Co to jest niekatalityczny piec na drewno? Przydatne zalety tego typu kuchenki!

Czy chcesz wiedzieć, co to jest niekatalityczny piec na drewno? Otóż ​​jest to rodzaj pieca, który spala drewno bez konieczności stosowania procesu katalitycznego. Korzystanie z niekatalitycznego pieca na drewno może korzystnie wpłynąć na zdrowie Twojej rodziny i sąsiadów, a także zaoszczędzić pieniądze.

Dłuższe i cieplejsze trasy przepływu gazu są możliwe dzięki wstępnie podgrzanemu powietrzu spalania wtryskiwanemu przez małe otwory w palenisku i izolacji paleniska.

Co to jest niekatalityczny piec na drewno? Przydatne zalety tego typu kuchenki!

Przegroda i inne wewnętrzne części niekatalitycznego pieca będą musiały zostać ostatecznie wymienione ze względu na ogromne ciepło wytwarzane podczas wydajnego spalania. Ten słupek jest przystosowany do pieców opalanych drewnem bez katalizatorów, które stosują inny zestaw reguł. Jeśli nie masz pewności, czy Twój piec na drewno jest katalizatorem, porozmawiaj ze sprzedawcą lub dystrybutorem.

Znaczenie konserwacji pieca

Piece wymagają konserwacji i procesów, w tym doboru rozmiaru, a także ustawienia, obsługi i konserwacji. Dzięki naszemu pomocnemu przewodnikowi po zakupieniu pieca na drewno z łatwością dowiesz się, jakiego rozmiaru pieca na drewno potrzebujesz. Odwiedź stronę EPA dotyczącą pieców na drewno, aby uzyskać więcej informacji, w tym aktualną listę zatwierdzonych pieców na drewno.

Informacje na tej stronie mają na celu uzupełnienie porad dotyczących konkretnego modelu w podręczniku użytkownika dla większości niekatalitycznych pieców na drewno. Zawsze należy zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną z piecem w celu uzyskania wskazówek.

Skorzystaj z tych stron i instrukcji obsługi Twojego pieca, aby upewnić się, że Twój piec jest ustawiony prawidłowo, działa prawidłowo i przez cały czas prawidłowo konserwowany. Czystsze powietrze, niższe wydatki na paliwo i konserwację oraz bezpieczniejszy dom to tylko kilka korzyści, które w rezultacie odczujesz.

Instalacja niekatalitycznego pieca na drewno

Jeśli Twój piec na drewno nie jest prawidłowo zainstalowany, może spowodować pożar w Twoim domu. Niewłaściwe ustawienie pieca może mieć wpływ zarówno na moc grzewczą, jak i na zanieczyszczenie. Ale nie martw się, ponieważ instalacja niekatalitycznego pieca na drewno jest taka sama.

Aby zmniejszyć zanieczyszczenie przy zachowaniu wysokiej wydajności, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego ciągu powietrza. Przed zainstalowaniem pieca należy sprawdzić lokalne przepisy i pozwolenia budowlane, a także poinformować o tym firmę ubezpieczeniową od ognia. Czym więc jest niekatalityczny piec na drewno?

Piec na drewno katalityczny a niekatalityczny

Użyj katalitycznego lub niekatalitycznego pieca na drewno w zależności od swoich preferencji. Nie chodzi o to, że używanie katalitycznego palnika na drewno jest lepsze niż używanie niekatalitycznego palnika na drewno; zamiast tego działają inaczej i mają różne zastosowania.

Na dłuższą metę preferowane jest dodatkowe lub przerywane ogrzewanie z niekatalitycznych pieców na drewno niż pierwotne ogrzewanie z katalitycznych palników na drewno. W rozległych obszarach grzewczych niekatalityczne piece opalane drewnem mogą działać z dłuższym czasem spalania i wyższą wydajnością, ale modele katalityczne robią to z większą spójnością. Poważni spalacze drewna, którzy chcą palić całą noc, mogą wybrać katalityczny lub hybrydowy piec katalityczny.

Ci, którzy żyją w zimnym klimacie lub polegają na swoim piecu jako głównym źródle ciepła, lub ci, którzy są świadomi ekologii i chcą najczystszego pieca opalanego drewnem, mogą wybrać hybrydowy katalityczny piec na drewno.

Klasyk może korzystać z prostego pieca opalanego drewnem z piecem niekatalitycznym. Nawet jeśli nie mieszkasz w lodowatym regionie, zastanów się, jak często używasz kominka jako źródła dodatkowego ciepła, a nie jako podstawowego źródła ciepła. Ze względu na swoją prostotę urządzenia te idealnie nadają się do zastosowania w domach wakacyjnych lub na wynajem.

Skonsultuj się z lokalnym autoryzowanym sprzedawcą Regency, aby uzyskać profesjonalne wskazówki dotyczące Twoich unikalnych wymagań grzewczych i sposobu wyboru między zastosowaniem katalitycznego lub niekatalitycznego palnika na drewno w Twoim domu.

Spalanie wtórne jest generowane przez mieszanie i podgrzewanie gazów spalinowych i cząstek wytwarzanych przez spalanie drewna zamiast korzystania z komory spalania katalitycznego. Emisje są ograniczane, a w konsekwencji zwiększa się wydajność. Aby pomóc Ci to rozpoznać, dowiedz się, czym jest katalityczny piec na drewno.

Korzyści z używania niekatalitycznego pieca na drewno

Korzystanie z niekatalitycznego pieca na drewno niesie ze sobą korzyści w naszym gospodarstwie domowym. Po pierwsze, jako zapasowe źródło ciepła potrzebowaliśmy tylko trochę mocy cieplnej naszego nowego pieca.

Chociaż nie byłaby używana codziennie, nadal chcieliśmy czegoś, co po zapaleniu opóźnia efektowny pokaz płomieni. W rezultacie wybraliśmy najszerzej dostępną opcję: niekatalityczny piec na drewno.

Piece katalityczne są wyposażone w komorę spalania, która pomaga w bardziej efektywnym spalaniu poprzez usuwanie dymu i popiołu oraz „gotowanie” drewna w celu wytworzenia ciepła. Piece niekatalityczne nie.

Druga technologia spalania

W porównaniu z wcześniejszymi wersjami, nowsze niekatalityczne piece na drewno wykorzystują technologię „wtórnego spalania”, poprawiając wydajność i redukując emisje.

Nawet w nowszych, niekatalitycznych piecach na drewno, nadal istnieje wtórna strefa spalania, która może spalić resztki dymu, zanim opuści on układ wydechowy. Abyś mógł to zrozumieć, zapoznaj się z wprowadzeniem do nowych niekatalitycznych pieców na drewno.

We wtórnych strefach spalania niektórych pieców można zaobserwować niewielki strumień płomienia wydobywający się z wlotu powietrza, co jest znane jako wyłączenie światła. Widoczność pożaru wtórnego spalania to techniczne określenie tego, czego jesteśmy teraz świadkami.

To okładka!

Ponownie, co to jest niekatalityczny piec na drewno? To te, które nie mają katalizatorów. Piece wykorzystujące technologię katalityczną wykorzystują katalizator do przyspieszenia procesu spalania. Z drugiej strony piece niekatalityczne nie wykorzystują jednego. Aby uzyskać więcej artykułów o piecach, przeczytaj tutaj, jak zrobić piec groszowy. Dziękuję za Twój czas! Mam nadzieję, że czegoś się nauczyłeś.