6 doskonałych gasików do świec na zdrowe świece

Wygaszacze do świec to małe narzędzia służące do gaszenia płomienia świec. Często jest mylony z gaśnicami do świec, ale te dwa urządzenia różnią się pod względem zastosowania i działania.

Gaśnice do świec mogą stłuc szklane słoiki, w których są wytwarzane świece, co jest niebezpieczne. Z drugiej strony, gasiące świece gaszą ogień bez szkody dla otoczenia.

6 doskonałych gasików do świec na zdrowe świece

6 najlepszych gasiących świece do zdrowych świec

Świecznik w kształcie kubka

Dwa ramiona tego tłumika mają kształt kubka i służą do gaszenia płomienia, okrążając go. Metalowe ostrza łączą się, aby ugasić ogień, ale nie muszą dotykać knota, aby tak się stało.

Nie ma również kłaczków ani czarnych zanieczyszczeń, które spadają na stół po użyciu tego tłumika do świec. Jednak pomimo swojej konstrukcji, nadal istnieje pewne ryzyko. Jeśli użytkownik nie jest wystarczająco ostrożny, nadal może poparzyć palce o ognisty, gorący knot.

Metalowe gaszenie świec

Ten rodzaj pochłaniacza do świec wygląda jak pęseta i wykorzystuje małą płytkę, którą wciska się w dół, aż płomienie zgasną. Metalowe ostrza nie palą się, ponieważ ich krawędzie są chłodne. Dzięki temu możesz je z powrotem włożyć do szuflady po ich użyciu.

Jest również prosty w czyszczeniu, ponieważ nie ma szczelin, w których ukryje się wosk lub brud. Pomimo tej wygody nadal istnieją pewne problemy z bezpieczeństwem. Należy o tym zawsze pamiętać przy gaszeniu świec ogniem.

Drewna świeca gaszenia

Jeśli potrzebujesz urządzenia, które łączy w sobie bezpieczeństwo i styl, wypróbuj ten świecznik wykonany z drewna. Sprężyna na zawiasach automatycznie zamyka maskę, gdy twoja ręka jest od niego odsunięta.

Pomoże, jeśli zapobiegniesz wypadkom podczas gaszenia płomienia. Ten snuffer ma zaokrąglone końce, które pomagają utrzymać wosk ze świecy przed kapaniem i robieniem bałaganu. Sprężyna nie jest wykonana z metalu, który nigdy się nie nagrzeje i nie poparzy palców.

kryształowy świecznik

Wykonany z trwałych materiałów, ten tłumik do świec zapewnia długotrwałe użytkowanie nawet przez 15 lat. Ma zakrzywioną główkę i mocny mosiężny uchwyt, dzięki czemu ręce są co najmniej trzy cale od płomieni, gdy je gasisz.

To urządzenie jest dostępne w różnych kolorach, zielonym, niebieskim lub przezroczystym. Możesz również wybrać taki, który ma kryształy Swarovskiego osadzone na podstawie.

Jednak, podobnie jak w przypadku innych urządzeń, których ostrza łączą się w celu gaszenia świec, nadal istnieje pewne ryzyko związane z używaniem tego produktu. Dzieje się tak, ponieważ wypadki mogą się zdarzyć, jeśli użytkownicy nie będą wystarczająco ostrożni.

Elektryczny pochłaniacz świec

Ten elektryczny tłumik do świec jest najbezpieczniejszą w użyciu gaśnicą świecową, ponieważ automatycznie wyłącza się po każdym uderzeniu. Ma również elegancki, nowoczesny wygląd, który świetnie prezentuje się na stołach jadalnych i regałach na książki.

Na podstawie tego urządzenia dostępne są dwa przyciski, które umożliwiają wybór między trybami wysokimi lub niskimi. Istnieją jednak doniesienia, że ​​pokrywka nie pasuje prawidłowo na wierzch, gdy nadejdzie czas, aby ją schować.

Ponadto klienci zauważyli, że działa skutecznie tylko wtedy, gdy świece są umieszczone w odległości jednego cala od siebie.

Elektryczny świecznik

Ten elektryczny świecznik to coś więcej niż tylko tłumik, ponieważ, jak sugeruje jego nazwa, możesz pozostawić świece włączone podczas ich gaszenia. Urządzenie zaprojektowano z metalowym koszem. To utrzymuje twoją świecę stabilnie, gdy się topi. Z zapalonym knotem wiąże się jednak ryzyko bezpieczeństwa.

Możesz zaprogramować ten automatyczny tłumik świec, aby zgasł po minucie lub 12 godzinach. Oszczędza to czas i energię, ponieważ nie musisz ręcznie gasić każdego płomienia.

Jak używać świecznika

Korzystanie z tłumików do świec jest proste. Chwyć za uchwyt i zanurz go w wosku zebranym na wierzchu słoika, aż knot całkowicie wyjdzie. Pamiętaj, aby nie dotykać gorącego wosku, aby przypadkowo się nie poparzyć.

Jeśli chcesz ponownie zapalić świece, podgrzej metalowy pręt zapalniczką lub zapałką, zanim przykryjesz go dłonią. W ten sposób powietrze z twojego oddechu zdmuchnie płomień. Jeśli chcesz uniknąć plam woskowych na dłoni, owiń ją przy tym ściereczką.

Jakie są korzyści z używania świecznika

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, świeczniki przynoszą wiele korzyści. Oprócz łatwego gaszenia świec bez powodowania wypadków i uszkodzeń, zapobiegają również zagrożeniom pożarowym.

Ponadto eliminują emisję dymu i pomagają utrzymać czyste powietrze w Twoim domu. Ponadto, jeśli masz w domu małe dzieci, bezpieczniej jest używać gaszy do świec niż tylko zdmuchiwanie płomienia otwartym oknem, ponieważ są szanse, że mogą się przypadkowo poparzyć przez dotknięcie lub chwycenie gorącego knota.

Wygaszacze świec są dostępne w różnych wzorach i kształtach, które pasują do Twojego gustu. Dlatego możesz wybrać dowolną, która będzie pasowała do wystroju Twojego domu. Oprócz praktyczności urządzenia te służą również jako akcesoria domowe upiększające otoczenie.

Wniosek

Pochłaniacze świec są bardzo pomocne, jeśli chodzi o odkładanie świec. Są łatwe w użyciu, nie spowodują wypadków, a prezentują tak wiele opcji dostępnych obecnie na rynku, że wybór jednej może być przytłaczający. Sprawdź naszą stronę, aby uzyskać więcej artykułów o świecach.