Maszyny gimnastyczne i ich zastosowania do sprawności fizycznej

Dlaczego ludzie ćwiczą? Są różne powody, dla których odwiedzają te kluby fitness, czy to w celach rekreacyjnych, czy też zdrowotnych, co pozwala im zrozumieć maszyny do ćwiczeń i ich zastosowania.

Każdego dnia zmienia się Twoje ciało i to, jak dostosowuje się do otoczenia. Z drugiej strony są zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki ćwiczeń, dlatego bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakiejkolwiek z tych czynności.

Maszyny gimnastyczne i ich zastosowania do sprawności fizycznej

Jednak pewne jest to, że ćwiczenia lub ćwiczenia utrzymają ciało w aktywności i odpowiedniej kondycji. Każda grupa wiekowa musi ćwiczyć, bez względu na warunki fizyczne. Twoja rutyna fitness musi być zgodna z wytycznymi dotyczącymi Twojego wieku, a także ogólnego stanu zdrowia. Niemniej jednak organizm musi współpracować, choć na samym końcu.

Wcześniej poznałeś przegląd tego, czym jest ten sprzęt do siłowni. Jednak dobre pytanie brzmi, czym są te maszyny do ćwiczeń i ich zastosowania? Oto, o czym dzisiaj z wami porozmawiamy.

Sprzęt do ćwiczeń i ich zastosowania

W tym artykule powrócisz do sprzętu, o którym czytałeś wcześniej. Tutaj będziemy przybliżać ich zastosowania i to, co robią podczas treningu. Następnie dowiesz się również, jak korzystać z tego sprzętu do ćwiczeń dla początkujących. Wzywamy wszystkich do zebrania się tutaj i poznania tych maszyn do ćwiczeń i ich zastosowań.

Pełny zestaw maszyn

Pełne zestawy to maszyny stworzone do walki z wieloma grupami mięśni w jednym sprzęcie. Zapewniają one osobie opór podobny do wolnych ciężarów, ale będziesz się mniej poruszał w swojej przestrzeni, ponieważ możliwe treningi są w jednym urządzeniu. Ponadto zmienia się również bezwładność ich ciężarów.

Świetnym przykładem pełnego zestawu maszyn jest taki, który wygląda jak stojak do przysiadów, ale jest wyposażony w sztangę przesuwaną w stałym halsie, inaczej znany jako maszyna Smitha. Tutaj odbywają się wszystkie hacki treningowe. W pośpiechu? Udaj się do tego sprzętu i upewnij się, że nie jest on używany przez twojego kolegę z klubu fitness, aby zacząć ćwiczyć. Skończysz w mgnieniu oka.

Jednym z najlepszych ćwiczeń, które możesz wykonać na pełnych zestawach maszyn, jest konwencjonalny przysiad ze sztangą. Ten trening jest skierowany do mięśnia czworogłowego i pośladków w każdym z powtórzeń. Równowaga jest wymagana, aby uniknąć upadku do przodu i do tyłu.

Co więcej, nie musisz przenosić się na inny sprzęt, gdy chcesz wykonywać pompki. Użyj przyrostowej sztangi maszyny, aby zacząć od wysokiej pozycji (jest to związane z mniejszym oporem) i pracować w dół, aby uzyskać więcej siły. Zacznij od tego i opuść klatkę piersiową w kierunku drążka. Kontynuować.

Jest jeszcze trzecie ćwiczenie, które możesz wykonać na tych maszynach? Tak, dobrze to przeczytałeś. Odwrócone rzędy można wykonać bez opuszczania obszaru. Zacznij od przejścia przez drążek, podciągając się w górę. Zobacz, jak podkładka tworzy bufor między sztangą a klatką piersiową.

Dzięki temu ramię nie przyjmie nieprawidłowej postawy. Aby osiągnąć swoje cele dotyczące sylwetki, zacznij na wysokości, na której wykonujesz powtórzenia. Pracuj w dół, gdy lepiej zapoznasz się z tą konfiguracją.

Maszyny cardio

Ćwiczenia cardio są świetne zarówno na rozpoczęcie treningu, jak i zakończenie rutyny. Celuje w tętno, zapewniając równowagę transferu krwi w tkankach i narządach organizmu.

Po pierwsze, musisz jasno określić swoje cele zdrowotne. Dowiedz się, czy trenujesz pod kątem wydajności, innymi słowy; na przykład chcesz trenować, aby wygrać w biegowych zawodach. A może jesteś seniorem, który chce trenować głównie dla korzyści zdrowotnych? Czy musisz kontrolować i zarządzać swoim ciśnieniem krwi i cukrzycą? A może po prostu chcesz poprawić sylwetkę?

Bieżnie

Czy wiesz, że bieżnie to coś więcej niż cardio? Ten sprzęt gimnastyczny może również oferować różnorodność, zwłaszcza jeśli wypróbowany jest przez różne umiejętności, rozmiary i wiek. Treningi cardio dla osób o szczuplejszej sylwetce różnią się od tych w kierunku otyłości.

Dzięki bieżni możesz również dostosować wyniki, które chcesz dla swojego zdrowia. Niezależnie od tego, czy chodzi o wzmocnienie mięśni nóg, czy o ćwiczenie na pochyłościach, ważne jest, aby wiedzieć. Może też chodzić o osiągnięcie dłuższej wytrzymałości.

Eliptyczne

Często alternatywą dla bieżni są orbitreki. Połączenie tych dwóch elementów w ramach rutynowego treningu w danym dniu jest również fantastyczne. Pod względem korzyści dla zdrowia fizycznego i sercowo-naczyniowego, orbitreki mogą zapewnić Ci efektywne ćwiczenia fitness. Jest to jedna z najbardziej lukratywnych maszyn gimnastycznych w branży zdrowia i fitnessu. Ale jakie są zastosowania?

Płynność treningu i łatwe zginanie kolan są z tymi maszynami. Jest idealny dla osób, które wracają do zdrowia po kontuzjach, w tym profesjonalnych sportowców.

Rowery stacjonarne

Odpowiedzią siłowni na Twój ruch na rowerze jest rower stacjonarny. Wiadomo, że te rowery poprawiają zdrowie układu sercowo-naczyniowego, pomagają w utracie wagi, spalają tkankę tłuszczową, zapewniają trening fitness o niskim wpływie oraz wzmacniają nogi i dolne mięśnie. Podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze, pozwala to również na bezpieczniejszy trening interwałowy niż na szosie. Świetne dla początkujących.

Trening interwałowy toruje drogę do bardziej intensywnych ćwiczeń z wydłużonymi interwałami i płynniejszym treningiem, ale bez kompromisów dla wyników. Innymi słowy, możesz szybciej spalić kalorie i poprawić swoje treningi cardio.

Jazda na rowerze jest zalecanym sposobem na nabranie siły, ale robienie tego na świeżym powietrzu może wiązać się z zagrożeniami, takimi jak słaba widoczność, nierówne drogi i inni kierowcy poruszający się z tobą po zboczach i autostradach.

Aerobowe stepery

Stepery aerobowe to narzędzia używane do step aerobiku, a sprzęt ten wygląda jak krok ze schodów. Ćwiczenia zapewniają korzyści płynące z intensywnych treningów cardio, bez nadmiernego obciążania stawów. Ogólnie rzecz biorąc, poprawia kondycję, budując siłę, redukując tłuszcze i poprawiając samopoczucie układu krążenia.

Wiadomo również, że te kroki spalają kalorie, co czyni je najlepszym sposobem na utrzymanie docelowej wagi ciała. Zapewnia również korzyści dla zdrowia poznawczego, ponieważ aerobik na stepie może zwiększyć Twoją energię i nastrój.

Podczas korzystania z tych stepperów poruszasz górną częścią ciała, rdzeniem i nogami, budując elastyczność i siłę. Pamiętaj, że wiele procedur z stepperem może wydawać się skomplikowanym dla początkującego, ale zawsze możesz opanować program, gdy robisz to wielokrotnie.

Idealny do poprawy równowagi, poprawy zwinności i poprawy koordynacji, wiele treningów na tym sprzęcie odbywa się na zajęciach grupowych, poprawiając w ten sposób również umiejętności społeczne. Czy wiesz, że steppery mogą również kontrolować zdrowie kości, cukrzycę i poziom ciśnienia krwi?

Maszyny do wiosłowania

Sprzęt do wiosłowania jest również popularny w siłowniach cardio. Podobnie jak w przypadku rowerów stacjonarnych, są to rozwiązania, gdy poszukujesz intensywnych ćwiczeń ze sportami, takimi jak wiosłowanie, i przenoszenie ich w pomieszczeniach lub w pobliskich parkach na świeżym powietrzu.

Wioślarstwo to kompletny trening, więc musisz rozważyć jego wprowadzenie do swoich rutynowych zajęć. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, trenować, czy trenować przed zawodami na wodzie, wioślarstwo zapewnia ćwiczenia, które obejmują ćwiczenia kondycyjne i wzmacniające. Osoby, które chcą wyleczyć się z kontuzji, również wybierają tę drogę.

To, co jest dobre w maszynach do wiosłowania, to to, że oferują kondycjonowanie aerobowe i sercowo-naczyniowe, kompletne kondycjonowanie i są stworzone do ćwiczeń o niewielkim wysiłku. Kondycjonowanie ciała zapewnia trening mięśniom, a każdy ruch daje efekty na łydkach, ścięgnach podkolanowych, mięśniach czworogłowych, abs, pośladkach, mięśniach skośnych i klatce piersiowej.

Możesz także pracować nad łatami, mięśniami naramiennymi, bicepsami, górną częścią pleców i tricepsem. Możesz także poprawić chwyt i ręce, trzymając za uchwyty sprzętu.

Maszyny krążkowe

To nie koniec na tym sprzęcie cardio w Twoim klubie fitness; jakie są zatem inne maszyny do ćwiczeń i ich zastosowania? Idąc dalej z maszynami do bloczków, są to urządzenia, które mogą zmaksymalizować pełny potencjał twojego ciała dzięki charakterystycznym elementom pomocniczym, tj. kablowi i obciążnikom.

Sprzęt na siłowni może zapewnić urozmaicony trening, dzięki czemu możesz spróbować nowych rzeczy. W tej chwili musisz zrozumieć, że maszyny do bloczków nie są już przeznaczone do ćwiczeń cardio, ale bardziej do zwiększania siły i przełamywania płaskowyżu treningowego.

Odwracasz się od sztangi i hantli i ruszasz w kierunku tych maszyn do ćwiczeń. Mogą przynosić podobne korzyści ciału lub zapewniać podobne wyniki, ale ta maszyna będzie inna, ponieważ zapewnia większą swobodę poruszania się tak, jak chcesz.

Sprzęt do ćwiczeń z kablami zapewnia płynne skurcze podczas ćwiczeń, co oznacza, że ​​możesz wykonywać więcej odmian ćwiczeń, przechodząc od lekkiego do dużego oporu. Co więcej, ponieważ sprzęt jest praktycznie bezpieczny, początkujący mogą korzystać z maszyn linowych, oczywiście pod odpowiednim kierunkiem trenera fitness, jeśli używają również wolnych ciężarów. Połączenie obu zapewni więcej korzyści zdrowotnych.

Maszyny i ławki do mięśni brzucha

Choć mogą wyglądać niewinnie, ławki na siłowni są dostępne, aby ułatwić trening, zapewniając platformę podczas korzystania z wolnych ciężarów obok innych ćwiczeń. Możesz również dostosować je w zależności od ich konstrukcji, niezależnie od tego, czy chcesz ławkę z oparciem, czy bez. Możesz usiąść i odpocząć na ławkach przed wykonaniem kolejnego zestawu treningowego.

Ławki są często połączone ze sztangą w jednej maszynie, ale prawdopodobnie będzie to wielofunkcyjny sprzęt, ale te krzesła są wykorzystywane do ćwiczenia klatki piersiowej i wykonywania much.

Z drugiej strony, maszyny abs mogą uzupełniać obecne treningi, które wykonujesz. Pamiętaj, że sprzęt jest obecny, aby zapewnić środek do treningu, ciężar lub opór. Musisz urozmaicić trening, aby uzyskać lepsze wyniki, ponieważ przez cały czas stajesz się bardziej aktywny, w porównaniu z wielokrotnym wykonywaniem brzuszków i desek.

Ćwiczenia na brzuchach obejmują pracę nad mięśniami brzucha i skośnymi, programy, które pozwalają rzeźbić w lewo, w prawo lub w centrum, ćwiczyć dolną część pleców i inne.

Maszyny obciążnikowe

Następnie masz maszyny do ćwiczeń, które są charakterystyczne dla twoich wolnych ciężarów. Jednocześnie oferują podobne korzyści z wolnymi ciężarami; sprzęt ten działa na szerszy zakres grup mięśni, w tym grupę mięśni stabilizujących i rdzeń.

Dzięki maszynom do ćwiczeń początkujący mogą zacząć budować formę, podczas gdy zaawansowani ciężarowcy mogą ich użyć, aby zwiększyć wagę swoich sylwetek.

Początkujący mogą mieć te maszyny łatwe w użyciu, ponieważ wiele z nich ma instrukcje. Świetnie sprawdzają się również dla tych, którzy wylądowali z powodu kontuzji, być może po meczu piłkarskim. Maszyny do ćwiczeń można regulować zgodnie z aktualnym zakresem treningu.

Zalecane ćwiczenia ze sprzętu siłowego na siłowni to wyciskanie na klatkę piersiową, wyciskanie na klatkę piersiową z pochyleniem z użyciem wolnych ciężarów, ściąganie na boki, przysiady z hantlami, wiosłowanie hantlami na jedną rękę i wyciskanie na siedząco.

Pamiętaj jednak, że maszyny siłowe nie są zalecane wyłącznie do treningu siłowego. Jednak są one również bardzo przydatne do ćwiczeń, nawet podczas rekonwalescencji po operacjach lub urazach. Stanowią one mniejsze ryzyko pogorszenia się tych urazów, jeśli musisz rozpocząć swój program fitness.

Początkujący mogą nauczyć się ich używania nawet bez czytania podręcznika. Na urządzeniu znajdują się jasne i łatwe do odczytania instrukcje, które również nie wymagają wyjaśnień. Jeśli nie masz pewności, jak korzystać z tych urządzeń, skontaktuj się z personelem siłowni, trenerami fitness lub porozmawiaj ze swoim konsultantem ds. zdrowia.

Bary

Następnie masz paski. Są to również zestawy sprzętu do treningu na siłowni, a ich rodzaje są różne. Pierwszy to drążek olimpijski do podnoszenia ciężarów dla osób ćwiczących z okrągłymi ciężarkami. Następnie masz pasek SE, który odnosi się do krótszej i lżejszej wersji. Czym są te maszyny do ćwiczeń i ich zastosowania? Dowiedzmy Się.

Sztangi olimpijskie do podnoszenia ciężarów są wykorzystywane do zwiększenia siły fizycznej, poprawy zdolności skakania ciała, zwiększenia zwinności i szybkości, poprawy składu ciała oraz wzmocnienia siły i stabilności rdzenia.

Z naukowego punktu widzenia moc to obliczenie zastosowanej siły i jest ona mnożona przez przebytą odległość podzieloną przez czas potrzebny na wykonanie tego ruchu. Innymi słowy, osoba może szybko pokazać siłę.

Z tego typu drążkami możesz wzmocnić tę umiejętność ćwiczeniami, które obejmują martwy ciąg, przysiady i inne, które pomagają rozwijać moc wyjściową danej osoby. Mówi się, że te wyniki są zauważalnie wyższe niż te z podstawowych ćwiczeń.

Praca nad mocą oznacza pracę nad przerwami między skurczami włókien mięśniowych, promowanie lepszego przyspieszenia i uzyskanie większej liczby włókien mięśniowych do treningu. Następnie tego rodzaju drążki poprawiają również zdolność skakania. Idealny dla gimnastyków, łyżwiarzy, koszykarzy i siatkarzy, skoki są niezbędne do uprawiania różnych sportów. Poprawa tego wymaga pomocy tego sprzętu do siłowni.

W związku z tym drążek SE jest używany do uginania sztangi i prostowania tricepsa. Uginanie sztangi to podstawowe ćwiczenia, które pomagają zwiększyć rozmiar mięśni.

Najpierw zrób perfekcyjne uginanie sztangi prosto, z rozstawionymi nogami na szerokość ramion, utrzymując kolana w lekkim zgięciu i napięte mięśnie brzucha. Chwyć sprzęt dłońmi do góry na szerokość barków, całkowicie opuszczając ręce w kierunku ud i lekko zginając się tuż przy łokciach. Jesteś w pozycji wyjściowej.

Następnie stopniowo i ostrożnie podnoś sztangę w kierunku górnej części klatki piersiowej, izolując bicepsy podczas ściskania mięśni. Pozostań w tej pozycji przez jeden raz i powtórz.

Z drugiej strony, rozciąganie tricepsa za pomocą drążków SE to rutyny fitness to programy izolacyjne, które celują w triceps poprzez konsekwentne zginanie łokcia z oporem. Przedłużenia tricepsa nad głową są świetne dla początkujących, zanim się przeniosą i zmienią w zależności od wolnych ciężarów kruszarek czaszki.

Aby wykonać ćwiczenie ostrożnie, nie doznając kontuzji i maksymalizując wyniki, utrzymuj łokcie stabilnie przez cały trening, aby upewnić się, że trening w izolacji działa dla Ciebie. Aby uczynić to najbardziej efektywnym z ćwiczeń, musisz utrzymać postawę przez liczenie, gdy ramiona są całkowicie wyprostowane. Wyciskanie barków jest również skuteczne w tricepsach, więc upewnij się, że nie przeciążasz tej grupy mięśni treningami jeden po drugim. Po tych drążkach zabierzemy Cię do zastosowań wielofunkcyjnych maszyn na siłowni.

Maszyny wielofunkcyjne

Urządzenia gimnastyczne w kategorii wielofunkcyjne są idealne zarówno do treningu indywidualnego, jak i grupowego, oferując różnorodność treningu i pozwalając w krótkim czasie zbudować zarówno siłę mięśniową, jak i sercowo-naczyniową.

Dzięki innowacyjnym projektom ten sprzęt do ćwiczeń może zmienić sposób wykonywania ćwiczeń i zmaksymalizować wyniki treningowe. Najpopularniejszym wielofunkcyjnym sprzętem do ćwiczeń jest drążek i podnoszenie nóg, wisząca lina TRX oraz worek z piaskiem.

Maszyny do prasowania klatki piersiowej

Last but not least, prasy do klatki piersiowej. Korzyści zdrowotne płynące ze sprzętu są różne, od lepszego poznania i poprawy zdrowia kości. Jednak główną zaletą jest rozwijanie siły górnej części ciała.

Ćwiczenia, które możesz wykonać na maszynie do wyciskania klatki piersiowej, to skrzyżowanie kabli, pokład do klatki piersiowej i dipy. Ćwiczenia z wyciskaniem na klatkę piersiową będą działać na rozwój Twojej siły, a także tkanki mięśniowej. Działa na mięśnie piersiowe, naramienne, zębate przednie, bicepsy i triceps.

Wzmacnianie siły i siły ciała jest praktyczne dla osób wykonujących codzienną pracę, taką jak pchanie wózków, wózków sklepowych i drzwi o dużej wytrzymałości. Sportowcy, którzy regularnie korzystają z maszyny do wyciskania klatki piersiowej, mogą zabrać ją na mecze baseballu, tenisa i pływania.

Ćwiczenia te są również idealne dla osób, które chcą zyskać mięśnie przy jednoczesnej utracie wagi. Pomaga spalać kalorie nawet podczas odpoczynku, dzięki czemu wyglądasz lepiej i czujesz się młodziej, a tym samym zwiększa Twoją pewność siebie.

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się tym ważnym maszynom do ćwiczeń i ich zastosowaniom, zobaczmy w poradniku, jak prawidłowo je mieć podczas treningu.

Jak korzystać ze sprzętu

Poruszanie się w mnóstwie sprzętu dostępnego do użytku na siłowni może być wręcz przytłaczające, a jednocześnie może być onieśmielające i mylące. Są historie osób ćwiczących na siłowni, które błędnie stosują trening na jednym sprzęcie przeznaczonym do drugiego, myśląc, że jest to precyzyjne.

Istnieją przewodniki, które dostawcy sprzętu do ćwiczeń mogą dołączyć do pakietu, ale nadal najlepiej jest skonsultować się z trenerem lub zapoznać się z takimi zasobami.

 • Na początek skonfiguruj maszynę zgodnie z programem treningu. Na przykład ustaw na podstawie wagi, którą możesz obecnie zarządzać. Średnia liczba powtórzeń wynosi od 10 do 12 powtórzeń w każdym rzędzie, przy czym ostatnie dwa powtórzenia powinny umożliwić Ci dokładne wykonanie treningu. Raz po raz, dzień po dniu, musisz być w stanie zwiększyć podnoszony ciężar.
 • Zalecane są trwałe i stabilne ruchy. Wykorzystaj swój rozpęd, jednocześnie upewniając się, że kontrolujesz podnoszenie. Nie zatrzymuj się ani nie ruszaj w kierunku kolejnego treningu, jeśli nie możesz wykonać zamierzonej liczby powtórzeń. Spróbuj dostosować ciężarki do lżejszego bloku.
 • Każda faza powinna trwać około dwóch sekund. Wdychaj, wydychaj i oddychaj podczas podnoszenia. Wydychaj podczas podnoszenia i wdech, gdy zapinasz pasy do następnego podnoszenia. Zdasz sobie sprawę, jak ważne jest oddychanie podczas treningu siłowego.
 • Unikaj uderzania ciężarków innymi częściami maszyny. Jeśli usłyszysz głośny dźwięk walenia pod koniec powtórzenia, możesz nie ćwiczyć dokładnie. Rozwiąż problemy i sprawdź, czy regulacja jest prawidłowa z maszyną. Przed przejściem do przodu wyreguluj sprzęt. Są też chwile, kiedy podnosisz bardzo szybko lub podnosisz cięższy ciężar niż to, co powinieneś mieć w tej chwili.
 • Zacznij od treningu złożonego, a następnie przejdź do ćwiczeń izolacyjnych. Te pierwsze to ćwiczenia, które działają jednocześnie na różne grupy mięśni. Składają się z wyciskania na klatkę piersiową, wspomaganego podciągania, bocznego podciągania i wyciskania nóg.
 • Twoje izolowane ćwiczenia dotyczą prostowania nóg, bicepsów i tricepsów oraz zginania nóg.

Sprzęt dla początkujących i seniorów

Sposób, w jaki początkujący zanurzają się w programie fitness, różni się od tego, w jaki robią to seniorzy. W procesie produkcyjnym twórcy tego sprzętu zapewnili, że można je dostosować i dostosować w zależności od wymagań dotyczących zdrowia i sprawności fizycznej.

Osoby, które po raz pierwszy biorą udział w tym rygorystycznym szkoleniu, muszą robić rzeczy krok po kroku. Prawdą jest, że naśladowanie innych osób na siłowni, które już niosą większe ciężary, może być kuszące.

Nie bądź jednak niezadowolony, jeśli jesteś na początku najlżejszymi maszynami. Osoby, które widzisz w swoim klubie fitness, mogły już zainwestować czas i teraz odliczają lata treningu. Kiedy będziesz konsekwentny, pewnego dnia będziesz mógł również wykonywać ich treningi. Zawsze konsultuj się ze swoim trenerem fitness.

Dla seniorów centralnym punktem jest zawsze łatwość treningu. Osoby z tej grupy wiekowej mogą już cierpieć na schorzenia, które mogą utrudniać im wykonywanie określonych treningów. Ich programy muszą być zaprojektowane zgodnie z ich problemami zdrowotnymi.

Na przykład weźmy seniora, który uczęszcza na siłownię, ale ma trudności z utrzymaniem TRX i treningów o wysokiej interwałach, w przeciwieństwie do młodszych ludzi w okolicy. Osoby w tym wieku powinny znaleźć odpowiedni zakres ćwiczeń dostosowany do ich potrzeb.

Początkujący

Jeśli jesteś nowy na siłowni, możesz skorzystać z dowolnego z tych urządzeń:

 • Lat rozwijany pasek
 • Maszyna do prasowania nóg
 • Wioślarz
 • Maszyna do prasowania klatki piersiowej
 • Kabel na biceps
 • Kierownik schodów
 • Podnoszenie nóg wiszących
 • Eliptyczny
 • Trener łuku
 • Bieżnia

Senior

Idealnie zaprojektowane z myślą o ich zdrowiu, są to urządzenia przeznaczone do siłowni dla seniorów:

 • Maszyna do ściągania na wysokość
 • Piłka stabilności
 • Eliptyczny
 • Wagi nadgarstków
 • Mata do jogi
 • Wioślarz
 • Poziomy rower treningowy

Najlepsze marki do użycia

Zanim zaczniesz korzystać z tego sprzętu i cieszyć się korzyściami zdrowotnymi, które przedstawiliśmy wcześniej, Twoja siłownia musi mieć je w swoim obszarze. Są dostawcy i sprzedawcy tych maszyn do ćwiczeń, których można znaleźć w okolicy. Są to zarówno renomowane marki, jak i mniej znane marki, ale niedrogi sprzęt dla Twoich potrzeb. Oto zestawienie naszych najlepszych typów.

Najważniejsze

Uważany za jednego z najlepszych producentów sprzętu do ćwiczeń na świecie, Paramount istnieje w branży od ponad sześciu dekad od momentu założenia w 1954 roku. Jest znany pod tą marką wśród swoich klientów, menedżerów siłowni i klubów fitness operatorów.

Przeglądając i przeglądając swoje portfolio, wyróżniają się również dostarczaniem różnorodnego sprzętu, od sprzętu rowerowego do użytku w pomieszczeniach po bieżnie. Firma Paramount brała udział w kilku przedsięwzięciach biznesowych, przejęciach i inwestycjach. W 2015 roku firma Genuine Wellness przejęła firmę Paramount i obecnie jest jedną z submarek True Fitness.

Sunsaj

Trzecią najlepszą marką z kolekcji jest Sunsai, projektant spersonalizowanego sprzętu do fitnessu i siłowni, który został trwale przetestowany i stworzony przez najlepszych inżynierów na całym świecie. Sprzęt ten jest sprawdzony i przetestowany, ponieważ jest używany przez entuzjastów fitnessu, sportowców i profesjonalnych kulturystów.

Większość ich klientów i produkcja sprzętu znajduje się również w Indiach; jednak marka jest lepsza i zaufana przez kilku właścicieli siłowni na całym świecie.

SZYCIE

Znana marka dostarczająca sprzęt do siłowni, SEWIM wspiera urozmaicenie każdego treningu. Od ławek po wielofunkcyjny sprzęt treningowy, może to być kolejna największa marka na świecie.

Jest dość młoda i została założona dopiero w 1993 roku, a jej flagowymi liniami produktów są kulturystyka i rehabilitacja projektowa. W katalogu znajduje się sprzęt oferowany do wykorzystania w młodzieżowych salach gimnastycznych, siłowniach, salach treningowych, salach rehabilitacyjnych i nie tylko dla różnych dziedzin społeczeństwa.

Od momentu powstania, z kilkuletnim przepływem pracy, marka zdobyła duże doświadczenie w produkcji urządzeń wykonanych z trwałych surowców. Najnowszym produktem jest regulowany zestaw siłowników hydraulicznych FORMA.

Wniosek

Podsumowując, jakość, trwałość, cena i zastosowania tych urządzeń do ćwiczeń są ważnymi względami. Nie znając szczegółów tych maszyn do ćwiczeń i ich zastosowań, możesz popełnić błąd w treningu, co wpłynie na twoją ogólną formę.

Dlaczego ważne jest, aby przeczytać materiały takie jak ten omawiające zastosowania tych maszyn do ćwiczeń? Po prostu dlatego, że są one kluczowe dla osiągnięcia Twoich celów zdrowotnych. Nie powinno być czasu do stracenia, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz właściwą formę za każdym razem, gdy używasz tego sprzętu.

Uświadomienie sobie tych maszyn i tego, co robią, doprowadzi do lepszych treningów. Dla młodszych osób dostępny jest odpowiedni sprzęt treningowy, a te są najlepsze dla seniorów. A jeśli jesteś właścicielem siłowni, wybór odpowiedniego sprzętu wiąże się z wyborem odpowiednich opcji. W poszukiwaniu najlepszych marek należy zachować równowagę między jakością a ceną.

Upewnienie się, że forma jest odpowiednia podczas treningu, jest tak samo ważne, jak utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia. Nawet jeśli będziesz się starał, być może wykonując wyciskanie na klatkę piersiową ze sprzętem ławkowym, ale bez odpowiedniej formy, nie osiągniesz pożądanych rezultatów. Zwróć uwagę, że maksymalizacja treningu pozwoli Ci osiągnąć cele zdrowotne we właściwej harmonii.