Co umieścić na karcie szczegółów na wesele: 4 must-have

Musisz wiedzieć, co umieścić na karcie szczegółów ślubu, która zawiera różne rodzaje informacji o gościach weselnych, aby uniknąć nieporozumień dotyczących Twojego ślubu. Porozmawiamy również o etykiecie dotyczącej kart załączników ślubnych czy kart szczegółów.

A jeśli chodzi o składanie zaproszeń ślubnych po wypełnieniu wszystkich kart do pakietu zaproszeń, zapoznaj się z tym samouczkiem, jak wypchać zaproszenie na ślub.

Co umieścić na karcie szczegółów na wesele: 4 must-have

Co umieścić na karcie szczegółów na ślub: szczegółowe sformułowanie karty i etykieta na kartach informacyjnych dla gości

  • Kod ubioru

Główne zaproszenie na ślub zazwyczaj zawiera tylko informacje zapraszające osobę, do której je wysłałeś. Musisz jednak szczegółowo określić oczekiwany kod ubioru i strój gościa na wesele.

Pomoże to również uniknąć konieczności kontaktowania się uczestników wesela z Tobą, a po stronie gości nie będą musieli się martwić, że to, co mają na sobie, może być nieodpowiednie. Na karcie szczegółów możesz wymienić strój, a nawet motyw ślubu.

Ponieważ będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca, możesz dopracować formalności, kolory i ogólny motyw ślubu. Ale jeśli jest wiele wydarzeń, takich jak kolacje i przyjęcia weselne, wyjaśnij również sugerowany strój dla każdego z nich.

  • Zakwaterowanie i transport

Pary, które organizują ślub w miejscu docelowym, często umieszczają wiele kart w swoim pakiecie zaproszeń. Mając to na uwadze, pamiętaj, aby podać szczegóły zakwaterowania i informacje o transporcie na karcie danych ślubu, aby poprowadzić swoich gości.

Wyjaśnij, czy zarezerwowałeś bloki pokoi hotelowych, czy masz pojazd, który zawiezie Twoich gości z różnych miejsc. Jest to również doskonała okazja, aby poinformować swoich gości, czy muszą zapłacić za własne zakwaterowanie.

Na przykład wspomnij, że dokonałeś rezerwacji w określonym hotelu i że mogą podać Twoje nazwiska, aby otrzymać zniżkę. W razie potrzeby skorzystaj z osobnej karty informacyjnej tylko do informacji dotyczących bloku pokoju hotelowego na wesele.

Jeśli ciekawi Cię, kto płaci za pokoje hotelowe dla gości weselnych lub ile pokoi zablokować na wesele, nie wahaj się kliknąć tych linków!

  • Kierunek miejsca ślubu

Oprócz informacji o zakwaterowaniu i transporcie musisz również omówić kierunek, a nawet dołączyć mapę na swojej karcie informacyjnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku ślubów docelowych, ponieważ nikt nie zna Twojego przyjęcia weselnego.

Nie musisz być bardzo techniczny, ponieważ mogą to być proste wskazówki dojazdu z lotniska do hotelu i hotelu na miejsce. Ale jeśli robisz tygodniową uroczystość na wielu stronach, łatwiej to wyjaśnić za pomocą mapy.

Możesz również zaznaczyć trasę na mapie. Tylko nie zapomnij wyjaśnić czasu i transportu dla każdej lokalizacji.

  • Strona ślubna

Nie zapomnij podać adresu URL swojej witryny ślubnej na karcie szczegółów. Chociaż ta wkładka ma zawierać inne informacje dotyczące ślubu, będziesz potrzebować więcej miejsca i sformułowań, aby wyjaśnić konkretne szczegóły dotyczące ślubu.

W tym miejscu link do Twojej witryny ślubnej udowadnia swoje znaczenie, a nawet możesz wpisać swój rejestr w tym obszarze karty, aby poprowadzić gości. Niektóre pary nawet pomijają wstawki do pakietu zaproszeń i kierują gości tylko na swoją stronę ślubną.

  • Szczegóły dotyczące niektórych czynności związanych z weselem

Możesz mieć wiele uroczystości na swój ślub, zwykle jeśli jest to weekend i spędzasz dni powszednie wokół wybranej lokalizacji na docelowy ślub. Aby uniknąć zamieszania przy każdym wydarzeniu, napisz dla nich kilka kart ze szczegółami ślubu.

Możesz je traktować jako karty z planem podróży z zajęciami, harmonogramami i sposobem, w jaki goście mogą do nich dotrzeć. Jednak niektórzy twierdzą, że doprowadzi to do bardzo mylącego zestawu zaproszeń i że zamiast tego lepiej jest pisać na stronie ślubnej.

Jak duża powinna być karta szczegółów?

Karta szczegółów ma zwykle wymiary 4,25 na 5,5 cala. Może być jednak większy lub mniejszy, w zależności od zawartości.

Tylko upewnij się, że karta z danymi zmieści się w kopercie wraz z innymi wkładkami. Czy jesteś również ciekaw jaki rozmiar mają zaproszenia ślubne?

Poznaj standardowe wymiary, aby znacznie łatwiej przygotować zestaw zaproszeń ślubnych.

Jakich wkładek potrzebujesz w zaproszeniu na ślub?

  • Karta RSVP/odpowiedź z kopertą
  • Karta odbioru (np. godzina, data i kod ubioru)
  • Wskazówki i karta noclegowa
  • Karta strony ślubnej
  • Karta wydarzeń przedślubnych i poślubnych

Pamiętaj, że nie jest wymagane posiadanie ich na oddzielnych kartach. Na przykład, często możesz wpisać wszystkie informacje na jednej karcie szczegółów, a następnie połączyć się z witryną ślubną.

Czego nie powinno zawierać zaproszenie na ślub?

Istnieją przewodniki po etykiecie, które zalecają, aby nie uwzględniać niczego związanego z prezentami lub rejestrem ślubów. Jednak w dzisiejszych czasach dopuszczalne jest wymienienie swojego rejestru w zaproszeniu, aby goście mogli łatwo nawigować po nim.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Aby podsumować, co umieścić na karcie szczegółów ślubu, podaj kod ubioru, zakwaterowanie i transport, kierunek miejsca wesela, stronę internetową ślubu i kartę wydarzeń.

Karta szczegółów to fantastyczny sposób na rozwinięcie różnego rodzaju informacji dla gości weselnych. Daj nam znać poniżej, co zwykle zawierasz.