata za ślub?

Opłata korkowa to koszt, który poniesiesz, gdy serwują wino w miejscu ślubu. Więc nawet jeśli to Ty kupiłeś i przyniosłeś wino, miejsce i tak pobierze opłatę za ich usługę.

Pamiętaj, że w lokalu będą przechowywane i schładzane butelki wina, a Ty również będziesz używać ich szklanych naczyń. Obsługa serwująca wino na przyjęciu weselnym oraz utylizacja butelek wina po jego zakończeniu to również opłata za weselny korkociąg.

Co więcej, przekonasz się, że podatek VAT jest uwzględniony w zestawieniu opłat za korki. Jeśli chodzi o koszty, opłata za korkociąg będzie zależeć od miejsca ślubu, więc upewnij się, że wyjaśniłeś to wcześniej, aby uniknąć oczekiwań.

Jak działa Corkage na weselu?

Korka jest pobierana przez miejsce weselne za usługi, które świadczą wraz z napojami, które przyniosłeś na wesele. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to nierozsądne, możesz w ten sposób zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Prosimy jednak o wyjaśnienie, czy zezwalają swoim gościom na przyniesienie alkoholu z miejsca wesela. Niektóre lokale weselne zachęcają do kupowania od nich napojów, więc najlepiej wiedzieć, jakie praktyki są dozwolone.

Gdy już upewnisz się, że możesz sam przynieść weselne napoje alkoholowe, pamiętaj, że sam wybierzesz i kupisz konkretne rodzaje i napoje potrzebne na weselu. Następnie zaplanuj, w jaki sposób bezpiecznie przetransportujesz napoje do recepcji.

Dlaczego sale weselne pobierają opłatę korkową?

Miejsca weselne pobierają opłatę korkową ze względu na usługi związane z serwowaniem napojów, nawet jeśli sam przyniosłeś napoje alkoholowe. W szczególności wino jest skrupulatne w sposobie przechowywania i podawania, dlatego opłaty z korka powinny pokrywać koszty tych praktyk.

Należy jednak pamiętać, że opłata korkowa będzie obowiązywać również w przypadku wybrania konfiguracji spożycia na bazie alkoholu. Oznacza to, że zapłacisz tylko za to, co skonsumują goście.

Jeden sprzedawca dostarczy alkohol, a inny będzie go serwował. Te ostatnie nie mają żadnego zysku, ponieważ nie dostarczają alkoholu.

Dlatego pobierają opłatę korkową, aby odzyskać utracone pieniądze. Ogólnie rzecz biorąc, nie czuj się, że zostałeś wykorzystany, ponieważ korzystasz również z usług z opłaty korkowej.

Jaka jest typowa opłata za korki?

Opłata za korkociąg różni się w zależności od przyjęcia weselnego. Możesz jednak założyć, że za każdą otwartą butelkę wina zapłacisz nawet 3 dolary, niezależnie od tego, czy jest skończona, czy nie.

Opłata za korkociąg może być również pobierana za osobę w wysokości do 10 USD za gościa weselnego. Biorąc to pod uwagę, szybkie obliczenie typowej recepcji, która trwa cztery godziny z ponad setką gości, może kosztować 300 USD.

To przy założeniu, że otwieranych jest około 95 butelek, z których każda kosztuje 3 dolary. Aby mieć pewność, że będziesz mieć wystarczający budżet, możesz również rozważyć 10 USD na każdego gościa, aby na 150-osobowym weselu opłata korkowa wynosiła maksymalnie 1500 USD.

Czy opłaty korkowe są tego warte?

Opłaty korkowe są tego warte, jeśli weźmiesz pod uwagę kilka czynników. Na przykład porównaj koszt korka z tym, co wydasz, kupując napoje w lokalu.

Możesz również chcieć określonego rodzaju wina, którego nie ma na liście win danego lokalu. Niektóre pary wolą starannie wybierać to, co podadzą swoim gościom.

Przynieść własne wino lub kupić je na miejscu?

Jeśli przyniesiesz wino na wesele, zapłacisz opłatę korkową za przechowywanie i chłodzenie butelek, obsługę, która będzie je serwować, szkło lokalu i utylizację butelek później. Zaletą przyniesienia wina jest to, że możesz wybrać konkretne napoje, które chcesz, i mogą one kosztować mniej niż ceny ustalone przez miejsce, jeśli kupiłeś je w recepcji.

Jednak potencjalną wadą jest niewiedza, ile napojów i butelek wina należy zamówić. Ponadto możesz nie być pewien, jakie konkretnie rodzaje wina spodobają się Twoim gościom, lub możesz wydać na coś, co nie będzie otwierane.

Z drugiej strony, kupując wino w lokalu, zostaniesz obciążony tylko tym, co zostanie skonsumowane. Możesz wcześniej ustalić budżet, a oferowane rodzaje win zwykle uzupełniają ich jedzenie, jeśli będą również zaspokajać twoje wesele.

Czy jesteś również ciekaw, czy potrzebujesz barmana? Oto jak podawać alkohol na weselu bez barmana, jeśli rozważasz jego brak.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co to jest opłata za korkociąg weselny, która jest pobierana przez miejsce za usługi związane z serwowaniem przyniesionego wina.

Rozsądne jest pomaganie lokalowi w zarabianiu na używaniu szkła, przechowywaniu i serwowaniu wina, obsłudze i usuwaniu butelek. Jednak wybór należy do Ciebie, jeśli chcesz przynieść napoje lub kupić je bezpośrednio na miejscu.