9 sposobów na naprawienie drewnianej ramy na Loveseat

Przyzwoity fotelik nigdy Cię nie zawiedzie. Nie możemy jednak uniknąć takich przypadków, jak pękanie ramek. Dlatego jesteśmy tutaj, aby nauczyć Cię, jak mocować drewnianą ramę na sofie.

Co zrobić przed zamontowaniem drewnianej ramy na sofie

Rama może się wygiąć lub połączenia drewniane mogą pęknąć z powodu zużycia i użytkowania. Po krótkim dochodzeniu możesz naprawić uszkodzony fotelik, stosując kilka sprawdzonych procedur i odpowiedni sprzęt.

9 sposobów na naprawienie drewnianej ramy na Loveseat

Musisz najpierw zrozumieć, jak złożona jest rama. Aby to osiągnąć, musisz przejść pod problem. Sprawdź swoją precyzyjną ramę fotelika. Możesz to przeszukać online lub po prostu odwrócić ogromny mebel i sam zbadać problem.

Na spodzie sofy może znajdować się drobna warstwa materiału. Poczuj drogę wzdłuż grzbietów ramy, aż wykryjesz chwiejne lub uszkodzone fragmenty. Jeśli zauważysz wygięte metalowe kawałki lub drewniane listwy, które zaczynają pękać, integralność ramy jest zagrożona.

Można podjąć proste rozwiązanie, takie jak owinięcie drewna, aby zapewnić mu większe podparcie lub delikatne wyprostowanie wygiętych metalowych elementów.

W przypadku sprzętu będziesz potrzebować dowolnej tapicerowanej drewnianej ramy na + loveseat. Będziesz potrzebować następujących narzędzi:

  • pistolet zszywek
  • zszywki
  • śrubokręt płaski
  • szczypce
  • wiertarka akumulatorowa
  • zestaw wierteł
  • wkręty z drobnym gwintem do płyt kartonowo-gipsowych: 2 cale, 1-1/4 cala
  • szybkie uchwyty

Mocowanie drewnianej ramy na sofie

A oto kroki, jak przymocować drewnianą ramę do sofy:

Krok nr 1: odwróć swoją dwuosobową kanapę

Pierwszym krokiem do zamocowania drewnianej ramy na sofie jest położenie go na plecach w celu naprawy. Głównym celem jest uzyskanie dostępu do materiału pokrywającego spód sofy, dzięki czemu można wyciągnąć odpowiednie zszywki, aby uzyskać dostęp do ramy wewnątrz.

Krok 2: Usuń nogi z regionów, w których będziesz operować

Musisz zdjąć nogi. Wynika to z faktu, że będziesz pracować nad dwoma górnymi rogami oraz odkręcając dwie przednie nogi. Nie martw się, te drewniane nogi przymocujesz później ponownie do swojej kanapy.

Krok #3: Oderwij zszywki od spodu zakrywając krawędź materiału.

Kolejnym krokiem w montażu drewnianej ramy na sofie jest zakrycie krawędzi. Aby dostać się pod zszywki, użyj małego płaskiego śrubokręta. Dzięki temu usuwanie zszywek będzie prostsze i czystsze.

Uważaj, aby nie przebić skóry lub innego materiału, którym pokryta jest Twoja kanapa. Jeśli jesteś naprawdę ostrożny, możesz całkowicie usunąć zszywkę, ale w większości przypadków będziesz w stanie usunąć tylko jedną stronę zszywki. W takich przypadkach wystarczy wyjąć zszywki za pomocą szczypiec.

Po wyjęciu wystarczającej liczby zszywek możesz odciągnąć szmatkę i zajrzeć do środka. Główna część sofy była skutecznie utrzymywana na miejscu za pomocą jednej śruby z każdej strony i kilku zszywek, które były niewystarczające.

Bądź hojny ze zszywkami, aby mieć łatwy dostęp do wnętrza kanapy. W końcu wiele razy usuniesz więcej, aby umożliwić większy dostęp, i zawsze możesz wrócić i usunąć więcej później, a jeśli chcesz przeprowadzić znaczną naprawę, możesz po prostu usunąć je wszystkie.

Krok 4: Wykonaj wszelkie niezbędne ponowne wyrównanie ramy kanapy.

Aby ponownie wyrównać dwie sekcje, użyj szybkiego uchwytu, aby pociągnąć po przekątnej od zewnętrznej deski do wewnętrznej śruby.

Krok nr 5: Wywierć otwory pilotażowe na śruby

Ponieważ pracujemy z płytami wiórowymi, powinieneś wywiercić otwory pilotowe na swoje śruby. Jest to szczególnie ważne w przypadku śrub na krawędzi płyty, ponieważ możesz rozerwać krawędź płyty ze względu na kruchość płyty wiórowej.

Wywierć otwory prowadzące za pomocą wiertła 3/32′′. Pamiętaj tylko, że przed wierceniem otworów upewnij się, że rama jest odpowiednio wyrównana.

Krok nr 6: Zainstaluj śruby

Wkręć wkręty w ramę, aby utrzymać ją razem. Wyrównaj szwy i zamknij szczeliny.

Krok nr 7: Powtórz w razie potrzeby

Nie bój się używać wielu śrub. Nie chcesz znowu przez to przechodzić, więc teraz jest czas, aby naprawić swoją kanapę raz na zawsze. Jeśli twoja sofa jest poważnie zepsuta, możesz zwiększyć wytrzymałość, umieszczając 2×2 wzdłuż szwów i przykręcając je na miejscu.

Krok nr 8: Ponownie przymocuj tapicerkę do dolnej części sofy

Zagnij brzeg materiału, tak jak był na początku. Aby przygotować materiał do zszywania, powtórz poprzedni wzór składania. Przemaluj materiał zszywkami.

Rozpocznij od zszycia rogu, a następnie pracuj wzdłuż każdej krawędzi. Teraz, po naprawieniu ramy swojego fotelika, możesz zauważyć różnicę.

Krok nr 9: Wymień nóżki fotelika

Przykręć stopy z powrotem na miejsce. Po tym masz teraz nową drewnianą ramę na sofie, z której możesz korzystać i cieszyć się nią.

Ile kosztuje naprawa ramy fotelika przez kogoś innego?

Naprawa uszkodzonej ramy mebla kosztuje od 480 do 1000 USD. Ponadto koszt usług tapicerskich to dodatkowe 975 USD lub więcej.

Jaka jest oczekiwana żywotność drewnianego stelaża na sofie?

Zastanów się nad wymianą sofy, zanim fotele zaczną opadać do punktu, w którym przestaną Cię podpierać, tkanina zabrudzi się i wyblaknie, a konstrukcja zacznie się kruszyć lub skrzypi. Musisz wiedzieć, jak długo trwają Twoje meble. Standardowa kanapa lub fotelik wytrzymuje średnio od 7 do 15 lat.

Wniosek

Nie wyrzucaj mebli, gdy ich rama zacznie pękać. Wciąż jest szansa, że ​​naprawisz swój fotelik. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak przymocować drewnianą ramę do fotelika. Dzięki temu nie będziesz musiał ponownie żegnać się z ukochaną kanapą!