Co to jest zjeżdżalnia w piecu? 3 niesamowite zalety!

Zastanawiasz się, co to jest zjeżdżalnia w piecu? Cóż, jest to rodzaj gamy zaprojektowanej z wyprofilowanymi bokami. Płyta kuchenna lekko wystaje, co pozwala na wsunięcie jej między dwie szafki łączące podczas instalacji. W rezultacie płyta kuchenna z każdej strony spoczywa nad blatem.

Płyta kuchenna i jej wyprofilowane boki zapobiegną spadaniu żywności na przestrzenie między szafkami a kuchenką. Jest to idealne rozwiązanie do korzystania z tego rodzaju pieca, jeśli chcesz mieć kompletne wyposażenie kuchni. Jest to jedna z najbardziej opłacalnych opcji. Może również ułatwić sprzątanie kuchni.

Co to jest zjeżdżalnia w piecu? 3 niesamowite zalety!

Wsuwane kontra Piec wolnostojący

Główną różnicą między nimi jest instalacja. Piece wolnostojące mogą stać samodzielnie. Ale można to również zamontować między szafkami. Z drugiej strony, piece wsuwane są specjalnie zaprojektowane do umieszczania między szafkami kuchennymi, aby zapewnić łatwy wygląd.

Boki zakresów wsuwanych są niedokończone, więc nie nadaje się do samodzielnego stania. Ponadto ma różne konfiguracje. Elementy sterujące są umieszczone z przodu lub na górze urządzenia i nie ma tylnej osłony.

Z drugiej strony piece wolnostojące mają tylną osłonę, w której znajdują się elementy sterujące. Co ważniejsze, te wsuwane wyglądają bardziej atrakcyjnie, ponieważ dobrze komponują się z resztą kuchni w porównaniu do wolnostojącej. Na przykład masz żółtą ścianę, Twój piec musi uzupełniać jej kolor. To samo dotyczy innych rzeczy znalezionych w Twojej kuchni. Możesz również zainteresować się, jaki kolor zasłon pasuje do żółtych ścian w kuchni.

Zalety pieca wsuwanego

Nie dowiesz się, co to jest piec wsuwany bez poznania jego zalet. W tej sekcji poznasz niektóre z wielu innych korzyści wynikających z zainstalowania tego typu pieca.

#1. Niezakłócony backsplash

Jak wspomniano, ten typ pieca ma wiele zalet. Po pierwsze, oferują niezakłócony widok backsplash. Nie ogranicza to możliwości ustawienia urządzenia przy ścianie.

#2. Sterowanie z przodu

Piece wsuwane mają sterowanie z przodu. Pokrętła płyt grzewczych są umieszczone na powierzchni, co ułatwia kontrolowanie ich podczas gotowania. Ponadto nie musisz sięgać do gorącej powierzchni. Zmniejszy to ryzyko ochlapania. Innymi słowy, ryzyko poparzenia się będzie mniejsze.

#3. Łatwe czyszczenie

Zaletą są również krawędzie. Zapewnia to około calową osłonę, dzięki której płyny lub żywność nie wpadną między urządzenie a szafkę. Dzięki temu gotowanie będzie łatwiejsze, bez obrażeń i czystsze. Nie tylko to, ale także sprawi, że Twoja kuchnia będzie bardziej estetyczna.

Czy będzie się wyróżniać?

Zjeżdżalnia w piecu doskonale komponuje się z całą kuchnią. Nawet jeśli drzwiczki piekarnika są otwarte, ich przednie końce nie będą wystawać, ponieważ krawędzie są równe twoim szafkom. Jeśli zamkniesz drzwiczki piekarnika, uchwyt i drzwiczki mogą wystawać tylko kilka cali z linii szafki. Idealnie wpasuje się w konfigurację Twojej kuchni. Nie będzie wystawał, jeśli zostanie poprawnie zainstalowany. Przykleją się tylko drzwi i klamka, ale nie za bardzo. Myślę, że warto, jeśli wiesz, jak naprawić uszkodzoną wodę pod szafką kuchenną pod zlewem.

Czy do tego wymagany jest backsplash?

W przeciwieństwie do serii wolnostojących, seria wsuwana nie jest zaprojektowana z osłoną tylną, która jest zbyt obszerna. Zamiast tego ma być bardziej niedostępny i mieć lepszą estetykę. Elementy sterujące są umieszczone z przodu, dzięki czemu są bardziej dostępne. Jego konfiguracja wyświetla również backsplash bez masywnej tylnej osłony, która zajmuje ścianę.

Jeżeli wcześniej nie posiadałeś w swojej kuchni zestawu do wsuwania, najlepiej zainstalować z tyłu pieca kafelkowy backsplash, tak aby sięgał do poziomu blatu. W przeciwnym razie z tyłu będziesz miał małą czarną ścianę. Kafelek również nie będzie pasował.

Jest to ważna kwestia, jeśli przechodzisz z pieca wolnostojącego na piec wsuwany. Przede wszystkim jest to często wybierane przez właścicieli domów ze względu na estetykę. Ale oznacza to, że będziesz musiał wyremontować całą kuchnię, jeśli nie masz odpowiednich materiałów lub płytek.

Czy siedzi na podłodze?

Podobnie jak większość urządzeń kuchennych, na podłodze stoją piece wsuwane. Nie pływają. Ale wydaje się, że tak, ponieważ trzymają się blatów. Mając to na uwadze, musisz upewnić się, że masz twardą podłogę. Podobnie jak w przypadku lodówki lub każdego ciężkiego urządzenia, seria może osadzać się na miękkich podłogach, takich jak wykładzina dywanowa lub amortyzujący winyl. Zanim zapomnę, najlepiej też dowiedzieć się, co to jest lodówka z przeciwną głębokością.

W każdym razie pomocne byłoby, gdybyś umieścił kawałek sklejki na miękkiej podłodze, aby pomógł ci w łatwym przemieszczaniu zakresu podczas sprzątania i serwisowania. W ten sposób zapobiegnie to również zapadaniu się na podłogę. Niezależnie od tego, czy masz piec wolnostojący, czy ustawisz go między dwiema szafkami kuchennymi, może on stać na podłodze. Upewnij się tylko, że pod spodem znajduje się materiał, który utrzyma jego ciężar.

To okładka!

Odkąd dotarłeś do końca tego postu, na pewno zorientowałeś się teraz, czym jest piec wsuwany, jakie są jego zalety, konfiguracja i czym różni się od pieców wolnostojących.