3 przydatne kroki DIY, jak usunąć pleśń z plastiku

Pierwszym krokiem do usunięcia pleśni z plastiku jest wybór rozwiązania lub środka do usuwania pleśni. Istnieje kilka możliwości, a poniżej dowiesz się o nich więcej.

Co to jest pleśń?

Pleśń to rodzaj grzyba, który rośnie na ciemnych i wilgotnych powierzchniach. Jest znany jako forma pleśni pleśni.

3 przydatne kroki DIY

Ludzie często mylą to jako wczesną formę pleśni. Jednak pleśń to inny rodzaj grzyba.

W przeciwieństwie do pleśni, pleśń nie wnika w powierzchnie, na których się opiera; dlatego można go łatwo usunąć.

Kolejną różnicą między pleśnią a pleśnią jest ich tekstura i kolor. Pleśń ma pylistą lub puszystą powierzchnię, podczas gdy pleśń jest śliska lub rozmyta.

Jeśli chodzi o kolor, pleśń jest jaśniejsza niż pleśń. Waha się od białego do jasnożółtego, podczas gdy pleśń przybiera kolor od ciemnozielonego do czarnego.

Sama pleśń nie jest niebezpieczna. Staje się poważny, gdy rozprzestrzenia się na rozległej powierzchni i zaprasza pleśń tam, gdzie osiadła.

Mimo że jest łagodniejszy niż pleśń, wciąż może wywoływać alergie. Dlatego nie zalecamy dotykania pleśni.

Jak pleśń rośnie na plastiku?

Pleśń zwykle nie rozwija się na powierzchniach nieorganicznych, takich jak plastik. Preferują naturalne i organiczne tekstury, takie jak drewno.

Jednak jednym z powodów, dla których pleśń rośnie na powierzchni, może być uszkodzenie przez wodę. Plastik jest powszechnie używany w domu jako element łazienki lub kuchni; oba są silnie narażone na działanie wilgoci.

Z powodu dużej ilości wilgoci zarodniki pleśni osadzają się na plastikowej powierzchni. Oprócz uszkodzeń spowodowanych przez wodę, zarodniki pleśni potrzebują również źródła pożywienia do wzrostu.

Źródłem żywności może być nagromadzenie kurzu lub, w przypadku łazienek i kuchni, brud. Te źródła pożywienia utrzymują przy życiu zarodniki pleśni wraz z wilgocią.

W miarę rozprzestrzeniania się pleśni środowisko staje się bardziej podatne na wzrost większej liczby zarodników, co prowadzi do większego wzrostu pleśni. Gdy ten grzyb się rozprzestrzenia, zaprasza bardziej niebezpieczny rodzaj grzyba, pleśń.

Pleśń nie rozróżnia materiałów organicznych i nieorganicznych. Ponadto pleśń wnika w powierzchnie, które zanieczyszcza

Co więcej, rozprzestrzenia się z jednej powierzchni na drugą, a ponieważ nie jest tak wnikliwy jak pleśń, może dostać się na płyty gipsowo-kartonowe. To z kolei może prowadzić do większego wysiłku podczas napraw.

Oto artykuł o tym, jak szybko rozwija się pleśń, aby poinformować Cię o usuwaniu pleśni i ram czasowych, zanim w Twoim domu pojawi się zanieczyszczenie pleśnią.

Jakie są oznaki wzrostu pleśni na plastiku?

Dwie najczęstsze oznaki rozwoju pleśni na tworzywach sztucznych to zapach i widoczny wzrost. Zapach zmienia się wraz z rozwojem pleśni, ale zaczyna się jako wilgotny zapach.

Wykrycie wilgotnego zapachu lub zaalarmowanie go może być trudne, szczególnie w miejscach takich jak łazienka i kuchnia. Jeśli jednak zapach przeradza się w zapach stęchlizny, na pewno masz zanieczyszczenie pleśnią.

Ponieważ zarówno pleśń, jak i pleśń wydzielają podobny zapach stęchlizny, ustalenie, czy masz pleśń lub pleśń, może być trudne. W tej sytuacji patrzysz na widoczny narośl na skażonej powierzchni.

Jeśli wzrost grzyba jest biały lub jasnożółty, który wygląda na puszysty lub puszysty, jest to mączniak. Jeśli to pleśń, jest śliski lub rozmyty i ma ciemny kolor.

Innym sposobem na wykrycie rozwoju pleśni jest sprawdzenie poziomu wilgoci na powierzchni, zwłaszcza jeśli nie jest ona widoczna.

Kroki usuwania pleśni z plastiku

Krok 1. Przygotuj rozwiązanie

Aby upewnić się, że zabijesz zanieczyszczenie plastikiem pleśnią, możesz użyć wybielacza, ponieważ jest on najsilniejszym spośród dobrze znanych zabójców grzybów. Aby zrobić roztwór zabijający pleśń, wymieszaj galon wody i pół szklanki wybielacza.

Jeśli jednak uważasz, że wybielacz jest zbyt ostry, możesz użyć białego octu. Możesz użyć czystego białego octu i włożyć go do pojemnika.

Krok 2. Zabij pleśń

Jeśli użyłeś wybielacza i postępowałeś zgodnie z powyższymi instrukcjami, możesz zanurzyć zanieczyszczony pleśnią plastik w miejscu, w którym zmieszałeś wybielacz i wodę. Pleśń naturalnie poluzuje się i zginie w mieszaninie.

Jeśli użyjesz octu, możesz spryskać roztworem obszar zarośnięty pleśnią i pozostawić na około godzinę. Następnie spłucz plastik czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Jest inny sposób na usunięcie pleśni z plastiku za pomocą CLR Mold i Mildew Remover. Oto artykuł o tym, gdzie kupić CLR Mold i Mildew Remover, aby Cię poprowadzić.

Krok 3. Pozbądź się plam

Pleśń może nadal pozostawiać plamy na powierzchniach, na których spoczywa, co może być trudne do usunięcia. W tym scenariuszu możesz użyć pasty z sody oczyszczonej i miękkiej szczotki z włosia, aby usunąć plamy.

Nałóż pastę z sody oczyszczonej na powierzchnię, a następnie użyj pędzla, aby poluzować uporczywe plamy pleśni. Powtarzaj ten krok, aż plamy rozjaśnią się i znikną, a następnie spłucz plastik.

Po wypłukaniu plastiku oceń plastik, czy nadal ma pleśń. Jeśli nie, to koniec z usuwaniem pleśni!

Wniosek

Ostatni krok, jak usunąć pleśń z plastiku, jest niezbędny, ponieważ pominięcie miejsca pleśni może prowadzić do przyszłego wzrostu pleśni. Dlatego upewnij się, że zrobisz to skrupulatnie, aby uniknąć dalszych komplikacji.