Co napisać w księdze gości weselnych: najlepsze wskazówki

Jeśli nie masz pewności, co wpisać w księdze gości weselnych, przeczytaj te wskazówki, jak wyrazić swoje uczucia. Zagłębimy się również w etykietę tego, co a czego nie pisać w księdze gości weselnych.

Czy masz już kogoś, kto poprowadzi gości do księgi gości? Przeczytaj, czym jest woźny weselny, aby zorientować się, kogo musisz postawić na tym stanowisku.

Co napisać w księdze gości weselnych: najlepsze wskazówki

Pełna etykieta dotycząca tego, co wpisać w księdze gości weselnych

Zwięźle wyrażaj swoje odczucia

Goście zazwyczaj wpisują swoje sentymenty i gratulują nowożeńcom w księdze gości. Jednak ważne jest, aby wiadomość była zwięzła, ponieważ wszystko, co jest dłuższe, powinno być dostarczane osobno.

Bądź szczery z tym, co napiszesz w księdze gości weselnych, ponieważ oczekuje się tego od innych gości. Rozważ poniższe przykłady tego, co wpisać w księdze gości weselnych:

 • Gratulacje dla was obu! Jestem/jesteśmy bardzo wdzięczni, że podzieliliście się ze mną/nami tym ważnym dniem!
 • Szczęśliwego dnia ślubu i gratulujemy znalezienia drugiej połówki!
 • Gratulacje i pamiętaj, że jestem/jesteśmy do Twojej dyspozycji, gdy mnie/nas potrzebujesz!
 • Z przyjemnością widzę waszą miłość do siebie. Szczęśliwego dnia ślubu!

Możesz także dodać humoru i osobowości do tego, co napiszesz w księdze gości, aby było bardziej szczere. Możesz nawet dodać romantyczne cytaty, a następnie pogratulować nowożeńców. Ale ogólnie pamiętaj, że akapity i eseje nie są przeznaczone do księgi gości weselnych, w przeciwnym razie nie pozostanie żadna strona dla innych gości.

Czego unikać pisząc w księdze gości weselnych

Zrozumiałe jest, że możesz napisać coś dłuższego, aby pogratulować młodej parze. W końcu jedno lub dwa zdanie może nie wystarczyć, by wyrazić swoje uczucia do nich, zwłaszcza jako bliskiego przyjaciela lub rodziny.

Pamiętaj jednak, że księga gości jest przeznaczona dla wszystkich gości, a para prawdopodobnie będzie chciała zobaczyć różne wiadomości od swoich uczestników. Zawsze możesz wysłać swoje pozdrowienia z innej okazji po ślubie, aby były bardziej osobiste i intymne, a nie aby wiadomość była widoczna dla wszystkich innych.

Pamiętaj o tych wskazówkach, aby zachować takt podczas wpisywania się do księgi gości weselnych:

 • Humor jest zawsze mile widziany, ale zachowaj wewnętrzne żarty między tobą a parą prywatnie
 • Nie ma potrzeby wspominania o żadnych wydarzeniach poprzedzających ślub, które zrobili panna młoda lub pan młody, bez względu na to, jak zabawne są w twojej głowie
 • Nie pisz w księdze gości po pijanemu
 • Pomyśl o wiadomości, którą napiszesz w swojej głowie, ponieważ może zostać źle zrozumiana, gdy zostanie przeczytana w innym tonie

Najważniejsze jest, aby pamiętać o żartach podczas pisania w księdze gości weselnych. Każdy może to zobaczyć i nie chcesz żadnych potencjalnych nieporozumień między gośćmi, a nawet parą.

Co piszesz w księdze ślubnej najlepszego przyjaciela?

Będąc najlepszym przyjacielem kogoś, kto się ożenił, powinno być łatwo zdecydować, co napisać. Wystarczy krótko wyrazić swoją radość z tego nowego rozdziału ich życia.

Jeszcze łatwiej będzie wpisać się do księgi ślubnej, jeśli jesteście bliskimi przyjaciółmi zarówno Młodej Pary, jak i Pary Młodej. Po prostu bądź szczery i unikaj bardzo długich sentymentów.

Oto kilka przykładów książki ślubnej twojego najlepszego przyjaciela:

 • Życzę wam najszczęśliwszego życia razem!
 • Zawsze wiedziałem, że macie być! Szczęśliwego dnia ślubu!
 • Jestem podekscytowany Waszą dwójką! Gratulujemy tego nowego rozdziału w waszym życiu!
 • Obyś przynosił sobie szczęście, tak jak przyniosła mi twoja przyjaźń!
 • Życzymy wspaniałego życia Panu i Pani! Więcej szczęśliwych wspomnień!

Co powinno znaleźć się na pierwszej stronie księgi gości weselnych?

Imiona lub inicjały Pary Młodej znajdują się na pierwszej stronie księgi gości weselnych. Możesz również złożyć swoje zdjęcie i napisać krótką wiadomość dla gości.

Przykładem pierwszej strony księgi gości jest po prostu podziękowanie gościowi za przybycie i jego ogólne zaangażowanie w podróż, którą odbyliście jako para. Następnie powiedz im, że nie możesz się doczekać, gdy usłyszysz ich myśli o swoim nadchodzącym życiu jako męża i żony, jednocześnie przyjmując od nich mądrość i życzenia.

Gdzie umieścić księgę gości weselnych?

Twoi goście mogą łatwo wiedzieć, co zrobić z księgą gości, ponieważ zwykle znajduje się ona w miejscu o największym natężeniu ruchu. Zwykle znajduje się przy wejściu na miejsce z długopisem obok książki.

Na niektórych weselach księga gości podróżuje nawet według stołu, więc wszyscy goście mogą w niej pisać. Większe wesela mogą mieć dedykowanego opiekuna do tej roli.

Jak dziękujesz gościom przychodzącym na wesele?

Państwo młodzi często ustawiają się w kolejce, w której „przyjmują” lub witają swoich gości. Jest to również okazja do podziękowania wszystkim za przybycie, dlatego kolejka przyjęć odbywa się zazwyczaj po ceremonii ślubnej lub przed rozpoczęciem godziny koktajlowej.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, co napisać w księdze gości weselnych, w której głównym celem jest zachowanie zwięzłości przekazu.

Możesz podać krótki romantyczny cytat, a następnie pogratulować młodej parze. Humor nie jest zabroniony, ale zawsze pamiętaj o takcie.