Co powinienem dziś zrobić na siłowni?

Jesteś odpowiedzialny za kształtowanie swojego zdrowego i zdrowego ciała. Jeśli zadajesz sobie pytanie: „Co powinienem dziś robić na siłowni?” Istnieje kilka możliwych odpowiedzi, aby spełnić to, czego pragniesz dla swojej sylwetki. Obejmuje to odpowiednią rozgrzewkę, ćwiczenia rozciągające, być może słuchanie muzyki, rozpoczęcie rozmowy i zaproszenie znajomych.

Trening na siłowni to nie tylko losowe wybieranie sprzętu i ćwiczenia. Obecnie istnieje jeden z typowych problemów, z którymi borykają się osoby ćwiczące, nie wiedząc, co robić na siłowni. Niezbędne jest przestudiowanie programu fitness i nauczenie się korzystania ze sprzętu do ćwiczeń wystawionego na siłowni lub w parku na świeżym powietrzu.

Co powinienem dziś zrobić na siłowni?

Co powinienem dziś zrobić na siłowni? Możliwości jest mnóstwo. Możesz spróbować zacząć od treningu na bieżni, uczęszczać na grupowe zajęcia fitness, udać się do strefy wolnych ciężarów lub zapytać trenera o program CrossFit.

Bez zbędnych ceregieli, oto wskazówki, jak najlepiej wykorzystać treningi na siłowni (lub być może trening w domu w czasie pandemii) oraz informacje o tym, gdzie możesz wziąć sprzęt fitness.

Różne ćwiczenia do wykonania: najlepsze treningi

Trening na siłowni to naprawdę świetna zabawa. Możesz albo przeprowadzić badania na temat najlepszych programów fitness, które są dla Ciebie odpowiednie, albo skonsultować się z trenerem fitness. Uzupełnij to ćwiczeniami przeznaczonymi dla początkujących, zaawansowanych entuzjastów fitnessu i sportowców.

1. Przysiady

Pierwszym popularnym ćwiczeniem na siłowni jest dziś przysiad. Jeśli chcesz wiedzieć dla siebie, pytasz „co powinienem dziś robić na siłowni?” świetną opcją jest przejście do programu treningowego na przysiady.

Przysiady to ćwiczenia w ramach treningu siłowego, w których ćwiczący obniża biodra z pozycji stojącej i podciąga się z powrotem. Podczas schodzenia stawy biodrowe i kolanowe muszą zginać się, gdy zgina się staw kątowy. Podczas wykonywania ćwiczenia stawy na biodrach i kolanach mają tendencję do rozszerzania się, podobnie jak staw skokowy zgina się, gdy osoba wstaje.

2. Burpee

Czym są burpee? To świetna forma ćwiczeń na siłowni, która jest idealna dla ciała. Burpee składa się z dwóch części: pompki i osoby, która wykonuje skok w powietrzu. To prawda, że ​​wykonywanie burpees jeden po drugim może być męczące, ale o to właśnie chodzi w treningu, zwłaszcza jeśli chodzi o budowanie siły i wytrzymałości.

Korzyści zdrowotne wynikające z burpees obejmują spalanie kalorii, wzmacnianie cardio i są wszechstronnymi ćwiczeniami, które każdy może wykonywać.

3. Pompki

Po trzecie, masz pompki. Powszechna forma treningu wykonywana w różnych sytuacjach, pompki obejmują gimnastykę, ponieważ osoba ćwiczy od samego początku. Unosi i opuszcza swoje ciało podczas ćwiczeń z ramionami, mięśniami piersiowymi, przednimi mięśniami naramiennymi i tricepsami, zapewniając korzyści różnym grupom mięśni.

Upewnij się, że jesteś nawodniony podczas wykonywania pompek lub innych ćwiczeń.

4. Podciąganie

Idealne podciąganie jest łatwiejsze do powiedzenia niż do wykonania. Wielu entuzjastów fitnessu może wykluczyć podciąganie z treningu, ponieważ jest to trudne do zrobienia. Działa na łaty, romby i łaty, jednocześnie stawiając czoła różnym obszarom ramion i zmieniając chwyt.

Podciąganie może zwiększyć siłę rdzenia i nie martw się, jeśli poczujesz napięcie i zmęczenie zaraz po dotarciu do domu i przebudzeniu się następnego ranka. Ten ostateczny trening wzmacniający górną część ciała pomoże ciału być bardziej funkcjonalnym i stabilnym.

5. Skok w pudełku

Wreszcie jest skok z pudła. Ponadto, popularny trening, skok z pudła zwiększa prędkość, siłę i siłę skoku osoby w pionie, ponieważ trening ten trenuje grupy mięśniowe, aby przejąć kontrolę nad tymi czynnościami. Skok w bok będzie działał przede wszystkim na mięśnie nóg, ponieważ wzmacnia rdzeń z własną masą ciała.

Te treningi zwiększają również Twoją wytrzymałość i działają na poprawę zdrowia serca.

Nigdy nie zapomnij: rozgrzej się i rozciągnij

Co powinienem dziś zrobić na siłowni? Zanim cokolwiek innego lub przed rozpoczęciem rutynowego treningu, konieczne jest zaangażowanie się w rozgrzewkę i ćwiczenia rozciągające. Nigdy nie spiesz się z rozgrzewką i daj sobie dobre pięć lub dziesięć minut, aby mieć pewność, że wytrzymałość będzie działać przez cały program treningowy.

Różnicę między treningiem a wynikami zauważysz, gdy zapomnisz o rozgrzewce. Kiedy zaczynasz ćwiczenia, serce, mięśnie i te szlaki metaboliczne dla twojej energii są stymulowane, aby wspierać aktywność fizyczną.

Twoje serce zawsze bije szybciej, gdy podnosisz ciężary lub biegasz na bieżni cardio, a to naturalnie dzieje się, aby utrzymać przepływ krwi i ruch tlenu. Masz tendencję do szybszego oddychania, aby Twoje ciało nadążało za treningiem.

Ponieważ działa zarówno temperatura krwi, jak i szybkość tlenu, mięśnie mają tendencję do nagrzewania się. W ten sposób kwasy tłuszczowe mogą spalać kalorie, wytwarzając energię, dzięki czemu możesz ćwiczyć intensywniej.

Jednym z najlepszych ćwiczeń na rozgrzewkę jest rozciąganie. Obejmuje pracę nad kończynami, rdzeniem, szyją i innymi częściami ciała, aby przygotować je do rygorystycznych procedur.

Najlepsze korzyści zdrowotne wynikające z rozgrzewania i rozciągania to:

  • Twoje stawy mogą funkcjonować wydajniej
  • Jest mniej szans na kontuzję
  • Dostajesz silniejsze skurcze mięśni
  • Mniej kwasu mlekowego będzie gromadzić się w krwiobiegu. Dzięki temu będziesz mógł ćwiczyć przez dłuższy czas
  • Tlen jest szybciej rozprowadzany do narządów i tkanek
  • Pomyślne spalanie kalorii wraz ze wzrostem temperatury
  • Ścieżki neuronowe przyspieszą, ogólnie poprawiając Twój trening.

Te korzyści są obecne, gdy stosujesz rozgrzewkę i rozciągasz się za każdym razem, gdy wchodzisz na siłownię.

Relaks, tworzenie playlisty i słuchanie muzyki

Podczas treningu nie zawsze możesz polegać na liście odtwarzania lub radiu grającym na siłowni. Przez większość czasu są one powtarzalne i należycie drażnią zmysły, ponieważ są wielokrotnie odtwarzane. Co więcej, nigdy nie zawsze można pogodzić się z gatunkiem. Lubisz ciężkie bity, czy nie?

Dlatego utworzenie listy odtwarzania przed treningiem jest niezbędne, aby jak najlepiej wykorzystać swoją rutynę fitness. Badania wykazały, że słuchanie muzyki podczas ćwiczeń może poprawić wydajność, funkcjonowanie tlenu i czerpać przyjemność z treningu.

Jaka jest więc idealna playlista muzyczna do treningu? Właściwie zależy to od twoich preferencji, ale oto zalecana lista utworów. Żywa muzyka jest skoczna i szybka; utwór ma mocne bity w gatunkach hip-hopu, house lub garażu. Ułóż listę odtwarzania, która jest kombinacją Twoich upodobań i tempa, które może Cię motywować podczas ćwiczenia.

Muzyka jest terapią i poprawia Twój trening, zachęcając Cię do osiągania szczytów. Dodaje zabawy do treningu i wierz lub nie; minimalizuje również ból, ponieważ twój umysł koncentruje się na muzyce. Muzyka może zwiększyć produkcję neuroprzekaźnika dopaminy, umożliwiając w ten sposób układ nagrody w mózgu.

Bardziej prawdopodobne jest również zmniejszenie niepokoju i stresu, gdy ćwiczysz lub ćwiczysz jogę z muzyką w tle. Udowodniono również, że słuchanie muzyki wzmacnia układ odpornościowy, a gdy piosenka ma dobry tekst, komunikuje się z tobą i motywuje podczas ćwiczeń.

Muzyka może być twoją najwspanialszą zbroją, aby nie być zbyt świadomym czasu. Nie musisz konsultować się z ekspertem muzycznym, aby zapoznać się z najlepszą listą odtwarzania. Utwórz listę odtwarzania na swoich urządzeniach w oparciu o swoje preferencje.

Często udzielaj się towarzysko

Siłownia może być onieśmielająca i nie możesz powstrzymać się od pozostawania na rogu, jeśli zaczynasz, pozbawiając Cię kilku możliwości, jakie możesz mieć podczas ćwiczeń na siłowni.

Jednym z największych błędów bywalców siłowni jest niemożność nawiązania kontaktów towarzyskich na siłowni lub rozpoczęcie rozmowy z innymi osobami lub konsultantem fitness. Nie oznacza to, że rozmowa z nimi popłaca, zwłaszcza jeśli nie korzystasz z ich treningu fitness. Ale po prostu nawiązywanie nowych znajomości poprzez pytanie, jak prawidłowo wykonuje się trening lub wykonywanie rutynowych czynności, jest fantastycznym nawykiem.

Badanie przeprowadzone przez University of Minnesota ujawniło, że wśród młodych dorosłych, którzy regularnie ćwiczą i udzielają się towarzysko, mają lepsze samopoczucie psychiczne niż ci, którzy mniej kontaktują się ze sobą. Korzyści ze zdrowia psychicznego tkwią także w społecznych aspektach tej aktywności.

Musisz jednak również umieć doprowadzić rzeczy do równowagi. W jaki sposób? Pozostaje zasadą, że siłownia różni się od sceny imprezowej. Możesz przesadzić, gdy rozpocznie się socjalizacja, jak w przypadku większości ludzi. Nigdy nie poznasz harmonogramu osób, z którymi rozmawiasz, a jeśli pozostaniesz w rozmowie przez długi czas, możesz już wpływać na ich skupienie na treningu.

Staraj się dobrze zarządzać socjalizacją, nie rozpraszając zbytnio ludzi wokół ciebie. Bezpieczniejszym sposobem jest zaproszenie znajomych do wspólnego treningu. W takich przypadkach bardziej zwracasz uwagę na ich osobowość i możesz bardziej płynnie się z nimi kontaktować. Ale jednocześnie jest to świetna droga do nawiązania znajomości.

Co powinienem zrobić dzisiaj na siłowni?: Popraw swoje wyniki i dziel się

Regularne ćwiczenia na siłowni zapewniają mnóstwo korzyści dla Twojego holistycznego zdrowia. Pomyśl o tym jako o szczęśliwej okazji dla ciebie. Nie każdy może mieć dostęp do tych obiektów w ciągu swojego życia, ponieważ karnet na siłownię zwykle wiąże się z inwestycjami finansowymi. Ale możesz również odwiedzić parki na świeżym powietrzu, które często oferują bezpłatny wstęp.

Dlatego dzielenie się tym, czego się nauczyłeś, na przykład tworzenie podcastu lub filmu z treningu, społeczności, przyjaciołom i członkom rodziny jest jednym z najmilszych działań, jakie możesz podjąć, aby zaopiekować się tymi ludźmi. Zdobądź broszury od recepcjonisty i, jeśli jest to dozwolone, rozdaj je swoim najbliższym przyjaciołom i bliskim.

Jeśli jesteś młodym profesjonalistą, możesz podzielić się treningiem z rodzicami i dziadkami. Teraz, gdy wiele osób jest w domu, masz więcej okazji do założenia swojej domowej siłowni i pozwól tym osobom ćwiczyć tak, jak Ty to robisz na siłowni. Jesteś z dala od wścibskich oczu kierownictwa klubu fitness, więc nie ma lepszego trenera fitness, który mogą mieć niż Ty.

Osiągaj, rozwijaj się, pobudzaj, bądź zdrowy i uśmiechaj się

Aby zwiększyć korzyści płynące z treningu, dostawcy sprzętu do ćwiczeń, tacy jak Krostrade.com, pomogą Ci w pełni wykorzystać Twoją przygodę z fitnessem. Posiadają sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, w zasadzie np. stojaki na rowery.

Wykonane z trwałych surowców, te bagażniki rowerowe firmy Krostrade są dostosowane do różnych typów i rozmiarów Twojego roweru. Oprócz produktów do fitnessu Krostrade dostarcza również szklarnie, namioty, sprzęt, zieloną energię, meble i nie tylko.

Postępuj zgodnie z następującymi mantrami: Osiągaj, rozwijaj się, naładuj się energią, bądź zdrowy i zachowaj tę buźkę w sobie. Pytanie „Co powinienem dziś robić na siłowni?” odpowiedź nigdy nie może być trudna. Jednak przestrzeganie tych zestawów zasad pozwoli ci zmaksymalizować swoje postępy i wyniki.

Bądź szczęśliwy, uśmiechaj się i bądź wdzięczny za każdym razem, gdy kończysz trening. Masz szczęście, że stać Cię na trening fitness, którego wiele osób może nie mieć. Zapoznaj się z wynikami i podziel się nimi z osobami bliskimi twoim sercu. Podziel się spełnieniem, podziel się procesem i daj im znać, jak zmieniłeś się podczas całej podróży.

Cel i droga do fitnessu zaczynają się od tego, co powinieneś robić dzisiaj na siłowni. Zastanawianie się nad tym „co powinienem dziś zrobić na siłowni” polega na czerpaniu inspiracji z tego, co chcesz, aby się wydarzyło. Czy trenujesz, aby poprawić się w pracy dla rodziny? Czy ćwiczysz, aby odeprzeć konkretną walkę o zdrowie? Jesteśmy z wami na tej ścieżce.