Przywrócenie 101: Jak naprawić skórę uszkodzoną przez wodę?

Od prostego wycierania po środki ostrożności, których możesz przestrzegać, aby zachować błyszczącą, a nie sztywną skórę, nauka naprawy skóry uszkodzonej przez wodę będzie bardzo prosta. Jeśli zdarzy Ci się przypadkowo rozlać wodę na skórzaną torbę, buty lub kurtkę, wystarczy kilka prostych kroków, aby zapobiec takiej sytuacji.

Mokra skóra

Gdy masz mokrą skórę, uratowanie jej przed dalszymi uszkodzeniami nie powinno być zbyt trudne. Musisz pamiętać o trzech prostych rzeczach: cierpliwości, odrobinie smaru i wyczuciu czasu. Te elementy pomogą chronić Twoją skórę przed zniszczeniem ulubionej aktówki, torby czy butów.

Przywrócenie 101: Jak naprawić skórę uszkodzoną przez wodę?

Skóry, na które wylała się woda, nie zawsze muszą być poważnym problemem do przemyślenia, ponieważ większość skór posiada warstwę ochronną, która zapobiega przesiąkaniu wody przez materiał. Jedynym minusem tych plam wodnych jest sztywność, jaką wnosi do materiału.

Przywracanie

Meble lub ubrania wykonane ze skóry mogą wytrzymać długo, jeśli wiesz, jak odpowiednio o nie dbać. W kontakcie z wodą stają się kruche, poplamione i wysuszone. Skóry, które nie są porowate, mogą przetrwać, ale niektóre są porowate.

Zamsz, bardzo porowaty rodzaj skóry, może łatwo ulec uszkodzeniu, jeśli zostanie zamoczony. Istnieją różne metody przywracania skóry i uchronienia jej przed większymi uszkodzeniami w kontakcie z wodą.

Woda i zagrożenia, które może przynieść

Z wodą może przenosić wiele bakterii i drobnoustrojów, których oczy nie widzą. Możesz myśleć, że woda jest czysta, ale zmienisz zdanie, jeśli będziesz miał okazję zobaczyć ją pod mikroskopem.

Gdy woda wchodzi w kontakt ze skórą, materiał jest podatny na wiele potencjalnych zabrudzeń i drobnoustrojów. Pleśń i pleśń, kilka drobnoustrojów, które mogą się do niej przyczepić, mogą być trudne lub niemożliwe do usunięcia. Najlepszym sposobem na zapobieganie przywieraniu tych drobnoustrojów do skóry jest utrzymywanie jej tak suchej, jak to możliwe.

Skóra z suchą plamą

Skóra z zaschniętymi plamami wodnymi będzie dla Ciebie złożonym procesem renowacji. W przypadku tego problemu możesz delikatnie zwilżyć powierzchnię materiału od jednego szwu do drugiego w miejscu, w którym jest poplamiony. Dzięki temu pierwsza plama zniknie wraz z dodaną smugą.

Inną metodą, której możesz użyć, jest lekkie wcieranie niewielkiej ilości środka do czyszczenia skóry lub alkoholu. Chociaż ta metoda czyszczenia może być bezpieczniejsza niż pierwsza, nadal musisz zachować ostrożność. Spróbuj przetestować to najpierw na ukrytej części skóry, zanim usuniesz plamę.

Korzystanie ze specjalistycznego mydła

Plamy mogą być łatwe lub trudne do usunięcia. W wielu przypadkach można to wypolerować specjalistycznym mydłem.

Do usuwania plam z wody możesz użyć mydła przeznaczonego do siodła końskiego. Pomogłoby, jeśli najpierw osuszysz skazę i obszar wokół niej, zanim nałożysz ją miękką gąbką i mydłem.

Trzymając gąbkę w dłoni delikatnie wklep obszar i powtórz, jeśli plama nie zniknie, dopóki nie będziesz już jej widzieć. Jeśli skóra nagromadziła pleśń i pleśń, użyj szczotki do paznokci, aby ją ostrożnie wypolerować.

Powtarzaj ten proces, aż nie będziesz mógł wyraźnie zobaczyć pleśni lub pleśni. Jeśli po oczyszczeniu obszar zaczyna blaknąć, użyj specjalnego barwnika do skóry w celu przywrócenia koloru.

Środki ostrożności

Jeśli wylejesz trochę wody na kanapę, wytrzyj nadmiar wody i pozostaw resztę do wyschnięcia. Skóry kanapowe mają zwykle specjalną powłokę, która zapobiega przesiąkaniu wody przez materiał.

Poza zaufaniem do specjalnej powłoki, nadal najlepiej jest czyścić i chronić wybraną przez siebie skórę.

Niektórzy mogą używać wody do czyszczenia mebli skórzanych i jest to dopuszczalne, ale zamiast wody z kranu należy używać wody destylowanej. Woda z kranu może zawierać zanieczyszczenia i może uszkodzić materiał z powodu rdzy i innych zanieczyszczeń w wodzie.

Zabezpieczenie skóry

Po oczyszczeniu materiału najlepiej upewnić się, że problem się nie powtórzy. Aby to zapewnić, musisz użyć odżywki lub powłoki ochronnej, aby zachować jej połysk i chronić ją przed plamami w przyszłości.

Na rynku można zobaczyć odżywki do skóry stworzone specjalnie w celu ochrony skóry przed uszkodzeniem przez wodę. Zawierają one takie składniki, jak wosk pszczeli, silikon i olej z norek.

Pamiętaj, aby szukać tych składników, gdy szukasz odżywek. Mogą jednocześnie chronić i utrzymywać skórę jak nową.

Wniosek

Wiedząc, jak naprawić skórę uszkodzoną przez wodę, możesz teraz utrzymać skórzane meble w doskonałym stanie, nie martwiąc się, że plamy wody je zniszczą. Pamiętaj o środkach ostrożności zanotowanych w celu ochrony skóry i sposobach jej odnawiania.