Co to jest poduszka zagłówkowa? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jeśli ciekawi Cię, czym jest poduszka w kształcie zagłówka, jest to po prostu cylindryczna poduszka do rzucania. Właściciele domów często używają poduszek zagłówkowych jako dekoracji ze względu na ich wyjątkowy kształt i rozmiar. Jednak te poduszki są również przydatne w inny sposób.

Można użyć poduszki w kształcie zagłówka, podobnie jak w przypadku poduszki w rolce. Cylindryczny kształt zapewnia idealne podparcie pod szyją lub plecami, a nawet jako podwyższenie nóg. Dowiedz się więcej o tej wszechstronnej poduszce poniżej.

Co to jest poduszka wzmacniająca?

Poduszka zagłówek może być wymienna z poduszką zwijaną ze względu na jej cylindryczny kształt. Ze względu na ten dokładny kształt poduszki zagłówkowe zapewniają doskonałe wsparcie w różnych obszarach ciała; stąd nazwa wzmacnia lub „wspierać”. Możesz także poeksperymentować z wypełnieniem, którego użyjesz w poduszce, aby znaleźć idealne dopasowanie do zamierzonego zastosowania.

Pamiętaj, że chociaż poduszki zagłówkowe mogą stać się poduszkami podtrzymującymi, właściciele domów często używają ich jako elementów dekoracyjnych. Idealnie byłoby, gdybyś chciał mieć mocne poduszki ze względów estetycznych. Możesz umieścić te cylindryczne poduszki na sofach lub łóżkach jako ozdoby i dodać niepowtarzalnego uroku otoczeniu.

Jeśli chcesz użyć poduszki z zagłówkiem, możesz potraktować ją jak poduszkę do ciała. Przytulanie go może pomóc w wyrównaniu kręgosłupa, a przytulanie może stymulować uwalnianie hormonów dobrego samopoczucia. W zależności od rozmiaru, możesz umieścić poduszkę z zagłówkiem pod nogami, plecami lub szyją, aby utrzymać dobrą postawę i złagodzić ból lub stan zapalny.

Rodzaje poduszek wzmacniających

Poduszki zagłówki można rozróżnić na podstawie ich rozmiarów i materiałów. Może to oznaczać inną okładkę lub farsz, w zależności od producenta lub samemu. Powszechnym materiałem na poduszki z zagłówkami jest bawełna ze względu na jej miękką teksturę. Można ją również znaleźć w poduszkach ozdobnych.

Innym materiałem, który jest stosunkowo łatwy do znalezienia, jest poliester, ale zamiast tego możesz wybrać piankę i mikrokulki, jeśli chcesz mieć bardziej komfortowe wrażenia. Pianka jest bardzo trwała, ale niektórym podoba się również niewielki efekt masowania mikrokulek. Co więcej, nie daj się zmylić, jeśli zobaczysz poduszki z płaską stroną, które są sprzedawane jako podpórki, mimo że nie mają pełnego cylindrycznego kształtu.

Do czego służy poduszka wzmacniająca?

Jak wspomniano wcześniej, poduszki z zagłówkami to poduszki dekoracyjne, których można również używać do podparcia szyjki macicy, ramion i lędźwi. Możesz umieścić je pod szyją, plecami, nogami, stopami i ramionami, tak jak w przypadku innych poduszek zwijanych. Wypełnienie tych luk powinno pomóc przywrócić prawidłową postawę kręgosłupa, niezależnie od tego, czy leżysz, czy siedzisz.

Zasadniczo loft, kształt i rozmiar poduszki z zagłówkiem sprawiają, że jest ona wszechstronna. Możesz dodać go do ozdobnych poduszek dekoracyjnych, aby nadać projektowi więcej osobowości, ale może to być również poduszka do zastosowań fizycznych. Używaj go w ten sam sposób, w jaki używasz innych rodzajów poduszek, takich jak poduszki do ciała, poduszki klinowe, poduszki pod szyję, a nawet poduszki ciążowe.

Możesz nawet użyć poduszek z zagłówkami, aby wspierać się podczas ćwiczeń. Włącz te poduszki do unoszenia nóg i przysiadów, aby uzyskać dodatkowy komfort i bezpieczeństwo. I wreszcie, poduszka z zagłówkiem może służyć jako poduszka dla dziecka i podpierać malucha w czasie brzuszka.

Kto może używać poduszek wzmacniających?

Każdy może użyć poduszki z zagłówkiem, o ile znasz odpowiednie jej idealne umiejscowienie. Na przykład każdy może odnieść korzyści z przytulania cylindrycznej poduszki, tak jak poduszki na całe ciało. Może to złagodzić stres i pomóc wyprostować kręgosłup podczas snu.

Ci, którzy śpią na plecach, mogą dodać poduszkę zagłówkową pod plecy, szyje lub nogi, aby utrzymać dobrą pozycję do spania i uniknąć bólu ciała. Możesz także podnieść głowę, aby złagodzić problemy z oddychaniem, lub osoby cierpiące na ból spowodowany stanem zapalnym mogą użyć poduszki, aby poprawić krążenie w stopach i nogach. Wreszcie, kobiety w ciąży, które muszą spać na boku, mogą użyć poduszki z zagłówkiem jako podparcia, aby zapobiec toczeniu się na plecach.

Jak czyścić poduszki wzmocnione

Czyszczenie poduszek z podkładkami nie różni się od czyszczenia innych rodzajów poduszek. Oznacza to, że najpierw sprawdź etykietę, aby poznać zalecenia dotyczące materiału, z którego została użyta Twoja poduszka. Jednak często zdarza się, że poduszka zagłówka ma zdejmowane pokrycie, które można prać ręcznie lub włożyć do maszyny.

Używaj delikatnego detergentu i nigdy szorstkich produktów, aby uniknąć uszkodzenia poduszki. Co więcej, nie musisz często myć samej poduszki. Odkurzanie i wystawianie go na działanie promieni słonecznych powinno pomóc w dezodoryzacji i usunięciu wszelkich nagromadzonych patogenów i kurzu. A jeśli rzeczywiście umyłeś swoją poduszkę, powinna dokładnie wyschnąć, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Wniosek

Poduszki zwijane, poduszki wzmacniające lub jakkolwiek je nazwiesz, ich cylindryczny kształt sprawia, że ​​są bardzo wszechstronne. Ale czym jest poduszka zagłówkowa sama w sobie? Możesz myśleć o tym jak o cylindrycznej poduszce do rzucania.

Jest powszechnie używany jako element dekoracyjny, ale można go też traktować jak body, rolkę, klin lub poduszkę dla dziecka. Możesz zachować prosty kręgosłup, umieszczając poduszkę pod szyją lub plecami, a także możesz złagodzić nacisk, unosząc obszary ciała za pomocą tej poduszki. Niektórzy używają go nawet dla niemowląt w czasie brzucha, spania na boku podczas ciąży i ćwiczeń.