5 prostych kroków, jak zrobić zasłony z tkaniny!

Powszechnie znana i czasami określana jako płótno malarskie, tkanina płócienna również dobrze nadaje się na zasłony. Są dość trwałym i wytrzymałym płótnem. Malarze od wielu lat używają ścierek do malowania obrazów. Oprócz tego, że są ulubionym miejscem malarza, mają również praktyczne zastosowanie w domu, takie jak robienie poduszek do rzucania, poduszek do spania, zasłon i poszewek. W tym artykule omówimy kroki, jak zrobić zasłony z tkaniny. Chodźmy!

Poradnik 5 krok po kroku, jak zrobić zasłony z tkaniny

Krok 1

Pierwszym krokiem do wykonania zasłon z tkaniny jest prasowanie. Wyprasuj panele zasłonowe swojej ściereczki lub wyprasuj ją parą.

5 prostych kroków

Krok 2

Następną rzeczą, jak zrobić zasłony z tkaniny, jest zmierzenie okna. Pomoże Ci to określić pożądaną długość panelu.

Krok 3

Obszyj panele, gdy planujesz zrobić zasłony z tkaniny. Aby stworzyć rąbek, być może będziesz musiał zagiąć górną część o około trzy cale. Następnie wyprasuj rąbek. Po wyprasowaniu rąbka połóż panel na płaskiej i twardej powierzchni. Możesz obszyć za pomocą pistoletu do klejenia. Jeśli wolisz używać zwykłego kleju, upewnij się, że używasz jak najmniejszej ilości, aby klej nie wydostawał się z tkaniny i nie tworzył plamy na drugiej części.

Wystarczy wklepać w niego klej na około 5 do 7 cali; pomogłoby to utrzymać rąbek na miejscu bez problemów. Musisz zmierzyć dolny brzeg na zasłonach z tkaniny ociekowej, aby uzyskać żądaną długość panelu dla swojego okna.

Krok 4

następnie przejdź do kroków, jak zrobić zasłony z tkaniny, i przymocuj wybrane przez siebie wiszące klipsy. Powinieneś użyć około 8 do 10 haczyków do zawieszania na panel z około 8 do 10 cali pomiędzy nimi.

Krok 5

Na koniec możesz teraz powiesić swoje panele. Ponieważ już określiłeś wysokość paneli, musisz zdecydować o bliskości miejsca, w którym wieszasz zasłony na samym oknie.

Jaka jest najlepsza tkanina na zasłony?

Wybór najlepszego materiału na zasłony zależy od wyboru materiału. Zanim wybierzesz alternatywę, musisz również wiedzieć o ściereczce do zasłon, zanim wybierzesz alternatywę. Jest całkiem sporo płóciennych ściereczek. Możesz łatwo wybrać niewłaściwy rodzaj do swoich celów, jeśli nie znasz ich wystarczająco dobrze.

Są więc w różnych gramaturach, mamy od 6 uncji do 8 uncji, a najwyższa to 10 uncji. Ciężkość twojej tkaniny kroplowej będzie zależeć od wagi. Zatem im wyższa waga, tym cięższa tkanina.

Jaki jest materiał, z którego wykonana jest tkanina na zasłony?

Upuszczana tkanina na zasłony, zwana również płótnem, jest w 100% wykonana z bawełny. Zwykle posiada szwy z podwójnymi szwami z nicią odporną na gnicie i wytrzymałą. Tkanina z płótna jest zmywalna i wielokrotnego użytku.

Co sprawia, że ​​płótno z tkaniny kroplowej jest tak atrakcyjne do projektów wystroju wnętrz?

Ceny

Po pierwsze, możesz rozważyć cenę; kosztuje on szalenie mniejszy koszt około 15 dolarów za 9 stóp na 13 stóp.

Obrębienie

Po drugie, są to większe kawałki tkaniny z obszyciem na końcach. W rezultacie są najlepszą opcją na stylowy, niedrogi projekt zasłon i obrusów.

Tekstura

Po trzecie, na kolor i fakturę tkaniny. Wiele z tych ściereczek ma szorstką fakturę i piękny, miękki beżowy kolor. Z tego powodu kolor pozwala na ich wykorzystanie do różnych celów. Musisz jednak upewnić się, że wybierzesz właściwy dla zamierzonego projektu. Naturalny wygląd płóciennej tkaniny kroplowej sprawia, że ​​są one idealnym wyborem do projektów wystroju domu.

Jak mierzysz zasłony z opadającego materiału?

Aby wybrać pożądaną szerokość, potrzebujesz podwójnej ilości materiału na całkowitą szerokość okna. Jeśli nie zamierzasz zasłaniać zasłon, możesz użyć półtora raza szerokości okna.

Czy widzisz przez zasłony z tkaniny?

Odpowiedź brzmi tak; możesz zobaczyć przez zasłony z tkaniny, w tym te, które są oznaczone jako ciężkie. Jeśli planujesz użyć zasłon, które zasłaniają światło i zaciemniają twoją przestrzeń lub jeśli chcesz, aby ludzie nie widzieli twojego cienia przez okno w nocy. W takim przypadku zasłony z opuszczonej tkaniny są dla Ciebie złym wyborem.

Dlatego będziesz musiał dodać kolejną warstwę do tkaniny kroplowej za pomocą innej tkaniny. Dzięki temu zasłona będzie wystarczająco gruba i nieprzezroczysta, aby zapewnić prywatność lub zaciemnić przestrzeń.

Czy można prać zasłony z tkaniny drop?

TAk. Zasłony można prać. Można je prać i w rzeczywistości zaleca się ich wypłukanie przed użyciem do szycia. Warto jednak wiedzieć, że po praniu mogą się kurczyć.

Niektóre lżejsze tkaniny można prać w pralce z wodą. Podczas gdy w przypadku ciężkich ściereczek kroplowych można je czyścić za pomocą ściereczek do wycierania.

Jak prać zasłony z tkaniny kroplowej?

Prawda jest taka, że ​​ubrania drop mogą być na początku dość sztywne, kiedy je kupujesz. Można je szybko umyć w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu, a następnie wysuszyć. Dzięki temu szybko i łatwo zmiękną. Staje się bardziej miękki, gdy dalej je pierzesz.

Jaki rodzaj tkaniny to Drop Cloth?

Tkanina podstawowej tkaniny kroplowej to 100% włókno bawełniane. Materiał jest tak ciasno spleciony. W rezultacie są idealnymi tkaninami do projektów domowych, ponieważ nie pozwalają one łatwo ułożyć się sierści Twojego pupila w ciasnym splocie. Tkanina na ubrania Drop jest wykonana z bardzo wytrzymałego materiału, który nie zużywa się szybko podczas prania i użytkowania.

Wniosek

Jeśli Twój dom ma cechy nowoczesnych przestrzeni z dużymi rozpiętościami okien. W takim razie jesteś we właściwym kierunku, wybierając zasłonę z tkaniny opadającej, aby dodać stylu swojemu domowi, jednocześnie spełniając swoją funkcję. Jest to jeden z najlepszych materiałów do samodzielnego wystroju domu, z którym można pracować w celu uzyskania atrakcyjnej pościeli, poduszek i innych elementów dekoracyjnych. Mam nadzieję, że czytając ten tekst, zdobyłeś wiedzę o tym, jak wykonać zasłony z tkaniny.