2 sposoby na łatwe zapobieganie pleśni na poduszkach zewnętrznych

Idealnym sposobem zapobiegania pleśni na poduszkach zewnętrznych jest ochrona ich przed uszkodzeniem przez wodę. Ale wcześniej przeczytaj o tym, co w pierwszej kolejności prowadzi do wzrostu pleśni.

Poduszki na pleśń i na zewnątrz

Zarodniki pleśni są wszędzie, ponieważ są w powietrzu. Oznacza to, że prawie wszystkie powierzchnie gospodarstwa domowego są podatne na rozwój pleśni.

2 sposoby na łatwe zapobieganie pleśni na poduszkach zewnętrznych

Jednak pleśń nie wyrasta znikąd. Potrzebuje czterech warunków, zanim osiądzie na powierzchni.

Po pierwsze potrzebuje źródła pożywienia. Brud, kurz i inne materiały organiczne mogą być źródłem pożywienia dla pleśni.

Po drugie, potrzebuje powietrza. Pleśń i pleśń nie mogą istnieć w szczelnie zamkniętych przestrzeniach z powodu braku powietrza.

Chociaż nie możesz całkowicie uszczelnić swojego domu, ponieważ potrzebujesz powietrza do oddychania. Ułatwia to rozwój pleśni w twoim gospodarstwie domowym.

Po trzecie, pleśń potrzebuje określonej temperatury, aby rosnąć. Nie może istnieć w miejscach, gdzie temperatura jest za wysoka lub za niska.

Większość gospodarstw domowych ma standardową temperaturę, bo nam to też jest potrzebne. Dlatego też ten warunek nie jest trudny do skreślenia z listy.

Wreszcie pleśń potrzebuje wilgoci, aby rosnąć. Dlatego pleśń i pleśń są często produktami uszkadzanymi przez wodę w gospodarstwie domowym.

Uszkodzenia spowodowane przez wodę są poważnym problemem, ponieważ prowadzą do rozwoju pleśni i pleśni, a także mogą osłabiać Twój dom. Dlatego najlepszym sposobem zapobiegania rozwojowi pleśni w dowolnej części domu jest ochrona przed uszkodzeniem przez wodę.

Poduszki zewnętrzne mogą być nadal podatne na rozwój pleśni. Kiedy pada deszcz, mogą się zamoczyć i zagrzybić dom.

Pleśń rozwija się na mokrej tkaninie w ciągu maksymalnie dwóch dni. Jeśli zostawisz je na kilka tygodni, może dojść do tego, że nawet ocet nie zdoła usunąć narośli pleśni.

Oznaki wzrostu pleśni

Jedną z najbardziej oczywistych oznak rozwoju pleśni na Twojej poduszce zewnętrznej jest biała, pudrowa lub puszysta tekstura materiału. Tekstura pleśni może być pudrowa lub puszysta.

Z drugiej strony pleśń ma rozmytą lub śliską konsystencję. Jednym ze sposobów odróżnienia pleśni od pleśni jest jej powierzchnia.

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie „jak wygląda mączniak prawdziwy”, kliknij w link do artykułu. Pomoże Ci w rozróżnieniu różnych rodzajów pleśni.

Nie radzimy jednak dotykać pleśni lub pleśni. Kontakt z którymkolwiek z grzybów prawdopodobnie spowodowałby alergie skórne.

Inną oznaką rozwoju pleśni jest zapach. Zauważenie zapachu może być trudniejsze, ponieważ jest na zewnątrz.

Nie zalecamy również wąchania poduszek zewnętrznych, ponieważ zarodniki pleśni mogą powodować problemy z oddychaniem. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał sprawdzić swoje poduszki pod kątem pleśni, załóż rękawiczki i maskę, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu.

Czy możesz usunąć pleśń na poduszkach zewnętrznych?

Oczywiście, że tak. Większość zanieczyszczeń pleśniowych nie jest ciężka, więc artykuły gospodarstwa domowego mogą im zaradzić.

Jeśli nie chcesz używać octu lub sody oczyszczonej, zapoznaj się z tym artykułem, gdzie kupić środek do usuwania pleśni i pleśni CLR. Środek do usuwania pleśni i pleśni CLR jest bardzo skuteczny w przypadku tego rodzaju problemów.

Jeśli jednak nie masz nic przeciwko przedmiotom gospodarstwa domowego, masz szeroki wybór opcji do wyboru. Możesz użyć octu, ponieważ zabija i zapobiega przyszłemu rozwojowi pleśni.

Minusem używania octu jest zapach. Inną opcją jest użycie sody oczyszczonej.

Możesz zrobić z niego pastę lub spray z sody oczyszczonej. Soda oczyszczona usuwa również zapach stęchlizny z poduszek na zewnątrz, więc jest to dodatkowa zaleta.

Na koniec możesz użyć olejku z drzewa herbacianego. Udowodniono, że ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, co czyni go doskonałym wyborem przeciwko skażeniu pleśnią.

Sposoby zapobiegania wzrostowi pleśni na poduszkach zewnętrznych

Nie wystarczy wiedzieć, jak usunąć pleśń ze swoich rzeczy; należy również dokonać niezbędnych korekt, aby zapobiec przyszłemu wzrostowi.

1. Natryskowe produkty hydroizolacyjne

Ponieważ uszkodzenia powodowane przez wodę prowadzą do rozwoju pleśni, możesz zapobiec zanieczyszczeniu, impregnując poduszkę. Przed rozpyleniem produktu impregnującego należy wykonać punktowy test, czy tkanina jest kompatybilna z marką.

Jeśli jest kompatybilny, spryskaj dwie warstwy produktu. Upewnij się, że nie przesiąkniesz poduszki, ponieważ może to nadal liczyć się jako uszkodzenie przez wodę.

2. Konserwacja

Wykonuj rutynowe kontrole poduszek pod kątem pleśni, od czasu do czasu je odwracając. Ponadto regularnie czyść poduszki szczotką lub odkurzaczem.

Jeśli tkanina poduszki zostanie zabrudzona, natychmiast ją wyczyść. Resztki jedzenia i wilgoć w naturalny sposób prowadzą do rozwoju pleśni, więc najlepiej temu zapobiec.

Myjąc poduszkę z odrobiną pleśni, wymieszaj łyżeczkę mydła do mycia naczyń i boraksu z litrem ciepłej wody. Najpierw wykonaj test punktowy na poduszkach zewnętrznych, aby sprawdzić, czy nie ma przebarwień.

Jeśli wszystko jest w porządku, przystąp do usuwania pleśni z tkaniny poduszki. Powtórz te kroki, jeśli uznasz je za konieczne.

Wniosek

Najważniejszą wskazówką, jak zapobiegać pleśni na poduszkach zewnętrznych, jest dbanie o to, aby poduszki były czyste. Utrzymanie ich w czystości oznacza wolną od brudu i wilgoci.