5 prostych kroków, jak usunąć pleśń z balustrady na tarasie

Jeśli wolisz spędzać czas poza domem, ale przeszkadza Ci brud, być może szukasz sposobu na usunięcie pleśni z balustrady tarasu.

Pleśń i pleśń to dwaj najczęstsi wrogowie balustrady pokładowej. Twoja talia może zostać zaatakowana przez pleśń z powodu stałej wilgoci w powietrzu.

5 prostych kroków

Co więcej, pokłady z bardziej zacienionymi obszarami mają tendencję do szybszego rozwoju pleśni, ponieważ rozwijają się w miejscach o mniejszej ilości światła słonecznego, co stwarza doskonałe warunki do rozwoju grzyba.

Rozwiązanie balustrady wymagające niewielkiej konserwacji nie jest czymś, za co powinieneś być winny, ponieważ na dłuższą metę zaoszczędzi to czas i pieniądze. Balustrady tarasowe to doskonała opcja dla właścicieli domów, którzy nie chcą zbyt ciężko pracować, aby je ustawić.

Bez względu na to, czy na balustradzie wybierzesz mahoń, dąb, czy drewno impregnowane ciśnieniowo, czy pleśń będzie nadal rosła.

Jak usunąć pleśń z pokładów?

Krok 1. Opłucz decki

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na wysokiej klasy myjkę ciśnieniową, aby wyczyścić balustradę pokładu. Myjka wysokociśnieniowa może uszkodzić drewno, zwłaszcza jeśli jest stare.

Wystarczy wąż do trawy i trochę wysiłku. Za pomocą węża o umiarkowanym ciśnieniu zmyj nagromadzony brud lub zanieczyszczenia.

Krok 2. Delikatnie wyszoruj powierzchnie

Należy pamiętać, że przy czyszczeniu balustrad pokładowych niewiele znaczy więcej. Zbyt mocne czyszczenie balustrady może spowodować uszkodzenie pokładu.

Zacznij od podstawowego roztworu mydła w wodzie z mydłem, aby usunąć pleśń, pleśń lub zanieczyszczenia. Alternatywą jest zmieszanie octu i wody w mieszaninie.

Najpierw wyczyść niewielką część balustrady, aby upewnić się, że wybrany środek czyszczący jest bezpieczny przez resztę. Następnie za pomocą miękkiej szczoteczki wyszoruj balustrady środkiem czyszczącym, a następnie spłucz je wodą.

Krok 3. Namocz roztwór

Namocz roztwór mydła w okolicy przez 30 minut przed czyszczeniem, aby usunąć bardziej uporczywe plamy. Środek do czyszczenia winylu lub drewna, w zależności od materiału, jest dostępny w większości sklepów zaopatrzeniowych, aby utrzymać balustradę tarasu jak najlepiej.

Zapobiegaj wełnie stalowej i innym ostrym środkom czyszczącym podczas czyszczenia balustrady. Mogą one spowodować uszkodzenie połysku i przebarwienia balustrady.

Krok 4. Celuj w pleśń

Najlepszym sposobem na pozbycie się pleśni, jeśli zauważyłeś, że chowa się w szczelinach balustrad, jest użycie myjki elektrycznej i użycie jej na najniższym ustawieniu. Zacznij od usunięcia plamy pędzelkiem, jeśli nadal tam jest.

Alternatywnie można zastosować roztwór przeciw pleśni na niewielkim obszarze winylu przed nałożeniem go na całą powierzchnię. Po zakończeniu używania produktu wytrzyj go wilgotną ściereczką.

Jeśli używasz środka do czyszczenia pokładu zawierającego wybielacz tlenowy, lepiej zastosować korektor koloru pokładu odpowiedni dla środka. Kwas w rozjaśniaczach pomaga zrównoważyć podwyższone pH tlenowych wybielaczy czyszczących, dzięki czemu drewno jest trwalsze do wykończenia.

Krok 5. Wypłucz to wszystko

Pamiętaj, że środki czyszczące pozostawiają ślad. Czyste balustrady pokładowe są gotowe do spłukania wężem, gdy będziesz zadowolony z ich wyglądu.

Oto kolejny dodatkowy przewodnik dotyczący usuwania pleśni z pokładu lub możesz zapoznać się z tym artykułem o tym, jak łatwo usunąć zieloną pleśń z drewnianego pokładu.

Jak zapobiegać powstawaniu pleśni na balustradach pokładowych?

Kontroluj wilgotność

Zasadniczym czynnikiem w zapobieganiu rozwojowi większości pleśni i pleśni jest utrzymywanie suchego środowiska. Najpoważniejsze infestacje zwykle występują w wilgotnych pomieszczeniach.

Najskuteczniejsze zabezpieczenia obejmują zapobieganie wyciekom wody, zapewnienie prawidłowego ruchu powietrza na strychach, ochronę strychów oraz osuszanie/kierowanie wilgoci z dala od fundamentów domu.

Sprawdzaj kilka razy w roku

Jeśli nie jest odpowiednio konserwowany i chroniony, materiał na balustradzie może się pogorszyć. Upewnij się, że usuwasz pierwsze ślady rdzy na sprzęcie i śrubach, gdy tylko się pojawią.

Wymień cały sprzęt, który uległ poważnej erozji, ponieważ wadliwa balustrada może stanowić zagrożenie dla Twojej rodziny.

Prać regularnie

Jeśli używasz winylu, musisz regularnie czyścić, aby uniknąć skaz spowodowanych plamami. Jeśli nie będziesz ostrożny, te ślady mogą stać się trwałe.

Zgodnie z ogólną zasadą, poręcze należy czyścić przynajmniej raz w tygodniu, najlepiej wykonując inne zadanie, takie jak podlewanie roślin. Podczas czyszczenia balustrady pamiętaj, że kurz i inne zabrudzenia mogą negatywnie wpłynąć na balustradę tarasu.

Rozważ użycie kompozytowych desek tarasowych

Jedną z głównych zalet posiadania desek tarasowych są wodoodporne powłoki, które zapobiegają wnikaniu wody do paneli. Na deskach kompozytowych mniej prawdopodobne jest tworzenie się drobnoustrojów i form formowania niż na deskach drewnianych, co wymaga mniej czyszczenia i pielęgnacji.

Wniosek

Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, jak usunąć pleśń z balustrady tarasu, a Twój taras będzie jak nowy.