Co musisz wiedzieć o trzymaniu psa w klatce przez cały dzień

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co robią Twoje psy, gdy nie ma Cię w domu? Pozostawione w domu same przez wiele godzin, twoi futrzani przyjaciele mogą się niepokoić lub narobić bałaganu. Aby Twój pies był bezpieczny i wygodny podczas nieobecności, możesz wprowadzić szkolenie w klatce. Wiele osób, w tym PETA, uważa to za okrutne, ale jeśli zrobisz to dobrze, trzymanie psa w klatce przez cały dzień może być realnym rozwiązaniem zarówno dla ciebie, jak i twojego psiaka.

Jak prawidłowo używać skrzyni i klatki

Wielu rodziców nie lubi tresować swoich zwierząt do klatki, ponieważ uważają, że zamknięcie jest okrutne. Ale prawidłowo wykonana skrzynia może zapewnić psom poczucie bezpieczeństwa, a także jest skutecznym sposobem na zarządzanie zwierzętami, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Co musisz wiedzieć o trzymaniu psa w klatce przez cały dzień

Jednym z powodów, dla których wiele osób jest przeciwnych skrzynkom i klatkom, jest to, że metoda ta może być łatwo nadużywana. Jeśli planujesz tresować swoje zwierzęta w klatce, pamiętaj o wyznaczeniu odpowiednich okresów połączonych z różnymi celami, takimi jak zapobieganie destrukcyjnym zachowaniom, szkolenie w domu i uczenie zwierzaka osiedlenia się.

Jeśli nauczysz psa kochać skrzynię, zamiast się jej bać, stanie się ona jego bezpiecznym miejscem, tak jak dzieci myślą o swoich sypialniach. Skrzynia lub buda to miejsce, do którego pies może się udać, jeśli chce, aby mu nie przeszkadzano. Jest idealny dla psów zmęczonych lub niespokojnych. Ponieważ psy mają instynkt przebywania w jaskini, większość z nich może łatwo przystosować się do skrzynek.

Jak szkolenie ze skrzynek pomaga rodzicom zwierząt domowych

Szkolenie w klatce zapewnia również wiele korzyści rodzicom zwierząt domowych. Jeśli Twój zwierzak ma klatkę o idealnych wymiarach, Twój pies instynktownie będzie utrzymywał przestrzeń w czystości. Pomaga im to kontrolować pęcherz i jelita.

Dodatkowo, używanie klatki zapewnia bezpieczeństwo zwierzaka w okresach, kiedy nie możesz ich bezpośrednio nadzorować, na przykład w nocy, gdy jesteś w pracy (biorąc pod uwagę, że twoje godziny pracy nie są zbyt długie, a zwierzęta regularnie ćwiczą) przed i po skrzynce), kiedy masz gości itp.

Kolejną zaletą treningu w klatce jest to, że uczy pobudliwych psów i szczeniąt odpoczywać i cieszyć się chwilami przestoju w bezpiecznej przestrzeni. Aby zapewnić im bezpieczeństwo i odprężenie, umieść w środku ich ulubione zabawki i przytulne koce.

Wybór skrzyni dla swojego psiaka

Przy wyborze klatki dla psa należy wziąć pod uwagę kilka opcji, takich jak materiały, rozmiar i bezpieczeństwo. Przy różnych typach skrzynek dostępnych na rynku wybór najlepszej dla najlepszego przyjaciela może być przytłaczający.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze skrzyni:

Użyte materiały

Plastikowe klatki dla psów są zwykle wykonane z materiałów mieszanych z tworzywa sztucznego i mają drzwi z prętów stalowych. Te skrzynie są szczelne i mają wentylowane panele boczne. Jeśli planujesz podróżować ze swoim zwierzakiem, linie lotnicze zwykle akceptują plastikowe pojemniki.

Jeśli szukasz bezpieczeństwa, przenośności i wentylacji, druciane klatki dla psów mogą być dla Ciebie najlepszą opcją. Wiele z tych skrzyń można złożyć do mniejszych rozmiarów, aby zapewnić lepsze przechowywanie. Dzięki funkcji otwartej przestrzeni jest bardzo łatwe do czyszczenia.

Istnieją klatki dla psów przeznaczone specjalnie do podróży. Te skrzynki są często trwalsze niż te wymienione powyżej. Oferują wytrzymałą konstrukcję, doskonałą widoczność i maksymalną wentylację. To idealny rodzaj klatki, jeśli często latasz lub jeździsz z psem. Ponadto możesz ich używać również do treningu skrzynek, uderzając dwie pieczenie na jednym ogniu.

Wszystkie te skrzynki oferują uniwersalne funkcje, których można oczekiwać od klatki dla psa. Ale niektóre skrzynki są wykonane dla określonych potrzeb i preferencji. Pamiętaj, aby obserwować swojego psa i dowiedzieć się, czego potrzebuje, wybierając dla niego klatkę.

Rozmiar

Klatki są dostępne w różnych rozmiarach, więc musisz upewnić się, że masz odpowiedni rozmiar klatki dla swojego psa. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest kucanie psa w skrzyni, która jest dla niego za mała.

Idealny rozmiar zależy od wzrostu i długości Twojego pupila. Ich skrzynia powinna mieć wystarczająco dużo miejsca, aby pies mógł stać bez pochylania głowy poniżej ramion. Powinni również móc wygodnie leżeć i rozciągać się bez żadnych problemów.

Jeśli kupujesz klatkę dla szczeniaka, możesz kupić taką z przegrodami, dzięki czemu możesz dopasować rozmiar w miarę wzrostu szczeniaka. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie należy też kupować zbyt dużej skrzynki. Psy mają instynkt zachowania czystości. Ale jeśli skrzynia jest dla nich za duża, mogą w jednym kącie ulżyć się, a spać w innym.

Bezpieczeństwo

Oprócz ochrony mebli przed pobudliwym psem, klatki mogą również chronić Twojego zwierzaka przed niebezpiecznymi sytuacjami, jeśli nie możesz się nim opiekować. Pomyśl o skrzyni jak o dziecięcym foteliku samochodowym. Podczas długich przejażdżek zwierzę musi być odpowiednio zabezpieczone. Kiedy umieszczasz psa w skrzyni, pamiętaj, aby zdjąć jego smycz, aby nie utknęła i nie zakrztusiła psa.

Czy trzymanie psa w skrzyni przez cały dzień jest okrutne?

Odpowiedź zależy od intencji właściciela zwierzęcia. Ważne jest, aby odpowiedzieć na następujące pytania, jeśli chodzi o szkolenie skrzynek:

 • Jak wytresować psa do używania skrzyni?
 • Dlaczego chcesz szkolić psa w klatce?
 • Jak długo planujesz przechowywać je w skrzyni?

Wiele osób twierdzi, że trzymanie psa w klatce przez cały dzień jest nieludzkie i powoduje uszkodzenia psychiczne. Sama skrzynia nie powoduje szkód, ale ludzie mogą wyrządzić krzywdę poprzez niewłaściwe użycie skrzynki.

Jeśli zamierzasz umieścić psa w klatce na więcej niż 12 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, może to spowodować urazy psychiczne. Jednak uszkodzenie nie jest spowodowane samą skrzynką. Skrzynia działa jak narzędzie, które wybrałeś do popełnienia aktów okrucieństwa.

Smycz i obroża są okrutne tylko wtedy, gdy przez większość dnia przywiązujesz psa do słupa lub szarpiesz go za szyję. Ale przy odpowiednim użyciu smyczy i obroży staje się użytecznym narzędziem, które zapewnia bezpieczeństwo Tobie i Twojemu psu. Żaden pies nie lubi być przywiązany do smyczy, kiedy zakładasz go po raz pierwszy. Ale właściciele zwierząt domowych poświęcają czas na szkolenie swoich zwierząt, dopóki nie nauczą się do tego przyzwyczaić.

To samo dotyczy skrzynek dla psów. Musisz wyszkolić swojego psa, aby przyzwyczaił się do przebywania w skrzyni. Naucz je widzieć skrzynie jako bezpieczną przestrzeń, a nie więzienie. Podobnie jak smycz, właściwe i oszczędne używanie skrzynek przyczynia się do bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia twojego futrzanego przyjaciela.

Krytycy radzą sobie ze skrzynkami powodującymi problemy psychologiczne

Jak wspomniano, problemy psychologiczne „powodowane” przez skrzynie są wynikiem niewłaściwego używania skrzynek. Niektórzy właściciele zwierząt domowych używają skrzynek jako narzędzia kary. Kiedy tak się stanie, psy będą postrzegać skrzynie bardziej jako więzienie niż dom.

Niektórzy ludzie używają również skrzynek do długotrwałej izolacji bez interakcji lub aktywności fizycznej. Powoduje to obsesyjne nawyki (lizanie, żucie itp.), Lęk separacyjny, zanik mięśni, wycofanie i trudności w tworzeniu więzi z innymi ludźmi.

Aby nie przydarzyło się to Twojemu futrzanemu przyjacielowi, upewnij się, że Twój pies będzie tworzony tylko przez kilka godzin dziennie. Klatki przydają się podczas pielęgnacji i szkolenia szczeniąt we wczesnych fazach życia. Kiedy Twój pies osiągnie dorosłość i nauczy się żyć z ludźmi, nie będzie potrzebował skrzyni tak często, jak kiedyś.

Jak długo powinieneś zostawić swojego psa samego

W porównaniu z dorosłymi psami szczeniętom trudniej jest utrzymać pęcherz i jelita. Z tego powodu szczenięta powinny mieć minimalny czas w klatce niż starsze psy.

Istnieją różne opinie, jeśli chodzi o szkolenie szczeniąt w klatce. Według Humane Society of the United States i American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA), nie należy pozostawiać szczeniąt młodszych niż sześć miesięcy w klatkach na dłużej niż trzy do czterech godzin.

Z drugiej strony, Modern Dog Magazine podaje, że szczenięta mogą pozostać w swoich klatkach przez wiele godzin w zależności od ich miesiąca plus jeden. Na przykład sześciomiesięczny szczeniak może pozostać w swojej klatce przez siedem godzin.

Jednak liczba godzin różni się w zależności od zachowania szczeniaka. Najlepiej obserwować szczeniaka przez kilka pierwszych tygodni, aby mieć pojęcie o ich granicach. Jeśli Twoje szczenięta przypadkowo sikają i opróżniają jelita, prawdopodobnie zbyt długo pozostawały w skrzyni. Daj im czas na ćwiczenia i ulgę przed i po włożeniu ich do skrzyni.

Czas w klatce dla dorosłych psów

Dorosłe psy mogą przebywać w klatce dłużej niż szczenięta. Możesz zostawić je na około pół dnia, ale Twój pies powinien mieć wystarczająco dużo ruchu, gdy wyjdzie z klatki.

Wiele dorosłych psów może przebywać nawet osiem domów, ale długie godziny w klatkach mogą wpływać na zachowanie psa. Jeśli codziennie pracujesz przez wiele godzin, możesz rozważyć skorzystanie z wyprowadzacza psów, aby zostawił swojego zwierzaka w żłobku dla psów, aby skrócić czas spędzony w klatce.

Ryzyko nadużywania skrzyni

Nadużywanie skrzynki obniża przydatność treningu. Na przykład, jeśli Twój pies odciąży się w klatce, w przyszłości może mieć więcej podobnych wypadków. Oznacza to, że nie możesz zostawić swojego zwierzaka w bezpiecznym miejscu bez żadnych problemów.

Jeśli zostawisz psa w skrzyni zbyt długo, prawdopodobnie zacznie on bać się skrzynek, zamiast tresować go, aby był w niej bardziej zrelaksowany. W gorszych przypadkach psy pozostawione w klatce przez wiele godzin mogą mieć problemy zdrowotne, trudności w wykonywaniu poleceń, a także problemy z agresją.

Nie bez powodu psy nazywane są najlepszym przyjacielem człowieka. Są zwierzętami społecznymi, które uwielbiają wchodzić w interakcje z ludźmi i innymi psami. Pozostawienie ich samych w skrzyni powoduje, że czują się samotni.

Jest to szczególnie ważne w przypadku szczeniąt, więc jeszcze ważniejsze jest, aby nie zostawiać ich w domu przez cały dzień. Szczenięta młodsze niż 14 tygodni muszą spotykać się z innymi ludźmi. Szczenięta dobrze zsocjalizowane mają większe szanse wyrosnąć na bezpieczne i zrelaksowane dorosłe psy.

Pozostawienie zwierzaka w skrzyni podczas pracy

Jak już wspomniano, nie zaleca się pozostawiania zwierzaka zamkniętego w klatce na cały dzień w pracy. Jednak w dużej mierze zależy to od Twojego harmonogramu pracy.

Najdłuższy czas, jaki możesz zostawić dorosłego psa w skrzyni, to osiem godzin, wliczając w to nocny sen. Twój pies musi być aktywny w ciągu dnia. Jeśli masz elastyczne godziny pracy, możesz regularnie sprawdzać stan swojego psa i zabierać go na spacery.

Jednak liczba godzin, na które zostawisz psa w klatce, zależy od Twojego zwierzaka i jego temperamentu. Pamiętaj, aby nie przekraczać maksymalnie dwóch do czterech godzin w ciągu dnia. Jeśli masz szczeniaka i pracujesz przez wiele godzin, możesz poszukać innych sposobów, aby zapewnić mu rozrywkę.

Jak wytresować psa do klatki

Czas trwania szkolenia w klatce zależy od wieku psa, jego wcześniejszych doświadczeń i temperamentu. Tresując psa pamiętaj, że skrzynia zawsze powinna kojarzyć się z czymś pozytywnym. Nie spiesz się też; szkolenie skrzynek zwykle wymaga czasu, więc pamiętaj o świętowaniu małych zwycięstw.

Oto kroki, jak skutecznie wyszkolić swojego psiaka w klatce:

KROK 1: Przedstaw swojemu psu nową klatkę

Idealnie byłoby, gdyby klatka Twojego zwierzaka znajdowała się w miejscu, w którym spędzasz dużo czasu, np. W salonie. Umieść miękki koc w skrzyni i zdejmij drzwi, aby pies mógł to sprawdzić, kiedy tylko zechce.

Psy są z natury ciekawskie. Część z nich może nawet od razu zacząć spać w skrzyni. Niestety, nie dotyczy to większości psów.

Oto, co możesz zrobić, jeśli Twój pies waha się, czy podejść do skrzyni:

 • Zbliż zwierzaka do skrzyni i rozmawiaj z nim radosnym głosem. Pozostaw drzwi skrzynki otwarte i zabezpieczone.
 • Zachęć psa, aby wszedł do skrzyni, umieszczając małe smakołyki na zewnątrz, w pobliżu drzwi i wewnątrz skrzyni. Jeśli nie chcą wejść, mimo że dają im smakołyki, nie zmuszaj ich. Ponownie, zrób to powoli.
 • Kontynuuj podrzucanie smakołyków, dopóki pies nie przejdzie aż do tylnej części skrzyni. Może to zająć kilka minut lub kilka dni. Możesz też spróbować wrzucić swoją ulubioną zabawkę.
 • KROK 2: Umieść posiłki dla psa w skrzyni

  Następnym krokiem jest regularne umieszczanie posiłków psa w pobliżu skrzyni. To jeden ze sposobów, aby pomóc Twojemu pupilowi ​​skojarzyć skrzynkę z czymś przyjemnym.

 • Jeśli zwierzę nie ma problemu z wejściem do środka, możesz umieścić jego posiłki z tyłu skrzyni.
 • Jeśli nadal się wahają, możesz umieścić miskę w pobliżu skrzynki lub w środku, ale blisko drzwi, w zależności od tego, co jest wygodne dla Twojego zwierzaka.
 • Za każdym razem, gdy karmisz zwierzaka, wkładaj naczynie nieco dalej do skrzyni.
 • Jeśli zwierzę jest wystarczająco wygodne, aby jeść w skrzyni, możesz powoli zamknąć drzwi podczas jedzenia. Pamiętaj, aby otworzyć drzwi zaraz po zjedzeniu pierwszego posiłku. Możesz zostawić drzwi zamknięte kilka minut dłużej po pierwszym udanym karmieniu. Rób to, dopóki nie będą mogły pozostać w skrzyni przez około 10 minut po jedzeniu.
 • Jeśli Twój pies zaczyna skomleć, możliwe, że zbyt szybko wydłużyłeś czas spędzony w skrzyni. Spróbuj zostawić je w środku na krótszy czas. Jednak nie wypuszczaj ich, gdy jęczą. Poczekaj, aż się zatrzymają; w przeciwnym razie mogą się dowiedzieć, że wypuścisz ich za każdym razem, gdy będą jęczeć.
 • KROK 3: Trzymaj psa w klatce przez krótki czas

  Gdy zwierzę przyzwyczai się do jedzenia w skrzyni bez obaw, możesz zamknąć je w niej na krótkie okresy, gdy jesteś w domu.

 • Z radością zawołaj zwierzaka do skrzyni i daj mu smakołyk.
 • Wydaj polecenie wejścia do skrzyni, na przykład „do środka” lub „wejdź”. A następnie wskaż wnętrze skrzyni ze smakołykiem w dłoni.
 • Gdy pies wejdzie do środka, pochwal go, daj mu smakołyk, a następnie zamknij skrzynię.
 • Nie zostawiaj zwierzaka od razu. Usiądź przed skrzynią przez około pięć do siedmiu minut, a następnie przejdź do innego pokoju na kolejne pięć minut. Ponownie usiądź w pobliżu skrzynki na kilka minut, zanim je wypuścisz.
 • Powtarzaj ten sam proces trzy do czterech razy dziennie i stopniowo wydłużaj czas, kiedy wychodzisz z domu do innego pokoju.
 • Jeśli Twój pies czuje się na tyle komfortowo, że może mówić w klatce przez pół godziny bez Ciebie w pobliżu, możesz zacząć zostawiać go w środku lub spać w nocy. Ten proces może zająć kilka dni lub tygodni.
 • KROK 4: Wychodząc z domu umieść psa w skrzyni

  Gdy Twój zwierzak nie będzie miał problemu ze spędzeniem 30 minut w klatce, następnym krokiem jest pozostawienie go w środku na krótkie okresy, gdy wychodzisz z domu.

 • Korzystając z polecenia, które im dałeś wraz z poczęstunkiem, poproś psa, aby wszedł do klatki. Aby zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, możesz zostawić w środku przytulny kocyk i kilka ich zabawek.
 • Umieść swojego psa w klatce, kiedy przygotowujesz się do wyjścia, ale pamiętaj, aby go zmienić. Na przykład dzisiaj tworzysz swojego psa na pięć minut przed wyjściem. Następnego dnia włóż je do skrzyni 15 minut przed wyjściem. Możesz zacząć umieszczać swojego psa w klatce w dowolnym miejscu od 5 do 20 minut przed wyjściem.
 • Nie wyrażaj emocji, wychodząc. Gdy Twój pies wejdzie do klatki, pochwal go krótko, daj mu smakołyk, a następnie wyjdź.
 • Twój pies będzie naturalnie podekscytowany, gdy wrócisz do domu. Powstrzymaj się jednak od entuzjastycznego reagowania na nie. Po przyjeździe do domu bądź swobodny i unikaj niepokoju zwierzęcia, gdy wrócisz.

  Aby Twój zwierzak nie kojarzył kojarzenia się z opuszczeniem klatki, nadal wkładaj je do klatki na krótkie okresy, gdy jesteś w domu.

  KROK 5: Ułóż psa w klatce w nocy

  Przed pójściem spać umieść psa w skrzyni na polecenie i poczęstuj. Możesz umieścić skrzynię w sypialni lub na korytarzu, aby zapewnić Twojemu zwierzakowi większy komfort, zwłaszcza jeśli są jeszcze szczeniętami. Szczenięta często w nocy muszą wychodzić na zewnątrz, aby odpocząć, więc chcesz być wystarczająco blisko, aby usłyszeć, jak jęczą. Dorosłe psy również powinny być trzymane w pobliżu przez pierwsze kilka dni, aby nie kojarzyły im skrzynek z izolacją. Możesz stopniowo przesuwać skrzynię w wybrane miejsce, gdy zwierzę będzie mogło wygodnie spać przez całą noc.

  Potencjalne problemy podczas szkolenia ze skrzynek

  Oto dwa najczęstsze problemy, z jakimi borykają się właściciele zwierząt domowych podczas szkolenia w klatce:

  Narzekanie

  Mogą istnieć dwa powody, dla których Twój pies jęczy w skrzyni w nocy: chce wyjść z klatki lub musi się wysikać lub zrobić kupę. Jeśli pilnie przestrzegałeś procedur szkoleniowych, Twój pies wie, że skomlenie nie zwalnia go ze skrzyni. Jeśli Twój pies Cię tylko testuje, najprawdopodobniej zatrzyma się za kilka minut. Nie krzycz na nich ani nie tłucz ich w skrzynię, w przeciwnym razie będą coraz bardziej niespokojni.

  Jeśli jęk nie ustąpi nawet po kilku minutach, zapytaj psa, czy chce wyjść na zewnątrz, aby się wysikać. Możesz zabrać ich na zewnątrz, jeśli zareagują z podekscytowaniem. Jednak ta podróż nie jest zabawą, więc wyjdź i wróć później.

  Jeśli myślisz, że Twój pies nie musi eliminować marnotrawstwa, możesz zignorować go, dopóki nie przestanie jęczeć. Poddanie się nauczy ich tylko jęczeć więcej, aby dostać to, czego chcą. Jeśli nie spieszysz się i stopniowo przechodzisz przez kolejne etapy szkolenia, istnieje niewielka szansa, że ​​Twój pies będzie jęczeć w nocy. Jeśli skomlenie stanie się niekontrolowane, być może będziesz musiał ponownie przejść przez proces szkolenia skrzynek.

  Lęk przed separacją

  Nie należy umieszczać psa z lękiem przed separacją w klatce. To tylko pogorszy sytuację. Lęk separacyjny można rozwiązać jedynie poprzez procedury odczulające. Zabrudzenie domu, nadmierne ślinienie się, drapanie drzwi i okien, próba ucieczki, nieustanne szczekanie i skomlenie oraz niszczące żucie to tylko niektóre z oznak, że Twój pies cierpi na lęk separacyjny. Jeśli Twój pies wykazuje którykolwiek z tych objawów, jak najszybciej zasięgnij profesjonalnej pomocy.

  Jak stworzyć wygodną skrzynię dla swojego zwierzaka

  Twój pies powinien myśleć o swojej klatce jako o bezpiecznej przestrzeni. Miejsce do relaksu po spacerze w parku lub miejsce, w którym śpią i jedzą. Skrzynia Twojego zwierzaka powinna być wypełniona wszystkimi jego ulubionymi rzeczami, a podczas szkolenia ich do spania musisz dodawać ich więcej. Dodaj ulubione poduszki i koce, zabawki, a także czasowy karmnik i miskę na wodę. Możesz nawet przekształcić skrzynię, aby wyglądała jak mały domek. Gdy będą już w pełni wygodne, umieść skrzynię w najcichszym miejscu w domu, na przykład w sypialni.

  Czego NIE wkładać do skrzyni

  Jeśli planujesz udekorować klatkę dla psa, oto kilka rzeczy, których musisz unikać:

  • Umieszczają skrzynię w pobliżu roślin trujących dla psów . Skrzynie w salonie generalnie nie są przyjemne do oglądania. Właściciele zwierząt starają się upiększyć okolicę, umieszczając w pobliżu rośliny doniczkowe. Nie stanowiłoby to problemu, gdyby rośliny, które sadzisz, nie były trujące dla psów. Aby się upewnić, możesz odwiedzić stronę ASPCA Animal Poison Control, aby zobaczyć listę toksycznych roślin.
  • Umieszczasz skrzynkę w pobliżu gorących i zimnych obszarów . Aby zwierzę było wygodne i bezpieczne, umieść je z dala od gorących i zimnych miejsc, takich jak listwy przypodłogowe, kominki itp.
  • Wnosisz obroże i metki do klatki . Zdejmij obroże i etykiety swojego zwierzaka, zanim wpuścisz je do skrzyni. Dzieje się tak, ponieważ zwisające nieśmiertelniki mogą zostać zaczepione o przewody, powodując uduszenie zwierzęcia.
  • Umieszczają skrzynię w pobliżu przewodów elektrycznych i zasilających . Zabawne psy mogą czasami ciągnąć pobliskie przewody elektryczne do swojej klatki i je żuć. Pamiętaj, aby umieścić skrzynię z dala od tych zagrożeń, aby uniknąć szkód.

  Inne sposoby rozrywki psa w pracy

  Jeśli chcesz skrócić czas spędzany w klatce, oto kilka sposobów, dzięki którym Twój pies będzie się bawić podczas Twojej pracy:

  Spróbuj wrócić do domu na lunch

  Jeśli możesz, przychodź do domu na obiad przynajmniej dwa do trzech razy w tygodniu. Jeśli w gospodarstwie domowym jest kilka osób, możesz na zmianę odwiedzać swojego zwierzaka podczas przerwy obiadowej, aby je wypuścić.

  Skorzystaj z usługi wyprowadzania psów

  Czy wiesz, że możesz wynająć kogoś, kto wyprowadzi Twojego psa? W dni, kiedy nie możesz wrócić do domu, warto wynająć wyprowadzającego psa.

  Profesjonalni wyprowadzacze psów oferują kilka usług, w tym szybką wizytę domową, spacer po okolicy, a nawet szkolenie psa w domu, gdy jesteś poza domem. Wadą jest to, że na rynku jest wiele okropnych usług wyprowadzania psów. Koniecznie zbierz informacje i poproś o skierowania od rodziny i przyjaciół.

  Inną opcją byłoby zatrudnienie zaufanej osoby, która przyjdzie do Twojego domu na spacer i zabawę z psem.

  Zapisz swoje zwierzę do Doggie Daycare

  Żłobki dla psów mogą być drogie. Ale jeśli masz wolne pieniądze, możesz zapisać swojego psa nawet na jeden do dwóch dni w tygodniu. Jednak nie każdy pies lubi opiekę dzienną. Ale jeśli Twój psiak lubi towarzystwo innych psów, zapisanie ich do przedszkola to świetny sposób na zaspokojenie społecznych i fizycznych potrzeb Twojego pupila.

  Podobnie jak wyprowadzacze psów, żadne dwa przedszkola dla psów nie są takie same. Przeprowadź swoje badania, poproś o skierowania i wybierz przedszkola, które są czyste i obsadzone profesjonalistami. Ważne jest, aby wiedzieć, że przedszkole dla psów jest przeznaczone głównie dla dorosłych psów, a nie dla szczeniąt.

  Zabierz psa do pracy

  Nie każdy może przywieźć swoje zwierzaki do pracy, ale jeśli możesz, weź ze sobą Fido! Jeśli Twoje zwierzę ma lęk przed separacją, zawsze możesz zapytać przełożonego, czy możesz zabrać zwierzaka do biura. Chociaż może się to wydawać mało prawdopodobne, niektóre firmy pozwalają pracownikom przynosić zwierzęta, jeśli o to poproszą.

  Poproś kogoś, aby odwiedził Twojego psa

  Możesz zapytać sąsiada, znajomych lub dziecko, które potrzebuje wakacyjnej pracy. Poproś ich, aby przynajmniej raz dziennie przychodzili do Twojego domu i wypuszczali Twojego psa. Twój pupil z pewnością ucieszy południową wizytę przyjaciela.

  Ostatnie myśli

  Do skrzyni czy nie do skrzyni? Ostatecznie decyzja należy do Ciebie.

  Obserwuj swojego futrzanego przyjaciela. Jeśli Twój pies lubi spędzać czas w swojej klatce, możesz zostawić ją otwartą przez większość dnia. Pamiętaj jednak, aby zapewnić im dostęp do innych części domu, takich jak podwórko, aby mogli przychodzić i wychodzić, kiedy tylko zechcą.

  Jeśli uważasz, że Twój pies zachowuje się destrukcyjnie lub jeśli stanowi dla siebie zagrożenie, możesz ograniczyć jego dostęp do niektórych części domu.

  Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś, że trzymanie psa w klatce przez cały dzień nie jest dobrym rozwiązaniem, istnieją inne rozwiązania, które zapewnią mu rozrywkę podczas Twojej nieobecności. Możesz rozważyć opiekę nad psem lub opiekę nad zwierzętami.