Co to znaczy, jeśli pada deszcz w dniu ślubu

Ci, którzy są ciekawi, co to znaczy, że w dniu ślubu pada deszcz, mogą rozważyć cztery interpretacje i wierzenia z różnych kultur. Zdziwisz się, że deszczowy dzień na wesele może być postrzegany jako pech i szczęście.

Zawsze fascynujące jest poznawanie różnych wierzeń i tradycji ślubnych, a także możesz zdecydować, czy chcesz ich przestrzegać, czy nie. Na przykład, czy wiesz, co oznacza czerwona suknia ślubna?

Co to znaczy

Co to znaczy, że pada w dniu ślubu: 4 powody, dla których chcesz (lub nie chcesz) padać w dniu ślubu

Nowe początki

Małżeństwo jest rzeczywiście początkiem nowego rozdziału w życiu ciebie i twojego partnera. Nawet jeśli, powiedzmy, mieszkacie razem przez długi czas, małżeństwo nadal będzie nowym rodzajem doświadczenia.

Biorąc to pod uwagę, jeśli pada deszcz na twoim ślubie, jest to również postrzegane jako oczyszczenie. Symbolizuje to, że ty i twój partner jesteście odnowieni i staniecie się kolejną wersją siebie, gdy wejdziecie w ten nowy rozdział swojego życia.

Deszcz działa tak, jakby zmył wszystkie trudności z przeszłości. Jest to trochę podobne do białego ślubu, w którym panny młode często noszą biel, aby symbolizować oczyszczenie i nowy początek.

Powodzenia

Czy wiesz, że deszcz na twoim ślubie jest również postrzegany jako szczęście, pomimo bardziej negatywnych skojarzeń w niektórych kulturach? Oprócz nowych początków deszcz jest również postrzegany jako symbol płodności.

Podobnie jak deszcz pomaga w rozwoju upraw, niektórzy interpretują deszcz jako znak, że ty i twój współmałżonek zostaniecie pobłogosławieni dziećmi. I wreszcie, deszcz ze słońcem jeszcze bardziej kojarzy się z pozytywnymi doświadczeniami i możliwościami.

Trwałe małżeństwo

Niektórzy uważają, że jeśli w dniu ślubu będzie padało, oznacza to, że małżeństwo przetrwa. Można to przypisać odżywczemu działaniu deszczu, zwłaszcza po porze suchej.

W tradycji hinduskiej deszczowe wesele jest nawet postrzegane jako zapowiedź silnego małżeństwa. Dzieje się tak, ponieważ mokry węzeł jest trudniejszy do rozwiązania niż w stanie suchym.

Smutek lub pech

Kiedy pada w dniu ślubu, najczęściej uważa się, że przynosi pecha. Tę interpretację można odnieść do kultury judeochrześcijańskiej, gdzie deszcz symbolizuje gniew Boży.

Pamiętacie, jak Bóg zesłał 40 dni i 40 nocy deszczu z powodu zachowania Swego ludu? Niektórzy powiedzieliby, że Bóg nie aprobuje małżeństwa lub że z deszczowymi ślubami stanie się coś strasznego.

Inną negatywną interpretacją deszczu w dniu ślubu jest symbol łez panny młodej. Mówi się, że deszcz podczas wesela zapowiada ślub, w którym panna młoda będzie płakać.

Co mówi stare powiedzenie o deszczu w dniu ślubu?

Stare przekonanie o deszczowym dniu ślubu polega na tym, że postrzega się go jako pecha. Dla ludzi religijnych Bóg nie aprobuje małżeństwa, co jest związane z tym, jak deszcz symbolizował Jego gniew.

Jednak tej symbolice przeciwstawia się deszcz jako znak płodności, ponieważ deszcz pomaga rosnąć plonom. W końcu to Państwo młodzi decydują, jak będą interpretować deszcz w dniu ślubu.

W następnej kolejności rozwiążesz potencjalne problemy, gdy pada deszcz, zwłaszcza jeśli masz ślub na świeżym powietrzu.

Czy wygląda dobrze, jeśli pada w dniu ślubu?

Powiedzmy, że planowałaś konkretną datę swojego ślubu i jesteś podekscytowana jego sentymentalnością. Ale oto i oto rano tego szczególnego dnia niebo jest ciemne i pada deszcz.

Jeśli obawiasz się, że dzień ślubu będzie źle wyglądał, czas wykorzystać tę pogodę jak najlepiej. Tak, deszcz oznacza pecha, ale coraz więcej kultur postrzega go jako pozytywną symbolikę.

Niektóre pary wolą nawet mieć deszczowe wesele, a nawet robią sesje zdjęciowe pod prysznicem. Pomyśl więc, że nic nie powstrzyma ciebie i twojego współmałżonka przed zjednoczeniem pomimo wyzwań.

Jak przygotować się na deszczowe wesele?

  • Sprawdź w miejscu ślubu, jak poradzą sobie z deszczem; czy miejsce wewnątrz jest uszczelnione i zabezpieczone przed deszczem i wiatrem? Czy miejsce na zewnątrz jest przygotowane z namiotami i innymi zabezpieczeniami przed warunkami atmosferycznymi?
  • Rozważ przygotowanie ścieżek, aby Ty i Twoi goście mogli wygodnie przybyć i wyjść z miejsca ślubu
  • Jeśli nosisz jasne kolory, przynieś osłony, aby chronić je przed potencjalnymi plamami
  • Zmień ubiór na codzienny szykowny niż na czarny krawat lub przeczytaj, w co się ubrać na nieformalny ślub na świeżym powietrzu, jeśli będziesz mieć deszczowy ślub na zewnątrz
  • Rozważ wybór innego miejsca, jeśli deszcz powoduje, że podłoga w obiekcie, taka jak ziemia lub trawa, jest niebezpieczna
  • Zawsze sprawdzaj warunki pogodowe
  • Nawet jeśli robi się słonecznie, pamiętaj, aby wszyscy przynieśli parasol

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co to znaczy, że w dniu ślubu pada deszcz, co w różnych kulturach jest postrzegane jako pech i pech.

Deszczowy ślub jest interpretowany jako pech, ponieważ mówi się, że są to łzy wylane w małżeństwie lub dezaprobata Boga. Ale z drugiej strony deszcz na twoim ślubie może również oznaczać płodność, nowe początki i długowieczność.