Co zrobić z aktem małżeństwa po ślubie

Jeśli nie masz pewności, co zrobić z aktem ślubu po ślubie, możesz złożyć wniosek o identyfikację z nowym nazwiskiem. Omówimy również, co należy zrobić z pozwoleniem na zawarcie małżeństwa po ślubie, aby uniknąć problemów.

I oczywiście powinieneś zdawać sobie sprawę z różnicy między aktem małżeństwa a aktem małżeństwa, które porównamy bardziej szczegółowo poniżej. A dla listy kontrolnej tego, co należy zrobić po ślubie, aby zapewnić legalne małżeństwo, przeczytaj, co robić po ślubie.

Co zrobić z aktem małżeństwa po ślubie

Wszystko, co należy wiedzieć o tym, co zrobić z aktem małżeństwa po ślubie

Zapoznaj się z prawem małżeńskim w swoim stanie, aby poznać najlepsze kroki, jakie należy podjąć z aktem małżeństwa po ślubie. Na przykład możesz ubiegać się o identyfikację z nowym nazwiskiem, ponieważ jesteś teraz w związku małżeńskim po otrzymaniu kopii aktu małżeństwa w Massachusetts.

Większość par robi to również po otrzymaniu aktu małżeństwa, aby wcześniej uzyskać wszystkie dokumenty tożsamości. Zaleca się zacząć od karty ubezpieczenia społecznego, następnie prawa jazdy i paszportu amerykańskiego.

Wszystkie inne dokumenty możesz przygotować na czas, robiąc wszystkie dokumenty tożsamości zaraz po ślubie. Być może pojedziesz do innego kraju na miesiąc miodowy i chcesz, aby Twoje nowe imię odzwierciedlało Twoje dokumenty tożsamości.

Co zrobić z aktem małżeństwa po ślubie?

Kolejnym ważnym dokumentem dla ślubu jest licencja ślubu. Po ceremonii ślubnej urzędnik powinien złożyć akt małżeństwa w urzędzie miasta lub miasta.

Dlatego ważne jest, aby jeśli chcesz, aby ktoś wykonał twój ślub, znał obowiązki, takie jak późniejsze złożenie aktu małżeństwa. Co więcej, twój urzędnik powinien być uznany i legalny, aby poślubić ciebie i twojego partnera, aby ślub był ważny.

W niektórych stanach możesz zachować lub zmienić swoje imię po ślubie. Jeśli jednak wolisz to zmienić, musisz dołączyć nowy podczas wypełniania aktu małżeństwa przed ślubem.

W ten sposób Twoje imię i nazwisko zmieni się automatycznie na to, co podałeś na certyfikacie po ślubie dla Twojej wygody. Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj o prawie w swoim stanie, aby uniknąć jakichkolwiek problemów, zwłaszcza z licencjami i certyfikatami małżeństwa.

Jak długo mogę otrzymać akt ślubu po ślubie?

Po spełnieniu wszystkich wymagań, zwłaszcza urzędnika składającego licencję do hrabstwa, w którym bierzesz ślub, okres oczekiwania na akt małżeństwa jest różny. Zazwyczaj powinno to zająć kilka tygodni po ślubie.

Akt małżeństwa otrzymasz pocztą, więc nie zapomnij go od czasu do czasu sprawdzać. Ale co, jeśli twój urzędnik nie złoży aktu małżeństwa?

Czy w takim przypadku małżeństwa będą nieważne, jeśli ich urzędnik nie zarejestruje prawa jazdy w powiecie? Zgodnie z prawem rodzinnym Gordona w Kalifornii, nadal pozostawałbyś w związku małżeńskim zgodnie z prawem kalifornijskim, nawet jeśli nie wyślesz pozwolenia na zawarcie małżeństwa do hrabstwa.

Jak długo czekać na akt małżeństwa?

Możesz otrzymać pozwolenie na zawarcie małżeństwa po kilku dniach od złożenia wniosku w urzędzie powiatowym w stanie, w którym bierzesz ślub. Należy jednak pamiętać, że licencje małżeńskie zwykle wygasają po 30 dniach od ich wydania.

Różne stany różnią się okresem oczekiwania od daty wydania licencji do daty ceremonii ślubnej. Na przykład miejsca takie jak Illinois mają jednodniowy okres oczekiwania, podczas gdy w stanach takich jak Minnesota i Ohio trwa to pięć dni.

Zezwolenie na zawarcie małżeństwa a akt małżeństwa

Musisz wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty przed i po ślubie. A dwa najczęstsze dokumenty często mylone przez pary to akt małżeństwa i akt małżeństwa.

Aby dowiedzieć się, co z nimi zrobić i gdzie należy je zabrać przed ślubem, oto ich definicje:

Pozwolenie na zawarcie małżeństwa

Pozwolenie na zawarcie małżeństwa to dokument, który musisz wykonać przed ślubem. Otrzymasz go od urzędnika wiejskiego, zanim będziesz mógł legalnie wziąć ślub.

Uzyskując pozwolenie na zawarcie małżeństwa, możesz odbyć ważną ceremonię ślubną dowodzącą, że przestrzegasz praw małżeńskich w swoim stanie. Jednak wygasa, więc musisz mieć ślub, zanim to nastąpi, albo będziesz musiał ponownie złożyć wniosek.

Akt małżeństwa

Akt małżeństwa to dokument, który otrzymasz po ślubie. Służy jako dowód, że ty i twój partner jesteście legalnie małżeństwem.

Akt ślubu podpiszesz po ceremonii ślubnej. I w zależności od prawa twojego stanu, wymaga to również podpisu świadków i urzędnika.

Możesz przeczytać, kto może być świadkiem ślubu, aby uzyskać więcej informacji na temat tego wymogu.

Gdzie otrzymam poświadczoną kopię aktu małżeństwa?

Poświadczoną kopię aktu małżeństwa można uzyskać, kontaktując się z państwowym urzędem stanu cywilnego. Skierują Cię do hrabstwa, w którym został wydany.

Zapłacisz za koszty i udzielisz niezbędnych informacji. Następnie powinieneś otrzymać uwierzytelnioną kopię online, osobiście lub pocztą.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, co zrobić z aktem ślubu po ślubie, gdzie często zaczyna się starać o nowy dowód osobisty w celu zmiany imienia.

Ponadto mamy nadzieję, że pamiętałeś, jak uzyskać kopię aktu małżeństwa, jeśli ją zgubiłeś. I oczywiście upewnij się, że przed zawarciem małżeństwa spełniłeś swoją licencję małżeńską.