Jak używać buraków na wypadanie włosów?

Czy wiesz, że możesz wykorzystać buraki na wypadanie włosów? Ten żywy i smaczny korzeń palowy może przywrócić Ci pewność siebie, pomagając w zapobieganiu wypadaniu włosów. Dodatkowo buraki oferują różne korzyści dla włosów, które nie ograniczają się tylko do wypadania włosów.

Nawet po tym, jak odmłodzi włosy do życia, nikt nie odmówi soku z buraków ani pieczonych buraków. Ta korzystna i smaczna uprawa jest również łatwa w uprawie w szklarni. Dobrze rosną w wielu stanach, w tym w Nebrasce i Północnej Dakocie, a ogrodnictwo w pomieszczeniach z wykorzystaniem tunelu poliamidowego umożliwia cieszenie się burakami przez cały rok.

Jak używać buraków na wypadanie włosów?

W jaki sposób buraki są przydatne do wypadania włosów?

Bogaty w składniki odżywcze zapobiegające wypadaniu włosów

Prostym wyjaśnieniem cudów buraków w zapobieganiu wypadaniu włosów jest bogactwo składników odżywczych w tym warzywie. Aby wymienić tylko kilka, buraki są bogate w białko, potas, żelazo, mangan, miedź, fosfor, wapń oraz witaminy B i C. Wszystkie te minerały i witaminy mogą wzmocnić integralność strukturalną pasm włosów, aby zapobiec ich łamaniu i włosom strata.

Ponadto spożywanie buraków i uzyskiwanie tych składników odżywczych może utrzymać zdrowe mieszki włosowe, co jest również niezbędne do wzrostu zdrowych włosów, naprawy uszkodzeń i zapobiegania wypadaniu włosów. Chociaż potrzebne są dalsze badania, aby stwierdzić, że buraki będą przydatne w wypadaniu włosów w leczeniu łysienia, betalaina i karotenoid w burakach są pomocne w przypadku łysienia.

Zapobieganie swędzeniu skóry głowy i łupieżowi

Przeciwutleniacze obecne w burakach pomagają w lepszym ukrwieniu i odżywieniu mieszków włosowych. Karotenoidy mogą nawet pomóc w aktywacji komórek macierzystych mieszków włosowych. Inną potencjalną przyczyną wypadania włosów, którą mogą rozwiązać buraki, jest swędzenie skóry głowy i łupież.

Swędząca skóra głowy może powodować wypadanie włosów, a burak może pomóc, ponieważ jest dobrze znanym naturalnym środkiem przeciwświądowym. Z drugiej strony łupież nie powoduje wypadania włosów, ale podstawowy problem może prowadzić do uszkodzenia mieszków włosowych. Tradycyjna medycyna sprzed wielu lat pokazała buraki jako środek na łupież.

Sposoby korzystania z buraków na wypadanie włosów

Maseczka do włosów z buraków

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania buraków na wypadanie włosów jest zrobienie maski do włosów. Istnieją różne wersje, które możesz znaleźć i możesz użyć soku z buraków lub miąższu. Możesz zmieszać buraki z odrobiną mielonej kawy i użyć jej tak, jak umyjesz włosy szamponem.

Inną wersją maski do włosów z buraków jest gotowanie liści i tworzenie pasty z ekstraktu i jednego buraka. Dodaj hennę w proszku i olej, np. oliwkę lub kokos, aż dobrze się wymieszają. Na pół wilgotne włosy nałożyć i wmasować maskę z buraków od nasady aż po same końce i pozostawić na 30 minut przed myciem łagodnym szamponem.

Pasta do włosów z buraków

Możesz również użyć pasty na skórze głowy, aby złagodzić infekcje. Pozostawienie go na pół godziny może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i podrażnieniu skóry głowy. Jeśli nie możesz zrobić pasty, możesz również użyć soku z buraków, czarnej herbaty i wody różanej.

Buraczana farba do włosów

Produkt do włosów DIY, z którego znane są buraki, to naturalny barwnik. Żywy czerwony kolor buraków w soku, sok ze świeżego imbiru i oliwa z oliwek to całkowicie naturalny tymczasowy kolor włosów. Jest to podobne do tego, jak używasz pasty, ale możesz pozostawić ją na godzinę w owiniętych włosach.

Korzyści z buraków dla włosów

Buraki mają wiele zalet dla naszych włosów. Aby uzyskać stosunkowo łatwą uprawę w szklarni, możesz użyć pysznego buraka, aby uzyskać mocne, zdrowe, sprężyste, lśniące i pozbawione łupieżu włosy. To niesamowite, jak popularna farba do majsterkowania może zrobić te rzeczy z włosami.

Jak wspomniano wcześniej, składniki odżywcze zawarte w burakach zapobiegają matowieniu i łamliwości włosów, w tym zwężeniu porów włosów, co zmniejsza ich łamliwość. Ponieważ buraki pomagają również w utrzymaniu zdrowej skóry głowy, szybko uformujesz i zregenerujesz mieszki włosowe bez łupieżu. Wreszcie, użycie barwnika z buraków dodaje włosom blasku, aby wyglądały na bardziej żywe i sprężyste.

Jak naturalnie leczyć wypadanie włosów

Aloes

Aloes to popularna roślina kochająca włosy, którą można uprawiać razem z burakami w szklarni. Może rozwiązać problem wypadania włosów, ponieważ oczyszcza mieszki włosowe. Usunięcie zatkanego sebum pozwoli włosom szybko odrosnąć.

Cytryna

Zarówno sok z cytryny, jak i olejek cytrynowy jako maska ​​lub kuracja przed szamponem mogą pobudzić wzrost włosów. To dobre źródło witaminy C, która jest niezbędna dla pacjentów z wypadaniem włosów. Cytryna jest również przydatna do utrzymania zdrowej skóry głowy, podobnie jak buraki.

Cebula

Czy wiesz, że sok z cebuli może być domowym lekarstwem na wypadanie włosów? Rozpocznij uprawę cebuli w swoim tunelu foliowym, stwórz ekstrakt, który poprawia przepływ krwi do łusek włosów, aby promować wzrost. Badanie wykazało nawet, że sok z cebuli może być stosowany w leczeniu pacjentów z łysieniem.

Wniosek

Używanie buraków do wypadania włosów jest racjonalne, ponieważ żywe zbiory są pełne składników odżywczych, które sprzyjają wzrostowi i utrzymaniu zdrowych i mocnych włosów. To łatwe warzywo do uprawy na swoim podwórku w szklarni, a korzyści, jakie z tego uzyskasz, przewyższają wysiłek, który będziesz emanować. Możesz stworzyć maskę, pastę lub farbę, aby leczyć wypadanie włosów za pomocą buraków.