Co to jest dawstwo nasienia? 7 Niesamowity proces badania przesiewowego dawstwa nasienia!

Czy wiesz, co to jest dawstwo nasienia? Jeśli interesuje Cię dawstwo nasienia i jego znaczenie, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć dawstwo nasienia.

Czy wiesz, że dawca musi przejść kilka badań przesiewowych, aby w pełni ustalić, czy się kwalifikuje? Chcesz zostać dawcą nasienia lub chcesz poddać się sztucznej inseminacji? Cóż, czytaj dalej i dowiedz się więcej o 7 badaniach przesiewowych dawców nasienia i ich dalszych wyjaśnieniach.

Co to jest dawstwo nasienia? 7 Niesamowity proces badania przesiewowego dawstwa nasienia!

Na całym świecie są mężczyźni, którzy nie są zdolni do reprodukcji; w większości przypadków są bezpłodne. Ale z pomocą najnowszych technologii i umysłów naukowców sztuczna inseminacja może być opcją.

Jak dawstwo nasienia wpływa na kobiety i dlaczego jest to ważne?

Bycie rodzicem to jedno z przewyższających życiowych osiągnięć. Kto nie chciałby mieć dzieci w odpowiednim wieku? (Z wyjątkiem tych, którzy nie chcieli). Smutne jest to, że nigdy nie dowiesz się, czy twój partner jest w stanie zajść w ciążę lub ma wystarczającą ilość plemników.

Ale osobiście jako kobieta chciałam nosić dziecko w swoim łonie. Chcę poczuć, jak porusza się w moim ciele, tak jak chcieliby inni. A myślenie, że nie dam rady przez to przejść, sprawiłoby, że poczułbym się pusty. Tak więc w tym przypadku możesz pobrać nasienie oddane w prywatnych klinikach lub szpitalach. Czym więc jest dawstwo nasienia?

Celem dawstwa nasienia jest zapewnienie kobietom w ciąży, które nie mają lub nie mają niepłodnego partnera.

Chociaż wiele z nich próbowało adoptować dzieci, niektóre kobiety wolą sztuczne zapłodnienie. Nasienie z prywatnych klinik czy szpitali pochodzi nie tylko od każdego, kto chce być dawcą. Muszą przejść różne testy i muszą spełniać podstawowe standardy. Jeśli jesteś niski, to cholera! Jesteś poza domem.

7 pokazów dla dawców spermy

Dawca nasienia odnosi się do mężczyzny, który oddaje nasienie, podczas gdy nasienie, które oddał, nazywano nasieniem dawcy. Jeśli chcesz zostać dawcą nasienia, powinieneś znać następujące badania przesiewowe:

#1. Wiek

Chociaż nie ma doniesień, że wiek może wpływać na nasienie dawcy, nadal zalecają wiek od 18 do 39 lat. Ale jeśli masz powyżej 40 lat, możesz wypróbować kilka klinik, które nie wymagają ograniczeń wiekowych.

#2. Egzamin fizyczny

Pracownik służby zdrowia zbada zdrowie twojego ciała za pomocą testów fizycznych, w tym bicia serca, temperatury, wzrostu i wagi.

Oprócz tego twoja krew i mocz muszą określać, czy masz choroby zakaźne, takie jak ludzki wirus niedoboru odporności (HIV) i inne.

#3. Badanie nasienia / Analiza nasienia (Seminogram)

Jest to procedura, podczas której nasienie zostanie ocenione na podstawie jego cech (jakość, ilość i ruchy). Zidentyfikuje również liczbę plemników, które może mieć mężczyzna.

W tym teście wnioskodawca nie może mieć wytrysku ani uprawiać seksu przez co najmniej 48-72 godziny, ponieważ uwolnienie nasienia w tych godzinach zmieniłoby ruch i inne czynniki i nie może spożywać napojów alkoholowych. Aby lepiej zrozumieć, przeczytaj przygotowanie do analizy nasienia.

#4. Testy genetyczne

Testy genetyczne są również znane jako testy kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA). Krew zostanie ponownie przeanalizowana pod kątem testów genetycznych, aby sprawdzić, czy jesteś nosicielem chorób genetycznych. Zidentyfikuje zmiany w twoich genach, chromosomach i białkach.

#5. Historia medyczna

Bardzo ważne jest sprawdzenie tych informacji. Musisz podzielić się w swojej rodzinie historią medyczną poprzednich dwóch pokoleń. Niestety, jeśli Twoja rodzina cierpi na chorobę dziedziczną i inne ciężkie schorzenia, możesz nie zostać przyjęty jako dawca.

#6. Ocena psychologiczna

Dawca zostanie poproszony o zgodę, jeśli będzie chciał w przyszłości udostępnić swoje dane osobowe swoim biologicznym dzieciom lub kontynuować konsultacje ze swoim partnerem (jeśli takowy). Aby dać ci jasną perspektywę, przeczytaj wdrożenie psychologicznego badania przesiewowego w dużym banku nasienia.

#7. Historia rodzinna i seksualna

Muszą podać dane osobowe, takie jak nawyki, hobby, wykształcenie i zainteresowania. Ten proces określi, czy należysz do grupy wysokiego ryzyka zachorowania na choroby zakaźne. Określi również, czy możesz bezpiecznie oddać nasienie do banków lub klinik nasienia. Ponieważ musisz uwolnić nasienie, personel medyczny odprowadzi cię do pustego pokoju, w którym możesz się masturbować.

Ogólnie rzecz biorąc, dawstwo nasienia to kolejny sposób na wspieranie relacji, które chcą zbudować rodzinę (jest to para kobiet z mężczyzną, tej samej płci lub nie ma partnerów).

Mimo że ta metoda medyczna budzi niezliczone kontrowersje (zwłaszcza dla ludzi religijnych, którzy faktycznie sprzeciwiają się procesowi medycznemu, zwłaszcza formowaniu dziecka z nauką), przetrwała i jest obecnie legalnie stosowana w różnych krajach.

Kiedy powstało zapłodnienie nasieniem?

W oparciu o raport, inseminacja rozpoczęła się w 1884 roku, kiedy profesor z Philadelphia Jefferson Medical College, William Pancoast, spróbował tego procesu przez swoją żonę. Był pierwszym człowiekiem, który zastosował tę metodę, eksperymentował ze swoim nasieniem i urodził chłopca.

Później, w 1909 roku, w świecie medycznym udostępniono list od Addisona Davisa Harda, który podkreślał proces zapłodnienia. Od tego dnia lekarze badają inseminację i przeprowadzają ją w prywatnych pokojach i klinikach.

Oprócz tego, dziś dostępne są również metody medyczne, takie jak sztuczne zapłodnienie (plemnikami ojca), sztuczne zapłodnienie (dawcy jaj i nasienia, przy użyciu matki zastępczej) oraz zapłodnienie in vitro (IVF).

Nauka odblokowała proces reprodukcji człowieka, osiągnięcie dla wszystkich lekarzy i ginekologów-położników, którzy poświęcili swój czas i życie na odkrycie najbezpieczniejszego procesu w tej metodzie.

To okładka!

Masz to! Wiesz już, co to jest dawstwo nasienia. Jeśli chcesz przeczytać więcej o dawstwie nasienia, możesz sprawdzić banki spermy zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Aby uzyskać więcej artykułów na temat dawstwa, sprawdź, jak działa dawstwo nasienia i jak długo trwa proces dawstwa komórek jajowych. Dziękuję za przeczytanie!