Medyczne skutki korzenia imbiru dla twojego dobrego samopoczucia

Imbir to potężny składnik. Medyczne działanie korzenia imbiru jest jednym z najbardziej dochodowych na świecie. Jego korzyści zdrowotne opierają się na jego imienniku – „cudownej przyprawie” – z jego zastosowaniem w kuchni i dla jego zdrowia, leczeniu nudności, łagodzeniu skurczów mięśni i nie tylko.

Jeśli zapytasz o lecznicze działanie korzenia imbiru, można je wymienić jako idealne lekarstwo na poranne nudności, bóle mięśni, chorobę zwyrodnieniową stawów, niestrawność i problemy z cukrem we krwi.

Medyczne skutki korzenia imbiru dla twojego dobrego samopoczucia

Zawiera gingerol, silny związek, który pomaga w leczeniu niestrawności, zmniejsza ból menstruacyjny i zwalcza infekcje wirusowe, takie jak COVID-19.

Ponad cztery wieki temu w książce „Rodale’s Encyclopedia of Herbs” greccy piekarze wyrabiali pierniki z tej rośliny, z imbiru importowanego ze wschodniej części świata. Już w XVI wieku Hiszpanie uprawiali imbir, zanim kolonizatorzy przenieśli je do Nowego Świata.

Kilka lat przed I wojną światową Wielka Brytania importowała już ponad pięć milionów funtów korzenia imbiru. Pochodzenie imbiru jest niepewne, ale mówi się, że pochodzi on z południowych regionów Chin oraz w Azji Południowej, w szczególności w Indiach. Był taki moment w historii, kiedy uprawa została wprowadzona do stanu Floryda.

Sprawdzone skutki medyczne korzenia imbiru 

Przez kilka tysiącleci naturopatyczni uzdrowiciele i eksperci z Arabii, Indii i większości części Azji wykorzystywali imbir jako składnik kuchni, tworząc zdrową dietę. Dodatkowo oferuje również korzyści medyczne. Jedną z podstawowych części plonu jest korzeń imbiru.

Imbir jako roślina okopowa należy do rodziny kardamonu i kurkumy, skutecznie wykorzystywany do łagodzenia wymiotów i nudności spowodowanych gorączką i chorobą lokomocyjną podczas podróży.

Targi Spice Trade rozszerzyły nawet sposób, w jaki imbir jest eksportowany i importowany na całym świecie. Był nawet lekarz w XVIII wieku, który napisał: „Imbir dobrze działa na zły żołądek”. Dla tego dziewiętnastowiecznego lekarza Roberta Thorntona dwie lub trzy filiżanki imbiru na śniadanie łagodzą niestrawność spowodowaną intensywnym piciem alkoholu.

1. Imbir jest idealny na poranne mdłości

Jednym z najlepszych efektów leczniczych korzenia imbiru jest leczenie porannych mdłości. Udowodniono, że roślina okopowa skutecznie zwalcza nudności. Na przykład badania wykazały, że przepisywanie imbiru na nudności i wymioty jest wypróbowane i przetestowane jako skuteczne. Jednym z jego zastosowań dla organizmu jest zaraz po operacji.

2. Imbir zawiera gingerol, silny składnik zdrowotny

Zarówno tradycyjna, jak i alternatywna medycyna mają właściwości poprawiające trawienie, zwalczające nudności i pomagające pacjentowi podczas przeziębienia i grypy. Może być stosowany jako soki świeże, suszone lub sproszkowane, a także dodawany do kosmetyków i przetworzonej żywności. Jest również częstym składnikiem różnych przepisów.

Unikalny zapach i smak tej rośliny okopowej wydobywa się z jej olejków, a jednym z nich jest gingerol. Reklamowany jako bioaktywny związek charakterystyczny dla upraw imbiru, gingerol zapewnia korzyści przeciwutleniające i przeciwzapalne dla dobrego samopoczucia.

3. Imbir zmniejsza ból i napięcie mięśni

Stwierdzono, że korzeń imbiru jest skuteczny w zwalczaniu bólu mięśni, który pojawia się po ćwiczeniach lub ciężkim treningu. Przyjmowanie dwóch gramów imbiru dziennie przez 11 dni może zmniejszyć ból mięśni u pacjentów wykonujących ćwiczenia łokciowe.

Chociaż nie zapewnia natychmiastowych efektów w tych stanach, mają właściwości przeciwzapalne, które mogą zmniejszyć ból mięśni.

4. Pomaga w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest stanem zdrowia w geriatrii, ale może dotknąć prawie każdego w dowolnym momencie. Polega na osłabieniu stawów organizmu, co prowadzi do objawów takich jak sztywność i ból.

Przyjmowanie ekstraktów z imbiru może zminimalizować ból i uzupełnić obecnie przyjmowane leki. Połączenie imbiru z olejem sezamowym i cynamonem może zmniejszyć stres związany z chorobą zwyrodnieniową stawów podczas stosowania miejscowego.

5. Pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i poprawić zdrowie serca

Nie można pominąć przeciwcukrzycowych właściwości imbiru. Dodanie imbiru do codziennej diety ureguluje poziom cukru we krwi i zmniejszy ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Zawał serca jest jedną z głównych przyczyn zgonów wśród osób.

6. Uprawa korzeni może pomóc w leczeniu przewlekłej niestrawności

Nie ma co zatrzymywać smakoszy, jeśli chcą sobie pozwolić na jedzenie, ale na końcu drogi może dojść do chronicznej niestrawności. Jest bolesna i może powodować dyskomfort w górnej części brzucha.

Właściwości przeciwzapalne imbiru w zakresie trawienia należą do najciekawszych korzyści zdrowotnych, jakie ma. Poprawia trawienie, zapobiega niestrawności i niestrawności.

7. Uprawa korzeni może zmniejszyć ból menstruacyjny

W leczeniu ziołowym ból menstruacyjny może pochłonąć kobiecą równowagę. Imbir to najlepszy sposób, ponieważ ma właściwości łagodzące ból, tak samo skuteczny jak popularne środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen i kwas mefenamowy.

8. Imbir może pomóc w walce z infekcjami, w tym COVID-19

Chemiczny gingerol znaleziony w roślinach okopowych zapewnia efekty lecznicze w zwalczaniu infekcji. Wyciąg z korzenia może zapobiegać rozwojowi bakterii związanych z chorobami zapalnymi i wirusami, w tym koronawirusem.

Zastosowania imbiru, efekty uboczne, interakcje i ostrzeżenia

Strony internetowe z informacjami zdrowotnymi, takie jak WebMD, dzielą się spostrzeżeniami na temat upraw, takich jak imbir, biorąc pod uwagę ich liczne zastosowania, niektóre skutki uboczne, zalecane interakcje i ostrzeżenia.

Zastosowania

 • Wymioty i nudności. Badania sugerują, że przyjmowanie imbiru każdego dnia lub 30 minut przed podjęciem leczenia przeciwretrowirusowego na chorobę wirusową zmniejsza ryzyko wymiotów i nudności.
 • Zapalenie kości i stawów. Już wcześniej dowiedziałeś się o tej korzyści, ale doustne przyjmowanie ekstraktów z korzenia imbiru będzie świetnym środkiem przeciwbólowym dla osób doświadczających bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, pozwalając Ci iść naprzód w codziennych czynnościach.
 • Skurcze menstruacyjne u kobiet. Badania pokazują, że ekstrakty z imbiru w proszku zmniejszają ból u kobiet i nastolatków cierpiących na bolesne cykle. Imbir dla kobiet znacznie zmniejszy ich ból i działa najlepiej z lekami i innymi środkami przeciwbólowymi.
 • Choroby wcześnie rano. Wiadomo również, że imbir przyjmowany doustnie zmniejsza wymioty i nudności u kobiet w ciąży. Może jednak działać nieco wolniej, ponieważ jest to naturalny proces. Zanim zastosujesz to na poranne mdłości, koniecznie porozmawiaj z lekarzem.

Efekty uboczne

 • Nie zrozumcie nas źle, imbir jest bezpieczny, ale ze względu na różne schorzenia, jakie mogą mieć różne osoby, występują skutki uboczne. Niektóre z nich to zgaga, biegunka i ból brzucha. Są kobiety, które zgłosiły również krwawienie miesiączkowe z imbirem w swojej diecie.
 • W przypadku pielęgnacji skóry skutki uboczne obejmują podrażnienie skóry.
 • Kobiety w ciąży mogą zachować szczególną ostrożność, przyjmując imbir jako część swojego schematu. Jednym z nich jest wpływ na hormony płciowe, zwiększając w ten sposób ryzyko dla noworodków. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed przejściem do przodu. Zapewnij równowagę między korzyściami a ryzykiem.
 • Kobiety karmiące piersią mogą na razie rozważyć odstawienie imbiru.
 • Dla osób przyjmujących imbir na krwawiące dolegliwości może to jeszcze bardziej zwiększyć ryzyko.
 • Imbir dla diabetyków jest zalecany, ale ludzie mogą być zmuszeni do dostosowania leków.
 • Imbir w dużych dawkach może pogorszyć niektóre choroby układu krążenia.

Interakcje i ostrzeżenia 

Są przypadki, kiedy ludzie chcą łączyć imbir z innymi związkami. Chociaż jest to ogólnie bezpieczne, zwróć uwagę na następujące ostrzeżenia:

 • Imbir z lekami przeciwzakrzepowymi
 • Zastosowanie fenprokumonu
 • Imbir i kumadyna
 • Korzeń przyjmowany razem z lekami na cukrzycę
 • Leki dla osób, u których zdiagnozowano ciśnienie krwi

Nigdy nie poznasz negatywnych skutków połączenia imbiru z którymkolwiek z powyższych. Na przykład, bierzesz lek na cukrzycę, podczas gdy lekarza nie ma w pobliżu, możesz na razie trzymać się z dala od preparatu z korzenia imbiru.

Więcej efektów medycznych: porady dietetyczne z korzeniem imbiru

Roślina okopowa jest naładowana witaminami i minerałami do odżywiania. Są to jedne z leczniczych efektów korzenia imbiru stosowanego w kuchni. W kolejnych częściach wpisu dowiesz się więcej o jego zastosowaniach do gotowania. Ale na razie postępuj zgodnie z tymi wskazówkami żywieniowymi, aby być zdrowszym.

Zacznij dzień od ciepłej filiżanki imbiru z herbatą i możesz dodać mleko. Świetnym pomysłem jest również sprawdzenie, czy cukier będzie zalecany dla zdrowia. Podobno najbardziej egzotycznymi dodatkami są kardamon i cynamon. W przypadku curry i gulaszu najlepiej sprawdzi się pasta imbirowa.

Zupy z imbirem lub gorące buliony z korzeniem imbiru to kojące uśmierzenie gorączki. Przyprawy, które można dodać do zupy to smak czosnku, czarnego pieprzu i bulionu. Doskonałym rozwiązaniem jest również przepis na zupę marchewkowo-imbirową.

Suszony proszek imbirowy można przygotować, mieszając łyżkę przegotowanej wody z imbirem, najlepiej spożywać codziennie rano. Możesz także zamienić imbir w napoje detoksykujące, soki owocowe i nie tylko.

Picie wody imbirowej

Dobrze znasz wodę cytrynową, a picie wody imbirowej ma magiczne działanie dla twojego zdrowia. Jak już wiesz, imbir jest doskonałym lekiem ziołowym poprawiającym zdrowie układu krążenia i poprawiającym pracę serca.

Woda imbirowa to przepis, który możesz zrobić z tą pożyteczną rośliną okopową. Woda imbirowa zapewnia organizmowi potrzebne nawodnienie. Możesz nawet zebrać wodę w swoim kubku treningowym, aby zabrać ją na siłownię.

Zalety wody imbirowej są ważne, ponieważ nawodnienie może wspierać różne aspekty Twojego zdrowia. Picie odpowiedniej ilości szklanek wody każdego dnia zdziała więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Rozpocznij każdy poranek od wody z imbirem i obserwuj zmiany w swoim zdrowiu.

Zastosowania kulinarne imbiru

Po pierwsze, oto podstawowe wskazówki dotyczące przygotowania imbiru, abyś mógł cieszyć się medycznym działaniem korzenia imbiru.

 • Użyj czubka łyżeczki do zeskrobania skóry, byłoby to lepsze niż nóż kuchenny, ponieważ chcesz po prostu usunąć skórkę, a nie mięso imbiru.
 • Możesz użyć tylko małego noża do usunięcia kawałków skóry, co nie będzie możliwe za pomocą łyżeczki.
 • Uporządkuj i pokrój imbir, zdejmując boki, nadając mu schludny blok.
 • Możesz teraz pokroić imbir na drobne kawałki, idealne do dodania do napoju herbacianego.
 • Aby stworzyć „jullienne”, popularny styl gotowania, ułóż około pięciu schludnych plasterków imbiru i pokrój je na kawałki wielkości zapałek.
 • Możesz również przygotować się do starcia imbiru w postaci pasty bez włókien na powierzchni.

Najlepsze przepisy na imbir to: Lime & Ciasto imbirowe, słodkie tofu imbirowe z pak choi, pikantna marchewka i amp; piernik imbirowy, imbirowe naleśniki, kurczak imbirowy, piwo imbirowe Cheat’s, chińska duszona wołowina z imbirem, czekolada i czekolada; imbirowe kwadraciki do lodówek i wiele innych.

Uprawa imbiru w szklarniach

Najbardziej naturalnym sposobem uprawy imbiru jest hodowla. Ale bez zasobów lub jeśli mieszkasz w stolicach, opcją jest budowanie szklarni. Uprawa imbiru w szklarniach w celu uświadomienia sobie medycznych skutków korzenia imbiru jest łatwa.

Mówi się, że uprawa i uprawa imbiru jest porównywalna z dobrą pielęgnacją ziemniaków. Idealny krój to czterocalowe kawałki, co zapewnia, że ​​każdy z tych kawałków ma przynajmniej „oczko” lub węzeł. Pod koniec marca korzenie imbiru sadzi się gęsto w dostosowanej mieszance gleby zwanej „skrzyniami dla dzieci”.

Są one umieszczane w komorach do kiełkowania w szklarniach, utrzymywanych w temperaturze 80 stopni Fahrenheita. Od tego momentu dodawane jest ciepło, ale wiosną i latem źródłem ciepła może być Słońce.

Imbir należy obchodzić się ostrożnie. Gdy pędy imbiru zaczną się pojawiać, należy je codziennie moczyć. Kluczowe jest nawożenie co drugi tydzień. Podobnie jak ziemniaki, imbir reaguje na procesy hilingu.

O Krostrade.com 

Krostrade.com to firma oferująca meble, namioty, materiały do ​​kształtowania krajobrazu i inne zasoby potrzebne do zdrowia, sadzenia i opieki zdrowotnej. Obecnie Krostrade wkrótce otwiera się na większe rynki na całym świecie. Serwis można przeglądać na jego ofertach i aktualnościach.

Chcesz już dziś rozpocząć własną szklarnię imbiru i uzyskać lecznicze działanie korzenia imbiru? Skontaktuj się z nami i czytaj dalej naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.