4 kroki, jak łatwo odnowić uszkodzony przez wodę stół dębowy

Szukasz informacji na temat „jak zregenerować uszkodzony przez wodę stół dębowy”? Długie poszukiwania się skończyły, ponieważ ten artykuł przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces naprawy dębowego stołu!

Dąb to najbardziej niezwykłe drewno na ważne elementy, takie jak stoły jadalne i blaty kuchenne. To frustrujące, gdy dębowe meble zmatowią pod wpływem wody. Tutaj opracowaliśmy najlepsze rozwiązania do renowacji mebli.

4 kroki

Renowacja stołu dębowego uszkodzonego przez wodę

Krok 1. Wysusz stół

Jedną ze znanych metod naprawy uszkodzonych przez wodę drewnianych mebli jest wysuszenie ich przed zrobieniem czegokolwiek innego. Jednak zamiast suszyć sztucznym sposobem, takim jak suszarka do włosów lub dmuchawa, możesz odparować wilgoć, pozostawiając ją w bezpośrednim świetle słonecznym przez co najmniej 24 godziny.

Należy pamiętać, że meble powinny wyschnąć całkowicie, ale nie za szybko, ponieważ drewno może się roztrzaskać, jeśli wyschnie zbyt szybko. Aby uzyskać przyzwoite wykończenie, nie spiesz się i uzbrój się w cierpliwość podczas naturalnego suszenia.

Krok 2. Napraw niezbędne części

Rozpocznij naprawę, jeśli to konieczne, po dokładnym wysuszeniu mebla, załóż dodatkowe łączniki. Zbadaj sekcje, które wymagają dodatkowego podparcia i można je przywrócić na miejsce przy minimalnym wysiłku.

Dostępne są gwoździe, wkręty, śruby, tokarka do siatki cięto-ciągnionej i taśmy ocynkowane, kołki rozporowe, wsporniki rur, opaski kablowe, mocowania ram i wiele innych rodzajów mocowania. Możesz zapewnić lepszą wersję swoich naprawionych mebli, instalując więcej elementów mocujących i przestawiających drewno, które migrowało z powodu ruchu wilgoci.

Krok 3. Użyj szlifierki

Po wyschnięciu mebli można było je przeszlifować szlifierką taśmową i szlifierką wykańczającą. Najlepsza szlifierka wykańczająca jest idealna, gdy na końcu chcesz uzyskać ultragładką powierzchnię.

Najmocniejsza szlifierka taśmowa wykona najszybsze proste szlifowanie, szczególnie na blacie mebla. W przeciwieństwie do tego najlepsza szlifierka wykańczająca jest idealna, gdy na końcu chcesz uzyskać ultragładką powierzchnię. Możesz użyć obu tych narzędzi, aby przywrócić dawne drewno do jego dawnej świetności i uzyskać fantastyczne wykończenie.

Krok 4. Zastosuj poliuretan na bazie morskiej

Poliuretan na bazie morskiej to powłoka zewnętrzna łodzi, która chroni powierzchnię łodzi przed wodą i słońcem. Świetnie nadaje się również do nakładania na meble wewnętrzne, balustrady, stoły i lady, gdzie nie chcesz mieć białych znaków wodnych. Występuje zarówno w odmianach na bazie oleju, jak i wody i może zapewnić odpowiednią ochronę drewna przed uszkodzeniem przez wodę.

Do obierania uszkodzonego przez wodę blatu

Każdy stół z łuszczoną powierzchnią to prawdopodobnie fornir. Lite drewno jest odporne na łuszczenie. Pęka lub pęka. Jeśli powłoka powierzchniowa została osłabiona lub zużyta, bezpośredni kontakt z wodą lub skondensowaną wilgocią może spowodować, że fornirowane drewno na dowolnym stole może się łuszczyć lub odkształcać.

Krok 1. Wyszlifuj powierzchnię stołu ręcznie bloczkiem i papierem ściernym o ziarnistości 100. Tylko piasek równolegle do słojów. Przeszlifuj wszelkie luźne nitki, które zwinęły się lub oderwały od powierzchni stołu.

Krok 2. Aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, wióry lub luźne włókna, które mogły znaleźć się pod fornirem, użyj sprężarki powietrza z dyszą powietrzną, aby rozpylić powietrze na stole. Jeśli niektóre z nich są uparte i nie wyjdą, ostrożnie zeskrob je końcówką szpachelki.

Krok 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi mieszania sproszkowanego kleju żywicznego z wodą. Zanurz końcówkę szpachli w kleju. Pozwól klejowi zeskrobać spodnią część luźnych kawałków forniru za pomocą mokrej szpachli.

Krok 4. Aby związać luźny element, rozciągnij na nim pasek taśmy maskującej i mocno dociśnij. Jeśli klej spłynie, to w porządku.

Krok 5. Zdejmij wszystkie taśmy. Zeszlifuj powierzchnię stołu klockiem ręcznym i papierem ściernym o ziarnistości 100, aż będzie gładka, po prostu szlifując równolegle do słojów. Za pomocą dyszy powietrznej przedmuchaj stół, aby usunąć wszelkie wióry lub zanieczyszczenia.

Krok 6. Zanurz szpachelkę w otwartej puszce z drewnianym ciastem. Użyj kleju żywicznego, aby wypełnić wszelkie drobne pęknięcia, małe dziury lub małe wgłębienia lub usterki, które mogłeś przeoczyć.

Za pomocą bloku ręcznego i papieru ściernego o ziarnistości 100 lekko ponownie przeszlifuj stół. Blok ręczny ponownie przetrzyj równolegle do słojów papierem ściernym o ziarnistości 180.

Krok 7. Dyszą powietrzną spryskaj stół, aż będzie czysty i wolny od kurzu. Lakier należy wlać do ćwierćlitrowego pistoletu ciśnieniowego.

Trzymaj pistolet pod kątem 30 stopni 8 cali od powierzchni stołu. Spryskaj stół zachodzącymi na siebie pasmami lakieru, aż będzie równomiernie zwilżony.

Wniosek

Gdyby uszkodzone przez wodę meble były złej jakości, koszt naprawy byłby prawie na pewno wyższy niż pierwotna cena zakupu. Większość tanich mebli nie toleruje uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Właśnie dlatego dąb znajduje się na szczycie listy najlepszych mebli drewnianych. Jeśli masz ubezpieczenie, pamiętaj o zgłoszeniu roszczenia przed naprawą mebli. Mamy nadzieję, że udzieliliśmy Ci wszystkich niezbędnych odpowiedzi na Twoje pytanie „jak zregenerować uszkodzony przez wodę stół dębowy”.