7 prostych kroków, jak zawiesić światła za zasłonami

Wykonanie projektu DIY z wiszącymi lampami za zasłonami jest jak samodzielne czytanie powieści przygodowej. Aby ocenić poziom trudności tego projektu DIY, powinieneś być osobą dorosłą i znać podstawy akcesoriów do okablowania, a nie tak, jak musisz być elektrykiem, aby był niesamowity.

Ten artykuł przeprowadzi Cię przez prosty krok po kroku, jak wieszać światła za zasłonami. Możesz zacząć wieszać światła za zasłonami, tworząc źródło zasilania dla świateł, których chcesz użyć.

7 prostych kroków

Wybierzesz dogodny dla siebie; albo używasz już wykonanych ciągów świetlnych, albo możesz samodzielnie wykonać projekt tworzenia ciągów świetlnych, co daje ci otwartą personalizację.

Proces krok po kroku, jak wieszać światła za zasłonami

Musisz zdobyć te materiały przed rozpoczęciem:

  • Przewód zamka błyskawicznego SPT1 lub SPT2
  • Wbudowany SPT1 lub SPT2
  • Zatyczki suwakowe męskie i żeńskie
  • Przecinaki do drutu lub ostre ostrze
  • Światła strunowe

Krok #1: Stwórz źródło zasilania dla swojej kurtyny za pomocą przewodu Zip Cord i wbudowanych zatyczek błyskawicznych. Wytnij kawałek z drutu zamka o długości do Twojej przestrzeni. Możesz chcieć dodać dodatkową długość, aby światło mogło dotrzeć do gniazdka, gdy się zawiesza, więc odetnij przewód z suwakiem, dodając więcej stóp.

Krok 2: Ułóż przewód prosto, zacznij od jednego końca, dodaj kawałki taśmy w miejscu, w którym możesz zawiesić światła. Jeśli chcesz mieć odstęp między strunami światła, umieść kawałek taśmy, dodając stopę wzdłuż drutu.

Krok #3: W każdym znaczniku taśmy zainstaluj żeńską zatyczkę do suwaka.

Krok 4: Na jednym końcu przewodu zainstaluj jedną męską wtyczkę zip, a na drugim żeńską wtyczkę zip. Nie używaj do nich wtyczek inline; oznacza to, że przewód powinien wejść do środka tylko z jednego końca i nie może wychodzić przez drugi koniec wtyczki.

Krok 5: Upewnij się, że przetestowałeś każdą z wbudowanych zatyczek błyskawicznych podczas ich zakładania. Zrób to, podłączając jeden zestaw świateł, aby wiedzieć, czy we wtyczce jest wystarczająco dobre połączenie. Pamiętaj, że musisz odłączyć przewód, a następnie możesz dodać wszystkie nowe wtyczki.

Krok 6: Zainstaluj źródło zasilania na powierzchni, na której wieszasz światła. Możesz przymocować się do dowolnego metalowego pręta markizy, który jest dość wytrzymały, za pomocą opasek zaciskowych.

Jeśli w miejscu, w którym będziesz powiesić kurtyny, nie ma naturalnego strukturalnego podparcia do zawieszenia drutu, powinieneś rozważyć wycięcie dowolnego kawałka drewna o wymaganej długości lub uzyskać metalowy pręt, który byłby w stanie zapewnić wystarczające podparcie dla ciężaru drutu , zaślepki i na kiedy wieszasz lampki smyczkowe.

Krok 7: Możesz teraz podłączyć swoje struny świetlne! Ostatnim krokiem do zawieszenia świateł za zasłonami jest ich powieszenie! Tutaj możesz wybrać to, co chcesz dla siebie.

Możesz chcieć zrobić już lekkie struny lub zrobić je samemu. Tak czy inaczej, nadszedł czas, aby to zapalić! Możesz jednak chcieć użyć większej liczby gigantycznych żarówek lub stworzyć własne niestandardowe kolory kurtyny świetlnej, wszystko według własnego gustu.

Jak wieszać firanki ze światłami?

Po prostu ułóż lampki sznurkowe na karniszach, które znajdują się najbliżej okna. Zawieś swoje firanki na bliższej drodze i to wszystko.

Które światła najlepiej nadają się do wieszania świateł za zasłonami?

Łańcuchy świetlne to najlepsze i najczęściej używane światła, których używasz do dekoracji domu podczas wakacji, ale są również pomocne, gdy potrzebujesz miękkiego światła za zasłonami w pokojach w domu.

Zawieszasz te światła z sufitu w dół za zasłonami, aby uzyskać inny niestandardowy projekt, który jest przyjemniejszy, jednocześnie rozjaśniając przestrzeń.

Istnieje kilka różnych wzorów lampek strunowych, które możesz wypróbować za zasłonami, takich jak prosty kontur, zygzak lub tradycyjny wzór ściany. Gdy skończysz z wiszącymi lampkami za zasłonami, nie możesz nie cieszyć się przytulnością.

Jak wieszać lampy sufitowe na zasłonach?

Zamontuj haczyki do zasłon wokół krawędzi sufitu w odstępie 2 stóp (61 cm). Użyj samoprzylepnych haczyków na kable, aby zapobiec uszkodzeniu sufitu podczas wieszania lamp.

Zdejmij podkład z haczyków i dociśnij do sufitu. Przytrzymaj przez około 30 sekund, aż będziesz pewien, że jest zabezpieczony. Kontynuuj, umieszczając haczyki wokół sufitu w swoim pokoju w odstępach około 2 stóp lub 24 cali.

Wniosek

Możesz mieć jeden z tych dwóch powodów, dla których chcesz wiedzieć, jak wieszać światła za zasłonami. Są to najbardziej niesamowite, najprostsze funkcje, które sprawią, że Twój dom będzie piękniejszy.

Po pierwsze, możesz powiesić zasłony za zasłonami, aby nadać swojej przestrzeni przytulny charakter dzięki pośredniemu światłu.

Ponadto wiszące światła za zasłonami mogą służyć jako tło dla twoich zdjęć, niezależnie od tego, czy urządzasz przyjęcie, czy tylko spotkanie przyjaciół.