3 najlepsze metody na pozbycie się mączniaka prawdziwego na squasha

To normalne, że należy zachować ostrożność, gdy złapiesz kilka plam pleśni na swojej kabaczce. Wiedza o tym, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na dyni, dałaby nadzieję na jej uratowanie i ułatwienie sobie z nią problemu.

Czytaj dalej, aby zrozumieć, czym jest mączniak prawdziwy i bezpiecznie usunąć go z dyni.

3 najlepsze metody na pozbycie się mączniaka prawdziwego na squasha

Co to jest mączniak prawdziwy?

Mączniak prawdziwy to rodzaj mączniaka, który może rosnąć w różnych typach roślin. Częściej może pojawiać się na liściach rośliny, ale może również występować w różnych częściach, takich jak łodyga i kwiat.

Jak można się domyślić po nazwie, ten rodzaj mączniaka ma delikatną lub pudrową konsystencję. Może wyglądać jak białe lub jasnoszare plamy, a nawet może być opisana jako pozornie pokryta białym proszkiem.

Czy nadal nie wiesz, jak rozpoznać mączniaka prawdziwego? Następnie dowiedz się z tego artykułu, jak rozpoznać mączniaka prawdziwego.

Jeśli zostawisz to tak, natychmiast się rozprzestrzeni. Co więcej, jeśli klimat jest ciepły, suchy i przy dużej wilgotności, pleśń będzie się stale rozwijać.

Nie jest śmiertelna dla rośliny, ale nadal może pozbawić roślinę składników odżywczych i wody. Może powodować osłabienie i spowolnienie wzrostu roślin.

W ostatnich fazach wzrostu mączniak prawdziwy może żółknąć i łuszczyć się na liściach. Może to spowodować, że roślina będzie miała słabszą odporność na inne szkodniki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mączniaka prawdziwego, odwiedź ten artykuł o tym, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego.

Jak leczyć mączniaka prawdziwego na squasha

Czasami jest po prostu nieuniknione, że twoje liście dyni mogą zostać zainfekowane przez mączniaka prawdziwego. Bez względu na to, jak bardzo starasz się zapobiegać pleśni, wiatr nadal może go nieść, aby nieświadomie zakorzenić się na twojej roślinie.

Oto kilka produktów, których możesz użyć do zwalczania mączniaka prawdziwego na swojej kabaczce:

Metoda nr 1. Soda oczyszczona

Przygotuj butelkę ze spryskiwaczem, ciepłą wodę, sodę oczyszczoną, mydło do naczyń i olej kuchenny.

Najpierw zalej butelkę ze spryskiwaczem ciepłą wodą, dodaj łyżeczkę mydła do naczyń. Następnie potrząśnij butelką przez kilka sekund.

Następnie dodaj łyżkę sody oczyszczonej i łyżkę oleju spożywczego. Wstrząsnąć butelką, aby dobrze połączyć i wymieszać zawartość.

Spryskaj roztworem dotknięte części roślin, nie przesyp, tylko na tyle, aby cienko pokryć. Na koniec pozwól mu wyschnąć i gotowe.

Metoda nr 2. Olejek Neem

Do tej metody musisz przygotować butelkę z rozpylaczem, ciepłą wodę, mydło do naczyń i olejek neem.

Zacznij od napełnienia butelki z rozpylaczem ciepłą wodą. Dodaj jedną łyżeczkę mydła do naczyń przed potrząsaniem butelką, aby dokładnie wymieszać roztwór.

Następnie dodaj do roztworu olejek neem. Ponownie potrząśnij butelką, aby połączyć wszystkie składniki.

Zastosuj ten roztwór bezpośrednio na części dotknięte mączniakiem i pozostaw do samodzielnego wyschnięcia. Możesz również użyć tego, aby zapobiec mączniakowi prawdziwemu; będziesz musiał nakładać go ponownie co 14 dni.

Metoda nr 3. Mleko

Ta metoda wymagałaby jedynie przygotowania miski, butelki z rozpylaczem, ciepłej wody i mleka.

Zacznij mieszać 6 szklanek wody i 4 szklanki mleka w misce; możesz zmienić pomiar w zależności od tego, ile będziesz używać. Następnie wlej część roztworów do butelki z rozpylaczem.

Następnie możesz zacząć posypywać roztworem dotknięte części kabaczka. Proszę zostawić do wyschnięcia i gotowe.

Aby dowiedzieć się więcej o metodach leczenia innych rodzajów roślin zarażonych mączniakiem, odwiedź ten szczegółowy artykuł o tym, jak leczyć mączniaka prawdziwego przy użyciu domowych i ekologicznych środków.

Zapobieganie pleśni

Mając kilka rad, o których należy pamiętać, możesz powstrzymać rośliny przed rozwojem mączniaka prawdziwego lub odrośnięcia go. Oto zestawienie łatwych w zarządzaniu zadań, które możesz z łatwością zastosować do codziennej pielęgnacji roślin:

 • Wybierz te, które są odporne na mączniaka prawdziwego.
 • Nie przepełniaj swoich roślin. Upewnij się, że nadal będzie dobra cyrkulacja powietrza.
 • Albo wybierz stałe miejsce do sadzenia, w którym może uzyskać odpowiednie światło słoneczne, albo wybierz odpowiednią porę dnia, w której możesz pozwolić, by słońce nasączało światło słoneczne przez kilka godzin dziennie.< /li>
 • Nigdy nie zapomnij przycinać martwych liści.
 • Nie przesadzaj swoich roślin.
 • Miej ustaloną porę podlewania roślin i pamiętaj, aby ich nie podlewać zbyt mocno.
 • Wybierz organiczny środek grzybobójczy do zastosowania na swojej roślinie. Ten produkt może również pomóc w zapobieganiu pleśni i leczeniu tych już istniejących.
 • Natychmiast usuń każdą roślinę, która była wcześniej zarażona mączniakiem prawdziwym.
 • Zainwestuj w wodorowęglan potasu. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź ten szczegółowy artykuł o tym, gdzie kupić wodorowęglan potasu na mączniaka prawdziwego; wspomniano, co to jest, gdzie go kupić i jak z niego korzystać.
 • Wniosek

  Nie trać natychmiast nadziei, jeśli masz do czynienia z dynią zarażoną mączniakiem prawdziwym. Przy tak wielu opcjach wyboru metody, rzeczywiście znajdziesz, która była dla Ciebie najskuteczniejsza.

  Po zapoznaniu się z możliwościami pozbycia się mączniaka prawdziwego na dyni, nadszedł czas na podjęcie działań. Najlepiej leczyć tego mączniaka prawdziwego, gdy jest wcześnie, więc nie wahaj się i nie martw się zbytnio.