Co to jest podgrzewacz do kopnięć na palce? 3 proste kroki, aby uzyskać odpowiedni rozmiar!

Co to jest podgrzewacz do stóp? Ten typ grzejnika został zaprojektowany tak, aby był praktycznie niewidoczny dla zwykłego wzroku. Ten rodzaj grzejnika może zapewnić dodatkowe ciepło w Twoim domu, szczególnie w mroźne zimowe pory roku. Jest używany głównie do pomieszczeń o skomplikowanym układzie, ale nie myli nazwy i nie musisz kopać grzejnika, aby go WŁĄCZYĆ lub WYŁĄCZYĆ. Podobnie jak inne grzejniki, mają termostaty do ustawienia odpowiedniej preferowanej temperatury.

Prawdopodobnie nigdy nie widziałeś na pierwszy rzut oka grzejnika na palce podczas wizyty w domu, prawda? Nawet nie wiedziałbyś, że istnieje, chyba że właściciel domu ci tak powie. Cóż, możesz zauważyć, że w niektórych pokojach zimą nie jest zimno, kiedy nie widać podłączonego grzejnika. Takie grzejniki oszukują Twoje oczy.

Co to jest podgrzewacz do kopnięć na palce? 3 proste kroki

Oczywiście zawsze możesz założyć bardzo ciepłe ubrania i założyć koce, aby ogrzać się w tych zimnych porach roku, ale czy nie lepiej ubrać się wygodnie, pozostając przytulnym? Odpowiedzią na Twój problem jest grzejnik kosmiczny, ale spróbuj użyć grzejnika, aby uzyskać lepszą opcję. Nic o tym nie wiesz? Cóż, trafiłeś na właściwą stronę; jak wszyscy będziemy rozmawiać, jest wszystko o podgrzewaczach toe kick. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i czytaj do końca tego artykułu.

Ogrzewacz kopnięć na palce

Czym więc jest podgrzewacz do palców stóp? Są takie same jak inne grzejniki kosmiczne, ale jeśli je opiszę, jest to dość niewidoczne gołym okiem. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ jest ukryty na widoku, więc nie zobaczysz, że jest używany, chyba że wiesz, że jest zainstalowany. Inne grzejniki będą wymagały zainstalowania dodatkowych listew przypodłogowych, ale jeśli chodzi o grzejnik stopy, nie będziesz tego potrzebować.

2 rodzaje podgrzewaczy do palców stóp

Dostępne są dwa rodzaje grzałek. jednostki hydrauliczne i elektryczne. Czym się różnią? Cóż, z oczywistych – nie tak oczywistych powodów – nagrzewnica typu hydronicznego ogrzewa przestrzeń za pomocą ciepła wytwarzanego przez ciepłą wodę pompowaną do ogrzewanych wężownic zespołu. Jednocześnie grzałka elektryczna wykorzystuje energię elektryczną do ogrzewania pętli, tworząc przyjazną atmosferę.

#1. Jednostka wodna

Ponieważ hydroniczne grzejniki toe kick absorbują ciepło z twoich grzejników wodnych, zainstalowanie jednego będzie wiązało się z zakupem grzejnika wodnego. Ciepła woda z bojlera przechodzi przez podgrzewaną wężownicę, zanim zostanie przeniesiona do wchodzącego powietrza. Powietrze zostanie następnie wypchnięte na zewnątrz przez wentylator wewnątrz urządzenia, uwalniając nadmiar ciepła z pomieszczenia. Ponieważ w proces zaangażowana jest woda i ciepło, możesz myśleć o tym jako o cieple pary.

#2. Jednostka elektryczna

Z drugiej strony ogrzewanie w elektrycznych ogrzewaczach palców stóp odbywa się bezpośrednio za pomocą energii elektrycznej. Funkcja ogrzewania może się różnić w zależności od konstrukcji, mocy wentylatora lub elementu grzejnego. W przeciwieństwie do jednostki hydronicznej, do wykonania swojej pracy nie potrzebujesz wstępnie zainstalowanego podgrzewacza wody, co czyni go bardziej opłacalnym. Kolejna różnica między tymi dwoma jednostkami, grzejniki elektryczne są mniejsze.

Kroki, aby uzyskać odpowiedni rozmiar pokoju

Ponieważ grzejniki nożne mogą ogrzać tylko niewielką przestrzeń w domu, będziesz potrzebować odpowiedniego rozmiaru, aby je zmieścić. Rozmiar grzejników będzie w dużym stopniu zależeć od zapotrzebowania na ciepło twojego domu. Skąd więc będziesz wiedzieć, czy ten grzejnik ma odpowiedni rozmiar do Twojego pokoju? Nie martw się i wykonaj kroki, które podałem poniżej.

Krok 1. Poznaj rozmiar swojego pokoju

Pierwszym krokiem jest określenie wielkości Twojego pokoju. Koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami przed rozważeniem wielkości grzejnika, który otrzymasz. Możesz użyć stóp kwadratowych lub zobaczyć wymiary pokoju – szerokość i długość. Powiedzmy, że twój pokój ma 12 stóp długości i 15 stóp szerokości, a następnie możesz obliczyć, że 15 x 12 to 180 stóp kwadratowych.

Krok 2. Oblicz moc grzejnika

Skoro już znasz wielkość swojego pomieszczenia, czas określić, jak intensywne powinno być ciepło do ogrzania pomieszczenia? Istnieje zasada, że ​​na każdy 1 metr kwadratowy powierzchni potrzeba 10 watów mocy. Dzięki tej regule możesz powiedzieć, że będziesz potrzebować co najmniej 10 razy więcej niż twój pokój w stopach kwadratowych. Korzystając z naszego przykładu w kroku 1, będziemy potrzebować 10 x 180 = 1800 watów mocy wymaganej dla grzejnika.

Krok 3. Wybór odpowiedniego grzejnika

Po ustaleniu prawidłowej mocy grzejnika nie oznacza to, że będziesz musiał do niej sięgać, ponieważ grzejniki nożne ogrzewają tylko część Twojego pokoju. Możesz rozważyć posiadanie podobnych grzejników lub nieco zbliżonych do wymaganej mocy. Pomocne może być przeczytanie o najlepszej elektrycznej i hydronicznej nagrzewnicy stopy.

To okładka!

Koniec z myślami o tym, co to jest grzejnik na palce, ponieważ jesteś na końcu tego artykułu. Podsumowując, grzejnik toe to ukryty grzejnik, który ogrzewa pomieszczenie — oszczędza więcej miejsca niż inne rodzaje grzejników. Możesz wybierać między dwoma typami nagrzewnic dolnych palców, hydraulicznymi lub elektrycznymi. Mimo to osiągi obu są do siebie podobne. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jaki rozmiar grzejnika toe kick potrzebuję i jak podłączyć elektryczny grzejnik listwy przypodłogowej.