Co powoduje wyłączenie podgrzewacza wody w wysokiej temperaturze? 5 ciekawych powodów!

Zastanawiasz się, co powoduje wyłączenie podgrzewacza wody z powodu wysokiej temperatury? Wadliwa termopara, uszkodzony termostat lub wadliwy zawór gazowy powodują wyłączenie wysokiej temperatury podgrzewacza wody.

Nie ma ciepłej wody w twojej łazience, kiedy każdego ranka wstajesz. W rezultacie przechodzisz do systemu ciepłej wody i próbujesz go zapalić. Jednak albo zaniedbujesz włączenie lub utrzymanie grzałki w ruchu.

Co powoduje wyłączenie podgrzewacza wody w wysokiej temperaturze? 5 ciekawych powodów!

Lampka stanu miga cztery razy za każdym razem, gdy przekręcisz pokrętło w położenie pilota. Wskazuje to również na problem z wyłączaniem podgrzewacza wody z powodu wysokiej temperatury. Podgrzewacz wody może zostać zablokowany z różnych powodów. Uczysz się ich w miarę zagłębiania się w ten artykuł. Na szczęście przygotowaliśmy poniższe instrukcje, aby pokazać, jak rozwiązać problem wyłączania spowodowanego nadmierną temperaturą. Więc zostań z nami do końca tego artykułu. Zacznijmy!

Przyczyny wyłączenia podgrzewacza wody w wysokiej temperaturze

Oto kilka rzeczy, które powodują wyłączenie wysokiej temperatury podgrzewacza wody. Wykopmy je jeden po drugim.

#1. Wadliwy termostat

Wadliwy termostat może spowodować nagłe przegrzanie systemu ciepłej wody. Ten komponent kontroluje cykle wyłączania i włączania elementów grzejnych. Innymi słowy, termostat pomaga kontrolować temperaturę. Jednak element grzejny grzejnika może podgrzewać wodę, nawet jeśli termostat nie działa prawidłowo. Powoduje to ustawienie wyłączenia w wysokiej temperaturze na grzejniku, podnosząc temperaturę wody do niebezpiecznego poziomu, wywołując. Ten problem można szybko rozwiązać, wymieniając nieprawidłowo działający termostat. Jeśli nie masz ochoty mechanicznej, możesz zadzwonić do specjalisty w celu wymiany termostatu. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak przetestować termostat podgrzewacza wody.

#2. Zatkany zawór ciśnieniowy

Czy wiesz, co powoduje wyłączenie podgrzewacza wody z powodu wysokiej temperatury? Para gromadząca się w systemie gorącej wody może spowodować, że będzie on cieplejszy niż zwykle. W rezultacie zastosowano zawór bezpieczeństwa, aby umożliwić odprowadzenie gazu z chłodnicy. Ten zawór nie będzie działał poprawnie, jeśli zostanie zablokowany brudem. W rezultacie podgrzewacz wody przechodzi w tryb wyłączenia w wysokiej temperaturze. Gdy zbiornik ciepłej wody może się przegrzać, należy natychmiast wyłączyć podgrzewacz wody, jeśli rzeczywiście zawór spustowy ciśnienia zostanie zatkany. Następnie, aby rozwiązać ten problem, skontaktuj się z licencjonowanym hydraulikiem. Dowiedz się więcej o zaworze upustowym temperatury i ciśnienia.

#3. Luźne połączenia

Ten problem może być spowodowany niedbałymi połączeniami przewodów na płytce drukowanej. Problem można rozwiązać, odłączając i ponownie łącząc kable. Poniżej opisano kroki, które należy wykonać, aby usunąć lub ponownie podłączyć przewód.

Aby naprawić problem, musisz zresetować obwody. Aby to zrobić, usuń przewód z zapalnika. Następnie odłącz połączenie, które łączy dwuzaciskowe czujniki temperatury. Zdejmij pokrywę, odkręcając śruby, aby utrzymać ją na miejscu. Zdejmij 2 plastikowe haczyki z pokrowca i wyjmij je. Następnie usuń z płytki drukowanej połączenia dwuprzewodowe. Po odliczeniu od 1 do 20 powtórz mocowania kabli do płytki drukowanej. Umieść wszystkie elementy we właściwych miejscach. Następnie włącz system ciepłej wody i zapal pilota, co rozwiąże problem z ogrzewaniem.

#4. Awaria termopary

Jeśli masz uszkodzoną termoparę, system ciepłej wody przejdzie w tryb wyłączenia w wysokiej temperaturze. Jeśli brud gromadzi się na termoparze i jej otoczeniu, może on stać się niewystarczający. Konieczność czyszczenia termopary to pierwszy krok. Nie zawsze musisz wydawać pieniądze; może wystarczyłoby nawet drobne posprzątanie. Jeśli po zakończeniu procesu czyszczenia nadal nie działa, zaleca się uaktualnienie do nowego. Pamiętaj, że termopara, którą otrzymujesz, jest kompatybilna z tą, którą masz. Nowa termopara kosztuje tylko 10 USD. Upewnij się, że iskra musi być czysta i wylądować na środku bieguna. Przeczytaj więcej o tym, jak ustawić termostat grzejnika.

#5. Wadliwy zawór

Inną przyczyną tego problemu jest uszkodzony zawór gazowy; nie tylko to, wadliwy elektrozawór w zaworze gazowym grzejnika może doprowadzić do awarii zbiornika ciepłej wody. Ważne jest, aby wymienić zawór gazowy, niezależnie od tego, co spowodowało jego awarię. Problem można rozwiązać, wymieniając nieprawidłowo działający zawór gazowy tylko na nową jednostkę.

Jak zresetować wyłączenie podgrzewacza wody w wysokiej temperaturze?

Możesz zresetować wyłączenie podgrzewacza wody w wysokiej temperaturze, wykonując następujące proste czynności:

Rozpoczynając w trybie wyłączenia, po prostu obróć do ustawienia pilota; na grzejniku znajduje się pokrętło, obróć je w kierunku pilota, przytrzymaj przycisk i szybko uderz w wybijak. Następnie spójrz na stan światła i obserwuj, czy czerwone światło miga cztery razy. Dopóki nie pojawią się cztery błyski, upewnij się, że uderzasz napastnika. Obracaj pokrętłem swobodnie do bardzo wysokiego poziomu, gdy tylko lampka kontrolna zaświeci się 4 razy. Ustaw to pokrętło na bardzo wysoki poziom po zaledwie 10-sekundowym odliczaniu. Obróć pokrętło w kierunku pilota wyznaczonego do zresetowania wyłączenia wysokiej temperatury na 10 sekund przed powtórzeniem procesu.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu mamy nadzieję, że wszyscy zrozumiecie, co powoduje wyłączenie podgrzewacza wody w wysokiej temperaturze. Powyżej omówiliśmy wszystko, co wyłącza temperaturę, gdy podgrzewacz wody się przegrzewa. Przeczytaj je uważnie, aby dobrze zrozumieć. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!