Czas i wiek regeneracji podczas ćwiczeń

Fitness daje każdemu siłę. Jeśli chodzi o czas regeneracji i wiek ćwiczeń, należy pamiętać o pewnych kwestiach. Czas regeneracji definiuje się jako umożliwienie organizmowi wystarczającej regeneracji po treningu, aby utorować drogę do przywrócenia funkcji, regeneracji mięśni (także omówionej), uzdrowienia psychicznego i naprawy tkanek.

Różne sylwetki i różne grupy wiekowe mają różne wymagania, jeśli chodzi o trening. Istnieje wiele korzyści i kilka zalet, z których można się cieszyć. Niemniej jednak istnieją wymagania do spełnienia w tym samym czasie. Przejdźmy do szczegółów, czytając artykuł.

Czas i wiek regeneracji podczas ćwiczeń

Dlaczego trudniej jest ćwiczyć, gdy się starzejesz?

Podkreśla się połączenie odpowiednich ćwiczeń i diety w celu utrzymania zdrowszego i szczęśliwszego stylu życia, ale wiąże się to z ryzykiem. Mogą się zdarzyć kontuzje, a aby je zminimalizować i jak najlepiej wykonywać podczas treningu, niezbędna jest regeneracja. O jakich ważnych kwestiach należy pamiętać, jeśli chodzi o czas i wiek regeneracji podczas ćwiczeń?

Odnosi się to do zestawu procedur powysiłkowych niezbędnych podczas wykonywania programu treningowego. Jest to niezależne od poziomu sprawności – początkującego lub zaawansowanego na siłowni lub podczas treningu na świeżym powietrzu – rodzaju aktywności fizycznej, w którą się angażujesz, oraz intensywności ćwiczeń.

Pamiętaj, że ten etap zdrowienia nie trwa długo lub nie wymaga dużego wysiłku, ale często jest to pomijane. Jeśli planujesz regenerację zgodnie z rutyną fitness, może to być druga natura i możesz pomagać sobie w jak najlepszym wykorzystaniu każdego treningu.

Osobom starszym może być trudniej ćwiczyć, ale to nie powinno ich powstrzymywać przed pójściem do przodu.

Według Harvard Health Publishing, wśród zmian związanych ze starzeniem się człowiek może zacząć już w trzeciej dekadzie życia, czyli po trzydziestce. Po 30 roku życia maksymalne osiągalne tętno ma tendencję do zmniejszania się średnio o około jedno uderzenie na minutę na rok, a szczytowa zdolność serca do pompowania krwi może również zwalniać do 10 procent z każdej dekady.

 • To jest powód, dla którego serce przeciętnego 25-latka może pompować 2 ½ kwarty krwi na minutę, podczas gdy 65-latek, senior, może osiągnąć ponad 1 ½ kwarty, a nawet więcej, 80-letnie serce może pompować około ćwiartki, nawet gdy jest wolne od chorób.
 • Kiedy mężczyzna jest w średnim wieku, jego naczynia krwionośne mogą zacząć sztywnieć, przy jednoczesnym wzroście ciśnienia krwi. Krew zmienia się, staje się bardziej lepka lub gęstsza i trudniej ją pompować w całym ciele, pomimo spadku liczby czerwonych krwinek, które dystrybuują tlen.
 • Układ nerwowy może również zmieniać się w czasie. To wtedy odruchy stają się wolniejsze, koordynacja może ucierpieć, a pamięć może słabnąć. Mogą również spać mniej, a zatem duchy mogą opadać, gdy wydolność ciała spada podczas treningu.
 • Takie rzeczy zdarzają się każdemu, więc świadomość jest niezbędna, aby płynąć po tych silnych falach życia.

Ile dni należy odpoczywać po treningu?

Widząc sylwetki ludzi w reklamach, filmach i czasopismach, możesz zadać sobie pytanie, poza czasem regeneracji po ćwiczeniach i wiekiem, ile dni ćwiczą. Istnieją poglądy, że mogą ćwiczyć codziennie, ale tak naprawdę ćwiczenie każdego dnia jest nie-nie.

Dni odpoczynku są niezbędne, aby umożliwić organizmowi przejście przez okres regeneracji, zapobiec zmęczeniu mięśni, zmniejszyć ryzyko kontuzji, poprawić wydajność i wspierać zdrowszy sen.

Czy wiesz, że dni odpoczynku mogą się różnić w zależności od treningu, który masz? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Ćwiczenia kardio

Zazwyczaj do lekkiego cardio nie są potrzebne dni odpoczynku. Mogą to być czynności, takie jak powolny taniec i spacery dla przyjemności. Pamiętaj, aby zawsze skonsultować się z lekarzem, gdy potrzebujesz wykonać te treningi, niezależnie od tego, czy są to lekkie, czy intensywne ćwiczenia cardio.

Jeśli jednak uprawiasz aerobik od umiarkowanego do intensywnego, potrzebujesz dłuższych okresów odpoczynku. Niezbędne jest odpoczynek co trzy do pięciu dni, ale jeśli intensywnie trenujesz cardio, możesz chcieć często korzystać z tych dni odpoczynku.

Kulturystyka

Kulturystyka, znana również jako trening siłowy, jest inną formą treningu. Dni odpoczynku następują dzięki rotacji mięśni podczas treningu. Po ćwiczeniu grupy mięśniowej zaleca się odpoczynek przez dzień lub dwa, dając czas na regenerację mięśni.

Utrata masy ciała

Jeśli chcesz schudnąć, nadal musisz regularnie odpoczywać w zalecanych okresach. Te dni odpoczynku pozwolą ciału budować i rozwijać się, a dzięki większej liczbie mięśni możesz spalić więcej kalorii w spoczynku. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie spalają średnio więcej energii niż ich tłuszcz.

Po zapoznaniu się z nimi przechodzimy do dyskusji o tym, w jaki sposób ćwiczenia pomagają osobie lepiej się starzeć, jeśli tak jest.

Czy ćwiczenia pomagają lepiej się starzeć?

Czy ćwiczenia pomagają ci się starzejeć lepiej? Biorąc pod uwagę czas regeneracji po wysiłku fizycznym i wiek, ćwiczenia zawsze pomogą ci lepiej rozwijać twoje ciało wraz z wiekiem, zmniejszając podatność na choroby i zwiększając siłę, minimalizując stany związane z kośćmi.

Oczywiście nie możesz prześcignąć starzenia się, a nawet jeśli stosujesz zabiegi medyczne, które twierdzą, że zwalczają starzenie się, ciało przesunie się w kierunku tych faz. Jednak możliwe jest wykorzystanie zalet treningu, aby pomóc mu lepiej się starzeć.

Jakich ćwiczeń powinni unikać seniorzy?

Ile minut możesz zrobić cardio na bieżni? Jeśli możesz zrobić, powiedzmy, 15 minut cardio, ale z wiekiem sprawy mogą wyglądać inaczej. Prowadzi to do argumentu, że istnieją ćwiczenia, których seniorzy muszą unikać, aby utrzymać swoje ciało w doskonałym ruchu.

Obejmują one:

 • Przysiady z ciężarem i hantlami
 • Wyciskanie nóg
 • Wyciskanie na ławce
 • Pionowy rząd
 • Martwy ciąg
 • Wspinaczka skałkowa
 • Czyste moce
 • Trening interwałowy i nie tylko

Wniosek

Odpowiednie ćwiczenia w połączeniu z dietą są niezbędne do utrzymania ruchu ciała. Jednocześnie, pomiędzy treningami przez cały tydzień, musisz mieć możliwość włączenia dni odpoczynku, aby mięśnie mogły się odświeżyć. To była powszechna praktyka w społeczności.

Dlatego pokazuje, że czas regeneracji po ćwiczeniach i wiek to dwa powiązane ze sobą pojęcia, które należy wziąć pod uwagę podczas treningu.