Burak Jabłko Marchew Cytryna Imbir Sok Korzyści

Korzyści z soku z buraków, jabłka, marchwi, cytryny i imbiru to nie tylko jeden, ale także pięć niesamowitych zdrowych składników, które z pewnością pokochasz. Na tym blogu poznasz recepturę i korzyści zdrowotne tego napoju.

Do czego nadaje się sok z buraków, jabłka, marchewki, cytryny, imbiru?

Ten przepis jest zgodny z techniką wyciskania soku lub uzyskiwania składników odżywczych, których organizm potrzebuje naraz. Zwykle uzyskanie dziennej zalecanej wartości odżywczej dla zdrowia może wymagać zainwestowania w drogie plony ze sklepu spożywczego. Kolejną opcją jest suplementacja.

Burak Jabłko Marchew Cytryna Imbir Sok Korzyści

Mogą jednak istnieć suplementy, które mogą mieć skutki uboczne dla poszczególnych osób. Muszą więc uciekać się do zdrowych sposobów jako alternatywy.

Nie podaje się go w popularnych restauracjach lub można go znaleźć głównie w sklepach ze zdrową żywnością, sok można również wytwarzać w domu. Ma tę delikatną słodycz, idealnie zbalansowaną, aby zaoferować poważne kopnięcie imbiru dla Twoich potrzeb. Jeśli nie jesteś fanem imbiru, być może ze względu na mocny smak, ten sok jest świetnym sposobem na zmniejszenie go.

Spożywaj odpowiednią ilość i możesz cieszyć się ich korzyściami. Więcej o tych korzyściach zdrowotnych dowiesz się później. Oprócz tego, że jest pyszny, sok jest również bogaty w witaminy A, K i beta-karoten z marchwi, a także witaminę C i polifenole z jabłek, przeciwutleniacze z buraków i kwas foliowy oraz właściwości przeciwzapalne imbiru .

Gdy pijesz napój, miąższ będzie miał składniki odżywcze, ale ten bardzo zdrowy napój jest lepszy i świeższy niż te kupowane w sklepach, według tych, którzy wypróbowali mieszankę domowej roboty.

Jakie są zalety jabłek, marchwi i buraków?

Sok to doskonały sposób na detoksykację organizmu z substancji, które mogą zakłócić jego funkcjonowanie. Aby uzyskać ogólne korzyści, ta całkowicie naturalna mieszanka łączy składniki odżywcze, które utrzymują zdrowie układu krążenia na najwyższym poziomie.

Mieszanka buraków i marchwi w napoju zawiera luteinę, alfa i beta-karoten, które współpracują ze sobą, aby utrzymać serce na najzdrowszym poziomie. Warzywa te, zmieszane z jabłkiem, utrzymują również ciśnienie krwi, co dodatkowo chroni Twoje serce przed różnymi chorobami.

Jednak, aby lepiej zrozumieć, co mogą dać organizmowi, ważne jest, aby przyjrzeć się każdemu ze składników napoju.

Buraki

Jako pożywienie, buraki są znane z tego, że poprawiają wyniki sportowe, obniżają ciśnienie we krwi, zwiększają przepływ krwi i nie tylko. Coraz więcej napojów i soków zawiera ten składnik. Pochodzący z tego samego gatunku co buraki cukrowe, ten składnik był również używany do przetwarzania substancji słodzących.

Jabłko

Ten owoc został podany organizmowi jako środek wspomagający odchudzanie, jest dobry dla układu sercowo-naczyniowego, został powiązany z cukrzycą, może pomóc w zapobieganiu nowotworom, a także może wzmocnić układ odpornościowy w walce z astmą. Przysłowie, jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka, być może prawdziwe, zwłaszcza z tymi korzyściami zdrowotnymi, które te owoce mogą dać.

Marchew

Czy z burakami i jabłkami w soku, aby dodać marchewki, nadal smakują wyśmienicie? Marchewki są zazwyczaj sposobem na poprawę widzenia, z wielu składników odżywczych zawartych w tym warzywie. Uważany za doskonałe źródło zdrowej żywności, marchewka zawiera beta-karoten, błonnik, potas, K1 i przeciwutleniacze.

Cytryna

Kiedy życie daje ci cytryny, przygotuj sok z buraków, jabłek, imbiru i marchwi. Korzyści zdrowotne cytryny polegają na promowaniu nawilżenia, doskonałego źródła witaminy C, wspieraniu celów odchudzania, poprawie jakości skóry, wspomaganiu trawienia, a także mogą być świeższym oddechem.

Imbir

Napój jest w tak doskonałej równowadze, że dodanie imbiru dodatkowo zwiększy korzyści zdrowotne. Może być ostry, ale imbir jest klasyfikowany jako roślina kwitnąca, szeroko stosowana jako przyprawa i wykorzystywana w medycynie ludowej. Jako wieloletnia roślina zielna rośnie corocznie w pseudołodygi na około metr wysokości z wąskimi blaszkami wokół liści.

Czy napój jest szkodliwy dla nerek?

Według danych Centers for Disease Control and Prevention, 15 procent dorosłych Amerykanów cierpi na przewlekłą chorobę nerek, a w tym kraju jest około 37 milionów ludzi. Inne choroby nerek to:

  • Kamienie nerkowe
  • Kłębuszkowe zapalenie nerek
  • Infekcje dróg moczowych
  • Politorbielowatość nerek i nie tylko

Zarówno medyczne, jak i naturalne sposoby są badane przez ludzi i pacjentów na całym świecie w odniesieniu do zwalczania tych niewydolności nerek. Czy zalety soku z buraków, jabłka, marchwi, cytryny i imbiru spełniają te wymagania?

Niestety, jeśli cierpisz na te schorzenia, musisz zachować szczególną ostrożność. Specjaliści i lekarze twierdzą, że pszczoły są bezpieczne dla osób, które przyjmują to doustnie w dawkach leczniczych. Mogą jednak powodować, że mocz lub stolec będą miały różowe lub czerwone odcienie. Mogą również powodować spadek poziomu wapnia i mogą powodować uszkodzenie nerek.

Jednak gdy buraki są mieszane z innymi składnikami, nigdy nie możesz zrezygnować z korzyści zdrowotnych, jakie może dać sam sok. W razie potrzeby spróbuj zmienić lub dostosować kwotę.

Czy można codziennie pić sok z buraków?

Po pierwsze, mając sok każdego dnia, składniki należy mieć cały czas przy sobie i we właściwych ilościach, bo inaczej nie będziesz miał idealnego smaku. Ale jeśli masz zasoby, dlaczego nie?

Wypicie dwóch filiżanek soku przyniesie korzyści z soku z buraków, jabłka, marchwi, cytryny, imbiru, zwłaszcza przy codziennym przyjmowaniu. Pomoże to zwiększyć Twoją wytrzymałość podczas ćwiczeń. Badania wykazały, że ci, którzy codziennie piją sok z buraków, będą mieli lepszą wytrzymałość podczas intensywnych treningów.