Jakie są magiczne właściwości bazylii?

Magiczne właściwości bazylii są zróżnicowane, od kulinarnych po zdrowotne. Bazylia może stymulować i łagodzić żołądek przy skurczach, niestrawności, wzdęciach lub gazach. Aromatyczne działanie zioła leczy również nieświeży oddech, a sok z liści może przyspieszyć leczenie ukąszeń owadów, użądleń i nie tylko.

Bazylia to aromatyczne zielone zioło charakteryzujące się swoimi liściastymi atrybutami, pochodzące z kontynentów Afryki i Azji. Bazylia należy do gatunku mięty i występuje na całym świecie w kilku odmianach. Jest bardzo popularny w kuchni, ponieważ służy do przyprawiania przepisów. Możesz jednak również stosować tę aromatyczną bazylię do suplementów i herbat, aby uzyskać dodatkowe korzyści zdrowotne.

Jakie są magiczne właściwości bazylii?

Liście bazylii to doskonały środek wspomagający skórę, który służy do ochrony przed owadami. Z drugiej strony, w przeciwieństwie do słodkiej bazylii, masz również świętą bazylię, która wspomaga równowagę cukrów w organizmie, co jest korzystną korzyścią zdrowotną dla osób z cukrzycą. Co więcej, jest również stosowany w leczeniu zapalenia oskrzeli, kaszlu, wysokiego poziomu cholesterolu i innych.

W dzisiejszym poście dowiesz się o odmianach, procesie zbioru, magicznych właściwościach i właściwościach leczniczych bazylii, a na boku dowiesz się o jej historii. Cieszymy się, że jesteś na tym blogu.

Odmiany 

Czytałeś o słodkiej bazylii i świętej bazylii, dwóch odmianach tego zioła. Ale na liście jest więcej rzeczy, o których chciałbyś wiedzieć.

Słodka bazylia

Najczęściej uprawiana bazylia, wydaje się być najpopularniejszą odmianą, używaną w kilku włoskich przepisach.

Krzew lub bazylia grecka

Z drugiej strony bazylia grecka, zwana inaczej bazylią Bush, wyróżnia się silnym aromatem, a jednocześnie łagodnym smakiem. Jest to najczęściej polecany zamiennik słodkiej bazylii. Odmiany greckie znane są z tego, że wytwarzają zwarty krzew o małych liściach, który dobrze rośnie w doniczce.

Tajska bazylia

Bardziej kojarzona z potrawami Azji Południowo-Wschodniej, szczególnie tajską, ta odmiana bazylii charakteryzuje się smakiem anyżu i lukrecji.

Bazylia cynamonowa 

Z Azji odmiany bazylii występują w Ameryce Łacińskiej, zwłaszcza w Meksyku. Bazylia cynamonowa ma właściwości i aromat zbliżone do cynamonu. Najlepiej smakuje w smażonych warzywach, pikantnych daniach i przepisach z warzywami strączkowymi.

Sałata bazylia 

Tymczasem bazylia sałatowa znana jest z tego, że ma duże, miękkie i pomarszczone liście, nie zdradzając charakterystycznego smaku bazylii przypominającej lukrecję. Sałata bazylia jest używana do sałatek polanych oliwą z oliwek i pomidorami w kuchni.

Historia

Z tymi odmianami, zanim przejdziesz do magicznych właściwości bazylii w tym artykule, możesz wywnioskować, w jaki sposób bazylia występuje w różnych częściach świata.

Obecność Azji w bazylii może dać wyobrażenie o historii tego zioła. Znany przez wielu jako bazylia tajska lub słodka bazylia, jest częścią gatunku i rodziny ziół, w tym szałwii, lawendy i rozmarynu, znanych składników w kuchni.

Początki bazylii sięgają Indii, ale uważa się, że jest uprawiana od ponad 5000 lat i rozprzestrzeniła się na cały świat. Początki mogą być nawet dalej na wschód od Indii, a starożytne zapisy historyczne z 800 r. n.e. sugerują, że bazylia była wykorzystywana w chińskim regionie Hunan. Następnie zioło rozprzestrzeniło się na zachód, gdzie jest uprawiane w pomieszczeniach iw chłodniejszym klimacie.

W starożytnej cywilizacji egipskiej bazylia była używana do przechowywania zmarłych, ponieważ badania grobowców wykazały, że w środku znajdują się składniki bazylii. W Grecji, być może ze względu na te zastosowania, zioło jest symbolem żałoby po zmarłych. Termin „basilikon phuton” to po grecku „wspaniały” lub „królewski”.

Poza tym, że jest używana w medycynie indyjskiej, bazylia w tradycjach żydowskich ma głębokie znaczenie symboliczne i kulturowe. W ich folklorze zioło jest dobrym źródłem składników odżywczych na post. W Portugalii bazylia może być podana twojemu kochankowi lub bliskiej osobie podczas uroczystości religijnych.

Propagacja

Zanim przejdziemy do magicznych właściwości bazylii, warto najpierw przyjrzeć się rozmnażaniu tej rośliny. Istnieją trzy główne podejścia lub kroki: oddzielenie roślin od sklepów spożywczych, sadzonki i wysiew nasion. Zacznijmy uczyć się od pierwszego.

Podział zakładu

Na początek będziesz potrzebować rośliny z supermarketu, mieszanki doniczkowej na bazie gleby, nożyczek, doniczek z otworami odwadniającymi i spodków.

Najpierw będziesz musiał stopniowo wyjmować roślinę z jej pierwotnego miejsca i umieścić ją na czystym stole lub powierzchni. Palcami należy podważyć bryłę korzeniową na dwie połowy. Podziel je jeszcze raz, odcinając słabsze pędy, aby otrzymać dwa różne kępy z trzema do czterech liściastych pędów na każdą kępę.

Następnie musisz być w stanie posadzić każdą kępę w odpowiednich pojemnikach ze świeżą ziemią do doniczek, którą można podlewać letnią wodą. Jak zapewne wiesz, bazylia woli być ciepła i wilgotna, więc podlewanie jej każdego dnia w odstępach jednego do dwóch cali tygodniowo pozwoli lepiej je rozmnażać. Propagacja jest ważna, aby zapewnić Ci masową produkcję.

Możesz teraz wylewać wodę na glebę, unikając liści, aby zapobiec problemom związanym z grzybami. Wylej płyn, który wycieka przez miskę odpływową po każdym podlewaniu. Roślina dostaje wtedy to, czego potrzebuje, pozostawiając resztę do kanalizacji i pamiętaj, że rośliny nie mogą siedzieć na podmokłej glebie.

Na koniec umieść doniczkę pod słońcem tuż przy parapecie swojego mieszkania lub jednostki mieszkalnej.

Cięcie rośliny

Na tym etapie rozmnażania będziesz potrzebować bazylii, świeżej wody w szklance i opcjonalnie sproszkowanego hormonu ukorzeniającego.

Zacznij od przycięcia listków bazylii o dwa cale od stopnia, ale upewnij się, że odcinasz je od podstawy. Następnie umieść przycięte kawałki w przezroczystym szkle z wodą słodką i znajdź miejsce na parapecie, w którym będzie więcej światła słonecznego.

Możesz zanurzyć dolną część łodygi bazylii w wodzie, a następnie przetoczyć ją w kierunku niewielkiej ilości opcjonalnego składnika, jeśli chcesz. Należy jednak upewnić się, że ilość nałożonego pudru nie jest przesadzona, pamiętając o oklepaniu końcówki cięcia, aby usunąć ewentualne nadmiary. Tak proste.

Sianie nasion

Teraz przechodzimy do części, w której zasiejesz ziarno. Jeśli chcesz rozpocząć kiełkowanie rośliny, możesz namoczyć ją przez noc w czwartej szklance wody w letniej temperaturze. Zacznij wysiewać jedno lub dwa nasiona z każdej doniczki, pokrywając je czwartym calem ziemi.

Gdy nasiona wykiełkują lub rośliny przejdą proces, możesz je rozrzedzić lub przenieść do różnych doniczek. Jak zasadziłeś te nasiona, podlej bazylię. Są miłośnicy sadzenia, którzy używali dziecięcych zabawek do kąpieli, które mają ładne zraszacze do równomiernego podlewania. W związku z tym nie przekroczysz ilości wody.

Zwróć uwagę, że bazylia nie wymaga światła, aby zacząć kiełkować. Potrzebuje ciepłego światła, które można znaleźć wokół. Właściciele domów mogą również owijać folią górną część rośliny, utrzymując w ten sposób wilgotną i ciepłą glebę, podobnie jak w przypadku innych etapów propagacji.

Zwróć uwagę, że musisz usunąć osłonkę, gdy nasiona zaczną kiełkować. Kiełkowanie trwa dwa tygodnie, a po zakończeniu sadzonkom należy zapewnić co najmniej sześć godzin światła słonecznego lub oświetlenia każdego dnia.

Jak zbiera się i przechowuje bazylię

Dwa najciekawsze procesy, które sprawią, że docenisz magiczne właściwości bazylii, a nawet bardziej, to sposób jej zbierania i przechowywania.

Zbieranie bazylii

Bazylia, z której robi się dobrą sałatkę, jest dobrze i perfekcyjnie zbierana. Mówi się, że idealny czas na zbieranie ziół jest wtedy, gdy wyrosło już kilka liści i w tej chwili nie zaczęło jeszcze kwitnąć.   

 • Jeśli bazylia zaczęła rosnąć kwiaty, nie martw się, ponieważ nadal możesz zbierać te liście po kwitnieniu tych roślin, ponieważ możesz nie uzyskać tak dużych zbiorów.
 • Aby rozpocząć zbieranie tych liści, możesz uszczypnąć każdy liść, aby zająć się pleśnią. Te pleśnie mogą stwarzać problemy podczas zbiorów, więc warto sobie z nimi radzić na wczesnym etapie.
 • Następnie musisz sprawdzić każdy liść, który zbierasz, odrzucając te, które wykazują oznaki problemów lub liście, które wkrótce zmienią się w brązowe lub żółte.

Przechowywanie bazylii

Nawet jeśli rozmnożyłeś lub zebrałeś liście bazylii, ale bez odpowiedniego przechowywania, możesz nie być w stanie uświadomić sobie magicznych właściwości bazylii.

 • Przechowuj je w lodówce, upewniając się, że są całkowicie suche, zanim będziesz musiał przechowywać liście bazylii
 • Pamiętaj, że mokre liście mogą brązowieć szybciej, niż się spodziewasz, więc możesz użyć tarczy do sałatek, aby obrócić te liście przed przechowywaniem ich w lodówce.
 • Pozwól im pozostać w lodówce przez kilka dni i użyj pojemnika na zioła, aby przechowywać te świeże liście w środku.
 • Flashowanie zamraża każdy z liści na blasze na 20 minut przed umieszczeniem ich bezpośrednio w torbie zamrażarki, aby uniknąć ich sklejania się.
 • Jeśli chcesz zrobić lizaki bazyliowe, możesz użyć tac do zamrażania ziół lub mniejszych tac na kostki lodu do zamrażania i przechowywania.

Magiczne właściwości bazylii

Dyskusje, które przeczytałeś powyżej, pomogą ci wzmocnić sposób, w jaki możesz zmaksymalizować magiczne właściwości bazylii. Ale jakie mogą być te właściwości? Przyjrzyjmy się każdemu z tych szczegółów, aby się dowiedzieć.

Idealny do trawienia

Zioło może wzmacniać i wzmacniać układ pokarmowy, a także układ nerwowy, dzięki czemu jest zalecanym lekiem na bóle głowy, bezsenność i problemy z przewodem pokarmowym. Ma silną zdolność do pomagania w utrzymaniu odpowiedniego poziomu pH w organizmie.

Potężny przeciwutleniacz  

Zwalczanie raka jest jedną z największych zalet bazylii nad innymi ziołami. Zawiera przeciwutleniacze z kategorii rozpuszczalnych w wodzie flawonoidów. Składniki te mogą wzmacniać odporność, chronić strukturę komórek i opóźniać oznaki starzenia się skóry.

Idealne do pielęgnacji skóry

To prowadzi nas do kolejnej jego magicznej właściwości, wspaniałego produktu do pielęgnacji skóry. Decydując się na naturalność, jeśli chodzi o pielęgnację skóry, unikniesz złych skutków szkodliwych składników znajdujących się w produktach do pielęgnacji skóry. Bazylia jest najlepsza do usuwania zanieczyszczeń skóry, usuwania brudu i unikania zatykania porów.

Zarządzanie cukrzycą 

Ta choroba, cukrzyca, jest jedną z głównych przyczyn zgonów wśród osób. Posiadanie zapasu bazylii w kuchni, który jest łatwo dostępny w diecie, pomoże Ci zapobiec skutkom cukrzycy lub całkowicie zapobiec ryzyku. Ponieważ zioło ma bardzo niski ładunek glikemiczny, bazylia pomaga regulować poziom cholesterolu, co pozwala jeszcze lepiej radzić sobie z cukrzycą.

Atrybuty lecznicze bazylii: gospodarstwo domowe, kulinaria i Sadzenie towarzyszące

Bazylia jest idealnym towarzyszem w kuchni, ponieważ nie tylko produkujesz najsmaczniejsze posiłki dla swojej rodziny, ale także otrzymujesz zdrowy składnik.

Wśród przepisów, które możesz zrobić z bazylią, są:

 • Limonkowe ciasto bazyliowe
 • Lasagna szpinakowo-bazyliowa
 • Bazylia i amp; Rzut Pomidorami z Rodziny
 • Pesto i nie tylko

Zastosowań bazylii w gospodarstwie domowym jest wiele. Jeśli chcesz użyć bazylii w kuchni, postępuj zgodnie z wytycznymi.

Użyj bieżącej wody i osusz bazylię podczas płukania. Liście są najlepszym składnikiem pizzy lub ozdobą dań. Wyrzuć szypułki i szypułki, ponieważ mają gorzki smak, ale mniejsze szypułki można stosować w różnych przepisach. Usuń duże żyły, zamieniając bazylię w sos.

Aby uzyskać intensywność smaków, dodaj świeżą bazylię pod koniec gotowania. Ważne jest, aby pamiętać, że długotrwałe ogrzewanie może spowodować rozpad olejków lotnych z ziela. Suszona bazylia musi być przetwarzana od razu na początku gotowania.

Uprawa bazylii z Krostrade.com

Krostrade dostarcza szklarnie dla zapalonych hodowców bazylii. Dzięki szerokiej gamie rynków firmy w Ameryce Północnej i Europie, jako klient nie musisz się martwić brakiem produktów z magazynu. Kupuj już dziś i zdobądź pożądane produkty.

Szklarnie zapewnią idealne środowisko do dobrego wzrostu tych roślin bazylii. Ten dostawca różnego sprzętu dla gospodarstw domowych i firm posiada w katalogu zestaw szklarni do wyboru. Magiczne właściwości bazylii z Krostrade masz na wyciągnięcie ręki. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.krostrade.com.