Co się stanie, jeśli użyjesz propanu na kuchence na gaz ziemny? 3 zaskakujące rzeczy!

Co się stanie, jeśli użyjesz propanu na kuchence na gaz ziemny? Wiele osób myślało, że można wykorzystać propan na kuchence jako gaz ziemny; niewiele wiedzieli, że to może być niebezpieczne. Używanie propanu na kuchence przeznaczonej na gaz ziemny może spowodować zbyt dużą ramę, ponieważ dysza ustawiona na gaz ziemny jest większa niż ta na propan.

Może to spowodować oparzenia, a także uszkodzić dom i kuchenkę. Albo, co gorsza, może spowodować eksplozję, która może doprowadzić do śmierci. W tym poście wyjaśnimy, dlaczego propanu nie można używać jako paliwa do kuchenki na gaz ziemny. Jeśli chcesz używać propanu, najlepiej przerobić swój piec, aby zapewnić jego bezpieczeństwo przy odpowiedniej ilości płomienia. Może to również zmniejszyć ryzyko wybuchu i poparzenia.

Co się stanie

3 rzeczy, które mogą się zdarzyć, jeśli użyjesz propanu w piecu na gaz ziemny

Co się stanie, jeśli użyjesz propanu na kuchence na gaz ziemny? Próba użycia propanu w kuchence na gaz ziemny może prowadzić do wyniku, który może nie być dla Ciebie przyjemny. Może mieć miejsce kilka scenariuszy, niektóre są poważne, a inne nie. Ale czy zaryzykowałbyś?

#1. Nic się nie stanie

Byłoby dobrze, gdyby nic się nie stało. Być może dostosowałeś dyszę kryzy lub dodałeś elementy, które mogą pomóc w zminimalizowaniu płomienia. Należy jednak pamiętać, że nadal nie wyklucza to możliwości wycieku propanu lub powstania powodującego ciśnienie blowbacku. W takim przypadku ogień zostanie zassany do węża z propanem, co doprowadzi do wybuchu zbiornika. Może to być śmiertelne w zależności od wielkości twojego zbiornika.

#2. Cofanie ognia spowodowane wzrostem ciśnienia

Biorąc pod uwagę, że nadmierne wyładowanie propanu od razu może prowadzić do ogromnego ciśnienia wewnątrz elementów Twojego pieca. Gdy tylko rozpalisz piec, może to spowodować różne problemy, takie jak wysadzenie pieca. Płomień może nawet dmuchnąć z powrotem na zbiornik z propanem przez rurkę, co może spowodować eksplozję.

#3. Za duży płomień

Jak wspomniano wcześniej, gaz ziemny ma większy strumień w porównaniu z propanem. W rezultacie ze strumienia wydostanie się zbyt duża ilość propanu, powodując większe płomienie. Jest to nie tylko coraz większe, ale znacznie większe.

Wyobraź sobie płomień wydobywający się z miotacza ognia i pomyśl o tym, jak wydobywa się z palnika twojej kuchenki. Wygląda na katastrofę, prawda? Może to potencjalnie spowodować pożar domu, oparzenia, a nawet uszkodzenie pieca.

Konwersja Twojego pieca!

Najlepiej przerobić piec na gaz ziemny na propan, aby uniknąć tych uszkodzeń. Dzięki temu będziesz mógł bezpiecznie korzystać z propanu w kuchence na gaz ziemny. Jednak może to być trudna decyzja do podjęcia, więc oto, co należy wiedzieć o konwersji gazu ziemnego na propan.

Ale zanim to zrobisz, musisz sprawdzić lokalne kody swojego miasta, ponieważ niektóre miasta nakazują, aby profesjonaliści mogli to zrobić tylko. Powinieneś również sprawdzić, czy rzeczywiście jest możliwa konwersja Twojego pieca. To dlatego, że niektóre piece nie pozwalają na konwersję.

3 powody, dla których musisz przekształcić swój piec z gazem ziemnym w propan

Chociaż propan i gaz ziemny są tym samym źródłem paliwa, nie można ich używać zamiennie. Ale może wolą używać propanu, ponieważ ma on wiele zalet. Poniżej kilka z nich.

#1. Bardziej wydajny

Propan wytwarza dwa razy więcej energii z gazu ziemnego. Innymi słowy, zużyjesz tylko połowę ilości zużywanej do gotowania na gazie ziemnym. Mimo to nie poświęcisz poziomu ciepła, a i tak uzyskasz podobną temperaturę. Niezależnie od tego, czy wiesz, że jest też lodówka na propan? Oto jak działa lodówka na propan.

#2. Płać tak, jak używasz

Z propanem zapłacisz, jak go użyjesz. Możesz także określić, kiedy uzupełnisz i zsynchronizujesz z niższymi cenami. Co więcej, możesz wybrać dostawców, w przeciwieństwie do gazu ziemnego, który ma zablokowaną cenę. Możesz go kupić tylko od konkretnej firmy, która nadzoruje twoją linię gazową.

#3. Mniejsze koszty

Ponieważ podczas korzystania z propanu wymagana jest tylko połowa paliwa, zaoszczędzisz na wydatkach na paliwo. Więc nawet jeśli mieszkasz w miejscu, które wymaga dwukrotnej ilości gazu ziemnego, koszt się nie zmieni, ponieważ zużywana jest tylko połowa. Co więcej, jeśli znajdziesz przyzwoitą dawkę propanu, będziesz miał więcej oszczędności!

To okładka!

Ale z drugiej strony, co się stanie, jeśli użyjesz propanu na kuchence na gaz ziemny? Chociaż propan i gaz ziemny są źródłami paliwa, możesz używać siebie nawzajem w imieniu drugiego. Jednak propan na kuchence skonfigurowanej do użycia gazu ziemnego może prowadzić do wybuchów, pożarów i śmierci.

Ale jeśli przerobisz kuchenkę na gaz ziemny, możesz bezpiecznie używać go z propanem ze wszystkimi niezbędnymi komponentami przeznaczonymi na propan. Ale zanim zaczniesz proces konwersji, powinieneś najpierw sprawdzić lokalne kody swojego obszaru. To dlatego, że zgodnie z prawem może być wymagany profesjonalista. Niezależnie od tego możesz mieć czas na przeczytanie tego artykułu „Co to znaczy, gdy klimatyzator zawiesza się?”