Co to jest wesele celebransa vs ceremoniarz

Odpowiedzią na to, czym jest uroczysty ślub, jest to, że jest to osoba odpowiedzialna za wykonywanie, a nawet odprawianie formalnych ceremonii, takich jak wesela. Tę rolę omówimy bardziej szczegółowo poniżej, a także porównamy celebransa z osobą prowadzącą wesele, ponieważ te dwa terminy są wymieniane zamiennie.

A jeśli zdarzy ci się zostać wyświęcony, aby odprawić czyjś ślub, oto przewodnik, w co się ubrać, aby odprawić wesele. Ponadto na odpowiednim stroju obowiązuje etykieta, zwłaszcza gdy bierzesz udział w ceremonii.

Co to jest wesele celebransa vs ceremoniarz

Kim jest celebrans weselny?

Celebrans zaślubin to osoba, która wykonuje i sprawuje wesele. Celebrans zaślubin może również przeprowadzić podobne formalne ceremonie, takie jak odnowienie ślubów.

Dlatego nie ma różnicy między celebransem ślubu a osobą prowadzącą wesele. Różne terminy są głównie geograficzne, ponieważ rola jest nazywana celebransem ślubu w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i Kanadzie, podczas gdy wesela w USA często nazywają tę samą rolę, co osoba prowadząca wesele.

Jaka jest różnica między celebransem a ceremoniarzem?

Każdą osobę, która sprawuje wesele, można nazwać ceremoniarzem lub celebransem. Jednak bardziej słuszne byłoby nazywanie celebransami profesjonalnych urzędników.

Profesjonalni urzędnicy mają doświadczenie w przeprowadzaniu ceremonii zaślubin. A ponieważ różnią się one od ślubów religijnych i cywilnych, pary odbywające wesela duchowe, międzywyznaniowe lub świeckie wybierają celebransa, który odprawi ich ślub.

Mogą pomóc Ci dostosować ceremonię do własnych upodobań, a nawet możesz poprosić ich, aby poprowadzili Cię podczas składania i praktykowania przysięgi ślubnej. Napisaliśmy osobną dyskusję na temat tego, czym jest ślub duchowy, jeśli jesteś zainteresowany.

Rodzaje organizatorów ślubów

  • Zakonnik ślubny

Kiedy przeprowadzasz religijną ceremonię ślubną, będziesz mieć ministranta religijnego w tej konkretnej wierze, który odprawi twój ślub w twoim miejscu kultu. Może to być ksiądz, pastor, rabin, imam, pastor lub wielebny, ale miejsce ślubu różni się w zależności od religii.

Na przykład, jeśli ceremonia odbywa się w plenerze, możliwe jest, aby pastor odprawił wesele. Z drugiej strony niektórzy przywódcy religijni nie odprawią twojego ślubu, chyba że odbędzie się on w miejscu kultu, w zależności od zasad organizacji religijnej i wyznania, z którego pochodzi.

  • Organizator ślubów cywilnych

Jeśli chcesz niereligijnej i prostszej ceremonii ślubnej, możesz rozważyć ślub cywilny. Ceremonię przeprowadzi urzędnik cywilny, zazwyczaj ktoś w rządzie, który może to zrobić zgodnie z prawem danego stanu.

Urzędnik ślubu cywilnego zazwyczaj obejmuje sędziego, urzędnika miejskiego, sędziego pokoju, notariusza, sędziego lub burmistrza. Jeśli chodzi o lokalizację, śluby cywilne odbywają się w sądzie.

  • Wyświęcony urzędnik ślubny

Zarówno zawodowy koordynator weselny lub celebrans, jak i ordynator ślubny są idealne do oglądania nietradycyjnych wesel. Różnica polega na tym, że celebrans jest profesjonalistą, podczas gdy wyświęcony urzędnik ślubny to zazwyczaj osoba bliska parze, która zostaje oficjalnie wyświęcona, aby małżeństwo było legalne.

Pamiętaj, że ważne jest, aby wybrany przyjaciel lub członek rodziny został oficjalnie wyświęcony, a wymagania będą się różnić w każdym stanie. Na przykład niektóre zezwalają na święcenia online, podczas gdy niektóre stany nie uznają święceń online.

Jaka jest różnica między celebransem a księdzem?

Główna różnica między celebransem a księdzem polega na tym, że celebrans to osoba, która nie jest członkiem duchowieństwa, tak jak ksiądz. Kapłan jest także religijnym odprawiającym śluby, natomiast celebrans nie jest związany z żadną konkretną religią i może odprawiać śluby bez względu na wyznanie.

Biorąc to pod uwagę, zawarcie małżeństwa przez osobę religijną oznacza, że ​​musisz przestrzegać tradycji religijnych, które muszą być spełnione na twoim ślubie, podczas gdy ślub celebransa zapewnia elastyczność w strukturze ślubu. Wreszcie, oficjele religijni, tacy jak księża, często otrzymują formalne przygotowanie do odprawiania ceremonii, podczas gdy celebranci przechodzą seminaria przez organizację celebransów w swoim kraju.

Jaka jest różnica między sekretarzem a celebransem?

Urzędnik stanu cywilnego należy do osób prawnych, które mogą odprawić ceremonię ślubu cywilnego. Tym samym różni się od celebransa odprawiającego ceremonię bez przestrzegania standardowej krótkiej ceremonii ślubnej, typowej dla ślubu cywilnego.

Czy możesz mieć celebransa i sekretarza na swój ślub? Niektóre pary decydują się na jedno i drugie, więc rejestrator zajmuje się aspektem prawnym, a następnie mogą bardziej spersonalizować ceremonię z celebransem.

Czy ślub z celebransem jest legalny?

Zwróć uwagę, że podczas gdy celebrans i celebrans są terminami wymiennymi, ponieważ oba mogą odprawić ceremonię ślubną, ceremonia ślubna prowadzona przez celebransa nie jest prawnie wiążącą ceremonią.

Dlatego musisz posiadać akt małżeństwa i podpisany akt małżeństwa, aby małżeństwo było legalne. Niemniej jednak pary nadal rozważają posiadanie celebransa ze względu na elastyczność podczas ceremonii ślubnej.

Wcześniej pobiorą się legalnie, a ceremonia ślubna stanie się później uroczystym wydarzeniem. Możesz również odbyć ceremonię cywilną przed ślubem prowadzonym przez celebransa.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie rozmawialiśmy o tym, co to jest wesele celebransa: to osoba, która może wykonać i odprawić wesele, więc jest to również osoba prowadząca.

Należy jednak pamiętać, że ceremonia prowadzona przez celebransa nie jest prawnie wiążącym ślubem. Aby zapewnić ważność małżeństwa, zdobądź akt małżeństwa i podpisany akt małżeństwa.