Bezzbiornikowy podgrzewacz wody Jak to działa? 5 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak działa bezzbiornikowy podgrzewacz wody? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Bez zbiornika akumulacyjnego, bezzbiornikowe podgrzewacze wody błyskawicznie podgrzewają wodę.

Za każdym razem, gdy włączasz kran z ciepłą wodą, zimna woda przepływa przez wymiennik ciepła w urządzeniu, ogrzewana przez płytę gazową lub element elektryczny. W konsekwencji bezzbiornikowe podgrzewacze wody zapewniają stały strumień ciepła. Użytkownicy nie muszą stać w kolejce, aby załadować zbiornik na wodę.

Bezzbiornikowy podgrzewacz wody Jak to działa? 5 prostych kroków!

Zimna woda natychmiast podgrzewa wodę, przechodząc przez aluminiowy wymiennik ciepła. Urządzenie przechodzi w tryb gotowości po każdym wyłączeniu gorącej wody. Otwór wentylacyjny w podgrzewaczu wody bez zbiornika pochłania wszelkie gazy z zewnątrz domu. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody zwykle oferują od 2 do 6 galonów podgrzewanej wody na minutę. Zacznijmy uczyć się więcej.

Kroki pracy bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Te kroki pomogą Ci zrozumieć, jak działa bezzbiornikowy podgrzewacz wody. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody są również nazywane podgrzewaczami wody na żądanie, a te podgrzewacze wody zapewniają natychmiastową gorącą wodę zawsze, gdy trzeba jej użyć. Przeczytaj uważnie poniższe kroki, aby lepiej zrozumieć.

Krok 1. Odkręć kran ciepłej wody

Musisz włączyć ciepłą wodę, aby przez rurociągi przepływał gorący prąd. Oczywiście nie zawsze tak jest w nowoczesnym środowisku. Kiedy masz tylko jedno pokrętło, upewnij się, że jest skierowane w stronę podgrzewanej wody. Dużo łatwiej jest, jeśli masz dwa pokrętła. Znajdź i ustaw zawór podgrzewanej wody, aby umożliwić przepływ ciepłej wody.

Krok 2. Podgrzewacz jest wypełniony wodą

Cóż jeszcze możesz się spodziewać, że włączyłeś podgrzewaną wodę? Korzystając z tradycyjnego podgrzewacza wody, ludzie oczekują, że gorąca woda będzie płynąć ze zbiorników do rurociągów. Jednak w podgrzewaczu wody bez zbiornika zimna woda przepływa obok czujników, które aktywują wewnętrzny komputer i rozpoczynają obróbkę cieplną.

Krok 3. Czujnik przepływu wody mierzy przepływ wody

Po uruchomieniu wbudowanego komputera określa on, jak intensywne muszą być palniki, aby przenieść ciepło z wody do żądanej temperatury. Można do tego wykorzystać palniki gazowe lub element elektryczny. W każdym razie zapewnia stały dopływ gorącej wody bez konieczności czekania na uzupełnienie pojemnika.

Krok 4. Komputer automatycznie zapala palnik

Jak więc podgrzewacz wody na żądanie generowałby tyle ciepłej wody? Po uruchomieniu palnika woda opływa nośnik ciepła, aż osiągnie temperaturę. Następnie woda opuszcza podgrzewacz wody bez zbiornika i przepływa przez rurociągi, aż w końcu dotrze.

Krok 5. Wymiennik ciepła jest wypełniony wodą, która krąży

Masz nieskończony strumień ciepła dzięki podgrzewaczowi wody na żądanie. Ponieważ nie ma już potrzeby podgrzewania wody, bezzbiornikowy podgrzewacz wody natychmiast się wyłącza i przestaje pobierać energię. W rezultacie zyskasz wydajność energetyczną oraz stałą i gorącą słodką wodę.

Wady i zalety bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Podgrzewacze wody na żądanie są o 24% – 34% bardziej efektywne energetycznie niż tradycyjne podgrzewacze zbiornikowe w domach, które zużywają 42 galony lub nawet mniej ciepłej wody każdego dnia. W przypadku gospodarstw domowych, które zużywają mnóstwo gorącej wody — około 84 galonów dziennie — mogą one zaoszczędzić od 8 do 15 procent energii elektrycznej. Żadne źródło podgrzanej wody nie może być spuszczane w systemie bezzbiornikowym. Z drugiej strony podgrzewacz wody podgrzewa wodę tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Będzie tak dalej, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, co oznacza, że ​​nigdy nie zabraknie Ci podgrzewanej wody! W rzadkich przypadkach zainstalowanie bezzbiornikowego podgrzewacza wody na każdym wyjściu podgrzewanej wody może zwiększyć efektywność energetyczną. Podgrzewacz wody na żądanie ma wyższy koszt niż zwykły zasobnikowy podgrzewacz wody. Dowiedz się, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika. Jednak bezzbiornikowe podgrzewacze wody często działają dłużej i mają niższe koszty efektywne i paliwowe, równoważąc wyższą cenę dla konsumenta. Większość podgrzewaczy wody na żądanie ma żywotność ponad dwadzieścia lat.

Zawierają również elementy łatwe do wymiany, co pozwala na ich eksploatację jeszcze przez kilka lat. Z drugiej strony grzejniki akumulacyjne wytrzymują około dziesięciu lat. W przypadku podgrzewaczy wody na żądanie można uniknąć wysokich strat ciepła w stanie bezczynności związanych z podgrzewaczami magazynowanymi. Chociaż podgrzewacze wody na żądanie opalane gazem mają lepsze natężenia przepływu niż elektryczne, mogą marnować czas i energię, niezależnie od tego, czy mają lampkę kontrolną. W porównaniu z przechowywanym podgrzewaczem wody, czasami może to zrównoważyć usuwanie utraty mocy w trybie czuwania.

Lampka kontrolna podgrzewacza wody zasilanego gazem ogrzewa zbiornik wody, oszczędzając energię elektryczną. Koszt uruchomienia lampki kontrolnej podgrzewacza wody na żądanie różni się w zależności od modelu. Ponownie dla typu, który rozważasz, sprawdź dokumentację firmy, aby zobaczyć, ile benzyny wymaga lampka kontrolna. Następnie stała lampka kontrolna szuka wersji z przerwanym mechanizmem zapłonu. Mechanizm ten wygląda podobnie do urządzenia do pomiaru czasu zapłonu stosowanego w niektórych grzejnikach na gaz ziemny, a także w kuchenkach i kuchenkach mikrofalowych.

Przeczytaj więcej o wadach podgrzewacza wody bez zbiornika.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się bezzbiornikowego podgrzewacza wody, jak to działa. Te podgrzewacze są najnowszymi podgrzewaczami wody i zapewniają nam ciepłą wodę zawsze, gdy tego potrzebujemy. Te grzejniki są łatwe w instalacji i mniej kosztowne w utrzymaniu. W każdym razie możesz chcieć wiedzieć, jak wyczyścić bezzbiornikowy podgrzewacz wody. Dziękuję, moi przyjaciele, za pobyt z nami.