Co musisz wiedzieć o trzymaniu psa w klatce przez cały dzień

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co robią Twoje psy, gdy nie ma Cię w domu? Pozostawieni sami w domu przez wiele godzin, twoi futrzani przyjaciele mogą się niepokoić lub narobić wielkiego bałaganu. Aby Twój pies był bezpieczny i wygodny, gdy jesteś poza domem, możesz wprowadzić trening na kojach. Wiele osób, w tym PETA, uważa to za okrutne, ale jeśli zostanie to zrobione dobrze, trzymanie psa w klatce przez cały dzień może być realnym rozwiązaniem zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psiaka.

Jak prawidłowo używać skrzyni i klatki

Wielu rodziców zwierząt domowych nie lubi tresować swoich zwierząt w klatkach, ponieważ uważają, że odosobnienie jest okrutne. Ale gdy jest zrobiony prawidłowo, klatka może dać psom poczucie bezpieczeństwa, a także jest skutecznym sposobem na zarządzanie zwierzętami, gdy nie ma cię w pobliżu.

Co musisz wiedzieć o trzymaniu psa w klatce przez cały dzień

Jednym z powodów, dla których wiele osób sprzeciwia się skrzynkom i klatkam, jest to, że ta metoda może być łatwo nadużywana. Jeśli planujesz tresować zwierzęta w klatkach, pamiętaj o ustaleniu odpowiednich okresów w połączeniu z różnymi celami, takimi jak zapobieganie destrukcyjnym zachowaniom, szkolenie w domu i nauczenie swojego zwierzaka osiedlania się.

Jeśli nauczysz psa kochać skrzynię, zamiast się jej bać, stanie się ona jego bezpiecznym miejscem, tak jak dzieci czują się w swoich sypialniach. Klatka lub buda to miejsce, do którego Twój pies może się udać, jeśli chce się nie martwić. Jest idealny dla psów zmęczonych lub niespokojnych. Ponieważ psy mają instynkt przebywania w legowisku, większość z nich może łatwo przyzwyczaić się do klatek.

Jak szkolenie Crate pomaga rodzicom zwierząt domowych

Trening w klatkach oferuje wiele korzyści również rodzicom zwierząt domowych. Jeśli Twój pupil ma klatkę o idealnej wielkości, Twój pies instynktownie utrzyma swoją przestrzeń w czystości. Pomaga im to kontrolować pęcherz i jelita.

Dodatkowo, używanie klatki zapewnia Twojemu zwierzakowi bezpieczeństwo w okresach, w których nie możesz go bezpośrednio nadzorować, na przykład w nocy, gdy jesteś w pracy (biorąc pod uwagę, że Twoje godziny pracy nie są zbyt długie i Twoje zwierzęta regularnie ćwiczą przed i po czasie skrzynki), kiedy masz odwiedzających itp.

Kolejną zaletą treningu w klatkach jest to, że uczy pobudliwe psy i szczenięta, aby się zrelaksować i cieszyć się przestojem w bezpiecznej przestrzeni. Aby były bezpieczne i zrelaksowane, umieść w środku ich ulubione zabawki i przytulne koce.

Wybór klatki dla Twojego psiaka

Przy wyborze klatki dla psa należy wziąć pod uwagę kilka opcji, takich jak materiały, rozmiar i bezpieczeństwo. Przy różnych rodzajach skrzynek dostępnych na rynku wybór najlepszej dla najlepszego przyjaciela może być przytłaczający.

Oto niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze skrzyni:

Użyte materiały

Plastikowe klatki dla psów są zazwyczaj wykonane z materiałów wieloskładnikowych ze stalowymi drzwiami. Skrzynie te są szczelne i mają wentylowane panele boczne. Jeśli planujesz podróżować ze swoim zwierzakiem, linie lotnicze zazwyczaj zatwierdzają plastikowe skrzynie.

Jeśli szukasz bezpieczeństwa, przenośności i wentylacji, klatki dla psów z drutu mogą być dla Ciebie najlepszą opcją. Wiele z tych skrzynek można złożyć do mniejszych rozmiarów, aby zapewnić lepsze przechowywanie. Jest bardzo łatwy do czyszczenia dzięki funkcji otwartej przestrzeni.

Istnieją klatki dla psów specjalnie stworzone do podróży. Skrzynie te są często trwalsze w porównaniu do wyżej wymienionych. Oferują wytrzymałą konstrukcję, doskonałą widoczność i maksymalną wentylację. To idealny rodzaj klatki, jeśli często latasz lub jeździsz ze swoim psem. Dodatkowo możesz ich używać również do treningu w skrzynkach, uderzając dwie pieczenie na jednym ogniu.

Wszystkie te klatki oferują uniwersalne cechy, których można oczekiwać od klatki dla psa. Ale niektóre skrzynie są tworzone z myślą o konkretnych potrzebach i preferencjach. Pamiętaj, aby obserwować swojego psa i dowiedzieć się, czego potrzebuje, wybierając dla niego klatkę.

Rozmiar

Klatki są dostępne w różnych rozmiarach, więc musisz upewnić się, że masz odpowiedni rozmiar dla swojego psa. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest posiadanie psa przykucniętego w klatce, która jest dla niego za mała.

Idealny rozmiar zależy od wzrostu i długości Twojego pupila. Ich klatka powinna mieć wystarczająco dużo miejsca, aby Twój pies mógł stać bez schylania głowy poniżej ramion. Powinny również móc wygodnie leżeć i rozciągać się bez żadnych problemów.

Jeśli kupujesz klatkę dla szczeniaka, możesz ją kupić z przegrodami, dzięki czemu możesz dostosować rozmiar w miarę wzrostu szczeniaka. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie powinieneś kupować zbyt dużej skrzyni. Psy mają instynkt dbania o czystość. Ale jeśli skrzynia jest dla nich za duża, mogą załatwić się w jednym kącie, a spać w innym.

Bezpieczeństwo

Oprócz ochrony mebli przed pobudliwym psem, klatki mogą również chronić Twojego zwierzaka przed niebezpiecznymi sytuacjami, jeśli nie ma Cię tam, aby się nim opiekować. Pomyśl o skrzyni jak o dziecięcym foteliku samochodowym. Twoje zwierzę musi być odpowiednio zabezpieczone podczas długich przejażdżek. Kiedy umieszczasz psa w klatce, zdejmij mu smycz, aby nie utknęła i nie udławiła psa.

Czy to okrutne trzymać psa w klatce przez cały dzień?

Odpowiedź zależy od intencji właściciela zwierzaka. Jeśli chodzi o trening ze skrzyniami, ważne jest, aby odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Jak nauczyć psa używania klatki?
 • Dlaczego chcesz trenować swojego psa?
 • Jak długo planujesz trzymać je w skrzyni?

Wiele osób twierdzi, że trzymanie psa w klatce przez cały dzień jest nieludzkie i powoduje uszkodzenia psychiczne. Sama skrzynia nie powoduje szkód, ale ludzie mogą wyrządzić szkody w sposób, w jaki niewłaściwie ją wykorzystają.

Jeśli zamierzasz umieścić psa w klatce na dłużej niż 12 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, może to spowodować szkody psychiczne. Jednak szkody nie wynikają z samej skrzyni. Skrzynia działa jak narzędzie, które wybrałeś do popełniania aktów okrucieństwa.

Smycz i obroża są okrutne tylko wtedy, gdy przez większość dnia przywiązujesz psa do słupka lub szarpiesz go za szyję. Ale przy odpowiednim użyciu smyczy i obroży staje się użytecznym narzędziem, które zapewnia bezpieczeństwo Tobie i Twojemu psu. Żaden pies nie lubi być przywiązany do smyczy, kiedy zakładasz ją po raz pierwszy. Ale właściciele zwierząt poświęcają czas na szkolenie swoich zwierząt, dopóki nie nauczą się do tego przyzwyczajać.

To samo dotyczy klatek dla psów. Musisz wyszkolić psa, aby przyzwyczaił się do przebywania w klatce. Naucz je postrzegać skrzynie jako bezpieczną przestrzeń, a nie więzienie. Podobnie jak w przypadku smyczy, prawidłowe i oszczędne używanie skrzynek przyczynia się do bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia twojego futrzanego przyjaciela.

Krytycy podejmą się skrzyń powodujących problemy psychologiczne

Jak wspomniano, problemy psychologiczne „spowodowane” przez skrzynki są wynikiem niewłaściwego użytkowania skrzynek. Niektórzy właściciele zwierząt domowych używają skrzyń jako narzędzia kary. Kiedy tak się stanie, psy będą postrzegać skrzynie jako bardziej więzienie niż dom.

Niektórzy ludzie używają również skrzynek do długotrwałej izolacji bez interakcji lub aktywności fizycznej. Powoduje to obsesyjne nawyki (lizanie, żucie itp.), lęk separacyjny, zanik mięśni, wycofanie i trudności w nawiązywaniu więzi z innymi ludźmi.

Aby nie przydarzyło się to twojemu futrzanemu przyjacielowi, upewnij się, że twój pies będzie tworzony tylko przez kilka godzin dziennie. Klatki przydają się podczas opieki nad szczeniętami i treningu we wczesnych fazach życia. Kiedy twój pies stanie się dorosły i będzie biegły w życiu z ludźmi, nie będzie potrzebował klatki tak często, jak kiedyś.

Jak długo należy zostawiać psa samego

W porównaniu z dorosłymi psami szczeniętom trudniej jest utrzymać pęcherze i jelita. Z tego powodu szczenięta powinny mieć minimalny czas przebywania w klatce niż starsze psy.

Istnieją różne opinie, jeśli chodzi o szkolenie szczeniąt w klatkach. Według Humane Society of the United States i American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA) nie należy zostawiać szczeniąt młodszych niż sześć miesięcy w klatkach na dłużej niż trzy do czterech godzin.

Z drugiej strony, Modern Dog Magazine mówi, że szczenięta mogą przebywać w swoich klatkach przez wiele godzin w zależności od ich miesiąca życia plus jeden. Na przykład sześciomiesięczny szczeniak może przebywać w swojej klatce przez siedem godzin.

Jednak liczba godzin różni się w zależności od zachowania szczeniaka. Najlepiej obserwować szczeniaka przez pierwsze kilka tygodni, aby zorientować się, jaki jest jego limit. Jeśli twoje szczenięta przypadkowo wysikają się i opróżnią jelita, prawdopodobnie zbyt długo były pozostawione w klatce. Upewnij się, że masz czas na ćwiczenia i załatwianie się przed i po włożeniu ich do klatki.

Czas w skrzyni dla dorosłych psów

Dorosłe psy mogą przebywać w kojcu dłużej niż szczenięta. Możesz zostawić je na około pół dnia, ale Twój pies powinien mieć wystarczająco dużo ruchu, gdy wyjdzie z klatki.

Wiele dorosłych psów może przebywać nawet do ośmiu domów, ale długie godziny w klatkach mogą wpływać na zachowanie psa. Jeśli codziennie pracujesz przez wiele godzin, możesz rozważyć skorzystanie z wyprowadzacza psów, który zostawi go w przedszkolu dla psów, aby skrócić czas przebywania w klatce.

Ryzyko nadużycia skrzyni

Nadużywanie skrzyni obniża użyteczność treningu. Na przykład, jeśli Twój pies załatwi się w klatce, może mieć więcej podobnych wypadków w przyszłości. Oznacza to, że nie możesz zostawić swojego zwierzaka nigdzie bezpiecznie bez żadnych problemów.

Jeśli zostawisz psa w klatce na zbyt długo, prawdopodobnie zacznie bać się klatek, zamiast trenować go, aby był bardziej zrelaksowany w środku. W gorszych przypadkach psy pozostawione w klatce godzinami mogą mieć problemy zdrowotne, trudności w wykonywaniu poleceń, a także problemy z agresją.

Nie bez powodu psy nazywane są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Są zwierzętami społecznymi, które uwielbiają wchodzić w interakcje z ludźmi i innymi psami. Pozostawianie ich samych w skrzyni powoduje, że czują się samotni.

Dotyczy to szczególnie szczeniąt, dlatego jeszcze ważniejsze jest, aby nie zostawiać ich w domu przez cały dzień. Szczenięta młodsze niż 14 tygodni muszą spotykać się z innymi ludźmi. Dobrze zsocjalizowane szczenięta z większym prawdopodobieństwem wyrosną na bezpieczne i zrelaksowane dorosłe psy.

Zostawianie zwierzaka w klatce podczas pracy

Jak już wspomnieliśmy, nie zaleca się pozostawiania zwierzaka zamkniętego w klatce na cały dzień, gdy jesteś w pracy. Jednak w dużej mierze zależy to od Twojego harmonogramu pracy.

Najdłuższy czas, jaki możesz zostawić dorosłego psa w klatce, to osiem godzin, wliczając w to jego nocny sen. Twój pies musi być aktywny w ciągu dnia. Jeśli masz elastyczne godziny pracy, możesz regularnie sprawdzać swojego psa i wyprowadzać go na spacery.

Jednak liczba godzin, na które zostawiasz psa w klatce, zależy od Twojego zwierzaka i jego temperamentu. Pamiętaj, aby nie przekraczać maksymalnie dwóch do czterech godzin w ciągu dnia. Jeśli masz szczeniaka i pracujesz przez wiele godzin, możesz poszukać innych sposobów na zapewnienie mu rozrywki.

Jak wytresować psa do klatki

Czas trwania treningu w klatce zależy od wieku psa, wcześniejszych doświadczeń i temperamentu. Podczas szkolenia psa pamiętaj, że skrzynia zawsze powinna kojarzyć się z czymś pozytywnym. Nie spiesz się; Trening na skrzyniach zwykle zajmuje trochę czasu, więc świętuj małe zwycięstwa.

Oto kroki, jak skutecznie trenować swojego psiaka:

KROK 1: Przedstaw swojego psa do jego nowej klatki

Najlepiej, aby klatka Twojego pupila znajdowała się w miejscu, w którym spędzasz dużo czasu, na przykład w salonie. Włóż miękki koc do klatki i zdejmij drzwi, aby pies mógł to sprawdzić, kiedy tylko zechce.

Psy są z natury ciekawe. Niektóre z nich mogą nawet od razu zacząć spać w skrzyni. Niestety nie dotyczy to większości psów.

Oto, co możesz zrobić, jeśli twój pies nie chce podejść do skrzyni:

 • Przyprowadź swojego zwierzaka w pobliże skrzyni i porozmawiaj z nim wesołym głosem. Drzwi skrzyni powinny być otwarte i zabezpieczone.
 • Zachęć psa do wejścia do klatki, umieszczając małe smakołyki na zewnątrz klatki, w pobliżu drzwi i wewnątrz klatki. Jeśli nie chcą wejść, mimo że dają im smakołyki, nie zmuszaj ich. Ponownie weź to powoli.
 • Kontynuuj podrzucanie smakołyków, aż pies przejdzie na tył klatki. Może to potrwać kilka minut lub kilka dni. Możesz też spróbować wrzucić swoją ulubioną zabawkę.
 • KROK 2: Umieść posiłki dla psa w klatce

  Następnym krokiem jest regularne umieszczanie posiłków psa w pobliżu klatki. Jest to jeden ze sposobów, aby pomóc Twojemu zwierzakowi skojarzyć klatkę z czymś przyjemnym.

 • Jeśli Twój zwierzak nie ma problemu z wejściem do środka, możesz umieścić jego posiłki z tyłu klatki.
 • Jeśli nadal się wahają, możesz umieścić naczynie w pobliżu klatki lub w jej środku, ale w pobliżu drzwi, w zależności od tego, co jest wygodne dla Twojego zwierzaka.
 • Umieszczaj naczynie nieco głębiej w klatce za każdym razem, gdy karmisz swojego zwierzaka.
 • Jeśli Twoje zwierzę jest wystarczająco wygodne, aby jeść w klatce, możesz powoli zamykać drzwi podczas jedzenia. Pamiętaj, aby otworzyć drzwi zaraz po zjedzeniu, gdy robisz to po raz pierwszy. Drzwiczki możesz zostawić jeszcze kilka minut po pierwszym udanym karmieniu. Rób to, aż będą mogły pozostać w skrzyni przez około 10 minut po jedzeniu.
 • Jeśli twój pies zacznie jęczeć, być może za szybko wydłużyłeś czas pracy klatki. Postaraj się zostawić je w środku na krótszy czas. Jednak nie wypuszczaj ich, gdy jęczą. Poczekaj, aż przestaną; w przeciwnym razie mogą dowiedzieć się, że wypuścisz je za każdym razem, gdy będą jęczeć.
 • KROK 3: Trzymaj psa w klatce przez krótki czas

  Gdy Twoje zwierzę przyzwyczai się do jedzenia w klatce bez niepokoju, możesz zamknąć je w środku na krótki czas, gdy będziesz w domu.

 • Wesoło wezwij swojego zwierzaka do skrzyni i daj mu smakołyk.
 • Wydaj im polecenie wejścia do skrzyni, np. „do środka” lub „wejdź do środka”. A następnie wskaż wnętrze skrzyni z przysmakiem w dłoni.
 • Gdy pies wejdzie do środka, pochwal go, daj mu smakołyk, a następnie zamknij klatkę.
 • Nie zostawiaj swojego zwierzaka od razu. Usiądź na zewnątrz klatki przez około pięć do siedmiu minut, a następnie przejdź do innego pokoju na kolejne pięć minut. Usiądź ponownie w pobliżu skrzyni na kilka minut, zanim je wypuścisz.
 • Powtarzaj ten sam proces trzy do czterech razy dziennie i stopniowo wydłużaj czas, przez jaki wychodzisz do środka i kiedy jesteś w innym pokoju.
 • Jeśli Twój pies czuje się na tyle komfortowo, że może powiedzieć, że jest w klatce przez pół godziny bez Ciebie w pobliżu, możesz zacząć zostawiać go w środku lub spać w nocy. Ten proces może potrwać kilka dni lub tygodni.
 • KROK 4: Włóż psa do klatki, kiedy wychodzisz z domu

  Gdy Twój zwierzak nie będzie miał problemu ze spędzeniem 30 minut w klatce, następnym krokiem jest pozostawienie go w środku na krótki czas, gdy wychodzisz z domu.

 • Korzystając z polecenia, które im dałeś wraz z przysmakiem, poproś psa, aby przyszedł do klatki. Aby zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, możesz zostawić w środku przytulny kocyk i kilka ich zabawek.
 • Stwórz psa, gdy będziesz się przygotowywać do wyjścia, ale pamiętaj, aby go zmienić. Na przykład dzisiaj chowasz psa do klatki na pięć minut przed wyjazdem. Następnego dnia włóż je do skrzyni 15 minut przed wyjściem. Możesz zacząć kłaść psa w dowolnym miejscu od 5 do 20 minut przed wyjściem.
 • Nie bądź emocjonalny, kiedy wyjeżdżasz. Gdy twój pies wejdzie do klatki, pochwal go krótko, daj mu smakołyk, a następnie wyjdź.
 • Twój pies będzie naturalnie podekscytowany, kiedy wrócisz do domu. Nie odpowiadaj jednak na nie entuzjastycznie. Po powrocie do domu zachowaj swobodę i unikaj niepokoju swojego zwierzaka, gdy wrócisz.

  Aby uniemożliwić zwierzęciu kojarzenie kojca z twoim wyjściem, kontynuuj umieszczanie go w kojcu na krótki czas, gdy jesteś w domu.

  KROK 5: Wstaw psa do klatki w nocy

  Przed pójściem spać włóż psa do klatki z rozkazem i smakołykiem. Możesz umieścić klatkę w sypialni lub na korytarzu, aby Twojemu zwierzakowi było wygodniej, zwłaszcza jeśli są jeszcze szczeniętami. Szczenięta często muszą wyjść na zewnątrz, aby załatwić sobie sprawę w nocy, więc chcesz być wystarczająco blisko, aby usłyszeć ich skowyt. Dorosłe psy również powinny być trzymane w pobliżu przez pierwsze kilka dni, aby nie kojarzyły klatek z izolacją. Możesz stopniowo przesuwać klatkę w wybrane miejsce, gdy Twój zwierzak będzie mógł wygodnie przespać noc.

  Potencjalne problemy podczas treningu ze skrzynkami

  Oto dwa najczęstsze problemy, z jakimi borykają się właściciele zwierząt domowych podczas treningu w skrzynkach:

  Jęczeć

  Mogą istnieć dwa powody, dla których Twój pies skomle w klatce w nocy: chce wyjść z klatki lub musi zrobić siusiu lub zrobić kupę. Jeśli sumiennie postępowałeś zgodnie z procedurami szkoleniowymi, Twój pies wie, że skomlenie nie uwalnia go z klatki. Jeśli twój pies tylko cię testuje, najprawdopodobniej przestanie za kilka minut. Nie krzycz na nich ani nie uderzaj ich w skrzynię, w przeciwnym razie staną się coraz bardziej niespokojne.

  Jeśli skomlenie nie ustąpi nawet po kilku minutach, zapytaj psa, czy chce wyjść na zewnątrz i sikać. Możesz zabrać ich na zewnątrz, jeśli zareagują z podekscytowaniem. Jednak ta podróż nie jest czasem na zabawę, więc wyjdź i wróć zaraz po niej.

  Jeśli uważasz, że Twój pies nie musi eliminować marnotrawstwa, możesz je ignorować, dopóki nie przestaną marudzić. Poddawanie się nauczy ich tylko jęczeć, aby uzyskać to, czego chcą. Jeśli nie spieszył się i stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia, jest niewielka szansa, że ​​Twój pies będzie jęczał w nocy. Jeśli jęczenie stanie się niekontrolowane, być może będziesz musiał ponownie przejść przez proces szkolenia w skrzynkach.

  Lęk separacyjny

  Nie należy umieszczać psa z lękiem separacyjnym w klatce. To tylko pogorszy sytuację. Lęk separacyjny można rozwiązać tylko poprzez procedury odczulania. Zabrudzenie domu, nadmierne ślinienie się, drapanie drzwi i okien, próby ucieczki, nieustanne szczekanie i skomlenie oraz destrukcyjne żucie to tylko niektóre z objawów lęku separacyjnego u psa. Jeśli Twój pies wykazuje którykolwiek z tych objawów, jak najszybciej poszukaj profesjonalnej pomocy.

  Jak stworzyć wygodną klatkę dla swojego zwierzaka

  Twój pies powinien myśleć o swojej klatce jako o bezpiecznej przestrzeni. Miejsce relaksu po spacerze w parku lub miejsce do spania i jedzenia. Klatka Twojego pupila powinna być wypełniona wszystkimi jego ulubionymi rzeczami, a Ty musisz dodać więcej, gdy uczysz go spać w nim. Dodaj ich ulubione poduszki i koce, zabawki, a także karmnik na czas i miskę na wodę. Możesz nawet przekształcić skrzynkę tak, aby wyglądała jak mały domek. Gdy będą już całkowicie wygodne, umieść skrzynię w najcichszym miejscu w domu, na przykład w sypialni.

  Czego NIE wkładać do skrzyni

  Jeśli planujesz udekorować klatkę swojego psa, oto kilka rzeczy, których musisz unikać:

  • Umieszczają skrzynię w pobliżu roślin trujących dla psów. Skrzynie w salonie generalnie nie są miłe dla oka. Właściciele zwierząt starają się upiększyć teren, umieszczając w pobliżu rośliny doniczkowe. Nie stanowiłoby to problemu, gdyby rośliny, które posadziłeś, nie były trujące dla psów. Aby się upewnić, możesz odwiedzić ASPCA Animal Poison Control, aby zobaczyć listę toksycznych roślin.
  • Umieszczasz skrzynię w pobliżu gorących i zimnych obszarów. Aby Twoje zwierzę było wygodne i bezpieczne, pamiętaj, aby umieścić je z dala od gorących i zimnych miejsc, takich jak listwy przypodłogowe, kominki itp.
  • Wnosisz obroże i metki do klatki. Usuń obroże i metki swojego zwierzaka, zanim wpuścisz je do klatki. Dzieje się tak dlatego, że zwisające nieśmiertelniki mogą wplątać się w przewody, powodując zakrztuszenie się zwierzaka.
  • Umieszczają skrzynię w pobliżu przewodów elektrycznych i zasilających. Zabawne psy mogą czasami wciągać pobliskie przewody elektryczne do swojej klatki i żuć je. Pamiętaj, aby umieścić skrzynię z dala od tych zagrożeń, aby uniknąć obrażeń.

  Inne sposoby na zapewnienie psu rozrywki podczas pracy

  Jeśli chcesz skrócić czas przebywania w klatce, oto kilka sposobów na zapewnienie psu rozrywki podczas pracy:

  Spróbuj wrócić do domu na lunch

  Jeśli możesz, przychodź do domu na lunch przynajmniej dwa do trzech razy w tygodniu. Jeśli w gospodarstwie domowym jest kilka osób, możesz na zmianę odwiedzać swojego zwierzaka podczas przerwy na lunch, aby go wypuścić.

  Użyj usługi wyprowadzania psów

  Czy wiesz, że możesz zatrudnić kogoś do wyprowadzania psa? Dobrym pomysłem jest wynajęcie wyprowadzacza psów w dni, kiedy nie możesz wrócić do domu.

  Profesjonalni wyprowadzacze psów oferują kilka usług, w tym szybką wizytę domową, spacer po okolicy, a nawet szkolenie psa w domu, gdy jesteś poza domem. Wadą jest to, że na rynku jest wiele okropnych usług związanych z wyprowadzaniem psów. Pamiętaj, aby przeprowadzić badania i poprosić o polecenia od rodziny i przyjaciół.

  Inną opcją byłoby zatrudnienie kogoś, komu ufasz, aby przyszedł do twojego domu, aby spacerował i bawił się z twoim psem.

  Zapisz swojego zwierzaka do przedszkola dla psów

  Opieka przedszkolna dla psów może być droga. Ale jeśli masz wolne pieniądze, możesz zapisać swojego psa nawet na jeden do dwóch dni w tygodniu. Jednak nie każdy pies lubi opiekę dzienną. Ale jeśli Twój psiak lubi towarzystwo innych psów, zapisanie go do przedszkola to świetny sposób na zaspokojenie społecznych i fizycznych potrzeb Twojego pupila.

  Podobnie jak spacerowicze z psami, nie ma dwóch takich samych przedszkoli dla psów. Przeprowadź badania, poproś o skierowania i wybierz przedszkole, które jest czyste i obsadzone profesjonalistami. Ważne jest, aby wiedzieć, że opieka dzienna dla psów jest przeznaczona głównie dla dorosłych psów, a nie dla szczeniąt.

  Przyprowadź psa do pracy

  Nie każdy może zabrać swoje zwierzaki do pracy, ale jeśli możesz, weź ze sobą Fido! Jeśli Twój zwierzak ma lęk separacyjny, zawsze możesz poprosić przełożonego, czy możesz zabrać zwierzaka do biura. Chociaż może się to wydawać bardzo mało prawdopodobne, niektóre firmy pozwalają pracownikom przywieźć swoje zwierzęta domowe, jeśli o to poproszą.

  Poproś kogoś, aby odwiedził twojego psa

  Możesz zapytać sąsiada, znajomych lub dziecko, które potrzebuje letniej pracy. Poproś ich, aby przynajmniej raz dziennie szli do twojego domu, aby wypuścić psa. Twój pupil z pewnością pokocha wizytę przyjaciela w południe.

  Ostateczne myśli

  Pakować czy nie pakować? Ostatecznie to Twoja decyzja.

  Obserwuj swojego futrzanego przyjaciela. Jeśli Twój pies lubi spędzać czas w swoim kojcu, możesz zostawić klatkę otwartą dla niego przez większą część dnia. Pamiętaj jednak, aby zapewnić im dostęp do innych części domu, takich jak podwórko, aby mogli przychodzić i odchodzić, kiedy tylko zechcą.

  Jeśli uważasz, że Twój pies zachowuje się destrukcyjnie lub stanowi zagrożenie dla siebie, możesz ograniczyć dostęp swojego zwierzaka do niektórych części domu.

  Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś, że trzymanie psa w klatce przez cały dzień nie jest realnym rozwiązaniem, istnieją inne rozwiązania, które zapewnią mu rozrywkę podczas Twojej nieobecności. Możesz rozważyć usługi opieki dziennej nad psem lub opieki nad zwierzętami.