Czy świece zapachowe wpływają na jakość powietrza?

Świece zapachowe z pewnością tworzą zapachy, ale czy wiesz, co też robią? Świece zapachowe nie tylko zapewniają zapach, ale świece zapachowe emitują również cząsteczki i gazy. Przy świecach zapachowych do powietrza uwalniane są produkty uboczne, takie jak sadza i ołów.

Przemysł świec zapachowych ogromnie się rozwinął w ostatnich latach dzięki zapachom od zielonej herbaty po słodkie babeczki waniliowe. Wszystkie te zapachy i nie tylko mogą być Twoje za nawet mniej niż dolara za świecę! Niestety ta cena „mniej niż 1 USD” ma konsekwencje dla środowiska.

Czy świece zapachowe wpływają na jakość powietrza?

Chociaż pachnące świece z pewnością zapewniają aromat, uwalniają do powietrza szkodliwe chemikalia, które mogą powodować problemy z oddychaniem, takie jak ataki astmy i inne skutki zdrowotne.

Świece zapachowe mogą być świetnym dodatkiem do Twojego domu lub biura, jednak świece zapachowe nie powinny być jedynym źródłem zapachu w Twoim domu. Pamiętaj, aby połączyć świece zapachowe z zapachowymi odświeżaczami powietrza i sprayami zapachowymi, jeśli chcesz, aby zapach był w całym domu.

Świece zapachowe i jakość powietrza

Jeśli nadal nie masz pewności, jak świece zapachowe wpływają na jakość powietrza, pomyśl o świecach zapachowych, takich jak odświeżacze powietrza. Nawet świece zapachowe oznaczone jako 100% sojowe lub całkowicie naturalne to świece pachnące, które emitują cząsteczki do powietrza.

Tylko dlatego, że świece zapachowe mają zapachy „świeżego lnu” i „chrupiącej bawełny”, nadal emitują cząsteczki tak samo, jak każda inna świeca zapachowa. Zapachy mogą być pociągające, ale zapachy nie muszą oznaczać, że do Twojego domu przedostaną się szkodliwe chemikalia.

Wpływ świec zapachowych na środowisko

Mimo że świece zapachowe istnieją od wieków, w ostatnich latach produkcja świec zapachowych gwałtownie wzrosła. Wszystko zaczęło się od pachnących świec sprzedawanych na lokalnych targach rzemieślniczych i pchlich targach, ale od tego czasu rozprzestrzeniło się na cały świat dzięki dużym sprzedawcom detalicznym, w tym Walmartowi, który sprzedaje pachnące świece.

Sprzedaż świec tworzy co roku branżę wartą wiele miliardów dolarów, przewyższając zapachy z okazji świąt. Dostarczają również nieskończonej ilości aromatów ludziom na całym świecie.

Niestety, te zapachy mają konsekwencje, o których niewielu zdaje sobie sprawę. Zapachy nie tylko przyjemnie pachną, ale także emitują toksyny do powietrza, uwalniając sadzę i dwutlenek węgla do wnętrza domu lub biura. Świece zapachowe są nie tylko szkodliwe dla jakości powietrza w twoim domu, ale świece zapachowe mogą powodować uszkodzenie płuc, jeśli są często spalane przez długi czas.

Jak zapachy wpływają na jakość powietrza

Według badania przeprowadzonego przez Narodowy Instytut Standardów i Technologii (NIST) opublikowanego w czasopiśmie Atmospheric Environment „Świece zapachowe emitują gazowe zanieczyszczenia”, zanieczyszczenie powietrza powodowane przez sadza ze świec zapachowych stanowi ponad 7 procent pyłu zawieszonego znajdującego się w atmosferach miejskich.

-emitowane cząstki i gazy

-szkodliwe chemikalia w powietrzu, które mogą wywołać problemy z oddychaniem, takie jak ataki astmy

-ponad 7 procent pyłu zawieszonego w atmosferze miejskiej pachnące świece z pewnością nadają aromat, uwalniają szkodliwe chemikalia

Świece zapachowe są powszechne w domach większości ludzi, ale mają wysoką cenę. Niszcząc płuca, pachnące świece kosztują Cię dużo czasu.

Co więcej, pachnące świece zanieczyszczają powietrze, którym oddychamy, zanieczyszczeniami i toksynami, które prowadzą do problemów takich jak astma i inne choroby układu oddechowego z powodu długotrwałej ekspozycji. Ważne jest, aby być świadomym zapachów, które wybierasz do swojego domu, aby nie powodować dodatkowego stresu dla ciała lub umysłu!

Świece zapachowe Alternatywa

Więc jeśli pachnące świece szkodzą naszemu zdrowiu, czego powinniśmy używać jako zapachu?

Kadzidło

Zamiast świec zapachowych, przejdź do zapachowych sprayów lub kadzidełek zapachowych. Zapachowe spraye oferują prosty sposób na dodanie zapachu bezpośrednio do powietrza bez ryzyka związanego z podgrzewaniem zapachowych wosków w zapachowych słojach świec.

Najlepszą alternatywą jest przejście na zapachy, których można używać bez wypalania czegokolwiek. Wtyczkowe odświeżacze powietrza działają dłużej niż pachnące świece i emitują opary, które niosą zapach, dzięki czemu nie uwalniają cząstek do powietrza!

Spraye i odświeżacze powietrza

Przestaw się z pachnących świec na podłączane odświeżacze powietrza, aby uzyskać czystsze, zdrowsze i tańsze zapachy.

Świece zapachowe zanieczyszczają powietrze, którym oddychamy, zanieczyszczeniami i toksynami, które z powodu długotrwałej ekspozycji na nie powodują problemów, takich jak astma i inne choroby układu oddechowego.

Co więcej, spraye oferują prosty sposób na dodanie zapachu bezpośrednio do powietrza bez przenoszenia niebezpiecznych zapachów, które tworzą cząsteczki, które można wdychać, a także przenoszą toksyny, takie jak ołów

Świece zapachowe emitują wiele szkodliwych substancji chemicznych, w tym benzen, formaldehyd i ołów! Te zapachy nie są dobre dla naszego zdrowia ani dla naszego domu.

Skutki zdrowotne świec zapachowych

Oto lista zapachów świec zapachowych i ich skutków zdrowotnych.

– zapachy świec pachnących benzenem i ich zdrowotne działanie

-zapachy świec zapachowych formaldehydu i ich zdrowotne działanie

-prowadzą zapachy pachnących świec i ich zdrowotne działanie

-uszkodzą płuca zapachy świec zapachowych i ich skutki zdrowotne

Czy świece zapachowe są godne polecenia?

Wykazano, że zapachowe zapachy zawarte w świecach zapachowych mają negatywny wpływ na zdrowie, dlatego najlepiej nie używać świec zapachowych jako jedynego źródła zapachu. Jeśli używasz pachnących świec jako dodatkowego źródła zapachu, upewnij się, że palisz je rzadko i przez krótki czas. W ten sposób używanie świec zapachowych może być bezpieczne i przyjemne!

Wniosek

Podsumowując, świece zapachowe nie są najlepszymi zapachami, więc staraj się trzymać z zapachowymi sprayami lub kadzidełkami zapachowymi. Zapachowe spraye oferują prosty sposób na dodawanie zapachów bezpośrednio w powietrze bez ryzyka związanego z zapaleniem pachnących wosków w zapachowych słojach świec.

Najlepszą alternatywą jest przejście na zapachy, których można używać bez wypalania czegokolwiek. Zapachy plug-in trwają dłużej niż świece zapachowe i wydzielają opary, które niosą zapach, dzięki czemu nie uwalniają cząsteczek do powietrza!

Upewnij się, że czytasz etykiety wszystkich produktów, które kupujesz do użytku w domu. Zdrowie Twojej rodziny jest ważniejsze niż te aromaty! Zmiana zapachów sprawi, że wszystko będzie zdrowsze. Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu!