Jaka jest wielkość porcji jagód dziennie

Pozwól odkryć korzyści zdrowotne wynikające z borówek, bogatych w składniki odżywcze i smacznych owoców uprawianych komercyjnie w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Zanim zaplanujesz codzienne przyjmowanie jagód, powinieneś poznać prawidłową wielkość porcji jagód dziennie. Przeczytaj więc ten artykuł aż do ostatniej linijki, aby uzyskać dokładne informacje na temat wartości odżywczych, wielkości porcji dla dorosłych i dzieci oraz innych niezbędnych szczegółów tego doskonałego pożywienia, borówki.

Co to są jagody

Jagody to wieloletnie rośliny kwitnące wraz z niebieskimi lub fioletowymi jagodami. Ta kategoria jagód znajduje się w sekcji Cyanococcus w ramach rodzaju Vaccinium. Te jagody są bliższe żurawinie, borówce i borówce. Jagody mają średnicę około 0,2 do 0,6 cala lub 506 mm.

Jaka jest wielkość porcji jagód dziennie

Te niskokaloryczne zdrowe owoce, znane jako jagody, pomagają utrzymać poziom cukru we krwi oraz poprawiają zdrowie serca i mózgu. W smaku owoce te są zachwycające i słodkie. Istnieją jednak różne rodzaje jagód. W zależności od odmiany wielkość i kolor owocu również się nieznacznie różnią. Chociaż świeże owoce borówki można jeszcze jeść, ludzie mogą przyjmować je w postaci soku lub mrożone. Można go przyjmować w postaci dżemów, galaretek, wraz z wypiekiem lub jako dodatek smakowy.

Borówka amerykańska i borówka amerykańska to powszechne odmiany. Borówka amerykańska jest szeroko uprawiana w Kanadzie i USA.

Wartości odżywcze

Małe, okrągłe i niebieskie lub fioletowe jagody należą do zdrowej rodziny owoców, która ma niską kaloryczność i tłuszcz, ale przyzwoitą ilość błonnika.

Kalorie jagód

Na 100 gramów (3,5 uncji) porcji borówek dostarczamy 240kJ (57 Kcal). Możesz więc codziennie przyjmować jagody, aby poprawić swoje zdrowie na różne sposoby, nie zwiększając masy ciała. Z drugiej strony, ze względu na bogactwo mikroelementów, jagody mogą regularnie dostarczać Ci niezbędnych witamin i minerałów. Zapoznaj się z innymi wartościami odżywczymi surowych jagód w 100-gramowej porcji.

Węglowodany: 14,5 grama

Białko: 0,7 grama

Tłuszcz: 0,3 grama

Błonnik: 2,4 grama

Woda: 84%

Cukier 10 gramów

Węglowodany

Oprócz 84% zawartości wody, jagody zawierają 14% węglowodanów. Węglowodany zawarte w jagodach są dostępne w postaci glukozy i fruktozy, co jest również bezpieczniejsze dla osób cierpiących na poziom cukru we krwi. Tak więc, jeśli masz cukrzycę, ale chcesz włączyć zdrowe owoce do swojej codziennej diety, możesz łatwo włączyć jagody. Łatwo przyswajalna jakość składników odżywczych borówki amerykańskiej daje jej szczególne miejsce na liście owoców. Od odmładzania zdrowia po ochronę organizmu przed chorobami, codzienne spożywanie jagód może być dla Ciebie świetną opcją.

Błonnik pokarmowy

Kolejną ważną, zdrową częścią borówki jest błonnik pokarmowy, który pomaga chronić przed różnymi chorobami. Widać, że około 16% węglowodanów występuje w postaci błonnika. Dlatego włączenie jagód do codziennej diety może pomóc w przyjmowaniu niezbędnego błonnika. Wzmocni Twój system metaboliczny, pomoże zachować lepsze zdrowie i niestrudzenie wykonywać codzienne czynności. Dodając jagody do swojej sałatki lub owoców, możesz zyskać ogromną przewagę w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Witaminy

Witaminy są niezbędne do zdrowego życia. Kiedy witaminy pochodzą z naturalnego źródła, stają się dla nas cenniejsze. Witaminy takie jak A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K itp. Są dostępne w jagodach. Poza tym jest naturalnym źródłem minerałów, takich jak wapń, żelazo, mangan, fosfor, potas, sód, cynk i woda. Kiedy źródła witamin i niezbędnych minerałów są niższe w wielu owocach, jagody są bogate w witaminy i wiele niezbędnych minerałów. Więc to Ty decydujesz, czy dodać jagody do swojej listy owoców do codziennego spożycia.

Ile jagód w filiżance

Teraz chcesz wiedzieć, ile jagód znajduje się w filiżance, abyś mógł spożywać je w odpowiedniej ilości, zdrowej do codziennego spożywania. Chociaż dietetycy nie sugerują przejadania się borówkami, zgodnie z ich sugestiami, lepiej jest już jeść borówki w codziennej diecie. Pozwól odkryć liczby, gramy i uncje jagód, jeśli chodzi o różne ilości w filiżance. Ta wiedza pomogłaby Ci codziennie jeść jagody bez przekraczania limitów i zachować zdrowie dzięki pozyskiwaniu składników odżywczych z tego pożywienia.

Kubek Ilość w gramach Ilość w uncjach (oz)

¾ kubek 75 g 2,6 uncji

7/8 filiżanki 90 g 3,1 uncji

1 szklanka 100 g 3,5 oz

2 filiżanki 200 g 7,1 uncji

Od 65 do 70 świeżych jagód znajduje się w 1 filiżance, co daje 100 gramów.

Czy mrożone jagody są dla Ciebie dobre

Czy warto wziąć mrożone jagody? To jest pytanie za milion dolarów dla ludzi zainteresowanych włączeniem tego słodkiego owocu do swojej codziennej diety. Jak już wiesz, włączenie borówek zwiększa Twoją dietę, ponieważ zawiera niskokaloryczne i tłuste produkty oraz zapewnia wysoką zawartość błonnika i przeciwutleniaczy, więc możesz być podekscytowany, aby ujawnić odpowiedź na powyższe pytanie. Pozwól, aby było to dla ciebie jasne, znając informacje znalezione w badaniach.

Co wyniki badań mówią o mrożonych jagodach

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym w Dakocie Południowej pokazują, że mrożone jagody mogą zawierać dużo przeciwutleniaczy, dzięki czemu mogą być zdrowsze niż świeże jagody. Mrożone jagody stają się silniejsze w pobudzaniu ludzkiego ciała. Dlatego, jeśli codziennie będziesz jadł mrożone jagody, uzyskasz wyższe korzyści, co również jest Twoim celem.

To, co sprawia, że ​​borówki są niebieskie, antocyjany i właściwości przeciwutleniające, znajduje się w części skórnej jagód. Po zamrożeniu część skórki jagód tworzy kryształki lodu i staje się łatwiejsza do wchłonięcia przez nasz organizm. Jak wynika z badań, pakowane borówki są często zamrażane zaraz po zapakowaniu. Dlatego zapakowane jagody są również zdrowsze dla naszego organizmu. Z drugiej strony, dzięki dostarczaniu borówek pakowanych przez agencje handlowe, borówki są nadal dostępne na rynku.

Ile jagód powinienem zjeść

Według najnowszych badań stwierdzono, że codzienne spożywanie filiżanki borówek zmniejsza ryzyko chorób serca. Regularne spożywanie borówek jest dobrym wyborem dla poprawy zdrowia układu krążenia. Jak twierdzą naukowcy z University of East Anglia i koledzy z Harvardu, jedliśmy filiżankę jagód, które mogą poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego i mogą być odporne na wiele chorób związanych z tym ważnym organem naszego ciała, sercem.

Pomaga w utrzymaniu zdrowego układu sercowo-naczyniowego

Gdy jagody zostaną dodane do codziennej diety w odpowiednich ilościach i zostaną wprowadzone niezbędne zmiany w stylu życia, prowadzenie zdrowego trybu życia staje się prostsze. Gdyby chorzy na cukrzycę typu 2 jedli jagody, byliby w stanie utrzymać zdrowy poziom cukru we krwi ze względu na dostępność w jagodach związku zwanego antocyjanami.

Korzyści z jagód dla skóry

Korzyści kosmetyczne owoców jagodowych nie są nieznane. W tym miejscu poznaj zalety jagód dla skóry. Jak wspomniano wcześniej, borówka jest popularna jako pożywienie, które zawiera naturalne składniki odżywcze, które są pomocne dla zdrowia człowieka. Skóra to największy organ naszego ciała. Dlatego nie tylko dla urody, ale także dla pielęgnacji skóry, będziesz szukać mądrego rozwiązania. Blueberry oferuje to rozwiązanie bardzo dobrze.

Naturalne właściwości przeciwstarzeniowe

Chcesz uzyskać promienną skórę? Czy Twoja skóra szybciej się starzeje?

Jagody „nadziewane” witaminami i bogatymi przeciwutleniaczami mogą zaoferować wspaniałe związki, które odżywiają i naturalnie pielęgnują skórę. Jak wiesz, wolne rodniki spowodowane ekspozycją na słońce mogą radykalnie zmienić twoją skórę. Z biegiem czasu możesz wyglądać na starszego niż w rzeczywistości. Jeśli więc zamierzasz zapobiegać starzeniu się skóry, możesz regularnie przyjmować borówki w odpowiedniej ilości.

Jagody zawierają dużo cynku, żelaza i innych niezbędnych minerałów poprawiających jakość skóry. Dlatego będziesz mieć wystarczająco dużo okazji, aby wzmocnić swoją skórę, jedząc codziennie jagody.

Odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania:

Ile jagód powinienem jeść dziennie?

Kubek jagód, które możesz jeść codziennie. Zgodnie z nowymi badaniami zmniejszy to ryzyko chorób serca. Badania mówią, że zjedzenie filiżanki jagód lub nawet 150 gramów może wyeliminować do 15 procent chorób układu krążenia.

Jednak jedzenie różnych rodzajów owoców w mniejszych ilościach jest lepszą opcją, aby zachować zdrowie. Zdrowa sałatka może zadziwiająco poprawić twoje zdrowie i uchronić cię przed niepożądanymi zagrożeniami dla zdrowia. W tym świecie, w którym liczba chorych na cukrzycę i choroby serca stale rośnie, eksperci ds. Żywienia zalecają uwzględnienie zdrowych owoców w codziennej diecie.

Czy możesz zjeść zbyt dużo jagód w jeden dzień?

Jeśli to jest twoje pytanie, łatwo założyć, że chcesz mieć jasność co do konsekwencji przejadania się jagód. Możesz być miłośnikiem owoców lub możesz nie chcieć stracić możliwości jedzenia słodkich owoców, takich jak jagody, w znacznej ilości. Wychodząc naprzeciw swoim potrzebom smakowym chętnie zjadasz borówki w większej ilości. Przejadanie się borówkami nie jest wskazane, podobnie jak innych produktów spożywczych. Zgaga, biegunka, refluks lub inne uczucie pieczenia, które możesz odczuwać z tego powodu. Ale jeśli zjesz jagody w odpowiedniej porcji jagód dziennie, uzyskasz wspaniałe korzyści zdrowotne.

Co się dzieje, jeśli codziennie jesz jagody?

Pyszny smak jagód przyciąga każdego. Jak wynika z kilku badań, jeśli codziennie jesz miskę jagód, zmniejszysz ryzyko cukrzycy, chorób serca, otyłości i zwiększysz odporność. Spożywając borówki codziennie przestrzegając wielkości porcji, można uzyskać silniejszy system metaboliczny.

Holistyczna poprawa stanu zdrowia

Oprócz regulowania prawidłowego poziomu cukru we krwi, zapobiegania chorobom serca, borówki przyczyniają się do pobudzenia układu metabolicznego. Codzienne spożywanie jagód może utrzymać poziom trójglicerydów w organizmie. Tak więc, jedząc regularnie jagody we wspomnianej wielkości porcji, możesz cieszyć się lepszym zdrowiem. Jednak, podobnie jak przejadanie się innymi owocami, możesz czuć się nieswojo lub szkodzić zdrowiu poprzez przejadanie się jagodami.

Inne korzyści zdrowotne

Oprócz wyżej wymienionych korzyści zdrowotnych, spożycie jagód może pomóc zmniejszyć nadciśnienie, stany zapalne, dysfunkcje śródbłonka i wysoki poziom cholesterolu. Może również poprawić funkcje mózgu, pamięć i zdolności poznawcze danej osoby. Kiedy infekcje dróg moczowych są powszechne wśród kobiet, jedzenie borówek może być świetną opcją, ponieważ substancje antyadhezyjne z jagód pomagają zapobiegać bakteriom E. coli i powodować ZUM. Jeśli na co dzień wykonujesz forsowne ćwiczenia mięśni, jagody mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie, miejscowe stany zapalne i stres oksydacyjny.

Uprawa borówki amerykańskiej

Borówki są uprawiane, a czasem zbierane z półszerokich lub dzikich krzewów. Jagody są powszechnie uprawiane w Ameryce Północnej, ponieważ klimat sprzyja uprawie tych owoców. W niektórych miejscach borówki rosną w większości naturalnie, ale są uprawiane. Dzika borówka jest powszechnie używana do sprzedaży tych owoców o charakterystycznej tożsamości. Wymagana jest kwaśna gleba, a czasami do pomyślnej uprawy borówki potrzebne jest również dodatkowe nawożenie.

Uprawa borówek i produkcja

W Stanach Zjednoczonych borówki są powszechnie uprawiane, a także w Kanadzie. W innych krajach uprawia się także borówki. Zapoznaj się z poniższą listą, aby zrozumieć regiony, w których borówki rosną bardziej w 2018 roku.

Dźwięki krajów

Stany Zjednoczone 255,050

Kanada 164,205

Peru 94,805

Hiszpania 43,516

Meksyk 40,251

Świat 682 790

Komercyjne korzyści z uprawy borówek w szklarniach

Jeśli chcesz wyhodować wartościowe owoce, takie jak borówki, planujesz uzyskać najlepsze środowisko, aby osiągnąć maksymalny zysk, kończąc proces uprawy z większą ilością owoców. W tym przypadku komercyjni hodowcy borówek preferują wykorzystanie zalet szklarni. Jagody rosną w stosunkowo chłodnym środowisku. Widać, że jagody uprawiane w szklarniach, które zapewniają idealne środowisko, dają więcej owoców niż inne miejsca w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.