Co to jest podwiązka ślubna: znaczenie i dlaczego się ją robi

Odpowiedzią na pytanie, czym jest podwiązka ślubna, jest to, że jest to rodzaj ślubnego dodatku tradycyjnie usuwanego w ramach ślubu. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o podwiązkach ślubnych, w tym o tym, jak są używane i jakie są ich znaczenie.

A zamiast kupować podwiązkę ślubną, sprawdź nasz poradnik, jak zrobić podwiązkę ślubną? Możesz nawet stworzyć podwiązki do sprzedaży, jeśli potrzebujesz dodatkowych zarobków.

Co to jest podwiązka ślubna: znaczenie i dlaczego się ją robi

Co to jest podwiązka ślubna: objaśnienie tradycji ślubnej

Podwiązka ślubna to ślubny dodatek noszony przez pannę młodą. Można ją również uznać za rodzaj bielizny, ponieważ jest ukryta pod suknią ślubną.

Podobnie jak inne podwiązki, podwiązka ślubna może pomóc w utrzymaniu pończoch. Ale w dzisiejszych czasach nie służy już temu samemu celowi, jest raczej nowością, a nawet elementem dekoracyjnym.

Jak wygląda podwiązka ślubna?

Typowa podwiązka ślubna jest elastyczna z koronką i ozdobami, które uzupełniają suknię ślubną. Noszona na środku uda może również wyglądać uwodzicielsko, co może być rekwizytem, ​​jeśli Panna Młoda chce buduarowych sesji zdjęciowych.

Często zdarza się nawet, że niektóre podwiązki ślubne są przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak inne pamiątkowe akcesoria ślubne. Ale czym jest podrzucanie podwiązki?

Jaka jest tradycja podwiązki ślubnej?

Tradycja podwiązek ślubnych sięga XIV wieku. We Francji rzut podwiązką dowodzi skonsumowania małżeństwa.

Oczywiście w dzisiejszych czasach niedopuszczalne jest angażowanie gości weselnych w intymne chwile pary. Tak więc rzut weselny jest teraz używany jako przynosząca szczęście gościom, którzy otrzymują część stroju panny młodej.

Kto kupuje podwiązkę ślubną?

Nie ma reguły, kto musi kupić podwiązkę ślubną. Może to być prezent od mamy, siostry, druhny, a nawet druhny.

Twój pan młody może go nawet kupić jako prezent ślubny. A jeśli masz na myśli konkretny styl podwiązki, możesz wybrać dla siebie tę bieliznę ślubną.

Aby uzyskać bardziej sentymentalną podwiązkę ślubną, Twoja babcia lub jakakolwiek kobieta z Twojej rodziny może również przekazać ją Tobie dla następnego pokolenia. Niektóre panny młode robią nawet podwiązki ślubne z rodzinnej sukni ślubnej.

Ile podwiązek ślubnych potrzebujesz?

Możesz zrobić własną podwiązkę ślubną lub kupić dodatek ślubny za mniej niż 20 USD. Istnieją również droższe podwiązki za 40 USD lub więcej.

Biorąc to pod uwagę, dobrze jest mieć dwie podwiązki. Możesz zatrzymać jedną jako pamiątkę ślubną, a drugą użyć do podrzucenia.

Jaki jest cel podwiązki na weselu?

Przeznaczenie podwiązki ślubnej jest związane z tradycją ślubną podrzucania podwiązki. Uważa się, że ktokolwiek otrzyma go w tłumie, będzie następny w kolejce do małżeństwa.

Podrzucanie podwiązki to także zabawna czynność, która z pewnością wywoła chichot z gości weselnych. A nawet jeśli zdecydujesz się nie używać podwiązki do jej podrzucania, może to być sposób na to, aby panna młoda czuła się pewnie i seksownie, gdy ją nosi.

Jak nosić podwiązkę ślubną

Nie ma dobrej lub złej nogi, jeśli chodzi o to, gdzie nosić podwiązkę ślubną. Tylko upewnij się, że znajduje się w okolicy połowy uda.

Jeśli nosisz dwie ślubne podwiązki, możesz mieć tę do trzymania nieco wyżej. Ten w dolnej części zostanie wyrzucony.

Również panna młoda musi nosić go przez cały dzień lub trzymać go w torbie tylko na przyjęcie.

Kto zdejmuje podwiązkę ślubną?

Tradycyjnie pan młody zdejmie podwiązkę ślubną z nogi panny młodej. Następnie rzuca go męskim gościom, zwykle tym, którzy są samotni.

Kiedy podrzucam podwiązkę?

Rzut podwiązką zwykle ma miejsce w drugiej połowie przyjęcia po posiłku i tostach. Może jednak również poprzedzać tańce.

Jak wykonać rzut podwiązką?

Twój ślubny konferansjer ogłosi rzut podwiązką i zgromadzi wokół siebie męskich gości. Panna młoda usiądzie na krześle, a pan młody może również zatańczyć i dodać trochę humoru, aby podwiązka ślubna była bardziej ekscytująca.

Następnie pan młody rękoma lub nawet zębami zdejmuje podwiązkę z jej nóg, aby dodać zalotności. Na koniec rzuci gościom podwiązkę i uzna za zwycięzcę, kto ją złapie.

Jeśli jesteś weselnym MC, zastanów się, jak MC wesela, aby uzyskać wskazówki dotyczące podniecenia tłumu.

Jaka jest symbolika podwiązki ślubnej?

Podwiązka ślubna symbolizuje szczęście, zwłaszcza dla tego, kto ją złapie. Rzut podwiązką jest również męskim odpowiednikiem podrzucania bukietu.

Wtedy uważa się, że ten, kto złapie podwiązkę, bierze ślub. A jako zabawa, często na weselach dama, która złapała bukiet, tańczy z dżentelmenem, który złapał podwiązkę.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, czym jest podwiązka ślubna, jest to dodatek lub bielizna ślubna używana do podrzucenia weselnego lub jako element dekoracyjny.

Może to być zabawne i zabawne zajęcie na przyjęciu, a ktokolwiek złapie podwiązkę, prawdopodobnie weźmie ślub następny. Rzut podwiązką jest męskim odpowiednikiem podrzucenia bukietu.