Co robić zamiast wesela

Ci, którzy chcą wiedzieć, co robić zamiast wesela, mogą spróbować dwóch alternatyw. Po pierwsze, nadal możesz bawić się z gośćmi bez tradycyjnego przyjęcia.

Te alternatywy będą również idealne dla par robiących intymne wesele lub oszczędzających na wydatkach. Zachęcamy do przeglądania naszego bloga, aby poznać przydatne wskazówki dotyczące wesela z ograniczonym budżetem.

Co robić zamiast wesela

Na przykład, czy możliwe jest małe wesele, jeśli masz dużą rodzinę? Przeczytaj, jak urządzić małe wesele z dużą rodziną.

Najlepsze alternatywy na wesele

Wykorzystaj swoje podwórko

Wynajęcie miejsca na wesele może być kosztowne, dlatego niektóre pary rezygnują z przyjęcia weselnego. Jednak nadal możesz świętować i podziękować swoim gościom za przybycie, urządzając piknik na swoim podwórku.

Możesz mieć spore podwórko lub rodzice mogą zezwolić na wspólne spożywanie posiłków po ceremonii. W zależności od pory może to być piknik, a nawet kolacja z bliskimi gośćmi.

Możesz nawet ustawić projektor i pokazywać różne prezentacje. Niektórzy filmowcy weselni dokonują edycji tego samego dnia, więc możliwe jest również oglądanie scen z ceremonii z gośćmi.

Mówiąc o podwórku, możesz również rozważyć wynajęcie namiotu, aby obszar był bardziej dopasowany do okazji. Dowiedz się więcej o tym, czym jest ślub w namiocie.

Zrób przyjęcie w restauracji

Jeśli chcesz mieć bardziej formalną lub intymną oprawę, dlaczego nie zorganizować przyjęcia w restauracji po ceremonii ślubnej? Jest to szczególnie idealne, jeśli na początku nie masz wielu gości.

Impreza w restauracji jako alternatywa dla pełnego przyjęcia będzie nadal kosztować mniej. Możesz nawet uczynić go bardziej sentymentalnym dla wszystkich zaproszonych, robiąc to w ulubionej restauracji we dwoje.

Tylko pamiętaj, aby ćwiczyć takt, ponieważ nie wynajmujesz całej restauracji. Mogą być też inni klienci, więc nie chcesz być zbyt hałaśliwy i rozpraszający.

Jak mogę urządzić wesele bez wesela?

Możesz urządzić wesele bez przyjęcia, po prostu kończąc ceremonię i rozmawiając z gośćmi, aby podziękować im za przybycie. Łatwiej jest to zrobić, jeśli masz mały ślub lub ślub cywilny, na który nie przyprowadzasz dużej liczby gości.

Najlepiej byłoby również poprosić rodzinę i przyjaciół, aby podzielili się decyzją o nieprzyjmowaniu przyjęcia z innymi gośćmi. Zapobiegnie to oczekiwaniom i nieporozumieniom.

Najlepiej jednak zaproponować alternatywę dla recepcji. Na przykład bardziej intymna kolacja organizowana na podwórku lub w restauracji docenią ci, którzy przyjdą bez konieczności rozbijania banku.

Czy wesele jest konieczne?

Nie ma żadnych przepisów ani zasad, które stanowią, że nowożeńcy muszą mieć przyjęcie po ceremonii. W końcu ceremonia jest najważniejszą częścią ślubu, ponieważ ty i twoja druga połówka zostaniecie później legalnym małżeństwem.

Jeśli urządzasz tylko kameralny ślub z kilkoma bliskimi przyjaciółmi i rodziną lub bierzesz ślub w sądzie, to brak zbyt wielu gości może oznaczać, że później nie będzie przyjęcia. Jednak nadal byłoby lepiej, gdybyś zorganizował poświętowanie, nawet jeśli jest małe dla osób, które uczestniczyły w twoim ślubie.

Zrozumiałe jest, że pary, które muszą trzymać się budżetu, mogą nie zorganizować rzeczywistego przyjęcia. Alternatywą jest kameralna kolacja lub przyjęcie, aby podziękować gościom i sprawić, by wszyscy się pomieszali.

Czy to niegrzecznie iść na wesele?

To może być niegrzeczne, aby wziąć udział w przyjęciu weselnym, a nie w ceremonii, zwłaszcza gdy para oczekuje, że będziesz na ceremonii ślubnej. Wyglądałoby na to, że jesteś tylko na imprezie, a nie po to, by okazać wsparcie młodej parze.

Istnieją jednak wyjątki, w których gość może być obecny tylko w recepcji. Po pierwsze, para mogła wskazać w zaproszeniu, że spodziewa się gościa tylko na przyjęciu, ponieważ ceremonia może być niewielka.

Innym przykładem jest sytuacja, w której gość może pojawić się w recepcji tylko z powodu napiętego harmonogramu. Niezależnie od tego poinformuj parę, jeśli nie możesz uczestniczyć w ich ceremonii, aby uniknąć nieporozumień.

Co to jest wesele koktajlowe?

Koktajlowe wesele jest przeciwieństwem formalnego, ale tradycyjnego wesela zasiadanego. Będziesz mieć stacje z jedzeniem z wybranymi przedmiotami, ale mogą też być serwery z podanymi przystawkami, przechodzącymi od stołu do stołu.

Jedzenie będzie serwowane przez dłuższy czas, co oznacza, że ​​goście będą mogli jeść w dowolnym momencie. Oczywiście pozwoli to również na lepsze wmieszanie się w gronie gości weselnych, ale nadal można zaplanować niedrogie menu.

Wniosek

I to wszystko! Rozmawialiśmy o tym, co zrobić zamiast wesela, którym może być uroczystość podwórkowa lub zwykła impreza w restauracji,

Będą one tańsze niż recepcja, w której wynajmiesz miejsce i zjesz oficjalną kolację zasiadaną. Te alternatywy są również idealne na małe wesela, gdzie przyjęcie jest niepotrzebne, ponieważ będziesz mieć niewielu gości.