Prosty przewodnik w 5 krokach dotyczący naprawy uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych

Szukasz łatwych sposobów na nauczenie się naprawy uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych? Wielu właścicieli domów i projektantów wnętrz często używa podłóg drewnianych. Jednak często mają niewielką podatność na wodę.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, jeśli chodzi o rzeczy w domu. Włókna celulozowe w drewnie szybko wchłaniają wodę, ale jej uwolnienie trwa znacznie dłużej. W rezultacie powinieneś natychmiast zacząć używać odkurzacza sklepowego do usuwania wody.

Prosty przewodnik w 5 krokach dotyczący naprawy uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych

Jednym z przykładów jest to, że gdy podłogi z twardego drewna uszkodzone przez wodę nie są odpowiednio traktowane, wypaczają się, stają się spleśniałe i znacznie zmniejszają wartość Twojej nieruchomości.

Nawet jeśli uważasz, że Twoje drewniane podłogi są tak dokładnie obrobione, że woda nie może wsiąknąć w surowe drewno, możesz przemyśleć swoje stwierdzenie. Chociaż tylko górna warstwa podłogi drewnianej jest nieszczelna, podłoga ma kilka punktów infiltracji: w szwach, przerwach w powłoce, pod listwami przypodłogowymi, wokół kanałów grzewczych i nie tylko.

Nie musisz stresować się uszkodzoną przez wodę drewnianą podłogą. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem!

Jak naprawiasz uszkodzone podłogi drewniane?

Krok 1. Oceń i znajdź źródło

Najpierw musisz zatrzymać przepływ wody, aby zapobiec wystawieniu przedmiotów na proces suszenia. Przed przystąpieniem do czyszczenia pamiętaj, czy Twój dach jest w dobrym stanie. Podczas gdy woda nadal płynie, nie będziesz w stanie zrobić wiele, aby kontrolować uszkodzenia spowodowane przez wodę.

Krok 2. Osusz wodę powierzchniową

Użyj odkurzacza sklepowego w „trybie na mokro”, aby odessać jak najwięcej wody z podłogi. Dzięki dużemu mocowaniu podłogowemu na wężu próżniowym jest to najłatwiejsze. Ściągaczka jest również pomocna w zbieraniu wody, którą zassałeś.

Oczekiwanie na wyschnięcie podłóg uszkodzonych przez wodę jest najtrudniejszym wyzwaniem w przypadku podłóg uszkodzonych przez wodę. Możesz pominąć wymianę podłóg, jeśli są one zwijane jak tarka do prania.

Po wyschnięciu uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych należy skontaktować się z wykonawcą podłóg. W zależności od wyników testu wilgotności, na kolejną rundę testów może być konieczne odczekanie tylko kilku tygodni.

Krok 3. Usuń brud i szoruj

Podłoga jest podatna na trwałe uszkodzenia, jeśli te zanieczyszczenia nie zostaną usunięte. Połącz w wiadrze czystą wodę i łagodny detergent z odpowiednim środkiem dezynfekującym. Zacznij od wejścia i wyszoruj każdą powierzchnię sztywną szczotką, szorując w kilku kierunkach, aby usunąć jak najwięcej nagromadzonego brudu i brudu z podłogi.

Następnie regularnie płucz szczoteczkę w wiadrze. Dlatego nie ma powodu, aby dokładać więcej wody do problemu; tylko nie rozlewaj go na podłogę. Upewnij się, że całkowicie oczyściłeś brud, błoto, muł i materię organiczną, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Krok 4. Wysusz

Aby zachować wygląd podłóg drewnianych, należy utrzymywać stałą temperaturę suszenia. Aby wysuszyć zalane podłogi z twardego drewna, umieść na podłodze duże wentylatory i wentylatory, aby zapewnić cyrkulację powietrza. Otwieraj okna i drzwi, chyba że wilgotność powietrza zewnętrznego jest wyższa niż wilgotność powietrza wewnętrznego.

Jeśli chodzi o suszenie podłóg drewnianych uszkodzonych przez wodę, konieczne jest delikatne i równomierne suszenie podłogi, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wodę. Użyj wentylatora skrzynkowego, aby przenieść powietrze z jednej strony okna na drugą, gdzie dostanie się nowe powietrze. Jest to doskonałe rozwiązanie do osuszania wody w kanalizacji podpodłogowej.

Krok 5. Utrzymuj i usuwaj formy

Bez względu na pochodzenie zalania, możemy uniknąć dodatkowych szkód, jeśli będziemy je często konserwować i sprawdzać.

Natychmiast wytrzyj wszelkie wycieki wody lub kałuże na podłodze. Jeśli zauważysz wilgoć na powierzchni, szybko zabierz suchą, czystą szmatkę lub mop. Działanie będzie miało niewielki lub nawet żaden wpływ na Twoje podłogi, o ile jest szybkie.

Skąd mam wiedzieć, czy moja drewniana podłoga jest uszkodzona przez wodę?

Gdy odkryjesz coś innego w swojej drewnianej podłodze, skutki zalania wodą już wystąpiły. Pojedyncze bańki lub zwieńczenia wielu desek mogą być wczesnym objawem uszkodzenia przez wodę i mogą prowadzić do powstania podłóg z garbem.

Absorpcja wilgoci w drewnie Twojej podłogi sprzyja rozszerzaniu się, co jest najbardziej widoczne w rogach deski skierowanych w górę lub gdy deski zaczynają się zapadać.

Ile kosztuje naprawa podłogi drewnianej?

Nie masz ubezpieczenia? Średni koszt naprawy podłogi z twardego drewna wynosi 952 USD, co waha się od 444 USD do 1460 USD.

Kilka gospodarstw domowych twierdzi, że naprawy kosztowały ponad 3000 dolarów. Zazwyczaj wydajesz od 2 do 25 USD za stopę kwadratową, ale koszt może się różnić w zależności od otrzymanych obrażeń.

Wniosek

Nie musisz się martwić o poszukiwanie sposobów naprawy uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych. Dobrym pomysłem jest poprosić o profesjonalną pomoc, jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie. Czasami pomocna dłoń może ułatwić pracę.