Co powoduje wyciek z podgrzewacza wody? Oto, co musisz wiedzieć!

Co powoduje nieszczelność podgrzewacza wody? Wynika to z przyczyn korozji i rdzy, niewymienionego pręta anody protektorowej, gromadzenia się kamienia, zwiększonego ciśnienia w zbiorniku i innych. Urządzenie może przeciekać zaczynając od góry, od dołu i od wewnątrz.

Bez względu na lokalizację wycieku, zawsze wymaga on natychmiastowej uwagi, chroniąc podgrzewacz wody przed pęknięciem i dalszym uszkodzeniem. Ale jeśli urządzenie jest nie do naprawienia i jest stare, dobrze jest kupić nowe urządzenie.

Co powoduje wyciek z podgrzewacza wody? Oto

Pomimo problemu z wyciekiem nie oznacza to, że nie masz już opcji. Korzystne jest jego okresowe płukanie. Ale wtedy skontaktowanie się z profesjonalistami, którzy pomogą w konserwacji i naprawie urządzenia, jest jeszcze ważniejsze. Omówmy więc więcej na ten temat poniżej. Czytaj dalej!

Co powoduje wyciek z podgrzewacza wody?

Poniżej krótkie objaśnienia przyczyn nieszczelności podgrzewacza wody:

#1. Wzrost ciśnienia w zbiorniku

Korozja to wróg numer jeden podgrzewacza wody. Ale zaraz po nim jest wzrost ciśnienia wody. Podwyższone ciśnienie w zbiorniku może na wiele sposobów powodować nieszczelności. Woda rozszerza się po podgrzaniu, co nazywa się rozszerzalnością cieplną. Woda o temperaturze wrzenia 145 stopni zajmuje więcej miejsca niż woda o temperaturze 125 stopni. Nieszczelności mogą wystąpić, jeśli podgrzewacz wody nie ma zbiornika wyrównawczego.

Nadmierne ciśnienie doprowadzanej wody powoduje uszkodzenie podgrzewacza wody i urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ ma to miejsce, gdy ciśnienie wody staje się bardziej intensywne. Ustaw ciśnienie w dopływie wody w odpowiednim zakresie, ale wymaga to specjalistycznego regulatora. Wycieki z podgrzewacza wody przy awarii zaworów bezpieczeństwa, które wymagają wymiany.

#2. Skaluj

W podgrzewaczu wody dochodzi do korozji i rdzy. Węglan wapnia osadza się natychmiast po podgrzaniu twardej wody w określonych obszarach, ponieważ jest to tak zwana skala, której nagromadzenie powoduje efekt izolacyjny pod zbiornikiem, powodując jego przegrzanie. Stopniowo wtapia się szklana wykładzina służąca jako ochrona zbiornika. W ten sposób odsłonięta stal zaczyna się niszczeć, ponieważ rdzewieje.

#3. Niewymieniony ofiarny pręt anodowy

Podgrzewacz wody w zbiorniku ma pojedynczy pręt protektorowy anody, podczas gdy podgrzewacz wody o dużej mocy ma od 2 do 5 prętów. Pręty te przyciągają spoiste artykuły i zapobiegają niszczeniu wyściółki zbiornika. Stop magnezu i aluminium z cynkiem, który widzisz w drucie z rdzeniem stalowym. Sprawdź je więc pod kątem ewentualnych śladów korozji.

#4. Kondensacja

Wycieki prawdopodobnie występują również z powodu kondensacji. W takim przypadku sprawdź każdy zawór, upewniając się, że zostały prawidłowo dokręcone. Jeśli ich nie narysujesz, kondensacja nadal będzie się gromadzić. Skontaktuj się więc z lokalnym hydraulikiem, aby rozwiązać problem. Muszą ustalić, co się dzieje z podgrzewaczem wody. Jeśli z otworu wentylacyjnego wydobywa się kondensacja, upewnij się, że nie ma żadnych przeszkód. Jeśli są one widoczne, należy jak najszybciej wyczyścić przewód kominowy. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, zadzwoń do profesjonalnego hydraulika, który zajmie się tym za Ciebie. Podgrzewacz wody nie będzie działał dobrze, jeśli jest zatkany. Może wtedy przestać ze sobą współpracować.

#5. Nagromadzenie osadów

W zbiorniku na wodę gromadzi się więcej osadu, jeśli podgrzewacz wody pozostaje z właścicielem przez dłuższy czas. Zbiór tylko zatyka system lub obniża jakość wody. Jeśli osad pozostanie w dnie zbiornika na wodę, poczekaj, aż się pogorszy. Uszkodzony zbiornik powoduje wybuch urządzenia lub wyciek. Unikaj tego problemu jako jednej z odpowiedzi na to, co powoduje wyciek podgrzewacza wody, ponieważ raz w roku przepłukujesz zbiornik, spuszczając nagromadzony osad.

#6. Starzenie się zbiornika

Podgrzewacz wody wystarcza na dziesięć lat. Ale oczywiście cykl życia podgrzewacza wody jest podatny na korozję i rdzę. Jak wspomniano, zanieczyszczenie powoduje wyciek wody ze zbiornika wody. Po osiągnięciu końca cyklu życia, wystarczy go wymienić. W przeciwnym razie spowoduje to całkowitą awarię zbiornika na wodę, taką jak zalanie.

#7. Wlot ciepłej i zimnej wody wraz z przyłączami wylotowymi

Szybko napraw źródło wycieku w Twojej okolicy. Sprawdź połączenia kanału i odpływu w rurach. Sprawdź, czy powodują wyciek wody, czy tracą. Jeszcze lepiej zacisnąć linkę kluczem lub wymienić uszkodzony rurociąg.

Skontaktuj się z licencjonowanym hydraulikiem już dziś!

Wyciek spowoduje szkody w takim stopniu, że będziesz musiał wezwać licencjonowanego i profesjonalnego hydraulika. Sprawdzimy źródło wycieku i dokonamy niezbędnych wymian i napraw. Profesjonalista z łatwością wymieni również nieszczelny zawór, jeśli to on powoduje problem. Zwrócimy urządzenie, wyjmiemy stare i bezpiecznie je poddamy recyklingowi. Doceń więc korzyści płynące z zaufania profesjonalistom. Możesz również przeczytać o tym, jak poddać recyklingowi stary podgrzewacz wody.

To okładka!

Teraz dowiesz się, co powoduje nieszczelność podgrzewacza wody, na przykład kondensację, wlot ciepłej i zimnej wody, w tym połączenia wylotowe, gromadzenie się osadów, niewymieniony pręt anody protektorowej i wiele innych. Więc już wiesz, co zrobić, na wypadek, gdyby któreś z nich miało miejsce. Lepiej również zadzwonić do licencjonowanego hydraulika, aby rozwiązać problem. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak zrobić solarny podgrzewacz wody i jak przetestować termostat podgrzewacza wody.