Co to jest poduszka klastrowa. Przeczytaj to najpierw

Jeśli ciekawi Cię, czym jest poduszka klockowa, masz już pojęcie o jej nazwie. Możesz wywnioskować, że poduszka klastrowa jest po prostu poduszką z pianki z pamięcią kształtu, która wykorzystuje skupiska pianki. Możesz jednak odróżnić poduszkę klastra, ponieważ wydaje się być gęstsza niż podstawowa poduszka z pianki memory z całym materiałem.

To sprawia, że ​​poduszki klastra są idealne do podtrzymywania śpiących pleców i boków, aby zapobiec bólowi i dyskomfortowi. Powinien również dostosowywać się do użytkownika i utrzymywać go w idealnej pozycji do spania. W tym artykule omówimy dalej, czego można się spodziewać po poduszkach klastrowych.

Co musisz wiedzieć o poduszkach klastrowych

Poduszka klastrowa, jak pokrótce wspomniano wcześniej, to po prostu poduszka wykorzystująca klastry pianki z pamięcią kształtu. Poduszki klastrowe stanowią doskonały zamiennik dla osób śpiących, które wolą bardziej wspierające uczucie niż poduszki z innym wypełnieniem. Poduszki w zestawie są gęstsze i cięższe, dzięki czemu idealnie nadają się do podparcia i utrzymywania prostej pozycji podczas snu.

Ci, którzy śpią na boku i na plecach, mogą skorzystać z poduszek klastrowych, ponieważ ich grubość i poddasze pomogą unieść górną część ciała i zapobiegną skrzywieniu kręgosłupa. Jeśli jednak wolisz spać na brzuchu, będziesz potrzebować czegoś niższego i cieńszego. Niemniej jednak większość poduszek klastrowych na rynku i tak można regulować, ponieważ używają one rozdrobnionych klastrów z pianki z pamięcią kształtu.

Jak czyścić poduszki klastra

Możesz znaleźć poduszki klastra, które mają zewnętrzną i wewnętrzną powłokę. Czyszczenie poduszki klastra zależy od materiału, dlatego wcześniej sprawdź etykietę. Jeśli Twoja poduszka ma poliestrowe poszewki, zwykle możesz je prać w pralce i suszyć w małym ogniu.

Jednak niektórzy producenci zalecają czyszczenie punktowe wewnętrznej pokrywy, która utrzymuje wypełnienie, tylko wilgotną szmatką. Pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu nie jest wskazana do prania w pralce, ponieważ może odkształcać strukturę. Należy również unikać moczenia go, ponieważ będzie trudny do wyschnięcia.

Ryzyko związane z niedokładnym wysuszeniem pianki z pamięcią kształtu polega na tym, że może rozwinąć się na niej pleśń, która jest niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego zaleca się czyszczenie punktowe, aby nie ryzykować zamoczenia i zmoczenia poduszki. Zachowaj ostrożność podczas czyszczenia i suszenia poduszki klockowej, aby zapewnić jej długowieczność.

Jak długo działają poduszki klastrowe?

Przy odpowiedniej pielęgnacji iw zależności od użytkowania możesz oczekiwać, że Twoja poduszka będzie trwać do trzech lat. Regularnie czyść i puch poduszkę klastra, aby zachować jej strukturę i formę. Możesz jednak zauważyć, że z czasem Twoja poduszka będzie się nierówna, co jest dobrym sygnałem, że należy ją wymienić, aby zapewnić odpowiednie wsparcie podczas snu.

Pamiętaj, że gdy Twoja poduszka straci swoją integralność, nie będzie już tak wygodna i zapewniająca wsparcie. Zauważysz, że poduszka klastrowa z czasem traci formowalność i jest miękka, więc rozważ zakup nowej. Zamiast tego możesz znaleźć wkłady do poduszki, aby przywrócić jej strukturę.

Standardowe poduszki piankowe Cluster Vs z pamięcią

Szukając poduszek klastrowych, łatwo pomylić się z jakimkolwiek innym rodzajem poduszki z pianki memory. Musisz jednak wyjaśnić, że szukasz poszarpanych poduszek z pianki memory. Poszarpane poduszki z pianki memory są wymienne z poduszkami z klastra, podczas gdy podstawowa poduszka z pianki memory wykorzystuje arkusz pianki memory.

Jak możesz założyć, te dwie formy spowodują również inne odczucia. Ci, którzy używają poduszek klastrowych, otrzymają bardziej puszyste poduszki, podobne do tych z wypełnieniem włóknistym, ponieważ pianka jest posiekana. Wręcz przeciwnie, zwykłe poduszki z pianki memory nie będą tak puszyste i dostosowują się do ciała, ale zamiast tego będą bardziej jędrne.

Inne zalety poduszek klastrowych to dostosowanie poddasza poprzez dodanie lub usunięcie wypełnienia, a nawet można uformować poduszkę do kształtu, który będzie dla Ciebie najlepszy. W porównaniu z pełnym blokiem pianki z pamięcią kształtu, ta formowalność powinna również zapewniać lepszy przepływ powietrza. Wreszcie, możesz również natknąć się na poduszki, które wykorzystują mieszankę innych materiałów z rozdrobnioną pianką z pamięcią kształtu jako wypełnienie.

Co to jest odgazowywanie?

Typowym terminem, który można usłyszeć, szukając najlepszej poduszki klastra, jest odgazowanie. Ponieważ głównym materiałem poduszki klastrowej jest pianka z pamięcią kształtu, syntetyczna, możesz spodziewać się, że będzie ona uwalniała zapachy odgazowujące. Chociaż są stosunkowo nieszkodliwe i znikną w ciągu kilku dni, zapachy mogą być uciążliwe.

Pozwól poduszce dobrze przewietrzyć po przybyciu, zanim użyjesz jej do uwolnienia tych zapachów. Jeśli jesteś wrażliwy na zapach, możesz rozważyć inne poduszki wykonane z naturalnych materiałów. Dobrym przykładem naturalnej poduszki bez zapachu jest poduszka gryczana.

Wniosek

Wynalezienie pianki z pamięcią jest rzeczywiście rewolucyjne dla podkładów. Ale czy wiesz, co to jest poduszka klastrowa? Ten termin jest wymienny z innymi produktami z pianki z pamięcią na rynku, ponieważ jest to po prostu poduszka wykorzystująca skupiska takich materiałów.

Wynikowe uczucie jest mocne i wspierające, idealne do utrzymania neutralnego kręgosłupa podczas snu. Większość dostępnych na rynku poduszek klastrowych można również regulować za pomocą rozdrobnionego wypełnienia klastra, aby pomóc im dostosować się do ciała. Należy jednak pamiętać, że ważne jest, aby zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji, ponieważ poduszki klastra mogą różnić się materiałem pokrycia.

Ogólnie rzecz biorąc, poduszki klastra oferują więcej korzyści niż tradycyjna poduszka z pianki z pamięcią kształtu. Są bardziej plastyczne i oddychające, a czyszczenie jest wygodniejsze niż poduszki, które wykorzystują pełny blok pianki. Mimo to pamiętaj, aby po przybyciu na miejsce pozwolić poduszce przewietrzyć się, aby usunąć nieprzyjemne zapachy.