Jak przechowywać szparagi w zamrażarce?

Ważne jest, aby wiedzieć, jak przechowywać szparagi w zamrażarce, zaczynając od mycia, sortowania, blanszowania i pakowania. Na ostatnich etapach uprawy szparagów rolnicy muszą usunąć włócznie, aby zapobiec inwazji chrząszczy. Dlatego możesz tylko przedłużyć jakość swoich zbiorów, znając odpowiednie techniki przechowywania szparagów.

Podobnie jak w przypadku większości upraw, okres przechowywania szparagów ma kluczowe znaczenie podczas zbioru. W rzeczywistości eksperci zalecają natychmiastowe schłodzenie świeżo zebranych włóczni, aby poprawić ich trwałość. W ten sposób możesz zapewnić sprzedaż szparagów dobrej jakości.

Jak przechowywać szparagi w zamrażarce?

Pamiętaj, że uprawa szparagów nie kończy się po zbiorach. Pomyślny wzrost szparagów musi również zapewnić konsumentom plony wysokiej jakości, więc twoje wysiłki na farmie się opłacają. Ponieważ przedłużona ekspozycja na ciepło pola ma również wpływ na szparagi, odwiedź stronę Krostrade.com w celu uzyskania informacji o rolnictwie tunelowym.

Czy można zamrozić szparagi?

Szparagi można zamrażać, a zamrażanie to rozwiązanie do przechowywania, które zapewnia najdłuższy okres przydatności do spożycia. Jest to szczególnie przydatne dla rolników, którzy zbierają dużo włóczni w sezonie szparagowym. Dzieje się tak dlatego, że mrożone szparagi importowane z innego regionu będą miały nieapetyczną konsystencję.

Zamrożenie lokalnie uprawianych szparagów da ci delikatne i pyszne włócznie. Należy jednak pamiętać, że cieńsze i mniejsze włócznie nie będą później miały takiej samej jakości jak włócznie grube. Szparagi wielkości ołówka dobrze sprawdzą się w zamrażarce.

Najlepszy sposób na zamrożenie szparagów

Przechowywanie szparagów w zamrażarce jest podobne do przechowywania innych warzyw. Umyjesz, sortujesz, blanszujesz i pakujesz włócznie. Blanszowanie to metoda wyparzania lub gotowania potraw na parze przed zanurzeniem ich w lodowatej wodzie lub pod zimną bieżącą wodą.

Czy mogę zamrozić szparagi bez ich blanszowania?

Nie można zamrozić szparagów bez ich blanszowania, ponieważ ten krok ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia utraty jakości. Brak blanszowania szparagów spowoduje pogorszenie koloru, konsystencji i smaku warzyw. Blanszowanie zapewni również usunięcie i zabicie brudu i innych mikroorganizmów na szparagach.

Blanszowanie powoduje zatrzymanie enzymów, które mogą wpływać na ogólną jakość włóczni podczas przechowywania. Spowalnia również utratę składników odżywczych, takich jak witaminy ze szparagów, gdy je zamrażasz. Sukces w blanszowaniu i przechowywaniu szparagów w zamrażarce może zapewnić warzywom okres przydatności do spożycia 5 miesięcy.

Jak przechowywać szparagi w zamrażarce

Najlepszy sposób na zamrożenie szparagów składa się z pięciu etapów. Obejmują one mycie, sortowanie, blanszowanie i pakowanie. Jest to prosty proces, ale ważne jest, aby nie przegapić żadnego. W przypadku blanszowania masz możliwość blanszowania przez gotowanie lub gotowanie na parze.

Krok 1: Pranie

Przed zamrożeniem szparagów należy umyć włócznie. Umieść włócznie pod bieżącą wodą, aż usuniesz cały brud, zwłaszcza na końcach. Jeśli jednak warzywa wymagają więcej czyszczenia, możesz włóczniami włożyć włócznię do dużej miski wypełnionej zimną wodą.

Krok 2: Sortowanie

Po zakończeniu czyszczenia włóczni następnym krokiem jest posortowanie ich na kilka partii. Dzięki temu będą one prawidłowo blanszowane w celu odpowiedniego przechowywania w zamrażarce. Podziel włócznie na małe, średnie i duże włócznie.

Te grupy zostaną zblanszowane razem, ponieważ większe i grubsze włócznie będą blanszować dłużej. Ale jak wyglądają duże włócznie? Jeśli są tego samego rozmiaru, co ołówek i mają ponad pół cala średnicy, możesz uznać te szparagi za duże.

Na koniec odetnij niektóre włócznie, aby były jednolite. Ten krok nie jest konieczny, z wyjątkiem sytuacji, gdy istnieje zauważalna różnica w długości szparagów. Zapamiętaj te partie i odpowiednio je przechowuj.

Krok 3: Blanszowanie

Wcześniejsze posortowanie szparagów da ci znać, jak długo należy blanszować każdy rozmiar. Duże szparagi zajmują 4 minuty, a małe szparagi – połowę. Poświęć jednak trochę czasu, aby usunąć dolne końce, zginając włócznię przed blanszowaniem.

Blanszowanie przez gotowanie

Napełnij garnek wodą i gotuj pół kilo szparagów przez 2 do 5 minut. To jest część, w której pomocne jest segregowanie włóczni według ich rozmiarów. Po upływie tego czasu odsącz zblanszowane szparagi i przełóż włócznie do zimnej wody.

Czas spędzony przez włócznie we wrzącej wodzie będzie taki sam, jak w zimnej wodzie. Włożenie dowolnego produktu spożywczego po blanszowaniu do zimnej wody spowoduje zatrzymanie procesu gotowania. Trzymaj zegar w pobliżu, a następnie osusz włócznie za pomocą durszlaka.

Blanszowanie na parze

Z samego słowa wyparujesz włócznie w parującym koszu. Przykryj i gotuj na parze w zależności od wielkości lub grubości włóczni. Parowanie szparagów może zająć od 3 do 6 minut.

Po zakończeniu przenieś włócznie do zimnej wody. Ponownie zostaw je w zimnej wodzie tak długo, jak długo będą gotowane na parze. Następnie osusz włócznie, aby pozbyć się nadmiaru wody.

Krok 4: Pakowanie

Do pakowania schłodzonych i odsączonych szparagów używaj torebek do zamrażania. Możesz również użyć plastikowych pojemników, o ile w środku nie będzie nadmiaru powietrza. Oznacz daty włóczni na opakowaniu, aby mieć pojęcie o ich trwałości.

Inną techniką, o której warto wspomnieć, jest błyskawiczne zamrożenie zblanszowanych szparagów przed umieszczeniem ich w torebkach lub pojemnikach. Jest to przydatne, jeśli wolisz, aby włócznie nie sklejały się podczas użycia.

Krok 5: Włóż do zamrażarki

Rozłóż włócznie jedną warstwą na blasze do pieczenia i zamrażaj przez 2 godziny.

Czy musisz przechowywać świeże szparagi w lodówce?

Świeże szparagi najlepiej byłoby przechowywać w lodówce, aby zachować ich świeżość. Aby to zrobić, umieść kilka włóczni w kilkucentymetrowej wodzie w lodówce. Podobnie jak włożenie bukietu do wazonu, włożenie szparagów do szklanki wody pomoże zachować świeżość.

Jak przechowywać szparagi w lodówce?

Jeśli lodówka jest pełna, luźno przykryj odsłonięte szparagi folią. W ten sposób włócznie nie wchłoną w środku żadnych zapachów. Gdy zauważysz, że woda jest brudna, po prostu ją wymień.

Możesz również trzymać włócznie luźno zapakowane w perforowaną torebkę na produkty i przechowywać je w szufladzie na warzywa o wysokiej wilgotności.

Jak długo można przechowywać szparagi w lodówce?

W lodówce szparagi mogą przetrwać do 5 dni, a czasem nawet tydzień. Jednak okres przydatności do spożycia skraca się, jeśli trzymasz go z innymi warzywami. Świeże szparagi powinny być jędrne i żywe.

Z drugiej strony wyrzuć włócznie, gdy staną się miękkie i brązowe.

Utrzymuj jakość swoich szparagów w temperaturze 36°F i wilgotności względnej od 90 do 95%. W przeciwnym razie przechowywanie ich w temperaturze 32 ° F spowoduje, że końcówki staną się szare. Wręcz przeciwnie, przechowywanie w temperaturze powyżej 50°F wzmocni włócznie.

Dolna linia

Uprawy takie jak szparagi są produktami łatwo psującymi się, ale możesz zachować ich jakość i świeżość, odpowiednio je przechowując. Ważne jest, aby wiedzieć, jak przechowywać szparagi w zamrażarce, ponieważ ta metoda pozwala utrzymać szparagi w optymalnej jakości przez pięć miesięcy. Należy jednak pamiętać o blanszowaniu włóczni w zależności od ich wielkości i nigdy nie pomijać tego kroku przed zamrożeniem.

Jeśli potrzebujesz tylko szparagów dostępnych na tydzień lub kilka dni, możesz je również schłodzić. Użyj szuflady na warzywa w lodówce lub zanurz kiść włóczni w kilkucentymetrowej wodzie. Na koniec pamiętaj, że 36°F przy wilgotności względnej od 90 do 95% to najlepsze warunki przechowywania szparagów.