Łatwy 4-stopniowy przewodnik dotyczący naprawy uszkodzonej przez wodę płyty skalnej

Naprawianie podłoża z powodu długotrwałego kontaktu z wodą to zadanie wymagające wiedzy. Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak naprawiać uszkodzoną przez wodę płytę skalną!

Długa ekspozycja na wodę może powodować deformacje i uszkodzenia płyt gipsowo-kartonowych, a także rozwój pleśni. Naprawa i utrzymanie optymalnego stanu płyty gipsowo-kartonowej może być wyzwaniem, w którym możemy Ci pomóc.

Łatwy 4-stopniowy przewodnik dotyczący naprawy uszkodzonej przez wodę płyty skalnej

Sheetrock to marka płyt kartonowo-gipsowych składająca się głównie z tych samych materiałów, ale z dodatkowymi chemikaliami i procesami w budownictwie. Przy tym samym składzie materiału proces instalacji i naprawy jest w większości taki sam, ale istnieje kilka technik, które są bardziej odpowiednie do zastosowania w płytach gipsowo-kartonowych niż w płytach kartonowo-gipsowych.

Zrób to sam krok w naprawie uszkodzonej przez wodę płyty gipsowej

Oto wszystko, czego potrzebujesz, aby samodzielnie naprawić zniszczoną przez wodę płytę skalną.

Krok 1. Przygotowanie

Przygotowanie zawsze jest na pierwszym miejscu, więc idź i przygotuj się do zadania. Przed rozpoczęciem pracy zaopatrz się w materiały naprawcze i elementy zabezpieczające. Pozwoliłoby to zaoszczędzić kłopotów i stresu podczas pracy nad naprawami.

Krok 2. Ocena

Teraz, gdy jesteś już przygotowany i wyposażony, nadszedł czas, aby przejść do pierwszego etapu naprawy. Oceń szkody i skąd się wzięły. Aby upewnić się, że naprawa jest opłacalna i trwała, musisz najpierw wiedzieć, gdzie leży źródło uszkodzenia i nad jakim poziomem będziesz pracować.

Uszkodzenia spowodowane przez wodę w Twojej płycie gipsowo-kartonowej mogły wynikać z wycieków, a naprawa tych wycieków pozwoli Ci zapobiec przyszłym uszkodzeniom, które można przypisać temu źródłu. Najpierw zajmij się tymi źródłami, zanim przystąpisz do naprawy płyty gipsowo-kartonowej, w przeciwnym razie cała ciężka praca pójdzie na marne na dłuższą metę.

Krok 3. Etap naprawy

Teraz, gdy znasz już poziom uszkodzenia i źródło, po uporaniu się ze źródłem następuje etap naprawy Twojego majsterkowania. Jeśli to możliwe, zdejmij część płyty skalnej, która jest uszkodzona przez wodę. Uszkodzone przez wodę arkusze skalne mają tendencję do opadania lub kruszenia się, gdy ich dotkniesz, i będzie Twoją identyfikacją, na czym będziesz się koncentrować.

Kiedy zdejmujesz uszkodzoną płytę skalną, pamiętaj o założeniu sprzętu ochronnego, zwłaszcza maski i okularów ochronnych. Umieść pułapkę lub szmatkę w miejscu pracy, aby kurz i inne zanieczyszczenia nie zaśmiecały obszaru.

Teraz dla uszkodzonej części zaznacz obszar uszkodzenia kwadratem. Usuń arkusz blachy wzdłuż oryginalnych szwów, aby być prowadnicą ramy do późniejszej wymiany.

Zmierz otwór i wytnij zamiennik nieco szerzej i dłużej niż uszkodzoną część, którą usuniesz. Wystarczy około dwóch cali.

Połóż zamiennik tyłem do góry i narysuj linię około cala od rogów. Upewnij się, że wnętrze nowo utworzonej linii ma rozmiar uszkodzonej części, którą usunąłeś.

Od tyłu odetnij zewnętrzną część wykonanej linii. Upewnij się, że nie przecinasz przedniej warstwy papieru. Oderwij papier od spodu szpachelką, umieść zamiennik w usuniętej części arkusza i nałóż cienką warstwę spoiwa.

Za pomocą szpachelki włóż przednią krawędź papieru do arkusza blachy. Pozostaw masę do wyschnięcia przed nałożeniem drugiej warstwy.

Po umieszczeniu wymiany sprawdź, czy szwy są odpowiednio wypełnione. Jeśli nie, nałóż szpachlę lub błoto z płyt kartonowo-gipsowych i usuń nadmiar.

W przypadku uszkodzeń spowodowanych plamami wodnymi wystarczy odciąć część za pomocą piły do ​​​​dziurki od klucza i wymienić zaplamiony kawałek. Jeśli uszkodzenia w płycie gipsowej są zbyt duże, aby można je było po prostu przyciąć, lepiej wymienić całą część płyty gipsowo-kartonowej.

Krok 4. Zakończ

Zakończ naprawę, nakładając podkład i ponownie malując płytę gipsową. Podkład pozwoliłby farbie łatwo się przykleić i pomógłby zachować na dłużej wszystko, nad czym pracujesz. W tym momencie Twoja płyta gipsowa jest już naprawiona i jest jak nowa.

Jaka jest różnica między płytą gipsowo-kartonową a płytą gipsowo-kartonową?

Płyty gipsowo-kartonowe i płyty gipsowo-kartonowe są nieco identyczne, ale różnią się pod pewnymi względami. Płyty gipsowo-kartonowe to przede wszystkim marka płyt kartonowo-gipsowych.

Różne rodzaje płyt kartonowo-gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych są projektowane do konkretnych celów, ale proces produkcji ich baz jest prawie identyczny. Niewielka różnica polega na tym, że płyty warstwowe powstają przy pomocy kilku dodatkowych środków chemicznych i procesów.

Czy płyta gipsowa może być wodoodporna?

Płyty gipsowo-kartonowe jako rodzaj płyt kartonowo-gipsowych można zagruntować i impregnować. Istnieją różne sposoby uszczelniania zarówno płyt gipsowo-kartonowych, jak i płyt gipsowo-kartonowych za pomocą farby, uszczelniaczy i innych rzeczy.

Niektóre płyty warstwowe są odporne na wilgoć i są używane głównie na zewnątrz. Ponieważ płyty gipsowo-kartonowe łatwo poddają się rozwojowi pleśni, należy zawsze starać się jak najlepiej je zabezpieczyć, aby uniknąć uszkodzeń, które mogą zaszkodzić Twojej rodzinie.

Wniosek

Mamy nadzieję, że po przejściu do majsterkowania nauczyłeś się naprawiać uszkodzoną przez wodę warstwę skalną we własnym domu. Ulepszanie wnętrza domu to świetna umiejętność, ponieważ zapewnia przewagę finansową w przypadku mniejszych wydatków na naprawy, ale może również dać poczucie osiągnięcia, którego nie można kupić nigdzie indziej.