Co gotuje się na kuchence? 3 niesamowite sposoby działania!

Co się gotuje na kuchence? Jest to ustawienie temperatury przy średnim lub małym ogniu. Możesz najlepiej użyć tej metody, aby jeszcze bardziej przesiąknąć smakiem potrawy, aby było spektakularnie pyszne.

Jeśli chodzi o gotowanie, zaletą jest znajomość różnych metod gotowania. Ponadto, ponieważ jedzenie można gotować na wiele sposobów, metoda gotowania czasami czyni je jeszcze smaczniejszymi. W zupach wywary i gulasze to tylko niektóre z rzeczy, które możesz stworzyć, jeśli opanujesz gotowanie na wolnym ogniu. Jest to jedna z najprostszych metod gotowania i jest łatwa do wykonania, ale może zaowocować smacznym posiłkiem.

Co gotuje się na kuchence? 3 niesamowite sposoby działania!

Ale jak myślisz, o czym mówimy? Czy jesteś gotowy, aby już dziś poznać i nauczyć się innej metody gotowania? Jeśli twoja odpowiedź na to pytanie brzmi tak, to zacznijmy.

Co to jest gotowanie?

Jeśli używasz kuchenki, czy to gazowej, czy elektrycznej, nadal możesz gotować naczynia na wolnym ogniu. Chociaż pewnie zastanawiasz się, co się gotuje na kuchence?

Simmering to metoda polegająca na powolnym i delikatnym gotowaniu potraw. Jest trochę mniej brudny w porównaniu z gotowaniem, ponieważ obniżasz ogień poniżej temperatury wrzenia, chociaż wymaga to uważnego monitorowania w porównaniu z gotowaniem.

Gotowanie na wolnym ogniu to doskonała metoda gotowania, jeśli przygotowujesz wywary, zupy lub gulasze zawierające makaron i ziemniaki. Może zachować miękkość i delikatność żywności oraz sprawić, że będzie smaczniejsza po zmieszaniu z innymi składnikami.

Gotowanie na kuchence elektrycznej

Jeśli gotujesz na kuchence elektrycznej, gotowanie na wolnym ogniu najlepiej ustawić na średnio-niskie ustawienia. Utrzyma temperaturę od 180 do 200 stopni Fahrenheita, tuż poniżej temperatury wrzenia. Twój piec może być oznaczony lub mieć numery na tarczach. Najlepiej jest dowiedzieć się więcej o swoim piecu, zanim zaczniesz gotować do syta. Nie chcesz przypalić swojego pierwszego dania, prawda? Moi przyjaciele, spróbujcie poczytać, jak czyścić wężownice kuchenki elektrycznej.

Gotowanie na kuchence gazowej

Podobnie jak w przypadku kuchenki elektrycznej, musisz wiedzieć, jak kontrolować ciepło wydzielane przez sprzęt. Na przykład, jeśli używasz kuchenki gazowej, możesz zobaczyć liczbę 375. Liczba znaków wzrasta i jej równoważność temperaturowa; w zależności od rosnącej liczby znaków można przyrównać liczby w znaku pieca do Fahrenheita.

Większość płyt kuchennych ma pokrętła lub pokrętła, które mają nadrukowane oznaczenia liczbowe. Numer jeden to najniższe ustawienie, a siedem to najwyższe, które może osiągnąć nawet 425 stopni Fahrenheita. Możesz również pozostawić naczynie na wolnym ogniu, o ile nadal jest na nim płyn. Jest to więc idealny czas na przygotowanie talerzy, na których umieścisz danie i inne nakrycia do stołu lub jeśli na kogoś czekasz. Dowiedz się, jak gotować na kuchence elektrycznej.

Gotowanie kontra gotowanie

Jeśli porównamy gotowanie na wolnym ogniu do gotowania, temperatura i zastosowania obu są różne. Gotowanie na wolnym ogniu wymaga mniej ciepła, podczas gdy gotowanie wymaga dużej mocy cieplnej. Gotowanie na wolnym ogniu najlepiej przeprowadzać w celu głębokiej penetracji smaku i umożliwia gotowanie potraw. Ta metoda najlepiej nadaje się do delikatnej żywności, która może się rozpaść, jeśli będzie gotowana zbyt długo.

Idealne białka w mięsie staną się smaczniejsze i bardziej delikatne, gdy będą przez jakiś czas gotowane na małym ogniu. Smak stanie się bardziej wyrazisty niż podczas gotowania. Niektóre mięso staje się twarde, jeśli zostanie szybko ugotowane na dużym ogniu, przez co będzie mniej smaczne, ale to zależy od przygotowywanego dania.

Gotowanie jest o wiele bardziej odpowiednie do makaronu i ziaren gotowanych w temperaturze 212 stopni Fahrenheita, gdzie trzeba zmiękczyć składniki, aby uzyskać koncentrację smaków. Polecam jednak gotowanie w przypadku kości mięsnych, gdzie smak kości jest najlepiej podkreślony.

Jak działa gotowanie

Jednym z najskuteczniejszych sposobów wprowadzania smaków do potrawy jest gotowanie na wilgotno. Podczas gotowania na wolnym ogniu ciepło płynów lub wilgoć z płynu powoli gotują żywność, nie niszcząc jej smaku. Jest mniej intensywny niż gotowanie, które jest mniej poruszone, ale wystarczy, aby smaki rozświetliły danie. Metoda gotowania na wolnym ogniu składa się z trzech etapów: wolno gotować na wolnym ogniu, dusić na wolnym ogniu i szybko gotować na wolnym ogniu. Więc jaka jest różnica między tymi trzema?

#1. Wolno gotować

Kiedy mówimy wolno gotować na wolnym ogniu, zauważysz niewielki ruch lub brak ruchu na garnku. Po prostu utrzymuje ciepło potrawy bez przesuwania płynu. Tak, możesz zobaczyć małe kosmyki bąbelków, ale to wszystko. Jest często używany w duszeniach i zapasach.

#2. Gotować

Podczas gotowania na wolnym ogniu, to tutaj ustawiamy temperaturę pieca ze średnio-niskiego ciepła. Możesz również zobaczyć bulgotanie na doniczce. Najlepiej stosować podczas gotowania zup lub gulaszu.

#3. Szybkie gotowanie na wolnym ogniu

Jeśli chodzi o szybkie gotowanie, temperatura jest zwykle ustawiona na średnią lub wysoką. To trochę mniej niż temperatura wrzenia, w której będzie więcej bąbelków niż zwykłe gotowanie. Często stosuje się go do redukcji sosów, jeśli na naczyniu pozostało zbyt dużo.

To okładka!

Wiedza o tym, co gotuje się na kuchence, może podnieść twoją umiejętność gotowania. Oczywiście możesz użyć każdego etapu do różnych rodzajów potraw, które przygotowujesz. Niemniej jednak poznanie tej prostej metody gotowania jest zaletą. Możesz przeczytać o tym, jak rozwiązywać problemy z palnikami i przełącznikami pieca ze szklanym blatem oraz co zrobić z popiołem z pieca na drewno.