Co zmniejsza ciśnienie w myjce ciśnieniowej? 7 ciekawych powodów!

Czy chcesz wiedzieć, jakie jest ciśnienie utraty ciśnienia w myjce ciśnieniowej? Przyczyn tego jest kilka, m.in. uszkodzona pompa wody, zużyta dysza, wadliwy zawór odciążający i problemy z silnikiem.

Dzięki zastosowaniu myjki ciśnieniowej, duże czyste powierzchnie wydajnie i szybko. Jednak jednym z najbardziej typowych problemów, z jakimi borykają się właściciele myjek ciśnieniowych, jest utrata ciśnienia z upływem czasu. Trudno będzie usunąć kurz i skutecznie umyć powierzchnię, jeśli myjka ciśnieniowa nie spryskuje wody pod odpowiednim ciśnieniem.

Co zmniejsza ciśnienie w myjce ciśnieniowej? 7 ciekawych powodów!

Na szczęście większość wymienionych poniżej przyczyn niskiego ciśnienia jest łatwa do usunięcia, chociaż kilka może wymagać fachowej pomocy. Posiadanie myjki ciśnieniowej, która nie zapewnia takiego nacisku, jak chcesz, lub całkowicie straciła ciśnienie, może być irytujące. W rezultacie omówimy wiele przyczyn utraty ciśnienia w myjce ciśnieniowej i wyjaśnimy, co możesz z tym zrobić. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Co powoduje spadek ciśnienia w myjce ciśnieniowej?

Zdarzyło się, że z czasem myjki ciśnieniowe tracą ciśnienie. I musisz pomyśleć, co ma strata ciśnienia w myjce ciśnieniowej. Wiemy, że szukasz odpowiedzi. Poniżej wymieniliśmy wszystkie przyczyny tego problemu; wykopmy je jeden po drugim!

#1. Zablokowane lub uszkodzone węże doprowadzające wodę

Nie powinno dziwić, że myjki ciśnieniowe potrzebują dużo wody, aby działać prawidłowo i tworzyć stały strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Rozsądna myjka ciśnieniowa wymaga około 4 litrów wody co minutę, aby działać prawidłowo. W rzeczywistości, jeśli myjka ciśnieniowa nie wytwarza wystarczającego ciśnienia, najpierw należy sprawdzić wąż zasilający węża ssącego.

#2. Niezgodny wąż zasilający lub wlot

Średnica węża zasilającego myjkę ciśnieniową jest krytyczna i dlatego nie można zakładać, że wąż ma podobną średnicę we wszystkich typach myjek ciśnieniowych. Jeśli używasz węża wlotowego myjki ciśnieniowej, który jest zbyt cienki lub zbyt szeroki, będzie on dostarczał niedokładną ilość wody do urządzenia, obniżając ciśnienie.

#3. Uszkodzony wąż zasilający lub wlotowy

Jeśli wąż wlotowy myjki ciśnieniowej ma jakiekolwiek pęknięcia lub pęknięcia, woda może wyciekać, co skutkuje niedostatecznym dopływem wody do pompy, co skutkuje jej obniżonym ciśnieniem. Pękanie lub pękanie przewodu wlotowego myjki ciśnieniowej jest stosunkowo rzadkie z powodu wysokiego ciśnienia, z jakim musi sobie radzić. Możesz samodzielnie naprawić wąż zasilający, jeśli pęknięcie nie jest poważne, a pęknięcia nie są rozproszone na całej wysokości linii. Jeśli jednak złamania są rozległe, warto dokupić dodatkowy wąż identyczny jak poprzedni.

#4. Zablokowany zatkany filtr wlotowy lub wąż dopływowy wody

Jeśli dopływ wody używany do napełniania myjki jest brudny, kurz może zatkać filtr wlotowy. Znajdują się one na ogół w miejscu połączenia między przewodem doprowadzającym wodę a systemem myjki ciśnieniowej. Musi chronić pompę myjki ciśnieniowej przed kurzem, który mógłby spowodować szkody. Oprócz zatkanego filtra wejściowego może również wystąpić zatkany wąż, a wszystkie te przeszkody są stosunkowo łatwe do naprawy.

#5. Zużyta lub zatkana dysza

Inną typową przyczyną niskiego ciśnienia w myjce ciśnieniowej jest pęknięta lub zatkana dysza, co utrudnia prawidłowy przepływ wody, obniżając ciśnienie. Zatkana dysza może powodować niskie ciśnienie lub pulsujący strumień wody. Otwór dyszy jest stosunkowo mały, więc ciśnienie gwałtownie spadnie, jeśli zostanie zatkany. Podobnie, jeśli dysza myjki ciśnieniowej nie jest wymieniana przez dłuższy czas, ulegnie zużyciu, a szczelina powiększy się z czasem, powodując zmniejszenie ciśnienia. Jeśli twoje ciśnienie nie było używane regularnie lub nie jest tak stare, zatkana dysza może być źródłem niskiego ciśnienia, szczególnie jeśli strumień wody jest pulsujący lub nieregularny. Na szczęście odblokowanie lub odblokowanie dyszy jest dość prostą procedurą. Możesz spróbować tego przed wymianą dyszy, ponieważ dysza może się zatkać, nawet jeśli nie jest uszkodzona.

#6. Niezgodna temperatura wody

Myjki ciśnieniowe występują w dwóch odmianach: na gorącą i zimną wodę. I mogą działać poprawnie tylko wtedy, gdy mają odpowiednią temperaturę wody. Twoja myjka ciśnieniowa nie zapewni idealnego ciśnienia wody, jeśli użyjesz wody o niewłaściwej temperaturze. Ponadto pompa może ulec uszkodzeniu, jeśli w myjce ciśnieniowej zostanie zastosowana woda o niewłaściwej temperaturze. Myjki ciśnieniowej z podgrzewaną wodą nie można przekształcić w myjkę ciśnieniową z chłodniejszą wodą; podobnie myjki ciśnieniowej z zimną wodą nie można zamienić na gorącą.

#7. Zepsuta pompa

Pompa myjki ciśnieniowej odpowiada za zwiększanie ciśnienia wody wpływającej do maszyny. Z powodu niewłaściwego użytkowania pompa myjki ciśnieniowej może spowalniać, a nawet pękać, co skutkuje obniżonym ciśnieniem. Pompa może nie działać z powodu braku odpowiedniego dopływu wody lub trybu bezczynności przez dłuższy czas. Być może zainteresuje Cię również instalacja nowej pompy do myjki ciśnieniowej.

To okładka!

Cieszymy się, że wszyscy dowiecie się, jaki jest spadek ciśnienia w myjce ciśnieniowej. Omówiliśmy wszystkie przyczyny tego problemu; rozumiejąc je, możesz szybko dowiedzieć się, dlaczego myjka ciśnieniowa traci ciśnienie. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak uruchomić myjkę ciśnieniową firmy Briggs and Stratton i jak uruchomić myjkę ciśnieniową Simpson. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!