Czy kalafior jest dobry na tarczycę?

Czy kalafior jest dobry na tarczycę? Tak, chyba że masz niedoczynność tarczycy. Jednak zła reputacja warzyw kapustnych, takich jak kalafior na tarczycy, nie jest tylko czarno-biała.

Przekonanie, że kalafior jest szkodliwy dla tarczycy, można uznać za mit. Zamiast tego traktuj kalafior tak, jak w przypadku każdego jedzenia. Skonsultuj z lekarzem dietę odpowiednią dla twojego stanu i nie wykraczaj poza zalecane spożycie kalafiora.

Czy kalafior jest dobry na tarczycę?

Czy kalafior jest korzystny dla tarczycy?

Kalafior jest dobry na tarczycę, szczególnie dla osób z nadczynnością tarczycy. Według Oregon State University procesy związane z goitryną i glukozynolanem mogą zakłócać syntezę hormonów tarczycy i wchłanianie jodu przez gruczoł. To wyjaśnia, dlaczego warzywa takie jak kalafior i brokuły powodują niedoczynność tarczycy u zwierząt, ale te warzywa mogą być korzystne, jeśli masz nadczynność tarczycy.

Kluczowym na wynos jest spożywanie warzyw kapustnych wraz z innymi ciemnozielonymi warzywami tygodniowo w ilości półtorej do dwóch i pół filiżanki zgodnie z wytycznymi żywieniowymi. Pamiętaj, aby dokładnie je ugotować, aby uwolnić enzymy, dzięki czemu nadal możesz uzyskać zdrową dietę bezpieczną dla tarczycy. Jednocześnie najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli masz inne schorzenia, które mogą mieć wpływ na Twoją dietę.

Większość ludzi byłaby zaskoczona, że ​​kalafior i inne warzywa kapustne są dobre dla zdrowia tarczycy, zwłaszcza przy nadczynności tarczycy. Ponadto związki zawarte w kalafiorze promują korzyści zdrowotne. Obejmuje to zdrowie układu krążenia i mniejsze ryzyko zachorowania na raka.

Pomijanie kalafiora może również oznaczać, że uniemożliwiasz sobie zdrową dietę składającą się z mieszanych warzyw. Kalafior jest bogaty w błonnik, witaminy, minerały i związki przeciwzapalne, które są ważne dla ogólnego stanu zdrowia. I można powiązać, jak ogólny stan zdrowia wpływa również na tarczycę.

Dlaczego kalafior jest zły dla tarczycy?

Kalafior jest szkodliwy dla tarczycy, ponieważ zawiera związki, które zaburzają wykorzystanie jodu przez gruczoł. Według dr. Johna Morrisa III z Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota, warzywa kapustne wpływają na zdolność tarczycy do wchłaniania jodu. Dlatego osoby z niedoczynnością tarczycy powinny ograniczyć spożycie kalafiora i innych warzyw kapustnych.

Głównym powodem, dla którego kalafior ma tę negatywną cechę dla zdrowia tarczycy, jest to, że jest źródłem glukozynolanów. Te związki zawierające siarkę można uznać za wolotwórcze, które zaburzają wykorzystanie jodu przez gruczoł. Tarczyca potrzebuje jodu do produkcji hormonu tarczycy, aby zapobiec zakłóceniom, które mogą powodować spadek poziomu hormonu.

Mimo to warto podkreślić, że ilość spożycia powinna być ogromna, zanim warzywa kapustne, takie jak kalafior, staną się bardzo szkodliwe dla tarczycy. A ponieważ ich wpływ dotyczy samego gruczołu, wpływ tych pokarmów nie będzie miał znaczącego wpływu na ilość hormonów tarczycy, które można wyprodukować. Ogólnie rzecz biorąc, utrzymuj zdrową i zbilansowaną dietę z rozsądnymi ilościami kalafiora, a zdrowie tarczycy nie powinno stanowić żadnego problemu.

Pamiętaj, że oprócz umiaru i regularnego spożywania kalafiora możesz również dobrze ugotować, aby był zdrowszy dla tarczycy. W procesie gotowania właściwości wolotwórcze warzyw kapustnych słabną. Ty i twój lekarz znajdziecie sposób na rozważenie ryzyka i korzyści kalafiora w zależności od stanu zdrowia tarczycy.

Jakie warzywa są dobre dla tarczycy?

Nie ma wątpliwości, że warzywa będą korzystne dla zdrowia tarczycy. Jeśli potrzebujesz sugestii, warzywa kapustne, zielone warzywa liściaste, kurkuma, marchew i fasola są doskonałe dla tarczycy. Jeśli jednak jesteś zdezorientowany widząc niektóre warzywa na liście zakazów dla tarczycy, niektóre są lepiej moderowane, jeśli masz nadczynność lub niedoczynność tarczycy.

Jeśli chcesz zachować zdrową tarczycę, możesz samodzielnie uprawiać te rośliny w szklarni. Odwiedź Krostrade.com, aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do tych warzyw, niezależnie od lokalizacji i klimatu. Jako bonus, ogrodnictwo może złagodzić stres, więc wzmacniasz również swoje zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Warzywa krzyżowe

Jak wcześniej wyjaśniono, warzywa kapustne są dobre dla tarczycy, o ile spożywasz zalecane ilości. Więc chociaż warzywa takie jak kalafior, brokuły, brukselka, kapusta, kapusta, jarmuż i rukola mogą zakłócać wchłanianie jodu, będą one korzystne dla osób z nadczynnością tarczycy. Jednocześnie zielone warzywa, takie jak te wymienione, są bogate w składniki odżywcze i przeciwutleniacze, które mają korzystny wpływ na raka tarczycy.

Zielone warzywa liściaste

Warzywa krzyżowe nie są jedynymi zielonymi warzywami, które są dobre dla tarczycy. Warzywa liściaste, takie jak sałata i szpinak, uszczęśliwią Twoją tarczycę. Na przykład cynk, selen, żelazo i magnez to niektóre z minerałów, które odgrywają rolę w zdrowiu tarczycy.

Możesz dostać je w zielonych liściach, zwłaszcza w szpinaku. Niedobór cynku ma związek z niedoczynnością tarczycy, podczas gdy organizm potrzebuje selenu do metabolizowania hormonów tarczycy. Selen pomoże organizmowi osiągnąć normalny poziom tarczycy, jednocześnie łagodząc autoimmunologiczne choroby tarczycy.

Dodatkowo żelazo i magnez zawarte w zielonych warzywach liściastych są niezbędne dla funkcjonowania gruczołu. Żelazo korzystnie wpływa na metabolizm tarczycy, podczas gdy pacjenci z nadczynnością tarczycy mają niski poziom magnezu. Dodanie do diety zielonych warzyw liściastych może utrzymać zdrowe funkcjonowanie tarczycy.

Kurkuma

Co zaczyna się od T i jest dobre dla tarczycy? Tętniąca kurkuma to przyprawa, którą można dodawać do posiłków z korzyścią dla zdrowia tarczycy. Badania wykazały nawet, że kurkuma zmniejsza zaburzenia tarczycy z powodu niedoboru jodu i używania goitrogenów.

Zawartość kurkuminy w kurkumie to kolejny powód, dla którego kurkuma jest dobra dla tarczycy. Na początek kurkumina może zmniejszyć ryzyko raka tarczycy poprzez blokowanie tworzenia komórek raka tarczycy. Kurkumina może również chronić tarczycę, działając jako przeciwutleniacz.

Marchew

Inną uprawą przyjazną dla tarczycy, którą możesz samodzielnie uprawiać, jest marchew. Jest dobrym źródłem przeciwutleniaczy, takich jak beta-karoten, który jest również prekursorem witaminy A. Sama witamina A odgrywa rolę w aktywacji receptorów hormonów tarczycy, a jedzenie marchwi może pomóc w funkcjonowaniu tarczycy i zdrowiu.

Strączki

Rośliny strączkowe, podobnie jak kalafior, mają fatalną reputację, jeśli chodzi o tarczycę. Jednak przy odpowiednim spożyciu możesz skorzystać z ich zawartości cynku. Cynk zwiększa poziom hormonów tarczycy, a rośliny strączkowe promują właściwości przeciwutleniające jogurtu, który jest kolejnym pokarmem przyjaznym dla tarczycy.

Czy banan jest dobry na tarczycę?

Banany są dobre dla tarczycy ze względu na swoje właściwości, które pomagają zwalczać stany zapalne. Z kolei banany mogą łagodzić objawy chorób tarczycy. Choroby tarczycy, takie jak niedoczynność i nadczynność tarczycy, mogą również powodować objawy neurologiczne, ponieważ hormony tarczycy działają jako neuroprzekaźniki.

Dlatego choroby tarczycy mogą powodować zmianę nastroju, co może prowadzić do innych stanów. Ponieważ nasze ciała mogą przekształcać tryptofan w bananach w serotoninę, możemy złagodzić stany neurologiczne związane z zaburzeniami tarczycy. Hormon tarczycy wpływa również na przewód pokarmowy, a jeśli cierpisz na zaparcia z powodu niedoczynności tarczycy, banany mogą pomóc.

Zawartość błonnika w bananach jest korzystna nie tylko dla trawienia. Osoby z niedoczynnością tarczycy mogą również wykorzystać zawartość błonnika w bananach, aby pomóc w utracie wagi. Pacjenci z tarczycą mają trudności z metabolizowaniem węglowodanów i obniżaniem poziomu cholesterolu i indeksu glikemicznego, a pokarmy bogate w błonnik, takie jak banany, mogą w tym pomóc.

Wszyscy wiemy, że banany są dobrym źródłem potasu, a czy wiesz, że potas ma związek z tarczycą? Potas odpowiada za funkcje komórek nerwowych i mięśniowych. Dlatego można zauważyć, że niedobór potasu może przyczyniać się do objawów niedoczynności i nadczynności tarczycy.

Czy Edamame jest dobry na tarczycę?

Oprócz warzyw kapustnych prawdopodobnie słyszałeś o unikaniu soi, takiej jak edamame, jeśli masz chorobę tarczycy. Jednak badanie z 2019 r. wyjaśniło, że soja nie ma negatywnego wpływu na czynność tarczycy. Badanie wykazało również, że soja nie zmienia hormonów tarczycy w organizmie.

Podstawą obaw o spożywanie edamame w przypadku choroby tarczycy są izoflawony. Badania na zwierzętach w przeszłości sugerowały związek wola i niedoczynności tarczycy z tymi składnikami chemicznymi. Jednak Harvard Health Publishing potwierdził, że soja nie powinna powodować problemów z tarczycą.

Z powodu soi można doświadczyć obniżenia poziomu hormonów tarczycy, ale jest mało prawdopodobne, aby ktoś osiągnął bardzo wysokie spożycie. Rozważ rozmowę z lekarzem, aby dowiedzieć się, ile soi możesz włączyć do swojej diety. Soja może również zakłócać wchłanianie leków tarczycy przez organizm, więc jeśli spożywałeś soję, odczekaj co najmniej cztery godziny przed przyjęciem leku.

Ogólnie rzecz biorąc, wpływ edamame na tarczycę będzie miał wpływ na spożycie jodu przez daną osobę. I w pewnym sensie edamame może być również przydatny dla tarczycy, ponieważ może zwiększać dawkę hormonu tarczycy. Tak więc pacjenci z niedoczynnością tarczycy, którzy potrzebują tego efektu, mogą skorzystać z edamame.

Czy twaróg jest dobry dla pacjentów z tarczycą?

Twaróg może być przydatny dla pacjentów z tarczycą, ponieważ ma podobieństwo do jogurtu. Oba mają podobne techniki przygotowania, ale jogurt ulega fermentacji z powodu dwóch szczepów bakterii. Więc jeśli myślisz o spożywaniu twarogu dla zdrowia tarczycy, jest to rozsądne.

Co sprawia, że ​​jogurt jest odpowiedni dla pacjentów z tarczycą? Prostym wyjaśnieniem jest to, że jest dobrym źródłem jodu. St. Luke’s Health uznał nawet jogurt i inne produkty mleczne za pożywienie dla tarczycy.

Ze względu na zawartość jodu w jogurcie można zapobiegać takim stanom jak wole. Pamiętaj, że tarczyca używa jodu do wytwarzania hormonów i będzie musiała to zrekompensować, jeśli nie masz wystarczającej ilości jodu. Możesz również spożywać jogurt wzbogacony witaminą D, aby zmniejszyć ryzyko autoimmunologicznej choroby tarczycy.

Jak mogę naturalnie wyleczyć tarczycę?

Możesz naturalnie leczyć tarczycę i utrzymywać jej prawidłowe funkcjonowanie poprzez zdrową dietę i regularne ćwiczenia. Ta rada może wydawać się oczywista, aby utrzymać narząd w zdrowiu i leczyć wszelkie problemy, ale możesz nie być świadomy niezdrowych nawyków. Zarówno nadczynność tarczycy, jak i niedoczynność tarczycy są łatwiejsze do opanowania, jeśli zaczniesz zdrowo się odżywiać.

5 produktów spożywczych, które są dobre dla tarczycy

Oprócz diety składającej się z różnych warzyw, wodorostów, mięsa, jagód, orzechów i ryb jest pięć produktów, które są dobre dla tarczycy. Zbilansowana dieta może pomóc naturalnie wyleczyć tarczycę. Oprócz ćwiczeń i regularnych kontroli zaopatrz się w jod, cynk, przeciwutleniacze i selen dla zdrowia tarczycy w tych produktach.

Wodorosty

Zawartość jodu w wodorostach jest powodem, dla którego jest to naturalna żywność lecząca tarczycę. Organizm potrzebuje jodu, aby zapobiec niedoborowi hormonu tarczycy. Należy jednak pamiętać, aby nadal jeść wodorosty z umiarem, ponieważ niektóre gatunki, takie jak wodorosty Kombu, zawierają do 2000% DV w jednym gramie.

Mięso

Mięso takie jak wołowina i kurczak jest dobrym źródłem cynku. Cynk jest dobry dla tarczycy, ponieważ jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy. Jednocześnie organizm potrzebuje cynku do konwersji T4 do T3.

Jagody

Oprócz warzyw możesz również uprawiać jagody w szklarni, aby uzyskać przeciwutleniacze, które są korzystne w przypadku niedoczynności tarczycy. Dodaj do swojej diety truskawki, żurawinę, jeżyny i jagody goji. Korelacja przeciwutleniaczy z gojeniem i zdrowiem tarczycy wynika z ochrony przed stresem oksydacyjnym.

Orzechy

Orzechy są doskonałym źródłem selenu, minerału, który odgrywa znaczącą rolę w metabolizmie hormonów tarczycy. Można również skorzystać z magnezu zawartego w orzechach, a wole związane jest z niedoborem tego minerału. Poza tym magnez pomaga przekształcić T4 w T3 w celu prawidłowego metabolizmu.

Ryby

Ryby takie jak łosoś, okoń morski i dorsz są bogate w selen. Pomaga to w stanach zapalnych wraz z zawartością kwasów omega-3. Ryby są również bogate w jod, który jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy.

Wniosek

Dieta odgrywa znaczącą rolę w zdrowiu tarczycy, więc spożywane przez nas pokarmy mogą być korzystne lub szkodliwe dla tego gruczołu. Czy kalafior jest dobry na tarczycę? W pewnym sensie jest odpowiedni dla osób z nadczynnością tarczycy.

Z drugiej strony pacjenci z niedoczynnością tarczycy muszą jeść warzywa kapustne, takie jak kalafior, z umiarem. Negatywną cechą kalafiora w stosunku do tarczycy jest to, że wpływa na to, jak gruczoł wykorzystuje jod. Dlatego spożywanie dużego spożycia kalafiora w przypadku niedoczynności tarczycy może skomplikować ten stan.