Czarna pleśń 101: Jak pozbyć się czarnej pleśni w wannie z hydromasażem?

Pierwszym krokiem do pozbycia się czarnej pleśni w wannie z hydromasażem jest określenie zakresu uszkodzeń. W tym artykule o usuwaniu pleśni dowiesz się, jak samodzielnie usunąć czarną pleśń.

Ponadto dowiesz się o przyczynach rozwoju czarnej pleśni. To poinformuje Cię o tym, na co należy zwrócić uwagę w zapobieganiu pleśni.

Czarna pleśń 101: Jak pozbyć się czarnej pleśni w wannie z hydromasażem?

Czarna pleśń w wannach z hydromasażem

Czarna pleśń jest znanym rodzajem pleśni. Niszczy wiele części domu, w tym wannę z hydromasażem.

Zobacz, jak rośnie i jak sobie z tym poradzić w tym artykule.

Co to jest czarna pleśń?

Najpierw wyjaśnijmy, czym jest czarna pleśń. Czarna pleśń (Stachybotrys chartarum) jest powszechnie widoczna w gronach i jest zazwyczaj zielonkawo-czarna.

Nie wszystkie szczepy czarnej pleśni są toksyczne. Jednak szczepy toksyczne wydzielają mikotoksyny, co może być problematyczne dla ludzi.

Skutki mikotoksyn obejmują zatrucie lub niedobór odporności. Szczególnie lubią rosnąć na jedzeniu, co czyni je jeszcze bardziej niebezpiecznymi z powodu możliwego spożycia.

Jednak ten artykuł skupi się bardziej na rozwoju czarnej pleśni w wannach z hydromasażem, co może zakłócić czas relaksu.

Jak czarna pleśń rośnie w wannach z hydromasażem?

Czarna pleśń w wannach z hydromasażem rośnie tak samo, jak w innych miejscach pleśni. Muszą spełnić określone warunki, zanim się osiedlą i rozmnażają.

Jednak spełnienie kryteriów nie jest dla nich trudne. Wanny z hydromasażem są dobrze nawilżone, co ułatwia rozwój pleśni.

Bogate w wilgoć środowisko Twojej łazienki jest głównym powodem, dla którego często obserwujesz w niej rozwój pleśni. Innym kryterium pleśni jest źródło pożywienia.

Pleśń żywi się kilkoma rzeczami, takimi jak płyty gipsowo-kartonowe, drewno i kurz. Pleśń nigdy tak naprawdę nie wyczerpuje się źródeł pożywienia, więc zamiast tego musisz radzić sobie z nadmierną wilgocią, aby je wyeliminować.

Aby zapobiec osadzaniu się zarodników pleśni na twoich powierzchniach, oto artykuł na temat zwalczania zarodników pleśni, który może pomóc.

Jakie są przyczyny wzrostu czarnej pleśni w wannach z hydromasażem?

Oprócz wyżej wymienionych warunków rozwoju czarnej pleśni, oto inne powody:

Ciepło

Pleśń może przetrwać w szerokim zakresie temperatur. Szczególnie lubią ciepłe temperatury (około 73° Fahrenheita).

Istnieje również sposób na zabicie pleśni poprzez temperaturę. Oto artykuł o temperaturze, w której pleśń ginie w jedzeniu, co może cię oświecić na ten temat.

Minimalne problemy z oświetleniem i uszczelnieniem

Jeśli Twoja wanna z hydromasażem nie ma wystarczającej ilości światła i jest bogata w wilgoć, będzie rajem dla pleśni. Zwłaszcza jeśli twoja wanna ma złamane uszczelnienia na boku i problem z hydrauliką na ścianach.

Jakie są skutki czarnej pleśni?

Po zapoznaniu się z różnymi przyczynami czarnej pleśni przyjrzymy się jej skutkom. Jak wspomniano powyżej, czarna pleśń jest znana wśród właścicieli domów i słusznie.

Czarna pleśń ma tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się i kolonizacji, co utrudnia radzenie sobie z nimi. Co więcej, powoduje problemy zdrowotne.

Ponieważ łazienka jest wspólną przestrzenią, członkowie Twojej rodziny mogą być narażeni na czarną pleśń na wannie z hydromasażem. Wiadomo, że długotrwałe narażenie na czarną pleśń ma szeroki zakres niekorzystnych skutków zdrowotnych, od alergii po bardziej długoterminowe problemy.

Oprócz negatywnych skutków zdrowotnych czarna pleśń prowadzi również do osłabienia konstrukcji domu. Osłabiają miejsce, w którym się osiedlają, ponieważ wykorzystują je również jako źródło pożywienia.

Usuwanie czarnej pleśni w wannie z hydromasażem

Ustaliliśmy, że czarna pleśń jest szkodliwa w gospodarstwie domowym, dlatego należy jak najszybciej wyeliminować czarną pleśń. Oto kroki w usuwaniu czarnej pleśni w wannie z hydromasażem.

Krok 1. Wysusz wannę z hydromasażem

Wilgoć jest jednym z warunków, które prowadzą do rozwoju pleśni; dlatego musisz chronić wannę przed wilgocią, aby usunąć pleśń. Wytrzyj powierzchnię wanny i przewietrz pomieszczenie.

Sprawdź również uszczelki swojej wanny z hydromasażem. Pęknięcia na uszczelnieniu wanny mogą powodować rozwój pleśni, więc lepiej być bezpiecznym.

Krok 2. Roztwór wybielacza

Potrzebujesz potężnego rozwiązania, aby poradzić sobie z czarną pleśnią, dzięki czemu wybielacz jest idealnym związkiem do zabijania czarnej pleśni. Przed sporządzeniem mikstury chroń się, zakładając najpierw okulary ochronne i gumowe rękawiczki.

Następnie połącz wybielacz i wodę w butelce ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj mieszankę wybielacza i wody na dotknięte pleśnią obszary wanny z hydromasażem.

Krok 3. Szorowanie

Po spryskaniu wanny roztworem wody z wybielaczem, wyszoruj ją plastikową szczotką. Następnie opłucz wannę czystą wodą, ale nie przesycaj obszaru.

Sprawdź obszar, czy nadal są plamy pleśni. Jeśli pleśń nadal jest obecna, powtórz kroki 2 i 3.

Po usunięciu wszystkich plam z pleśni wysusz wannę z hydromasażem. Upewnij się, że łazienka jest wolna od nadmiernej wilgoci.

Wniosek

Wiesz już, jak samodzielnie pozbyć się czarnej pleśni w wannie z hydromasażem. Jeśli jednak uszkodzenie wydaje się rozległe, nie wahaj się skontaktować się z profesjonalistą.