Co się stanie, jeśli Twój dom zostanie uszkodzony przez wodę? 4 kluczowe obszary

Czy zauważyłeś ostatnio problemy w swoim domu i teraz szukasz odpowiedzi na to, co się stanie, jeśli Twój dom zostanie uszkodzony przez wodę? Cóż, ten artykuł dostarczy Ci najważniejszych informacji, których szukasz.

Utrzymanie domu w czystości, zdrowiu i braku uszkodzeń pomaga stworzyć pozytywną atmosferę dla rodziny. Tak więc, według starego powiedzenia, choć brzmi to banalnie, czysty dom to szczęśliwy dom.

Co się stanie

Nie tylko sprzątanie, ale przede wszystkim naprawa i konserwacja domu. Dlatego te dwie interwencje domowe najlepiej wykonać, aby naprawić szkody spowodowane przez wodę.

W tym artykule przedstawimy zagrożenia związane z domami zniszczonymi przez wodę, omówimy cztery kluczowe obszary podatne na zalanie i podamy kilka praktycznych wskazówek, jak zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przez wodę.

Ryzyko uszkodzenia przez wodę w Twoim domu

Nie wszystkie czyste domy są wolne od wody. W rzeczywistości, pomimo tego, że twój dom jest czysty, nie zauważyłbyś szkód spowodowanych ekstremalną ekspozycją na wodę, chyba że zaczęła siać spustoszenie w twoim domu.

Jeśli twój dom zostanie uszkodzony przez wodę, może stać się niezdatny do życia ze względu na prawdopodobieństwo uszkodzenia konstrukcji, co zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu. Ponieważ większość konstrukcji domów składa się z drewna, woda może łatwo przeniknąć przez ich powierzchnię, powodując ich rozkład.

Co więcej, ponieważ te uszkodzenia przez wodę nadal niszczą Twoje nieruchomości, potencjalnie niebezpieczne bakterie i pleśń również wyrządzą szkody. Stąd pleśń i pleśń to grzyby, które rozwijają się na wilgotnych obszarach.

Gdy uszkodzony obszar zostanie zinfiltrowany, będzie nadal rósł, jeśli nie zostanie przeprowadzona żadna interwencja. W związku z tym przeczytaj ten artykuł o tym, jak uzyskać bezpłatną inspekcję pleśni w swoim domu.

Przede wszystkim szkody spowodowane przez wodę powodują nieprzyjemny widok w twoim domu, zwłaszcza gdy stają się zbyt widoczne. Dzięki temu właściciele domów wydają pieniądze na pokrycie szkód zamiast naprawiania głównego problemu.

Uszkodzenia spowodowane przez wodę obniżają również wartość Twojego domu, czyniąc go niepożądanym dla przyszłych nabywców. Nie tylko szkody spowodowane przez wodę wpływają na wartość domu, ale także komplikacje, które mogą z tym wynikać.

Kontrola 4 kluczowych obszarów domu

Aby dowiedzieć się, co by się stało, gdyby Twój dom został uszkodzony przez wodę, oto cztery obszary Twojego domu, które są podatne na zalanie.

1. Dach

Uszkodzenia powodowane przez wodę powodują pogorszenie stanu i sprawiają, że dach jest bardziej podatny na przyszłe przecieki. Nieszczelności dachu mogą wystąpić z powodu kilku czynników, w tym złej instalacji, uszkodzeń spowodowanych deszczem, wiatrem i burzą lub prawdopodobnie brakiem konserwacji.

Zwykle uszkodzenia spowodowane burzą mogą obejmować utratę gontów i przedostawanie się wilgoci do podkładu. Woda gromadzi się w miejscach przecinania się elementów dachu, co sprawia, że ​​spadziste dachy są szczególnie trudne do ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi przez deszcz.

Dlatego uszkodzenie dachu przez wodę może zagrozić stabilności konstrukcyjnej domu.

2. Sufit

Sufity, które nie uległy uszkodzeniu, są zwykle prostymi i stabilnymi konstrukcjami. Jednak w związku z powyższym nieszczelny dach może spowodować uszkodzenie sufitu przez wodę i inne problemy.

Zakrzywione lub wyboczone sufity są oznaką prawdopodobnego uszkodzenia sufitu przez wodę i mogą wymagać naprawy nieszczelności dachu. Gdyby ten problem był ignorowany przez dłuższy czas, woda wypływająca z wycieku mogłaby rozwinąć pleśń i pleśń, co jest kolejnym problemem do rozwiązania.

3. Ściany

Płyty gipsowo-kartonowe uszkodzone przez wodę mogą być widoczne jako osłabione struktury, odbarwione plamy lub popękane farby. Aby poznać jego wygląd, przeczytaj ten artykuł na temat „jak wygląda płyta gipsowo-kartonowa uszkodzona przez wodę”.

W przypadku ściany uszkodzonej przez wodę może to być spowodowane nieszczelnym dachem, problemami z hydrauliką, nieszczelnymi rurami, gromadzeniem się wilgoci na suficie, poddaszu lub w przestrzeniach podziemnych oraz innymi zdarzeniami losowymi. Jeśli uszkodzenia wodne pozostawiono na dłuższy czas, istnieje wiele możliwości rozwoju pleśni, plam z farby, gnicia powierzchni drewnianych i, co najgorsze, problemów strukturalnych.

Jednak może nie być wymagana wymiana płyt kartonowo-gipsowych po wycieku lub powodzi, w zależności od powagi szkód spowodowanych przez wodę. Minimalnie, po usunięciu możesz go naprawić za pomocą chemikaliów.

4. Podłogi

Do montażu dostępne są różne rodzaje podłóg, a każdy z nich ma inną odporność na uszkodzenia przez wodę. W ten sposób możesz zdecydować, czy naprawić, czy wymienić podłogę po określeniu rodzaju uszkodzenia przez wodę.

Uszkodzenie podłogi może być wskazywane przez nieregularne bulgotanie, łuszczenie się lub pękanie. W przeciwnym razie niektórymi problemami mogą być wyboczenia, korony, bańki, przebarwienia, a nawet nieprzyjemny zapach.

3 praktyczne wskazówki, jak zapobiegać uszkodzeniom wody

W przypadku właścicieli domów postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom spowodowanym przez wodę:

  • Sprawdzaj stan swojego domu co najmniej dwa razy w roku.
  • Zadzwoń do profesjonalistów zajmujących się naprawą i konserwacją domu.
  • Dekarze mogą zainstalować hydroizolację, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wodę deszczową.
  • Wniosek

    Im szybciej zidentyfikujesz wyciek, tym łatwiej będzie naprawić problem i będzie mniej pracy dla usług naprawczych po zalaniu. Dlatego poszukiwanie odpowiedzi na pytanie właściciela domu o to, co się stanie, jeśli twój dom zostanie uszkodzony przez wodę, jest niezbędne do przygotowania, rozwiązania i radzenia sobie z tym problemem.