Co to jest koc afgański: 6 podstawowych cech

Jeśli jesteście ciekawi, czym jest koc afgański, to jest to koc z dzianiny lub szydełka. Możesz również użyć włókien sztucznych lub naturalnych, aby je wyprodukować.

Jest to sztuka przędzy i ma przede wszystkim charakter dekoracyjny. Przydaje się jednak również jako koc.

Co to jest koc afgański: 6 podstawowych cech

Czy to wzbudza Twoje zainteresowanie? Jeśli tak, czytaj dalej. Porozmawiamy o tym, co odróżnia koc afgański od zwykłego koca, a także o jego charakterystycznych cechach.

Czy po odróżnieniu go od zwykłego koca można go stosować jako zamiennik? Czy jest tak samo skuteczny? Więcej dowiesz się czytając dalej.

Co to jest koc afgański i jego różnica w stosunku do zwykłego koca?

W rzeczywistości etykiety takie jak narzuty, koce afgańskie i koce były z czasem używane zamiennie. Jednak mają różnice. Oto niektóre z aspektów, w których są one różne.

 • Rozmiar – Koc jest wielkości łóżka, czy to królowej, czy królewskiej. Z drugiej strony koce afgańskie nie są ograniczone do żadnego rozmiaru.

Mogą być wielkości narzuty, a nawet łóżka. Istnieją nawet koce afgańskie lub lagany wielkości kolana, które są idealne na twoje kolana.

 • Materiały – Koce są wykonane z jednego kawałka materiału, który ma rozmiar łóżka. Ponadto ich końce są spięte, w przeciwieństwie do rzutów, aby zapobiec strzępieniu się.

Tymczasem koce afgańskie są dziane lub szydełkowane. Są ręcznie robione, co nadaje im wyrazistą fakturę.

Co więcej, zazwyczaj są kolorowe, ale możesz też zdecydować się na użycie jednego koloru do ich wykonania.

 • Konstrukcja – koce są zwykle wykonane z mieszanek wełny lub polaru. Najpopularniejszym materiałem używanym na koce jest bawełna.

Jak wielokrotnie wspomniano, koce afgańskie są szydełkowane lub dziane, co oznacza, że ​​są wykonane z przędzy.

 • Zastosowanie – Do ogrzewania używa się zarówno zwykłych, jak i afgańskich koców. Jednak koce afgańskie mają również zastosowanie dekoracyjne.

Czasami można je zobaczyć udrapowane na sofach lub otomanach, aby nadać pomieszczeniu dodatkowego charakteru.

Charakterystyka afgańskich koców

 • Złożoność – koce afgańskie są wykonane przez człowieka i są wykonywane ciężką pracą. Wymagają one różnych rodzajów i kolorów włóczek oraz umiejętności, aby uzyskać wzór lub motyw. Krótko mówiąc, wymagają wysiłku.

To dobrze, ponieważ szydełkowanie afgańskich koców pomaga w pamięci. Nazywa się to również terapią szydełkową i pomaga tym, którzy mają problemy z demencją!

 • Wygoda –Koce afgańskie to coś więcej niż osobiste projekty i wystrój, a także ciepło i komfort. Niezależnie od tego, czy przytulasz się zimą, czy pracujesz nad projektem latem, jest dla Ciebie afgański koc.
 • Rozmiary – zaletą afgańskiego koca jest to, że występuje w różnych rozmiarach.

Pełnowymiarowy koc afgański ma wymiary około 50 na 65 cali. Lapgan ma około 35” do 40”. Z kolei kocyk dziecięcy ma około 25” na 30”.

Są to ogólne wymiary, więc możesz skończyć z większym lub mniejszym afgańskim kocem, w zależności od wzoru.

Możesz także modyfikować wykonane przez siebie afgańskie koce. Na przykład możesz zamienić kocyk dziecięcy w pełnowymiarowy kocyk afgański.

Łatwo je zmodyfikować, jeśli są to afgańskie koce w paski.

Co sprawia, że ​​koce afgańskie są wyjątkowe?

Koce afgańskie różnią się od koców i narzutów. Tyle zostało ustalone.

Co jednak sprawia, że ​​jest atrakcyjna dla publiczności? Oto kilka cech afgańskich koców, które przyciągają do niego ludzi.

Różne rodzaje i style afgańskich koców

Biorąc pod uwagę, w jaki sposób afgańskie koce są używane do dekoracji, nie jest zaskakujące, że istnieją różne rodzaje i style szydełkowania lub dziania. Oto kilka przykładów:

 • Single-piece – Ten jest hitem wśród początkujących. Nie są onieśmielające i skomplikowane, a to dobry początek, jeśli chcesz zagłębić się w szydełkowanie lub robienie na drutach afgańskich koców.
 • Mile-a-minute – Ta technika szydełkowania jest wykonywana w kawałkach. Pracujesz na różnych paskach, a następnie składasz je razem.

W ten sposób nie będziesz przytłoczony ilością szydełkowania, które musisz wykonać. Technika mil na minutę jest również korzystna, jeśli nie lubisz nosić ze sobą swojego projektu, ponieważ musisz pracować tylko nad niektórymi elementami.

 • Join-as-you-go – Ta technika szydełkowania również składa się z kawałków i jest wierna swojej nazwie. Po drodze łączysz różne strony motywów, nad którymi pracujesz. Fajnie się to robi, ale jest to trochę skomplikowane dla początkujących.
 • Motif – Jak mile na minutę ten rodzaj szydełkowania jest wykonywany w kawałkach – lub w tym przypadku motywach. Motywy mogą mieć podobne lub różne wzory. Można je również wykonać w blokach, zwanych również kwadratami babci.

Motyw jest popularną techniką szydełkowania, ponieważ można je zabrać wszędzie, a wzory, które można wykonać, są wszechstronne.

 • Graphghan – W tej technice szydełkowej wyszydełkujesz obrazek. Obraz może być zdjęciem Twojego zwierzaka lub czymś tak prostym jak symbol. Może to być nawet napis!

Wniosek

Osoby, które lubią ciepło i komfort, są koneserami kocyków. Znowu możesz zapytać, co to jest afgański koc? Odpowiedź brzmi, że jest to połączenie designu i komfortu, odzwierciedlające to, co zostało omówione powyżej.